Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Podsumowanie XIII Konkursu na dekoracje świąteczne „Rozświetlmy Lębork”

Środa, 1 lutego 2017
Po raz trzynasty w Lęborku przeprowadzony został Konkurs Świąteczny na Najbardziej Atrakcyjną Dekorację Świąteczną pod hasłem „Rozświetlmy Lębork". Komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie obiekty w poszczególnych kategoriach: Balkony/okna, Ogrody przydomowe oraz Przedsiębiorstwa/Instytucje.

 

więcej

Katarzyna Groniec zaśpiewa Osiecką

Wtorek, 31 stycznia 2017
Katarzyna Groniec zaśpiewa Osiecką

Lęborskie Centrum Kultury “Fregata” zaprasza na koncert Katarzyny Groniec. Ta wyjątkowa artystka zaprezentuje w Lęborku swój program pod tytułem “Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej”. Na koncert zapraszamy w piątek, 24 marca 2017 roku. 

więcej

Spotkanie Kapituły Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Wtorek, 31 stycznia 2017
W dniu 2 lutego godz. 11.00 w Sali Rajców lęborskiego Ratusza zbierze się Kapituła Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Kapituła dba o rozwój i popularyzację Pomorskiej Drogi św. Jakuba.

 

więcej

Muzyka filmowa i nie tylko – koncert we Fregacie

Piątek, 27 stycznia 2017
Muzyka filmowa i nie tylko – koncert we...
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej PROGRESS pod dyrekcją Szymona Morusa. W niedzielę, 5 lutego o godz. 18.00 na scenie w Kinie „Fregata” będzie można usłyszeć najpiękniejsze tematy muzyki filmowej i klasycznej oraz szlagiery operetkowe.
więcej

W bibliotece o podróży po Kazachstanie

Czwartek, 26 stycznia 2017
W czwartek 26 stycznia o godz. 18.00 Biblioteka Miejska w Lęborku zaprasza, w ramach cyklu spotkań podróżniczych, do klubu na spotkanie z panią Anną Matusewicz, która opowie o podróży, która wymykała się spod wszelkich scenariuszy.

 

więcej

Halowy Turniej Tenisa Ziemnego „FERIE ZIMOWE 2017”

Środa, 25 stycznia 2017
Halowy Turniej Tenisa Ziemnego „FERIE ZIMOWE...
W dniach 19 - 20 stycznia br. przeprowadzony został singlowy turniej tenisowy. Zawody odbyły się w hali Szkoły Podstawowej nr 8, w kategoriach: chłopców i dziewcząt. Wśród chłopców, po zaciętym meczu finałowym, zwycięstwo odniósł Maks Klawikowski po pokonaniu Piotra Tredera 5:7,7:6 i 10:8 /w tie break-u/, trzecie m-ce zajął Dominik Maszota, przed Adrianem Walkuszem i Bartoszem Kabała.

 

więcej

Szkolenie dotyczące projektów unijnych

Środa, 25 stycznia 2017
Szkolenie dotyczące projektów unijnych
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zapraszają na szkolenie dot. „Najważniejsze zasady przygotowania, realizacji i rozliczania projektów finansowanych z Funduszy Europejskich”, które odbędzie się 30 stycznia 2017 r. w godz. 11.00-15.00 w Starostwie Powiatowym w Lęborku.

 

więcej

Otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne pn. "Integracja 2017"

Wtorek, 24 stycznia 2017
Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne Miasta Lęborka w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych pn: „Integracja 2017".
więcej

Otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne pn.”Wspieranie młodzieżowych inicjatyw 2017”

Wtorek, 24 stycznia 2017

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne Miasta Lęborka  w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pn.”Wspieranie młodzieżowych inicjatyw 2017”.

 

więcej

Noworoczny Koncert Świąteczny w międzynarodowej obsadzie

Poniedziałek, 23 stycznia 2017
Noworoczny Koncert Świąteczny w...
Tłumy widzów przyciągnął w niedzielny wieczór (22.01.2017) „Noworoczny koncert świąteczny”. Występ Lęborskiej Orkiestry Kameralnej wraz z chórem "Głos Duszy” z Białorusi zapełnił  Sanktuarium św. Jakuba Apostoła do ostatniego miejsca.

 

więcej

XXIV sesja Rady Miejskiej

Poniedziałek, 23 stycznia 2017
XXIV sesja Rady Miejskiej w Lęborku w dniu 25 stycznia 2017 r. o godzinie 12.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku przy  ul. Armii Krajowej 14.

 

więcej

Warsztaty tańca współczesnego

Poniedziałek, 23 stycznia 2017
Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut zaprasza na  kolejną odsłonę cyklicznych warsztatów tanecznych. Tym razem dwudniowe warsztaty w technice tańca współczesnego poprowadzi Marta Zawadzka - tancerka, choreograf, pedagog, teoretyk tańca.

 

więcej

Dyżury radnych ze Stowarzyszenia „Ziemia Lęborska”

Poniedziałek, 23 stycznia 2017
Samorządowe Stowarzyszenie „Ziemia Lęborska” informuje, że radni miejscy i powiatowi, będący członkami stowarzyszenia w każdą pierwszą środę miesiąca pełnić będą dla mieszkańców miasta dyżury.

 

więcej

Rozstrzygnięto przetarg na budowę ulic Tatrzańskiej i Lubelskiej

Poniedziałek, 23 stycznia 2017
Rozstrzygnięto przetarg na budowę ulic...
Rozstrzygnięty został przetarg na budowę ulicy Tatrzańskiej i ostatniego odcinka ul. Lubelskiej. Drogową inwestycję wartą 552 tys. zł wykona do 20 lipca 2017 roku konsorcjum firm Kruszywo i Bituminium z Lini.
więcej

Ogłoszenie

Poniedziałek, 23 stycznia 2017
Ogłoszenie

Ogłoszenie o otwartym naborze partnera spoza sektora finansów publicznych dla STOWARZYSZEŃ na zagospodarowanie i udostępnienie terenu rekreacyjnego przy ul. Malczewskiego.

więcej

Ogłoszenie

Poniedziałek, 23 stycznia 2017

Ogłoszenie o otwartym naborze partnerów spoza sektora finansów publicznych na zawarcie partnerstwa w celu przygotowania i wspólnej realizacji Projektu OŻYWIONY LĘBORK "NOWY ŚWIAT" - usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji.

więcej

Zmiana w ogłoszeniu dla Wspólnot Mieszkaniowych z terenu "Lębork - Północ"

Czwartek, 19 stycznia 2017

W ogłoszeniu o otwartym naborze partnerów spoza sektora finansów publicznych dla Wspólnot Mieszkaniowych będących właścicielami nieruchomości zlokalizowanych w obszarze rewitalizacji, ogłoszonym w dniu 5.01.2017 r., wprowadza się następujące zmiany.

więcej

Noworoczny koncert świąteczny

Czwartek, 19 stycznia 2017
Noworoczny koncert świąteczny
Wszystkich miłośników dobrej muzyki zapraszamy na Noworoczny koncert świąteczny, czyli kolejny projekt muzyczny działającej od dwóch lat Lęborskiej Orkiestry Kameralnej. Orkiestrą i chórem działającym przy niej pokierują Maciej Naczk i Paweł Słoniec.
więcej

Pierwszy lęborczanin ma na imię Kacper

Środa, 18 stycznia 2017
Pierwszy lęborczanin ma na imię Kacper
Burmistrz Lęborka Witold Namyślak odwiedził pierwsze urodzone w 2017 roku w Lęborku dziecko, Kacpra i jego rodziców, pp. Sylwię Dąbrowską i Grzegorza Majkowicza. Kacper urodził się 2 stycznia 2017 w lęborskim szpitalu. Burmistrz złożył gratulacje młodej rodzinie i tradycyjnie ufundował dla pierwszego urodzonego w 2017 r. mieszkańca Lęborka wyprawkę wartości 500 zł.
więcej

Elektrociepłownia ułatwia walkę ze smogiem. Konferencja w ratuszu

Środa, 18 stycznia 2017
Elektrociepłownia ułatwia walkę ze smogiem....
17 stycznia br. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbyła się konferencja podsumowującą projekt budowy elektrociepłowni opalanej biomasą. Przedstawiono na niej korzyści oraz dobre praktyki wynikające z ponad rocznej eksploatacji instalacji. Specjaliści często przywoływali aspekt ekologiczny. Dzięki budowie nowoczesnego i ekologicznego obiektu Lębork znalazł się w awangardzie miast skutecznie walczących ze smogiem.
więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt