Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Bojan Żubry mistrzem Amatorskiej Ligi Siatkówki

Wtorek, 26 kwietnia 2016

Zakończyły się rozgrywki 9 edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku rozgrywanej pod patronatem burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. W niedzielę 24 kwietnia zostały rozegrane mecze o miejsca 1-8.
Więcej

MPWiK odebrał certyfikat "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

Czwartek, 21 kwietnia 2016

20 kwietnia br. w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów w VIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Tytuł przyznaje NSZZ „Solidarność”. Wśród 21 nagrodzonych firm znalazło się Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku. Certyfikat z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy odebrał Dyrektor Zarządu Piotr Boniaszczuk.
Więcej

Bez Czarnobyla i Fukuszimy

Czwartek, 21 kwietnia 2016

25 kwietnia br. o godz. 18.00 w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie – dokładnie 30 lat po wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu – Volodymir Stryzhak jako naoczny świadek wydarzeń, opowie nam o swoich doświadczeniach, przeżyciach i wspomnieniach.
Więcej

„Nie jest kolorowo” – majowa zbiórka przyborów szkolnych dla Polaków na Wileńszczyźnie

Czwartek, 21 kwietnia 2016

Projekt „Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna planowana na terenie województwa pomorskiego. Przedmiotem zbiórek będą przybory szkolne, które zostaną przekazane uczniom polskich placówek edukacyjnych za wschodnią granicą, głównie z terenu Rejonu Wileńskiego. Planowany termin zbiórki to 9 – 22 maja.
Więcej

Działania Młodzieżowego Domu Kultury w zakresie edukacji ekologicznej

Środa, 20 kwietnia 2016

W dniach 15-19 lutego 2016r. odbył się Eko-plener ph. „Wiejskie klimaty”w Zielonce koło Sasina, gdzie 16 młodych utalentowanych artystów zmierzyło się z tematem architektury wsi, nadmorskich pejzaży i martwej natury z wyposażeniem gospodarstwa wiejskiego. 

Więcej

W sobotę sprzątanie rzeki Łeby

Środa, 20 kwietnia 2016

W sobotę 23 kwietnia odbędzie się ósma edycja akcji Błękit rzeki dobrem Krainy,  przygotowującej rzekę Łebę do sezonu turystycznego. Brzegi rzeki porządkowane będą na odcinku ok. 50 km, od zachodnich granic Lęborka do ujścia rzeki do jeziora Łebsko. Efektem siedmiu poprzednich edycji czyszczenia rzeki Łeby było zebranie łącznie około 14 ton nieczystości.
Więcej

Wystawa memów Marty Frej

Środa, 20 kwietnia 2016

Biblioteka Miejska zaprasza na wystawę autorskich memów malarki Marty Frej 28 kwietnia o godz. 18.00 w Klubie biblioteki. Wystawa czynna będzie do 12 maja br. w godzinach otwarcia biblioteki.
Więcej

Wiosenny Salon Wystawowy w Stacji Kultura

Środa, 20 kwietnia 2016

W Stacji Kultura 18 kwietnia br. otwarta została wystawa obrazów pt. Wiosenny Salon Wystawowy, prezentująca prace malarzy nieprofesjonalnych, członków Stowarzyszenia Twórców i Animatorów  Kultury TAK w Lęborku. Organizatorzy wystawy zapraszają wszystkich zainteresowanych do jej obejrzenia - Stacja Kultura, ul. Dworcowa.
Więcej

Inauguracja sezonu letniego NORDY

Wtorek, 19 kwietnia 2016

19 kwietnia w Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf”’ w Luzinie oficjalnie otwarto sezon turystyczny Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA. Wśród 24 gmin, które przygotowały informacje o atrakcjach dla turystów znalazł się także Lębork.

Więcej

Jazz na Stacji Kultura – koncert zespołu Algorhythm

Wtorek, 19 kwietnia 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert jazzowy w wykonaniu trójmiejskiej grupy - w niedzielę 24 kwietnia o godz. 18.00 w sali B Stacji Kultura w Lęborku (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8).
Więcej

Tanecznym krokiem przez Boliwię – spotkanie z cyklu Ciekawi świata

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z Teresą Chudecką pt. Tanecznym krokiem przez Boliwię w dniu 22 kwietnia o godz. 18.00 w klubie biblioteki.
Więcej

Bojan Żubry i Drywa Kowalstwo w finale Amatorskiej Ligi Siatkówki

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Znamy już finalistów rozgrywek lęborskiej amatorskiej ligi siatkówki. Bojan Żubry i Drywa Kowalstwo wywalczyły awans do finału ligi, KS Baza 44 i Klaja Cafee zagrają o trzecie miejsce. W minioną niedzielę odbyły się mecze rewanżowe drugiej fazy play-off.
Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar „GRAND-PRIX” Lęborka sezonu 2015/2016

Piątek, 15 kwietnia 2016

16 kwietnia 2016r. w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku odbędą się Indywidualne Biegi Przełajowe z cyklu „Grand-Prix” Lęborka. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu przeprowadzania biegów od godziny 10.00.
Więcej

Teatr Tańca Jeszcze Pięć Minut - premierowy spektakl

Piątek, 15 kwietnia 2016

Teatr Tańca Jeszcze Pięć Minut i Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zapraszają na premierę spektaklu pod tytułem „O przyjemności”. Przedstawienie premierowe odbędzie się w piątek, 22 kwietnia w kinie Fregata o godzinie 18.00.
Więcej

Plon warsztatów fotograficznych na wystawie

Piątek, 15 kwietnia 2016

Przed kilku dniami w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” odbył się wernisaż wystawy będącej efektem warsztatów fotograficznych ph. „Zima” członków Lęborskiego Klubu Fotograficznego. Wystawę można oglądać w Bramie Kaszubskiego Pierścienia przy al. Niepodległości 6.

 

Więcej

Spotkania z pasją dla seniorów

Wtorek, 12 kwietnia 2016

Trwają i cieszą się dużym zainteresowaniem czwartkowe spotkania z pasją dla seniorów. O godzinie 11.00 w klubie biblioteki odbywają się różnorodne zajęcia, które są doskonałą formą spędzenia wolnego czasu.

 

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF