Oficjalny serwis miejski

Aktualności

O lęborskiej elektrociepłowni w magazynie BIOMASA

Czwartek, 2 marca 2017
O lęborskiej elektrociepłowni w magazynie...
W lutowym wydaniu (nr 2/2017) Magazynu BIOMASA ukazał się obszerny artykuł o funkcjonowaniu lęborskiej elektrociepłowni opalanej biomasą. W materiale autorstwa redaktor Beaty Klimczak zawarte są najważniejsze fakty i liczby obrazujące funkcjonowanie elektrociepłowni wraz ze zdjęciami. Artykuł w formacie PDF w załączeniu.
więcej

III ogólnopolski konkurs recytatorski "W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbrück"

Czwartek, 2 marca 2017
Konkurs skierowany jest do uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia do eliminacji przyjmowane są do 9 marca 2017.

 

więcej

XIX Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży także w Lęborku

Czwartek, 2 marca 2017
XIX Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej...
2 marca w Cewicach, a od 3 marca (g. 15) w Lęborku w Hali Sportowej przy ul. P Skargi 52 rozgrywane będą mecze XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży. W tym roku w imprezie weźmie ok. 1000 młodych adeptów siatkówki z kraju i z zagranicy.
więcej

Sukces pływaków ze Szkoły Podstawowej nr 3

Środa, 1 marca 2017
Sukces pływaków ze Szkoły Podstawowej nr 3
Powody do satysfakcji mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku i ich nauczyciel trener, Dariusz Gromulski. W finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej które odbyły się w Pruszczu Gdańskim 27 lutego zajęli drugie miejsca, zdobywając puchary w klasyfikacji zespołowej w kategorii dziewcząt i chłopców.
więcej

„Pan Kotowski” w Stacji Kultura

Środa, 1 marca 2017
„Pan Kotowski” w Stacji Kultura
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem”. 19 marca Teatr Lalki Tęcza zaprezentuje w Stacji Kultura (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8) przedstawienie pod tytułem „Pan Kotowski”.
więcej

Lębork pamięta o "Żołnierzach Wyklętych"

Wtorek, 28 lutego 2017
Lębork pamięta o "Żołnierzach...
„Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, Msza Św. w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego i złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą żołnierzom 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej i Bohaterom Podziemia Niepodległościowego, a w planie spotkanie otwarte dla młodzieży pt. „Etos Żołnierzy Wyklętych na przykładzie sanitariuszki INKI”. Tak wyglądały tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych” w Lęborku.
więcej

Anielska wizyta w bibliotece

Wtorek, 28 lutego 2017
6 marca o godz. 17.00 biblioteka zaprasza na nietypowy wieczór w lęborskiej bibliotece. Wypożyczalnię dla dorosłych odwiedzą anioły opiekujące się czytelnikami oraz nietuzinkowa artystka - Magdalena Pfeifer.

 

więcej

II Zimowy Rajd po Lęborku

Poniedziałek, 27 lutego 2017
II Zimowy Rajd po Lęborku
Walory nocnego zwiedzania Lęborka będą mogli docenić uczestnicy II Zimowego Rajdu po Lęborku w najbliższą sobotę 4 marca.

 

więcej

Mobilny Punkt Informacyjny w ratuszu

Poniedziałek, 27 lutego 2017
Mobilny Punkt Informacyjny w ratuszu
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Bezpłatne konsultacje odbędą się ​​28 marca 2017 r. (wtorek), w Urzędzie Miejskim w Lęborku (Sala Rajców - sala 101), ul. Armii Krajowej 14, w godzinach 12.00-14:30.
więcej

Dotacje na modernizacje pieców na terenie Lęborka. Wnioski do 28 kwietnia 2017

Poniedziałek, 27 lutego 2017
Dotacje na modernizacje pieców na terenie...
Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie modernizacji źródeł energii cieplnej na terenie Gminy Miasto Lębork w ramach konkursu „Czyste powietrze Pomorza” edycja 2017. Wnioski o dofinansowanie należy składać do 28 kwietnia 2017r. w Urzędzie Miejskim w Lęborku.
więcej

Trwa budowa bloków przy Konopackiej i Czecha

Poniedziałek, 27 lutego 2017
Trwa budowa bloków przy Konopackiej i Czecha
Zgodnie z harmonogramem prowadzona jest budowa kolejnych mieszkań komunalnych. 22 mieszkania będzie miał budynek przy ul. Czecha, 8 przy ul. Konopackiej. Obie inwestycje otrzymały dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. W przypadku budynku przy Czecha było to 30%, przy Konopackiej 40%.
więcej

X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Weronika Hallmann z nagrodą Burmistrza

Poniedziałek, 27 lutego 2017
X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Weronika...
25 lutego 2017r. w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbyła się jubileuszowa X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Podczas sportowej imprezy rozstrzygnięty został m.in. Plebiscyt „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2016”. Nagrodę specjalną Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka otrzymała utalentowana pływaczka UKS-u Jedynka Solex Lębork Weronika Hallmann.
więcej

Konkurs „Inicjatywy Społeczne”

Poniedziałek, 27 lutego 2017
Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza organizacje pozarządowe (NGO) oraz osoby fizyczne z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie pn. „Inicjatywy społeczne”. Ideą i głównym celem konkursu jest zachęcenie do realizowania działań oraz inicjatyw wspierających lokalne społeczności.

 

więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Piątek, 24 lutego 2017
26 lutego 2017 roku o godz. 12.00 na terenie garnizonu Lębork, odbędzie się V edycja Biegu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Główną ideą Biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w łatach 1944 — 1963 w obrębie przedwojennych granic RP, propagowanie wiedzy z historii najnowszej połączonej z aktywnym spędzaniem czasu wolnego.

 

więcej

Pływacy Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku zajęli I miejsce w Gdyni

Piątek, 24 lutego 2017
Pływacy Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku...
W czwartek 23 lutego br. odbyły się półfinały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetach Pływackich. Na 25-metrowej pływalni w Gdyni bezkonkurencyjni w wyścigach sztafetowych byli pływacy klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku, zajmując I miejsca w sztafetach pływackich 8 × 25 m stylem dowolnym w kategorii dziewcząt i chłopców.

 

więcej

Konferencja o kształceniu ogólnym w Powiecie Lęborskim

Piątek, 24 lutego 2017
Konferencja o kształceniu ogólnym w Powiecie...
„Rozwój kształcenia ogólnego w Powiecie Lęborskim” to tytuł konferencji zorganizowanej 24 lutego br. przez Starostwo Powiatowe w Lęborku. W konferencji udział wziął m.in. Burmistrz Lęborka Witold Namyślak, Doradca Burmistrza Alicja Zajączkowska oraz Sekretarz Miasta Marian Kurzydło.
więcej

10-lecie Amatorskiej Ligi Siatkówki

Piątek, 24 lutego 2017
10-lecie Amatorskiej Ligi Siatkówki
W tym roku rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku obchodzą swój jubileusz 10-lecia. Organizowana przez Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA liga od początku wspierana jest przez  Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku i rozgrywana jest pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Lęborka Witolda Namyślaka.
więcej

Kobieta (i) wulkan

Środa, 22 lutego 2017
Kobieta (i) wulkan
Czy warto pojechać do Panamy, Nikaragui i Kostaryki i jak zdobyć wulkan opowie 23 lutego w klubie Biblioteki Miejskiej Anita Demianowicz: podróżniczka, reporterka i fotografka.
więcej

Zapisz się już dziś do XVII Biegu Ulicznego św. Jakuba Ap. – Lębork, 22 lipca 2017r. godz. 16.00

Środa, 22 lutego 2017
Zapisz się już dziś do XVII Biegu Ulicznego...
Już 22 lipca br. zapraszamy wszystkich sympatyków biegania do udziału w XVII Biegu Ulicznym św. Jakuba Ap. Bieg zostanie przeprowadzony ulicami Lęborka na dystansie 10 km. Trasa biegu jest atestowana i liczy 4 okrążenia. Start honorowy o godz. 1550 – pl. Pokoju, start ostry o godz. 16.00 – ul. 1 Maja w pobliżu PKO, meta na pl. Pokoju.

 

więcej

Farm Frites Poland S.A ze Złotym Laurem Jakości

Środa, 22 lutego 2017
Farm Frites Poland S.A ze Złotym Laurem Jakości
16 lutego br. firma Farm Frites Poland otrzymała Złoty Laur w kategorii średnie organizacje, w XX edycji konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości, organizowanego przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku.
więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt