Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

XII Otwarty Konkurs Literacki "Legendy Błękitnej Krainy"

Środa, 3 stycznia 2018

Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Lęborska - Łeba" ogłosiła XII Otwarty Konkurs Literacki "Legendy Błękitnej Krainy". Główny cel przedsięwzięcia to, podobnie jak w latach ubiegłych, popularyzacja wiedzy o naszym regionie.

Więcej

VI Orszak Trzech Króli

Wtorek, 2 stycznia 2018

Parafie Świętego Brata Alberta w Mostach i Św. Jakuba Ap. w Lęborku zapraszają na VI Orszak Trzech Króli w dniu 6 stycznia 2018 r. 

Więcej

Informacja dla właścicieli nieruchomości w Lęborku

Piątek, 29 grudnia 2017

Z dniem 1 stycznia 2018 roku sprawy związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi, prowadzone do tej pory przez Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Lęborku (przyjmowanie deklaracji właścicieli nieruchomości, przyjmowanie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wszelkie czynności związane z windykacją „opłaty śmieciowej” itp.) będą prowadzone przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Lęborku. 

Więcej

Informacja dla mieszkańców Lęborka

Piątek, 29 grudnia 2017

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lęborku zawiadamia, że przez okres 180 dni, od dnia 12 grudnia 2017 roku, na terenie Miasta Lęborka obowiązuje dotychczasowy poziom taryf na dostawę wody i odprowadzanie ścieków.

Więcej

Ostrożnie z fajerwerkami – chrońmy dzieci i czworonożnych przyjaciół

Piątek, 29 grudnia 2017

Rzecznik Praw Dziecka wystosował List do Rodziców i Opiekunów Dzieci w sprawie używania materiałów pirotechnicznych.  

Więcej

Sylwester pod chmurką w Lęborku

Czwartek, 28 grudnia 2017

Wszystkich, dla których zabraknie miejsca na wystawnych balach i tych, którzy po prostu chcą potańczyć i pożegnać stary rok w plenerze, zapraszamy w Sylwestra, 31 grudnia na Plac Pokoju w Lęborku. 

Więcej

II Lęborski Przegląd Kolęd Kaszubskich

Czwartek, 28 grudnia 2017

7 stycznia 2018 roku odbędzie się II Lęborski Przegląd Kolęd Kaszubskich im. Franciszka Okunia - w Sanktuarium św. Jakuba Ap., po mszy św. z kaszubską liturgią słowa. Do udziału w wydarzeniu zaproszonych zostało 7 zespołów z terenu naszego miasta i powiatu. Gościnnie wystąpi Zespół Wokalny „KASZUBKI” z Chwaszczyna.

Więcej

Maciej Miecznikowski zaśpiewa kolędy

Środa, 27 grudnia 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wraz z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i Urzędem Miejskim w Lęborku zaprasza 9 stycznia  na godz. 19.00 do kościoła św. Jakuba Ap. na koncert kolęd w wykonaniu popularnego muzyka i wokalisty, Macieja Miecznikowskiego.

Więcej

Pierwszy lęborczanin w piłkarskiej Ekstraklasie uhonorowany przez Burmistrza

Sobota, 23 grudnia 2017

16 lat i 24 dni potrzebował Mateusz Żukowski by zadebiutować w piłkarskiej Ekstraklasie.  Młody napastnik Lechii Gdańsk jest pierwszym lęborczaninem w historii grającym na tym poziomie rozgrywek. Wychowanka Pogoni Lębork i UKS Trójki oraz pierwszego trenera Andrzeja Małeckiego pamiątkowymi grawertonami uhonorował Burmistrz Lęborka Witold Namyślak i jego zastępca Marian Kurzydło.

Więcej

Betlejemskie Światło Pokoju w Ratuszu

Czwartek, 21 grudnia 2017

Jak co roku lęborscy harcerze zawitali do ratusza z Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Światełko wraz z życzeniami świątecznymi przyjął od harcerzy Burmistrz Lęborka - Witold Namyślak.

Więcej

Przedszkolaki z życzeniami w Ratuszu

Czwartek, 21 grudnia 2017

W dniu 20 grudnia grupa 5-latków z Przedszkola nr 2 wraz z Panią Dyrektor oraz wychowawczyniami złożyły świąteczną wizytę władzom miasta. Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. 

Więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – marznące opady

Środa, 20 grudnia 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie meteorologiczne możliwości wystąpienia marznących opadów na obszarze województwa pomorskiego od godz. 21:00 dnia 20 grudnia do godz. 10:00 dnia 21 grudnia 2017.

Więcej

Przedświąteczne spotkanie przy choince i szopka

Środa, 20 grudnia 2017

W sobotę 23 grudnia o godz. 12.00 przy choince na Placu Pokoju odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem, na które zapraszamy wszystkie dzieci oraz dorosłych. Przewidziany jest poczęstunek gorącym barszczykiem, animacje dla najmłodszych, śpiewanie kolęd. Harcerze przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światełko pokoju. Serdecznie zapraszamy mieszkańców.

Więcej

Komunikacja miejska w Święta i Nowy Rok

Środa, 20 grudnia 2017

W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku autobusy miejskie kursować będą następująco:

Więcej

Nowy chodnik i zatoka postojowa na 14 pojazdów na ulicy Wybickiego

Wtorek, 19 grudnia 2017

100 metrów chodnika pomiędzy ulicą Dygasińskiego a Zwycięstwa, a po drugiej stronie ulicy przy ogrodzeniu Liceum Ogólnokształcącego nr 1 zatoka parkingowa na 14 pojazdów. Tak wygląda efekt prac drogowców na przełomie listopada i grudnia na ulicy Wybickiego. Koszt remontu chodnika i budowa nowych miejsc parkingowych wyniósł 68,5 tys. zł.

Więcej

Świąteczna wizyta przedszkolaków w Ratuszu

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Z życzeniami świątecznymi zawitały do Ratusza dzieci z Przedszkola Nr 5. Grupa 5-latków wraz z opiekunkami złożyła świąteczną wizytę władzom miasta. 

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF