Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Most na Weterynaryjnej. Betonowe przęsło połączyło oba brzegi

Wtorek, 10 października 2017

Bardzo sprawnie przebiegają prace przy budowie mostu przez rzekę Łebę przy ul. Weterynaryjnej, Pilotów i Matejki. Zgodnie z umową most ma być oddany do użytku najpóźniej do 30 września 2018. Jest szansa, że ruch pieszo-samochodowy uruchomiony zostanie o kilka miesięcy wcześniej.
 

Więcej

Asfalt na Chojnickiej

Poniedziałek, 9 października 2017

Zakończyły się prace drogowe na odgałęzieniu ulicy Chojnickiej. Na 120 metrowym do tej pory gruntowym odcinku pomiędzy ulicami Chojnicką a Kukuczki położono kanalizację deszczową a nad nią asfaltową jezdnię wraz z krawężnikami. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe DROMOS z Kartuz. Koszt robót wyniósł ok. 150 tys. zł.   
Więcej

Budżet Obywatelski Lęborka 2018. Od dziś głosujemy w ratuszu

Poniedziałek, 9 października 2017

Rozpoczął się drugi tydzień głosowania nad złożonymi projektami w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2018 rok. Od poniedziałku do soboty (14.10) w godz. 10-18 głosy można oddawać w Urzędzie Miejskim w Lęborku, ul. Armii Krajowej 14 (dawna "Resursa"). Głosować można też drogą elektroniczną na stronie internetowej www.projekt.obywatelskilebork.pl
Więcej

Uwaga hodowcy drobiu. Chrońcie gospodarstwa przed ptasią grypą!

Poniedziałek, 9 października 2017

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku przypomina posiadaczom drobiu lub innych ptaków o zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa, aby uniknąć przeniesienia wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 do ich gospodarstw. Wirus ten rozprzestrzeniania się przez zarażone dzikie ptaki. Nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy.
Więcej

Blues we „Fregacie” – koncert zespołu HAWK

Poniedziałek, 9 października 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert bluesowy w wykonaniu grupy „HAWK”. To wydarzenie muzyczne odbędzie się w sobotę, 28 października o godz. 18.00 w kinie „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12. 

Więcej

10 lat tradycji. Msza św. i spotkanie represjonowanych żołnierzy - górników

Niedziela, 8 października 2017

8 października br. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem władz miasta i powiatu w tym Burmistrzem Witoldem Namyślakiem, delegacji służb mundurowych, radnych miejskich i wojewódzkich a przede wszystkim ostatnich żyjących żołnierzy-górników oraz ich rodzin odprawiona została Msza Św. w 68. rocznicę powstania batalionów, represjonowanych politycznie żołnierzy górników.
Więcej

Piknik militarny i odsłonięcie pomnika gen. S. Sosabowskiego

Piątek, 6 października 2017

W dniu 7 października w godz. 14.00-16.00 na Placu Pokoju w Lęborku odbędzie się piknik militarno-historyczny,  w godz. 14.30 – 16.00 w kinie Fregata zaplanowano projekcję filmu „Honor Generała” oraz spotkanie z reżyserem filmu, Joanną Pieciukiewicz i wykład Pawła Kudzia nt. 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

Więcej

W ratuszu o kotach wolno żyjących

Piątek, 6 października 2017

W ratuszu odbyło się kolejne spotkanie z opiekunami społecznymi kotów wolno żyjących. Na spotkaniu przedstawiono prezentację o tym, jak bardzo ważne jest poddawanie kotów zabiegom sterylizacji bądź kastracji, a także ich leczenie.
 
Więcej

Zaproszenie na VI Konferencję Przeciw Przemocy w Rodzinie

Piątek, 6 października 2017

Burmistrz Miasta Lęborka oraz Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lęborku zapraszają 9 października 2017 na VI Konferencję Przeciw Przemocy w Rodzinie "Z perspektywy, czyli jak działać aby zadziałać...".

Więcej

8 października Msza Św. pamięci Żołnierzy-Górników

Piątek, 6 października 2017

8 października o godzinie 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, z inicjatywy p. Bernarda Neumeullera i Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników, Zarząd Okręgowy w Słupsku, odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. z okazji 68 rocznicy powstania batalionów i represjonowanych politycznie żołnierzy górników.
Więcej

Wzrost stanów wody w zlewniach rzek na Pomorzu

Czwartek, 5 października 2017

W związku z obserwowanymi i prognozowanymi opadami deszczu, w zlewniach rzek Przymorza do rana 7 października br. spodziewane są wzrosty stanów wody w strefie stanów średnich i wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.

Więcej

Powstanie baza operatorów turystyki kajakowej

Czwartek, 5 października 2017

Samorząd Województwa Pomorskiego, realizując przedsięwzięcie strategiczne „Pomorskie Szlaki Kajakowe” zaprasza operatorów turystyki kajakowej do nieodpłatnego  zgłoszenia i rejestracji swojej oferty w bazie operatorów turystyki kajakowej działających na terenie woj. pomorskiego.

Więcej

Spotkanie z lęborskimi caminowiczkami okraszone muzyką flamenco

Czwartek, 5 października 2017

11 października 2017 r.(środa) o 19.00 w domu parafialnym przy sanktuarium św. Jakuba w Lęborku odbędzie się spotkanie z dwoma lęborskimi caminowiczkami: Katarzyną Jachimowicz i Joanną Stolc, które nawiedziły w Santiago de Compostela grób Patrona Lęborka przemierzając szlak Camino pieszo (Kasia) i rowerem (Asia). 

Więcej

Nagrodzeni za sukcesy w nauce, sporcie kulturze i sztuce

Środa, 4 października 2017

Burmistrz Miasta Lęborka, w ramach Uchwały Nr XXVII-460/2013 Rady Miejskiej  w Lęborku z dnia 20 czerwca 2013 r. w sprawie przyjęcia lęborskiego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, przyznał nagrody i wyróżnienia, które zostaną wręczone podczas uroczystego spotkania oświatowego związanego z Dniem Edukacji Narodowej w dniu 12 października 2017 r.  o godz. 10.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku przy ul. Armii Krajowej 14.

Więcej

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem i sztormem

Środa, 4 października 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przekazało ostrzeżenie sztormowe i przed silnym wiatrem, szczególnie w subregionie nadmorskim, od godz.17:00 dnia 4.10.2017 do godz. 8:00 dnia 5.10.2017.

Więcej

Grand - Prix Lęborka sezonu 2017/2018 rozpoczęte

Środa, 4 października 2017

W ub. sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzony został pierwszy z pięciu biegów zaliczany do Grand-Prix Lęborka sezonu 2017/2018. W biegach wystartowało prawie 190 zawodniczek i zawodników z powiatu wejherowskiego, kartuskiego i lęborskiego, Bytowa, Słupska  i Rumi.

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF