Aktualności

"Bezpieczne Wakacje 2015" na sportowo

Środa, 5 sierpnia 2015

W okresie wakacji letnich Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku organizuje pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka cykl imprez sportowych pn. „Bezpieczne Wakacje 2015”. W ich ramach dzieci i młodzież w sierpniu będą mogli wziąć udział w turniejach piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego.
Więcej

We wrześniu gmina oznakuje transponderami rfid pojemniki na śmieci

Poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Jeszcze tylko do końca sierpnia 2015 r. odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych  będą odbierane na zasadach z początkowego okresu wprowadzania gospodarki odpadami komunalnymi, kiedy to gmina skupiła się na zabezpieczeniu płynnego odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości.

Więcej

71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Sobota, 1 sierpnia 2015

1 sierpnia o g. 17, w 71. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w mieście zawyły syreny. Przy Pomniku Poległych Pocztowców i na placu Pokoju odbyły się rocznicowe uroczystości patriotyczne.
Więcej

Akcja BiegamBoLubię już w Lęborku

Piątek, 31 lipca 2015

Fundacja Wychowanie Przez Sport wraz z partnerami strategicznymi i medialnymi w tym Program III Polskiego Radia oraz organizator akcji w Lęborku KreativSport zapraszają na cykl bezpłatnych treningów biegowych na Stadionie Miejskim w Lęborku.
Więcej

"Roztańczony Lębork” oraz Zumba Fitness i nordic walking

Czwartek, 30 lipca 2015

Urząd Miejski w Lęborku oraz Body by Vi zapraszają wszystkich mieszkańców na Pierwszy Rodzinny Festyn pod hasłem „Roztańczony Lębork”.  Impreza odbędzie się w niedzielę, 2 sierpnia 2015 roku, na Placu Pokoju. Start  o godzinie  17. W kolejnych dniach zapraszamy na zajęcia z Zumba Fitness oraz nordic walking.

Więcej

Akcja "Nie daj się oszukać, sprawdź paragon"

Środa, 29 lipca 2015

Jak co roku Ministerstwo Finansów zachęca konsumentów do odbioru paragonów od sprzedawcy towarów i usług. Akcja ma również na celu zwrócenie uwagi na to, że każdy paragon jest potwierdzeniem zrealizowanej transakcji.
Więcej

Lęborskie Dni Jakubowe 2015 - Tak było!

Wtorek, 28 lipca 2015

Lęborskie Dni Jakubowe 2015 upłynęły w rytmie dźwięków muzyki z różnych regionów: Słowacji, Ukrainy, Turcji, Polski oraz koncertów Kamila Bednarka i Patrycji Markowskiej. Wśród atrakcji Święta Miasta był Jarmark św. Jakuba oraz wiele atrakcji dla dzieci. Lęborskie Dni Jakubowe to także występy teatrów ulicznych, plener malarski czy wiele towarzyszących imprez sportowych z rekordowym pod względem ilości uczestników Biegiem św. Jakuba. W tym czasie Lębork był kolorowy, tętniący życiem, pełen ulicznego gwaru i dobrej muzyki.
Więcej

71 rocznica Powstania Warszawskiego

Poniedziałek, 27 lipca 2015

W sobotę 1 sierpnia o godzinie 17.00 na ul. Staromiejskiej (koło Banku PKO) odbędą się uroczystości związane z 71 rocznicą Powstania Warszawskiego. Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Pocztowców, nastąpi przemarsz na Plac Pokoju gdzie ze zniczy zostanie ułożony symbol Polski Walczącej.

 

Więcej

Pospaceruj z duchami Krzyżaków

Piątek, 24 lipca 2015

Do uczestnictwa w wieczornym "Spacerze z duchami Krzyżaków", który odbędzie się już dzisiaj, tj. 24 lipca o godz. 21.30, zapraszają lęborscy Rycerze.

 

Więcej

Wystawa w wieży Sanktuarium św. Jakuba Ap.

Piątek, 24 lipca 2015

Muzeum w Lęborku zaprasza do zwiedzania wystawy pt. „Dawno, dawno temu …”, która otwarta zostanie w wieży Sanktuarium św. Jakuba Ap.  24 lipca o godz. 17.15.
Więcej

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej

Czwartek, 23 lipca 2015

W dniu 24 lipca o godz. 13.00 w "Stacji Kultura" odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej z udziałem zaproszonych gości, inaugurująca Lęborskie Dni Jakubowe.

 

Więcej

70 lat działalności Hufca ZHP w Lęborku

Czwartek, 23 lipca 2015

Harcerstwo na ziemi lęborskiej ma swoją siedemdziesięcioletnią tradycję i jest głęboko zakorzenione w sercach mieszkańców. Członkowie ZHP zawsze starali się działać na rzecz miasta i regionu. Pierwsze drużyny harcerskie na naszym terenie pojawiły się w 1945 roku. Przez 70 lat lęborskie harcerstwo rozwijało się i ewoluowało wraz z otaczającą rzeczywistością, kształtując charaktery i postawy, wychowując patriotów i aktywnych obywateli.
Więcej

XV Bieg Uliczny św. Jakuba 25 lipca

Czwartek, 23 lipca 2015

Już 25 lipca br. odbędzie się w Lęborku XV Bieg Uliczny św. Jakuba. Bieg  ulicami Lęborka przeprowadzany jest na dystansie 10 km. Start honorowy o godz. 15.50 – pl. Pokoju, start ostry o godz. 16.00 – ul. 1 Maja w pobliżu PKO, meta na pl. Pokoju.
Więcej

Utrudnienia w ruchu w centrum w czasie Lęborskich Dni Jakubowych

Czwartek, 23 lipca 2015

Uprzejmie informujemy, że w dniach 24-26 lipca 2015r. /piątek, sobota, niedziela/ na placu Pokoju w Lęborku odbędzie się impreza masowa pn. „Lęborskie Dni Jakubowe”. Na czas trwania imprezy część ulic w pobliżu pl. Pokoju zostanie wyłączonych z ruchu tj.: część ul. Waryńskiego, Orzeszkowej, Kard. S. Wyszyńskiego, Armii Krajowej.
Więcej

„Ożywiona Staromiejska 2015”

Środa, 22 lipca 2015

Już po raz ósmy Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” w ramach Lęborskich Dni Jakubowych zaprasza na działania pod hasłem „Ożywiona Staromiejska”. Projekt obejmuje trzy dni - od 24 do 26 lipca - wydarzeń na lęborskim deptaku, z zabawami dla dzieci, koncertami zespołów ludowych i innymi atrakcjami dla wszystkich, którzy w te dni będą spacerowali Staromiejską.
Więcej

Zlot Jakubów po raz dziewiąty

Wtorek, 21 lipca 2015

W sobotę, 25 lipca br. w Lęborku odbędzie się Międzynarodowy Zlot Jakubów. W Zlocie, który już po raz dziewiąty towarzyszy Lęborskim Dniom Jakubowym. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chłopcy i mężczyźni o imieniu Jakub lub osoby o takim nazwisku.

 

Więcej

Przejdź do góry strony