Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Bezpłatne kursy językowe i komputerowe w Inkubatorze Przedsiębiorczości

Wtorek, 8 sierpnia 2017
Bezpłatne kursy językowe i komputerowe w...
Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości "STOLEM" w Lęborku zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych kursów językowych (120 godzin, język angielski lub niemiecki) oraz kursu komputerowego (120 godzin, różne poziomy zaawansowania). Organizatorzy zapewniają egzamin i certyfikację na zakończenie szkolenia, bezpłatne materiały szkoleniowe oraz dogodne terminy zajęć.
więcej

Komunikat

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Burmistrza Miasta Lęborka  zawiadamia, iż w dniach od 14 sierpnia 2017 r. do 13 września 2017 r. przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie zasad wyznaczania składu  i działania Komitetu Rewitalizacji obszaru Lębork Nowy Świat.

więcej

Budowa parkingu przy ul. Teligi zgodnie z harmonogramem

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Budowa parkingu przy ul. Teligi zgodnie z...
Trwa budowa parkingu na 50 miejsc postojowych przy ul. Teligi. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca września br. Do tej pory wymienione zostało podłoże i ułożono większość krawężników. Kolejnym etapem będą prace brukarskie i montaż oświetlenia (4 lampy LED).
 
więcej

Wsparcie na nowe miejsca pracy w organizacjach pozarządowych

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Wsparcie na nowe miejsca pracy w...
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim przyjmuje wnioski na przyznanie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowych miejsc pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych bądź w podmiotach ekonomii społeczne. Nabór wniosków trwa do 14 sierpnia br.
więcej

Konkurs Fundacji BOŚ pn. EkoModel EDYCJA 2017

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Burmistrz Miasta Lęborka zachęca do wzięcia udziału z drugiej edycji konkursu EkoModel organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Jest to konkurs modelarski polegający na samodzielnym lub grupowym wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno - lub wielorodzinnego.

więcej

Zostań liderem Szlachetnej Paczki w Rejonie Lębork

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Zostań liderem Szlachetnej Paczki w Rejonie...
Organizatorzy akcji „Szlachetna Paczka” szukają pełnoletnich, aktywnych osób z energią do działania w terenu Lęborka i okolic. Ludzi szukających wyzwań, których nakręcają kolejne zwycięstwa. Ludzi ciekawych świata, otwartych na innych, odpowiedzialnych i zaangażowanych w to, co robią.
więcej

Piłkarze Pogoni Lębork rozpoczynają sezon

Piątek, 4 sierpnia 2017
Piłkarze Pogoni Lębork rozpoczynają sezon
Meczem w Gdyni z rezerwami ekstraklasowej Arki ligowe rozgrywki 4 ligi sezonu 2017/2018 rozpocznie 5 sierpnia br. drużyna Pogoni Lębork. Po rocznym pobycie i spadku z 3 ligi o kapitulacji nie ma mowy. Kluczowi zawodnicy pozostali w zespole, doszło też kilka ciekawych nazwisk. Odważnie postawiono na młodzież z Lęborka. Dla młodych 17-18 letnich wychowanków Pogoni przejście do seniorów jest naturalnym cyklem sportowego rozwoju.
więcej

Wolne biura w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STOLEM

Piątek, 4 sierpnia 2017
Wolne biura w Kaszubskim Inkubatorze...
Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM w Lęborku informuje, że dysponuje obecnie dwoma wolnymi biurami do wynajęcia. Wolne pomieszczenia na preferencyjnych warunkach przeznaczone są dla nowo powstałych firm lub tych do 3 roku od zarejestrowania działalności.
więcej

Mobilny Punkt Informacyjny o Funduszach Unijnych 9 sierpnia br. w Lęborku

Piątek, 4 sierpnia 2017
Mobilny Punkt Informacyjny o Funduszach...
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Bezpłatne konsultacje odbędą się ​​​​9 sierpnia 2017 r. (środa), w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5, w godzinach 10:30-13:00.​
więcej

Rekrutacja do projektu "Akademia Zatrudnienia"

Czwartek, 3 sierpnia 2017
Rekrutacja do projektu "Akademia...
Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości "STOLEM" w Lęborku oraz Prywatne Centrum Edukacyjne „Marmołowski” s.c. zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego na bezpłatne szkolenia zawodowe i staże przyuczające do zawodu organizowane w ramach projektu „Akademia Zatrudnienia”. Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 4 sierpnia br.
 
więcej

Dodatkowy termin naboru wniosków w ramach konkursu WFOŚiGW w Gdańsku pn. „Czyste powietrze Pomorza” – edycja 2017

Środa, 2 sierpnia 2017

W związku z wycofaniem się kilku wnioskodawców z pozyskania dofinansowania na likwidację kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpienie ich ekologicznymi źródłami ciepła w ramach konkursu „Czyste powietrze Pomorza” – (edycja 2017), zaszła możliwość składania dodatkowych wniosków osób chętnych do przystąpienia do projektu.

więcej

Upały - poradnik dla mieszkańców

Środa, 2 sierpnia 2017
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) w związku z falą upałów uruchomiło akcję informacyjna dla społeczeństwa – jak bezpiecznie przetrwać upały, w tym jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk. Poradnik "Jak przygotować się na UPAŁ" w załączeniu.
więcej

„Lębork Pamięta”. 73. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Środa, 2 sierpnia 2017
„Lębork Pamięta”. 73. Rocznica wybuchu...
Przemarsz spod Pomnika Poległych Pocztowców na plac Pokoju, syreny o godzinie 17, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych a na koniec ułożenie z białych i czerwonych zniczy symbolu Polski Walczącej. Tak 1 sierpnia lęborczanie upamiętnili 73. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
więcej

73 rocznica Powstania Warszawskiego - o 17.00 zostaną włączone syreny

Wtorek, 1 sierpnia 2017
73 rocznica Powstania Warszawskiego - o...

Dzisiaj o godzinie 17.00 na Pl. Pokoju odbędą się uroczystości związane z 73. rocznicą Powstania Warszawskiego.

więcej

Węzeł Przesiadkowy przy dworcu PKP z dotacją Marszałka Województwa

Wtorek, 1 sierpnia 2017
Węzeł Przesiadkowy przy dworcu PKP z dotacją...
Prawie 26 mln zł ma kosztować budowa lęborskiego Węzła Przesiadkowego przy dworcu PKP. 85% z tej kwoty tj. 21 mln 436 tys. 514 zł stanowi pozyskana przez Miasto dotacja Marszałka Województwa Pomorskiego. Inwestycja finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego zrealizowana ma być do końca 2019 roku.
więcej

Srebro Pauli Wrońskiej na ME w strzelectwie sportowym w Baku

Poniedziałek, 31 lipca 2017
Srebro Pauli Wrońskiej na ME w strzelectwie...
Dobre wieści dotarły do Lęborka z Azerbejdżanu. W ostatnim dniu Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym w Baku doskonale spisała się reprezentacja Polski kobiet. W strzelaniu z trzech postaw na 300 metrów zdobyła ona srebrny medal. W skład trzyosobowej drużyny weszła zawodniczka Lider-Amicus Lębork Paula Wrońska. Srebrny medal w Baku jest piątym medalem Pauli Wrońskiej zdobytym na Mistrzostwach Europy.
więcej

Tydzień Polskiego Czerwonego Krzyża. Krwiodawcy odznaczeni

Poniedziałek, 31 lipca 2017
Tydzień Polskiego Czerwonego Krzyża....
28 lipca br. w Urzędzie Miejskim odbyła się Gala Polskiego Czerwonego Krzyża. Z okazji  "Tygodnia PCK" odznaczeniami uhonorowano Honorowych Dawców Krwi. W uroczystym spotkaniu krwiodawców z powiatu lęborskiego uczestniczył m.in. Burmistrz Lęborka - Witold Namyślak, oraz Zastępca Burmistrza Marian Kurzydło.
więcej

Przy Marusarzówny powstają 33 mieszkania komunalne

Poniedziałek, 31 lipca 2017
Przy Marusarzówny powstają 33 mieszkania...
33 mieszkania o powierzchni od 36 do 50m2 przewiduje projekt budynku komunalnego przy ul. Marusarzówny. Stopień zaawansowania inwestycji na koniec lipca br. to budowa I piętra. Budowlane przedsięwzięcie, podobnie jak wszystkie inne miejskie inwestycje mieszkaniowe otrzymało 30 procentowe dofinansowanie z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Budynek ma być oddany do użytku do 30 kwietnia 2018r.
więcej

Trzy złote medale Weroniki Hallmann w Mistrzostwach Polski Juniorów

Czwartek, 27 lipca 2017
Trzy złote medale Weroniki Hallmann w...
Trzy złote medale przywiozła do Lęborka z Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 letnich w Warszawie Weronika Hallmann. Na 50-ciometrowej pływalni w stolicy w dniach 19-21 lipca br. w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich 17-letnia pływaczka UKS jedynka MEYN SOLEX Lębork Weronika Hallmann odniosła wielki sukces.
więcej

500+ Wnioski na nowy okres świadczeniowy od 1 sierpnia

Czwartek, 27 lipca 2017
500+ Wnioski na nowy okres świadczeniowy od...
Już od 1 sierpnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lęborku będzie można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Korzystanie ze wsparcia w ramach programu „Rodzina 500+” w nowym okresie świadczeniowym wymaga złożenia wniosku. Dotyczy to rodzin uczestniczących w programie, jak i tych, które zamierzają dopiero do niego dołączyć.
więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt