Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Dom Seniora Magnolia zaprasza na kolejne szkolenie

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Dom Seniora Magnolia zaprasza na kolejne...
W imieniu Stowarzyszenia Żyj Dla Innych zapraszamy na  VI spotkanie „Grupa wsparcia dla opiekunów i rodzin osób z chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami dementywnymi".

 

więcej

Spotkanie informacyjne o funduszach europejskich na założenie działalności gospodarczej

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Spotkanie informacyjne o funduszach...
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne „Fundusze Europejskie dla osób planujących założenie działalności gospodarczej” ​organizowane w dniu 25 sierpnia 2017 r.  Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 

więcej

Apel Marszałka Woj. Pomorskiego do przedsiębiorców

Piątek, 18 sierpnia 2017

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk w związku z nawałnicą, jaka przeszła przez Pomorze oraz szkodami, jaki poczyniła, zwrócił się z apelem do przedsiębiorców o włączenie się w działania na rzecz poszkodowanych społeczności.

więcej

Pchli targ

Piątek, 18 sierpnia 2017
26 sierpnia (sobota) w godz. 10.00 – 17.00  odbędzie się – w ramach imprezy z okazji pożegnania lata – trzynasta edycja lęborskiego pchlego targu. Przedsięwzięcie organizuje Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, LOT Ziemia Lęborska - Łeba oraz Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”.

 

więcej

Prognoza na weekend

Piątek, 18 sierpnia 2017
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni przekazało krótkoterminową prognozę pogody dla województwa pomorskiego na okres 18– 20 sierpnia 2017r.
Od godziny 19.30 dnia 18.08. do godz. 19.30 dnia 19.08.2017. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem.

 

więcej

XIV Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

Piątek, 18 sierpnia 2017
20 sierpnia w Lubowidzu, na plaży miejskiej Miron koło Zajazdu Kaszubskiego, odbędą się Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym. Zawody rozpoczną się o godz. 12.00, dystans do pokonania - 2000 m, zapisy od 9.30 do 11.30, uroczyste wręczenie nagród o godz. 13.30.

 

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – burzowo

Środa, 16 sierpnia 2017
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanych na terenie województwa pomorskiego burzach - w dniu 16 sierpnia, do godzin porannych w dniu 17 sierpnia 2017.
więcej

Obchody Święta Wojska Polskiego

Wtorek, 15 sierpnia 2017
Obchody Święta Wojska Polskiego
Mszą Św. w Kościele Garnizonowym z udziałem delegacji jednostek wojskowych, władz samorządowych z Burmistrzem Lęborka i Starostą Lęborskim na czele oraz żołnierzy i ich rodzin, mieszkańców rozpoczęły się obchody Święta Wojska Polskiego w Lęborku.
więcej

Prawie 3 mln zł na budowę ulic w zachodniej części miasta

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017
Prawie 3 mln zł na budowę ulic w zachodniej...
Rozstrzygnięty został przetarg na budowę 5 ulic w zachodniej części miasta. Do końca września 2018 roku asfaltową nawierzchnię zyskają ulice Małopolska, Mazowiecka, Gen. Sosabowskiego, Szarych Szeregów i Batalionu Zośka. Oprócz 1800 metrów jezdni wybudowane zostanie 1345 metrów kanalizacji deszczowej. W tym roku wykonany zostanie I etap budowy ul. Małopolskiej (230 metrów).
więcej

Zaproszenie na Święto Wojska Polskiego

Piątek, 11 sierpnia 2017
Zaproszenie na Święto Wojska Polskiego
Dowódca 1 lęborskiego batalionu zmechanizowanego w Lęborku oraz Burmistrz Miasta Lęborka zapraszają mieszkańców miasta do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczną się w dniu 15 sierpnia 2017 r. o godz. 9.00 w Jednostce Wojskowej w Lęborku.
Program uroczystości:
więcej

Informacja o wyborze partnera społecznego

Czwartek, 10 sierpnia 2017

W wyniku przeprowadzenia naboru na partnera spoza sektora finansów publicznych, do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 6.2.2 Rozwój usług społecznych, ogłoszonego dnia 18.07.2017 . na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Lęborku wyłoniono partnera społecznego.

więcej

W Parku im. Michalskiego trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej

Środa, 9 sierpnia 2017
W Parku im. Michalskiego trwa budowa ścieżki...
Trwają intensywne prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej w Parku im. Michalskiego. Realizowany odcinek jest przedłużeniem drogi rowerowej od ulicy I Armii WP i umożliwi legalny i bezkolizyjny przejazd rowerem przez Park Michalskiego w kierunku osiedla Jagiellońska, Czołgistów czy Legionów Polskich. Inwestycja realizowana jest ze środków Budżetu Obywatelskiego.
więcej

3,3 mln zł dotacji na miejskie inwestycje związane z wodami opadowymi

Wtorek, 8 sierpnia 2017
3,3 mln zł dotacji na miejskie inwestycje...
Ponad 3,3 mln zł otrzyma w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego miasto Lębork na budowę systemu odprowadzania oraz oczyszczania wód opadowych i roztopowych. Łączny koszt projektu wynosi prawie 4,9 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 70% kosztów kwalifikowanych.
więcej

Szpital podpisał umowę w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka

Wtorek, 8 sierpnia 2017
Szpital podpisał umowę w ramach Miejskiego...
4 sierpnia 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lęborku z udziałem marszałków Wiesława Byczkowskiego i Pawła Orłowskiego oraz Dyrektor SPS ZOZ w Lęborku - Lidii Kodłubańskiej uroczyście podpisano umowę projektu poprawiającego dostępność świadczeń zdrowotnych pacjentów ze schorzeniami układu krążenia.
więcej

Bezpłatne kursy językowe i komputerowe w Inkubatorze Przedsiębiorczości

Wtorek, 8 sierpnia 2017
Bezpłatne kursy językowe i komputerowe w...
Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości "STOLEM" w Lęborku zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych kursów językowych (120 godzin, język angielski lub niemiecki) oraz kursu komputerowego (120 godzin, różne poziomy zaawansowania). Organizatorzy zapewniają egzamin i certyfikację na zakończenie szkolenia, bezpłatne materiały szkoleniowe oraz dogodne terminy zajęć.
więcej

Komunikat

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Burmistrza Miasta Lęborka  zawiadamia, iż w dniach od 14 sierpnia 2017 r. do 13 września 2017 r. przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie zasad wyznaczania składu  i działania Komitetu Rewitalizacji obszaru Lębork Nowy Świat.

więcej

Budowa parkingu przy ul. Teligi zgodnie z harmonogramem

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Budowa parkingu przy ul. Teligi zgodnie z...
Trwa budowa parkingu na 50 miejsc postojowych przy ul. Teligi. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca września br. Do tej pory wymienione zostało podłoże i ułożono większość krawężników. Kolejnym etapem będą prace brukarskie i montaż oświetlenia (4 lampy LED).
 
więcej

Wsparcie na nowe miejsca pracy w organizacjach pozarządowych

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Wsparcie na nowe miejsca pracy w...
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim przyjmuje wnioski na przyznanie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowych miejsc pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych bądź w podmiotach ekonomii społeczne. Nabór wniosków trwa do 14 sierpnia br.
więcej

Konkurs Fundacji BOŚ pn. EkoModel EDYCJA 2017

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Burmistrz Miasta Lęborka zachęca do wzięcia udziału z drugiej edycji konkursu EkoModel organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Jest to konkurs modelarski polegający na samodzielnym lub grupowym wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno - lub wielorodzinnego.

więcej

Zostań liderem Szlachetnej Paczki w Rejonie Lębork

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Zostań liderem Szlachetnej Paczki w Rejonie...
Organizatorzy akcji „Szlachetna Paczka” szukają pełnoletnich, aktywnych osób z energią do działania w terenu Lęborka i okolic. Ludzi szukających wyzwań, których nakręcają kolejne zwycięstwa. Ludzi ciekawych świata, otwartych na innych, odpowiedzialnych i zaangażowanych w to, co robią.
więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt