Aktualności

Nabór do lęborskich przedszkoli

Wtorek, 23 lutego 2016

 Od 1 marca 2016 można składać wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola w Lęborku.

Więcej

Spotkanie podróżnicze - Cejlon na wyciągnięcie ręki

Wtorek, 23 lutego 2016

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza do klubu na spotkanie podróżnicze Cejlon na wyciągnięcie ręki.  25 lutego o godz. 18.00 uczestnicy spotkają się z Moniką Grobelną, która opowie o Sri Lance. Wstęp wolny.
Więcej

Piłkarze Pogoni zaprezentowali się przed rundą rewanżową

Poniedziałek, 22 lutego 2016

Dobre wyniki piłkarskiej drużyny Pogoni Lębork (2. miejsce na półmetku sezonu w 4 lidze) otwierają szansę na powrót 3 ligi do Lęborka. 19 lutego br. odbyła się oficjalna prezentacja seniorskiej drużyny Pogoni. Na widowni wśród sportowych działaczy, sponsorów i kibiców nie zabrakło przedstawicieli samorządu miejskiego i powiatowego z burmistrzem Witoldem Namyślakiem na czele.
Więcej

„Wielkie ciasto”- spektakl dla najmłodszych widzów

Piątek, 19 lutego 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na nowy cykl imprez kulturalnych pod hasłem „Niedzielne spotkania z teatrem”. Od lutego, co miesiąc, na Stacji Kultura będą odbywały się przedstawienia teatralne dla najmłodszych połączone z warsztatami i spotkaniami z twórcami.

 

Więcej

Porozumienie o współpracy

Piątek, 19 lutego 2016

Gmina Miasto Lębork podpisała porozumienie o współpracy z PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. na rzecz poprawy jakości powietrza atmosferycznego w Lęborku. 

Więcej

Gaz ziemny do ogrzewania to pieniądze dla Ciebie 2015

Piątek, 19 lutego 2016

PGNiG Obrót Detaliczny jest organizatorem Akcji Promocyjnej „Gaz ziemny do ogrzewania to pieniądze dla Ciebie 2015”. Jej adresatami są osoby fizyczne, które w 2015 roku zmieniły źródło ogrzewania na ogrzewanie gazem ziemnym.  

Więcej

Ogłoszenie

Piątek, 19 lutego 2016

Zgodnie z § 6 Uchwały Nr XXXI-564/2014 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 9 stycznia 2014 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie Miasta Lęborka konsultacji społecznych projektu „Budżet Obywatelski w Lęborku”, Burmistrz Miasta zawiadamia mieszkańców Lęborka o zamiarze przeprowadzenia konsultacji Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2016 rok.

Więcej

Doodatkowe seanse „Planety singli”

Piątek, 19 lutego 2016

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem „Planetą singli” kino „Fregata” organizuje dodatkowe pokazy tego filmu, które odbędą się w najbliższy  poniedziałek, 22 lutego o godzinie 17:00 i 19:45.

 

Więcej

Ferie z rakietą

Piątek, 19 lutego 2016

W pierwszym tygodniu ferii zimowych Centrum Sportu i Rekreacji, Szkoła Tenisa „SMECZ” zorganizowały w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 dwudniowy błyskawiczny turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży. Turniej przeprowadzony został w trzech kategoriach.
Więcej

Nowe projekty realizowane przez lęborski PUP

Czwartek, 18 lutego 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki z Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Samorządu Województwa Pomorskiego na realizację Programu Regionalnego - „Wspieranie tworzenia nowych miejsc pracy na obszarach wiejskich w oparciu o wykorzystanie lokalnych zasobów – GRYF”.
Więcej

Nowowiejski pokaz gołębi i drobiu rasowego

Środa, 17 lutego 2016

Pokaz gołębi rasowych i drobiu rasowego odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej wsi Lęborskiej w dniach 27-28 lutego 2016 r. Pokaz ma charakter otwarty.

 

Więcej

Można składać wnioski o dotację na usuwanie azbestu w roku 2016

Środa, 17 lutego 2016

Po raz piąty Gmina Miasto Lębork będzie się ubiegać o dotację na usunięcie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości na terenie Lęborka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach konkursu pod nazwą Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2016).

Więcej

Czyste powietrze Pomorza - edycja 2016

Środa, 17 lutego 2016

Gmina Miasto Lębork planuje po raz kolejny przystąpić do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pod nazwą Czyste powietrze Pomorza.
Więcej

Bezpłatne badania profilaktyczne

Poniedziałek, 15 lutego 2016

Bezpłatne badania profilaktyczne z zakresu ochrony i promocji zdrowia dla mieszkańców Powiatu Lęborskiego w 2016 roku, finansowane przez Powiat Lęborski.

Więcej

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Poniedziałek, 15 lutego 2016

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendia  Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków potrwa do 20 marca br.

Więcej

Rozpoczęły się ferie!

Poniedziałek, 15 lutego 2016

Rozpoczęły się ferie zimowe w naszym województwie. Na ten okres lęborskie placówki kulturalne, Centrum Sportu i Rekreacji, Muzeum, Biblioteka Miejska i Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" przygotowały ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu.

Więcej

Przejdź do góry strony