Aktualności

Spotkanie dotyczące weryfikacji szlaków turystycznych na terenie Powiatu Lęborskiego

Poniedziałek, 2 listopada 2015

Stowarzyszenie LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" zorganizowało 29 października 2015 r. spotkanie dotyczące szlaków turystycznych na terenie Powiatu Lęborskiego

Więcej

9. edycja konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży

Poniedziałek, 2 listopada 2015

Rozpoczęła się właśnie rejestracja na 9. edycję konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży. Przedsięwzięcie realizują wspólnie Parlament Europejski oraz Fundacja Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego w Akwizgranie i skierowane jest do osób w wieku od 16 do 30 lat.

 

Więcej

Luxtorpeda w Lęborku

Piątek, 30 października 2015

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert zespołu LUXTORPEDA w  sobotę 7 listopada br., który odbędzie się w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku. Grupa zawita do Lęborka w ramach jesiennej trasy koncertowej obejmującej 20 koncertów, w tym w Lęborku.

 

Więcej

Spotkanie informacyjne dot. projektowanej drogi ekspresowej S6 – Trasy Kaszubskiej

Piątek, 30 października 2015

Spotkanie informacyjne dotyczące projektowanej drogi ekspresowej S6 na odcinku Lębork – Obwodnica Trójmiasta (Trasa Kaszubska) odbędzie się 5 listopada 2015 o godz. 18.00 w Sali Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego w Lęborku.
Organizatorzy – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Transprojekt Gdański zapraszają wszystkich zainteresowanych.

 

Więcej

AKCJA ZNICZ 2015 – informacje dla kierowców i mieszkańców

Piątek, 30 października 2015

Jak co roku lęborska Policja przygotowuje się do zabezpieczenia dnia 1 listopada. W okresie od 31.10.2015 do 2.11.2015 kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu na terenie Lęborka.

 

Więcej

Dojazdy autobusem na groby bliskich

Piątek, 30 października 2015

Zakład Komunikacji Miejskiej informuje mieszkańców, że w dniu 1 listopada (niedziela) obowiązywać będzie rozkład w święta z dodatkowymi kursami.

 

Więcej

Zajęcia dekorowania pierniczków

Piątek, 30 października 2015

Biblioteka miejska zaprasza w dniu 3 listopada o godz. 16.00 do laboratorium na zajęcia dekorowania pierniczków. Na warsztatach uczestnicy poczują pierwsze świąteczne zapachy i dowiedzą się, jak najprościej upiec smaczne pierniczki.
Więcej

Kolejny rok realizacji Programów bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych dla kobiet

Piątek, 30 października 2015

Kontynuowane są programy badań profilaktycznych dla kobiet. Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do wszystkich ubezpieczonych kobiet w wieku 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanego bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Programu.

 

Więcej

Informacja dla organizacji pozarządowych dot. konkursu

Czwartek, 29 października 2015

Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Departament Europejskiego Funduszu Społecznego informują o spotkaniu dotyczącym konkursu dla organizacji pozarządowych z Poddziałania 6.1.2. Aktywizacja społeczno-zawodowa. Spotkanie odbędzie się w dniu 6 listopada 2015 w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Gdańsk, ul. Okopowa 21/27.

 

Więcej

Informacja dla rolników dokonujących zakupu paliw wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym

Wtorek, 27 października 2015

Informacja Ministra Finansów dla rolników dokonujących zakupu paliw wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym przesłana pismem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr Fgr. 074-4/5/15/4041 z dnia 6 października 2015 r. w związku z nasileniem się zjawiska oszustw w obrocie paliwami.

Więcej

Zaduszki bluesowe – koncert Leszka Cichońskiego

Poniedziałek, 26 października 2015

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na zaduszkowy koncert Leszka Cichońskiego. Jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych gitarzystów bluesowych w Polsce wystąpi w Lęborku w czwartek 29 października w Sali „B” Stacji Kultura przy ulicy Dworcowej 8.
Więcej

Zmiana czasu w nocy z 24 na 25 października

Piątek, 23 października 2015

W związku z wyborami do parlamentu, Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że w dniu 25 października 2015 (niedziela) nastąpi zmiana czasu – z „letniego” na „zimowy”. O godzinie 3.00 zegary zostaną przesunięte (cofnięte) na godzinę 2.00.
Więcej

Konkurs fotograficzny. Zgłoszenia do 1 lutego 2016

Środa, 21 października 2015

Muzeum w Lęborku oraz Gmina Miasto Lębork zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym. Przedmiotem fotografii konkursowych mogą być zdjęcia obiektów lęborskich pochodzących sprzed 1945 r. wykonane w dwóch kategoriach: zabytkowe wnętrza i zabytkowe budowle.

Więcej

Konferencja zamykająca projekt pn. „e - Lębork - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Miasto Lębork”

Wtorek, 20 października 2015

W poniedziałek 19 października w sali konferencyjnej Stacji Kultura im. Stefana Fikusa odbyła się konferencja zamykająca projekt pn. „e - Lębork - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Miasto Lębork".
Więcej

„CAMINO DE SANTIAGO – Moja droga życia” spotkanie z Jarosławem Żochowskim

Poniedziałek, 19 października 2015

Biblioteka Miejska zaprasza 22 października br. o godz. 18.00 do Klubu Biblioteki na spotkanie z Jarosławem Żochowskim, który podzieli się ze słuchaczami opowieścią o swojej drodze życia.
Więcej

Jury ocenia prace konkursowe

Poniedziałek, 19 października 2015

Na początku października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku odbyło się komisyjne otwarcie prac nadesłanych na XXX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego.
Więcej

Przejdź do góry strony