Aktualności

Rozpoczęły się ferie!

Poniedziałek, 15 lutego 2016

Rozpoczęły się ferie zimowe w naszym województwie. Na ten okres lęborskie placówki kulturalne, Centrum Sportu i Rekreacji, Muzeum, Biblioteka Miejska i Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" przygotowały ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu.

Więcej

Ferie z biblioteką

Piątek, 12 lutego 2016

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału dzieci ze szkół podstawowych podczas ferii zimowych.
Więcej

Konkurs Literacki „Legendy Błękitnej Krainy” rozstrzygnięty

Piątek, 12 lutego 2016

Rozstrzygnięty został X Otwarty Konkurs Literacki Legendy Błękitnej Krainy, organizowany co roku przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemia Lęborska - Łeba przy współpracy z Urzędem Miejskim oraz Starostwem Powiatowym. Wpłynęło ogółem 45 legend.
Więcej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do Gminnej Rady Seniorów w Lęborku

Czwartek, 11 lutego 2016

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza nabór kandydatów do Gminnej Rady Seniorów na kadencję 2016-2018.

Gminna Rada Seniorów w Lęborku składająca się z 11 członków pełniąca funkcję konsultacyjną, doradczą i inicjatywną współpracować będzie z organami Gminy Miasto Lębork w obszarach dotyczących osób starszych.

 

Więcej

Walentynki w bibliotece

Czwartek, 11 lutego 2016

Biblioteka Miejska zaprasza do klubu MBP w dniu 12 lutego na godz. 17.00 na Nietypowe Walentynki. Będzie można poznać laureatów osiemnastego konkursu poezji miłosnej, zdmuchnąć świeczki na urodzinowym torcie, posłuchać wierszy, a przede wszystkim wystartować w slamie poetyckim i zgarnąć nagrodę na walentynkowy prezent dla ukochanej osoby.

 

Więcej

Bezpłatne konsultacje ws pozyskania środków unijnych

Czwartek, 11 lutego 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI).  Bezpłatne konsultacje odbędą się 12 lutego 2016 roku (piątek​), w godzinach 10:00 – 13:00 w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5.

 

Więcej

76. rocznica wywózki na Sybir

Środa, 10 lutego 2016

10 lutego br., w 76. Rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków w głąb ZSRR pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru odbyła się uroczystość upamiętniająca tamte tragiczne wydarzenia.
Burmistrz Witold Namyślak dziękował przybyłym za obecność, a słowa te kierował przede wszystkim do młodzieży z Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku która licznie stawiła się ze sztandarem na uroczystości.

Więcej

Rekordowa zbiórka na Orkiestrę

Poniedziałek, 8 lutego 2016

Bardzo hojni okazali się w tym roku lęborczanie podczas XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie, w ramach tegorocznej akcji WOŚP, Lębork zebrał 63.119,98 złotych !

 

Więcej

X Konkurs SUDOKU

Poniedziałek, 8 lutego 2016

 W dniu 20 maja o godzinie 16.00 w Auli Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku po raz dziesiąty zostanie zorganizowany Konkurs „Sudoku”. Zapisy przyjmuje osobiście Pan Jan Przychoda lub pod nr telefonu 693-699-370. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału.
Więcej

Spotkanie z Pasją o segregacji śmieci i ochronie środowiska

Czwartek, 4 lutego 2016

„Bądź EKO, czyli dlaczego warto segregować swoje śmieci i dlaczego warto to robić” to temat czwartkowego SPOTKANIA z PASJĄ jakie 4 lutego br. odbyło się w Miejskiej Bibliotece. O segregacji śmieci i postawach proekologicznych opowiadały pracownice Urzędu Miejskiego w Lęborku: Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Agnieszka Kozłowska i pracownik tego wydziału Marlena Małachowicz.
Więcej

I Zimowy Rajd Nocny po Lęborku

Wtorek, 2 lutego 2016

Rajd, którego szlak będzie wiódł uliczkami Lęborka, odbędzie się 6 lutego 2016r. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 3.02. br. przez p. Tadeusza Krawczyka, tel. 500 180 012, firma@kartony.lebork.pl. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.
Więcej

Nabór do lęborskich szkół na rok szkolny 2016/2017

Poniedziałek, 1 lutego 2016

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej w Lęborku rodzice będą mogli składać w terminie od 1 kwietnia 2016 r. do 10.06.2016r.
Więcej

Bezpłatne spotkania informacyjne dla firm dotyczące pozyskania dotacji

Poniedziałek, 1 lutego 2016

Agencja Rozwoju Pomorza S.A.  zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne spotkania informacyjne organizowane w dniach 2, 4, 9 i 11 lutego 2016, dotyczące możliwości pozyskania dotacji w ramach ogłoszonego konkursu: Poddziałanie 2.2.1 „Inwestycje profilowane - wsparcie dotacyjne” RPO WP 2014 - 2020.
Więcej

Wkrótce ruszy nabór do lęborskich przedszkoli

Piątek, 29 stycznia 2016

Od 1 marca 2016 można składać wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola w Lęborku.
Więcej

Wizyta przedstawicieli norweskiej dyplomacji w Lęborku

Piątek, 29 stycznia 2016

W dniu 28 stycznia nasze miasto odwiedziła pani Hege Bruun - Hannsen - małżonka Szefa Obrony Królestwa Norwegii wraz z osobami towarzyszącymi, w tym m.in. z p. Ellen Kolloen - Starszym Doradcą Ministerstwa Obrony Królestwa Norwegii, p. Iwoną Jagiełło – starszym specjalistą, Sztab Generalny WP oraz kapitanem Robertem Osypowicz – Oddział Protokołu Wojskowego MON.
Więcej

Podsumowanie konkursu na dekoracje świąteczne „Rozświetlmy Lębork”

Piątek, 29 stycznia 2016

Po raz dwunasty w Lęborku przeprowadzony został Konkurs Świąteczny na Najbardziej Atrakcyjną Dekorację Świąteczną pod hasłem „Rozświetlmy Lębork". Komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie obiekty w poszczególnych kategoriach.
Więcej

Przejdź do góry strony