Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Wizyta duszpasterska Księdza Biskupa w Lęborku

Czwartek, 11 stycznia 2018

Zgodnie z wieloletnią tradycją, 15 stycznia 2018 r. z wizytą kolędową przybędzie do Ratusza Ksiądz biskup ordynariusz Diecezji Pelplińskiej dr Ryszard Kasyna.

Więcej

Strona www.lebork.pl w nowej odsłonie

Czwartek, 11 stycznia 2018

Witamy na nowej stronie internetowej Miasta Lęborka. Po blisko 5 latach postanowiliśmy odświeżyć szatę graficzną i wprowadzić kilka nowych funkcji i udogodnień dla odbiorców.

Więcej

Orkiestrowy Latawiec - licytacja statuetki

Czwartek, 11 stycznia 2018

Statuetka „Orkiestrowy Latawiec” o wysokości ok 16 cm w całości wykonana jest ze srebra i bursztynu. Podstawa statuetki wykonana jest z onyksu. Figurka nawiązuje do tegorocznej myśli przewodniej XXVI Finału WOŚP.

Więcej

Spotkanie Lęborskiego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Czwartek, 11 stycznia 2018

9 stycznia 2018 roku w Sali rajców Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie organizacyjne Lęborskiego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do Komitetu, który będzie   pracować pod honorowym patronatem Burmistrza Lęborka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej, zostali zaproszeni reprezentanci różnych środowisk i instytucji.

Więcej

III Zimowy Rajd Nocny po Lęborku

Środa, 10 stycznia 2018

Rajd „Lębork nocą” odbędzie się 20 stycznia 2018 r.  na terenie miasta Lęborka. Trasa rajdu liczy 6 km:  Pl. Pokoju – ul. Armii Krajowej – al. Wojska Polskiego – al. Wolności - ul. Warszawska – ul. Dworcowa - ul. Piotra Skargi – ul. Staszica - Park Chrobrego (ognisko) – powrót na Pl. Pokoju.

Więcej

Zmiana organizacji ruchu na Waryńskiego. Rusza przebudowa ulicy i mostu w ramach projektu „Skarby Lęborka”

Środa, 10 stycznia 2018

Przez najbliższe miesiące część ulicy Waryńskiego zostanie wyłączona z ruchu. W I etapie będzie to odcinek od ul. Długosza (przy placu Pokoju) do placu Spółdzielczego   (przed mostem nad Kanałem Młyńskim). Zamknięcie ulicy związane jest z jej gruntowaną przebudową w ramach wielomilionowego projektu z RPO Województwa Pomorskiego „Skarby Lęborka".

Więcej

Lęborski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wtorek, 9 stycznia 2018

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 r. - w Lęborku, jak co roku – w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych. Początek o godz. 11.00.

 

Więcej

Kluby sportowe wybrały swoich reprezentantów do Komisji

Poniedziałek, 8 stycznia 2018

5 stycznia br. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbyły się wybory reprezentacji klubów sportowych do komisji konkursowych opiniujących oferty na zadania z zakresu sportu na 2018 rok.

Więcej

Przemysłowa i Korzenna gotowe. Dzielnica "Lębork Wschód" z nowymi ulicami

Poniedziałek, 8 stycznia 2018

Zakończyły się roboty drogowe przy budowie ulic Przemysłowej i Korzennej.  Obsługują one lęborską Specjalną Strefę Ekonomiczną i dzielnicę mieszkaniową „Lębork Wschód”. Łączny inwestycji wyniósł 2.647.145,94 zł. Miasto na budowę nowych dróg pozyskało 50% dotacji z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”. 300 tys. zł na ten cel przekazał też Powiat Lęborski.

Więcej

Modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej. Z projektu wydano ponad 1,65 mln zł

Poniedziałek, 8 stycznia 2018

Montaż węzłów cieplnych w budynkach zabytkowych, modernizacja napowietrznej sieci przy ul. Krzywoustego oraz przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej przy ul. E. Plater to najważniejsze zadania zrealizowane w roku 2017 przez MPEC w Lęborku, w ramach dofinansowanego ze środków RPO Województwa Pomorskiego projektu „Modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej na lata 2017-2021”.

Więcej

Lodowisko na placu Piastowskim otwarte. Zapraszamy!

Sobota, 6 stycznia 2018

Zapraszamy na sztuczne lodowisko przy Pl. Piastowskim. Lodowisko jest czynne codziennie w godz. 9.00-19.45 z  przerwą techniczną w godz. 14-15. Wstęp bezpłatny. Przy obiekcie, podobnie jak w latach ubiegłych funkcjonuje wypożyczalnia łyżew.

Więcej

Projekt Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Lęborka wyłożony do publicznego wglądu

Środa, 3 stycznia 2018

Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Lęborka.

Więcej

Kanalizacja deszczowa i nowy asfalt na Małopolskiej. I etap zakończony

Środa, 3 stycznia 2018

Pod koniec ubiegłego roku zakończyły się prace drogowe na ulicy Małopolskiej. W ramach inwestycji wybudowana została kanalizacja deszczowa oraz asfaltowa jezdnia. Fragment ulicy (dojazd do posesji) wykonano z kostki betonowej. Dzięki udrożnieniu przejazdu z ul. Małopolskiej przez rów melioracyjny do ul. Lubelskiej powstało nowe połączenie drogowe i skrzyżowanie Małopolska – Lubelska – Mazowiecka.

Więcej

XII Otwarty Konkurs Literacki "Legendy Błękitnej Krainy"

Środa, 3 stycznia 2018

Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Lęborska - Łeba" ogłosiła XII Otwarty Konkurs Literacki "Legendy Błękitnej Krainy". Główny cel przedsięwzięcia to, podobnie jak w latach ubiegłych, popularyzacja wiedzy o naszym regionie.

Więcej

VI Orszak Trzech Króli

Wtorek, 2 stycznia 2018

Parafie Świętego Brata Alberta w Mostach i Św. Jakuba Ap. w Lęborku zapraszają na VI Orszak Trzech Króli w dniu 6 stycznia 2018 r. 

Więcej

Informacja dla właścicieli nieruchomości w Lęborku

Piątek, 29 grudnia 2017

Z dniem 1 stycznia 2018 roku sprawy związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi, prowadzone do tej pory przez Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Lęborku (przyjmowanie deklaracji właścicieli nieruchomości, przyjmowanie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wszelkie czynności związane z windykacją „opłaty śmieciowej” itp.) będą prowadzone przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Lęborku. 

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF