Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Forum Przedsiębiorstw – konferencja dla przedsiębiorców

Środa, 4 maja 2016

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza na Forum Przedsiębiorstw, które odbędzie się 11 maja 2016 r. w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym  Gdyni.
Więcej

II Słupski Festiwal Historyczny

Poniedziałek, 2 maja 2016

Na 2. edycję Słupskiego Festiwalu Historycznego 6-7 maja br. zapraszają organizatorzy: Wydział Filologiczno-Historyczny oraz kampus Akademii Pomorskiej w Słupsku. Festiwal odbędzie się na terenie kampusu AP przy ul. Arciszewskiego w Słupsku.
Więcej

Uczniowie z Lęborka w finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od Obertyna do Wiednia”

Poniedziałek, 2 maja 2016

Szczęśliwie zakończył się dla uczniów lęborskich szkół finał konkursu na etapie wojewódzkim rozegrany w Kolbudach 27 kwietnia.  Czterech uczniów Gimnazjum nr 1 oraz uczeń Społecznego Gimnazjum Językowego uzyskali tytuły laureata.

 

Więcej

Święto Flagi w Lęborku

Poniedziałek, 2 maja 2016

2 maja obchodzimy Święta Flagi. Uroczystości tradycyjnie odbyły się pod Starostwem Powiatowym w Lęborku. Wziął w nich udział burmistrz Lęborka Witold Namyślak. Wciągnięcie flagi na maszt, przemówienie Starosty, montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury, występ Orkiestry „Dętej „Ziemia Lęborska” z mażoretkami wypełniły lęborskie obchody.
Więcej

Otwarte Mistrzostwa Lęborka Amatorów w Tenisie Stołowym

Poniedziałek, 2 maja 2016

W dniu 30 kwietnia 2016 r. w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku rozegrano Otwarte Mistrzostwa Lęborka Amatorów w Tenisie Stołowym.

Więcej

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Lęborka

Piątek, 29 kwietnia 2016

Zaproszenie na konsultacje społeczne dotyczące programu rewitalizacji – Wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji „Rewitalizacja Lębork – Północ”

Więcej

Boiska przy Gimnazjum nr 2 i ZS nr 3 z dofinansowaniem

Piątek, 29 kwietnia 2016

Budowa dwóch uniwersalnych boisk sportowych i bieżni okólnej przy Gimnazjum nr 2 i nowe boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół nr 3. Tak wyglądają sportowe plany inwestycyjne Lęborka na najbliższe miesiące. Uchwałą z 25 kwietnia 2016r. Sejmik Województwa Pomorskiego przyznał na te przedsięwzięcia dofinansowanie w wysokości 350 tys. zł.
Więcej

Majowe święto w Lęborku

Piątek, 29 kwietnia 2016

Majówka w Lęborku to tradycyjnie uroczystości patriotyczne w dniu 3 maja - Msza św. za Ojczyznę i uroczystości patriotyczne pod Obeliskiem Niepodległości, a także Święto Flagi i szereg imprez rekreacyjno-sportowych dla mieszkańców miasta.

 

Więcej

Komunikacja miejska w majowe święta

Piątek, 29 kwietnia 2016

Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku informuje, że w okresie zbliżających się majowych świąt, komunikacja miejska będzie kursować wg następującego rozkładu jazdy.
Więcej

Trwa budowa chodnika i parkingu przy ks. Gracza

Czwartek, 28 kwietnia 2016

Uwaga kierowcy na utrudnienia przy ul. Ks. Gracza. Trwa tam budowa chodnika, a o 7 nowych miejsc postojowych powiększany jest parking. Prace drogowe zlecone przez miasto mają zakończyć się w ciągu 2 tygodni.
Więcej

Majówka na sportowo

Czwartek, 28 kwietnia 2016

Podczas lęborskiej majówki nie zabraknie imprez sportowych, na które zaprasza Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. Tradycyjnie będą to biegi przełajowe o Puchar Konstytucji 3 Maja, mistrzostwa Lęborka amatorów w tenisie stołowym oraz turniej piłki nożnej drużyn 6-osobowych.
Więcej

Nowa nawierzchnia i parkingi na Wybickiego

Środa, 27 kwietnia 2016

Zakończył się I etap modernizacji ulicy Wybickiego. W ramach robót drogowych na odcinku 155 metrów (od ul. Targowej do Dygasińskiego) położoną nową nawierzchnię, wykonano ścieki przykrawężnikowe i 4 wpusty uliczne na wodę deszczową. Po obu stronach ulicy wykonano chodniki o powierzchni 581 m2.
Więcej

Majowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 i 2009

Środa, 27 kwietnia 2016

Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku zaprasza do udziału w Majowym Turnieju Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych uczniów ze szkół podstawowych urodzonych w roku 2008 i 2009. Piłkarski turniej rozegrany zostanie 3 maja 2016r. /wtorek/ od godz. 14 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku. Zapisy do 29.04.2016.
Więcej

Wysprzątali rzekę Łebę

Środa, 27 kwietnia 2016

Plastikowe transportery po produktach spożywczych, elementy starych mebli, opony od ciągników siodłowych - to wszystko wydobyto z rzeki Łeby w trakcie akcji Błękit rzeki dobrem Krainy. Efektem prac porządkowych było zebranie łącznie ok. 630 kg nieczystości (podczas dotychczasowych ośmiu edycji - sumując - już niespełna 15 t). Na odcinku około 50 km - w ramach tzw. czynu społecznego - brzegi Łeby porządkowało blisko 150 osób:
Więcej

XIV Otwarty Rajd Turystyczny Cyklistów “Jesteśmy w Unii”

Środa, 27 kwietnia 2016

W dniu 1 maja 2016 r. (niedziela) odbędzie się po raz 14. Otwarty Rajd Turystyczny Cyklistów „Jesteśmy w Unii”. Rozpoczęcie rajdu - godz. 12.00, zakończenie  o godz.16.00.
Więcej

Pozwolenia na działalność w Strefie Ekonomicznej wręczone

Wtorek, 26 kwietnia 2016

8 działek o łącznej powierzchni 18,80 ha obejmuje Podstrefa Lębork Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zlokalizowana w dzielnicy „Lębork Wschód”. 26 kwietnia br. w ratuszu zezwolenie na prowadzenie działalności odebrali właściciele pierwszych trzech firm, które zdecydowały się kupić działki w Strefie.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF