Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Noc Muzeów 2017 w Lęborku

Piątek, 19 maja 2017
Noc Muzeów 2017 w Lęborku

Tegoroczna lęborska Noc Muzeów będzie odbywać się pod hasłem: Skrybowie, kopiści, drukarze. Muzeum w Lęborku zaprasza wszystkich 20 maja (sobota) w godz. 20.00-24.00. Tegoroczna tematyka przewodnia Nocy nawiązuje do wystawy czasowej, znajdującej się w Galerii Strome Schody.

więcej

Rekord w tańczeniu układu choreograficznego do piosenki „Chocolate choco choco” pobity!

Piątek, 19 maja 2017
Rekord w tańczeniu układu choreograficznego...

W dniu 19 maja 2017 roku na Placu Pokoju w Lęborku miała miejsce próba bicia Rekordu Polski w tańczeniu układu choreograficznego do piosenki „Chocolate choco choco”. O godzinie 12.00, w upalnym słońcu, dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół z powiatu lęborskiego, odtańczyła ćwiczony tygodniami układ. Rekord Polski został pobity – na placu stawiło się 1384 uczestników!!!

więcej

Uroczyste podsumowanie Biegów „Grand Prix" Lęborka

Piątek, 19 maja 2017
Uroczyste podsumowanie Biegów „Grand...
W Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku 18 maja br. odbyło się uroczyste podsumowanie Indywidualnych Biegów Przełajowych „Grand Prix” Lęborka edycja 2016/2017. Nagrody biegaczom wręczył Sekretarz Miasta Marian Kurzydło i Dyrektor CSiR-u Marian Borek.
więcej

Lęborskie Dni Jakubowe w wirtualnej odsłonie!

Środa, 17 maja 2017
Lęborskie Dni Jakubowe w wirtualnej odsłonie!

Najważniejsze święto Lęborka – Lęborskie Dni Jakubowe od dzisiaj posiada swoją stronę internetową! Pod adresem www.leborskiednijakubowe.pl znajdują się wszystkie informacje związane z tym wydarzeniem.

więcej

„Chocolate choco choco” – czy uda się pobić rekord?

Wtorek, 16 maja 2017
„Chocolate choco choco” – czy uda się pobić...

W dniu 19 maja 2017 roku na Placu Pokoju w Lęborku odbędzie się próba bicia Rekordu Polski w tańczeniu układu choreograficznego do piosenki „Chocolate choco choco”.

więcej

Zapisy na XI Konkurs SUDOKU

Wtorek, 16 maja 2017
Zapisy na XI Konkurs SUDOKU
W dniu 19 maja o godzinie 16.00 w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno–Informatycznych w Lęborku, w ramach Lęborskich Dni Techniki, zostanie zorganizowany, już po raz jedenasty, Konkurs Sudoku. Trwają zapisy.
więcej

22 maja wspólny protest w sprawie przyśpieszenia budowy S6

Wtorek, 16 maja 2017
22 maja wspólny protest w sprawie...
22 maja (poniedziałek) w Lęborku blokowana zostanie krajowa szóstka. Protest mieszkańców Lęborka przy rondzie Jana Pawła II prowadzony będzie w godz. 15.30-16.30. Podobne protesty w tym samym czasie odbywać się będą w Godętowie (gmina Łęczyce), Mostach (gmina Nowa Wieś Lęborska) oraz w Darżynie (gmina Potęgowo).
więcej

Puchar Polski Karate WKF

Wtorek, 16 maja 2017
Puchar Polski Karate WKF

W dniu 29 kwietnia w Lęborku w Miejskiej Hali Sportowej odbyły się zawody Pucharu Polski Karate WKF 2017. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników z całej Polski, tj, 38 klubów, reprezentowanych przez ponad 300 zawodników. 

więcej

Komunikat

Wtorek, 16 maja 2017

Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic Polnej i Pułaskiego w Lęborku wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

więcej

Komunikat

Wtorek, 16 maja 2017

Ogłoszenie o przyjęciu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w obrębie ulic Al. Niepodległości, Węgrzynowicza, Marcinkowskiego, Zwycięstwa w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczony tam teren elementarny 10.UU.01 i możliwościach zapoznania się z jej treścią.

więcej

Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym - 13 maja 2017

Poniedziałek, 15 maja 2017
Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie...

W Miejskiej Hali Sportowej rozegrano Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym, w których wystartowało blisko 50 zawodniczek i zawodników z powiatu wejherowskiego, słupskiego, kartuskiego i lęborskiego. 

więcej

Komunikat

Poniedziałek, 15 maja 2017

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza konkurs na kandydatów na stanowisko dyrektora: Szkoły Podstawowej Nr 5 w Lęborku, Szkoły Podstawowej Nr 8 w Lęborku, Przedszkola Nr 5 w Lęborku i Przedszkola Nr 9 w Lęborku.

więcej

XXVIII Sesja Rady Miejskiej

Poniedziałek, 15 maja 2017
XXVIII Sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 23.05.2017 r. o godz. 12.00 w sali Rajców Urzędu Miejskiego w  Lęborku.

 

więcej

Lokalne Forum Międzysektorowe o społecznej odpowiedzialności

Poniedziałek, 15 maja 2017
Lokalne Forum Międzysektorowe o społecznej...
W imieniu Organizatorów - Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Fundacji Inicjowania Rozwoju UP Foundation i Stowarzyszenia EDUQ zapraszamy do uczestnictwa 17 maja 2017 w godz. 10-15 w LOKALNYM FORUM MIĘDZYSEKTOROWYM pod hasłem "Porozmawiajmy o społecznej odpowiedzialności i jej roli w rozwoju społeczności lokalnych". Miejsce Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM w Lęborku godz. 10-15.
więcej

Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Piątek, 12 maja 2017
Odjazdowy Bibliotekarz 2017
Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenny dzień w gronie osób o podobnych pasjach.
W dniu 27 maja w godz. 10.00-14.00 akcję tę organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku.

 

więcej

Kaliningrad - miasto intrygujących kontrastów czy wielki Kant?

Piątek, 12 maja 2017
Biblioteka Miejska zaprasza do  Klubu, gdzie 18 maja 2017 o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie podróżnicze. Gościem kolejnego spotkania podróżniczego będzie Ksenia Przybyś, z zawodu tłumaczka języka rosyjskiego.
więcej

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich

Piątek, 12 maja 2017
Od kilku lat lęborscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych biorą udział w konkursie wiedzy o zamkach gotyckich, organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin „Polskie Zamki Gotyckie”, do którego Lębork należy. Etap gminny tegorocznej edycji Konkursu odbył się 8 maja 2016 r.  w lęborskim Muzeum. Najlepszy w kategorii szkół podstawowych był Maciej Baranowski z SP nr 8, w kategorii gimnazjalistów I miejsce zajął Jakub Nastaj z SGJ.
 

 

więcej

Weronika popłynie po kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata

Piątek, 12 maja 2017
Weronika popłynie po kwalifikacje na...
Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbędą się w dniach 18-21 maja 2017 w Lublinie, wyłonią pływaków, którzy uzyskają kwalifikacje na zbliżające się Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu oraz na Mistrzostwa Świata w Stanach Zjednoczonych. W mistrzostwach w Lublinie wystartuje Weronika Hallmann z UKS1 MEYN Solex Lębork.
więcej

46. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "RODNO MOWA" eliminacje powiatowe

Czwartek, 11 maja 2017
46. Konkurs Recytatorski Literatury...
W dniu 9 maja 2017 roku przed Komisją Konkursową swoje umiejętności recytatorskie prezentowali  uczestnicy eliminacji powiatowych Powiatu Lęborskiego w ramach 46. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa” 2017.
więcej

Nowy Przewodniczący Rady Miejskiej

Czwartek, 11 maja 2017
Nowy Przewodniczący Rady Miejskiej
Z dniem 10 maja br. funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lęborku przestał pełnić Maciej Szreder.
Rada na Przewodniczącego wybrała Bogdana Oszmiana. Wiceprzewodniczącym Rady został Jarosław Litwin.
więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt