Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Wyróżnienie Honorowe "Lęborski Lew" przyznane

Wtorek, 11 lipca 2017
Kapituła Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew” na posiedzeniu Prezydium w dniu 10 lipca 2017 r. podliczyła głosy oddane na osobę nominowaną do Wyróżnienia Nagrody Miasta Lęborka „Lęborski Lew”. W głosowaniu oddano 11 ważnych głosów. Wyróżnienie Honorowe „Lęborski Lew” otrzymała Pani Anna Sobolewska.
więcej

Pomorskie dla Zdrowia – akcja Urzędu Marszałkowskiego

Wtorek, 11 lipca 2017
Pomorskie dla Zdrowia – akcja Urzędu...
Pomorskie dla Zdrowia to cztery wydarzenia, które będą realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz szpitale marszałkowskie w lipcu i sierpniu  br. we Wdzydzach Kiszewskich (15 lipca), w Gdańsku (23 lipca), Gdyni (30 lipca) oraz w Ustce (13 sierpnia).
więcej

Jarmark Wdzydzki

Poniedziałek, 10 lipca 2017
Jarmark Wdzydzki
W dniach 15 -16 lipca, w godz. 10.00 – 18.00, w Muzeum we Wdzydzach odbywać się będzie  44. Jarmark Wdzydzki - największy na Kaszubach kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego.
więcej

Ostrzeżenie przed burzami

Poniedziałek, 10 lipca 2017
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanym występowaniu na obszarze województwa pomorskiego burz z opadami deszczu i porywami wiatru, lokalnie opady gradu.
więcej

Święto Miasta Dudelange

Poniedziałek, 10 lipca 2017
Święto Miasta Dudelange

W dniach 1 – 2 lipca 2017 miasto Dudelange w Luksemburge obchodziło swoje 110-lecie. Do wspólnego świętowania zaproszono wszystkie miasta partnerskie: Lębork, Manom (Francja), Lauenburg/Elbe (Niemcy), Arganil (Portugalia) oraz Berane (Czarnogóra).

więcej

Wyniku konkursu pn. “Biuro Mentoringu – Wehikuł Usamodzielnienia”

Poniedziałek, 10 lipca 2017

Ogłoszenie o wynikach otwartych konkursów ofert na zadania publiczne miasta Lęborka. Dotacje przyznane na rok 2017.

więcej

Międzynarodowy Zlot Legionów Rzymskich w Oskowie

Piątek, 7 lipca 2017
Międzynarodowy Zlot Legionów Rzymskich w...
Od piątku do niedzieli (7-9 lipca) na terenie Faktorii Rzymskiej Koń Trojański  w Oskowie koło Cewic, odbędzie się I Międzynarodowy Zlot Legionów Rzymskich. Na Zlot swój przyjazd zapowiedziały legiony z Polski i z zagranicy - Rumunii, Rosji, Białorusi i Niemiec. Na miejscu będzie można poznać życie obozowe legionistów, formacje bojowe, umundurowanie, sprzęt i wiele innych atrakcji. Imprezę Honorowym Patronatem objął Burmistrz Lęborka Witold Namyślak.
więcej

Zakopują skrzynie na Osiedlu Wschód

Piątek, 7 lipca 2017
Zakopują skrzynie na Osiedlu Wschód
Trwa budowa ulicy Przemysłowej i Korzennej, ulic obsługujących lęborską Specjalną Strefę Ekonomiczną w dzielnicy „Lębork – Wschód”. W ramach inwestycji w trzech lokalizacjach na głębokości 3 metrów powstają zbiorniki retencyjno-rozsączające. Owinięte geowłókniną  ażurowe skrzynki stanowią element kanalizacji deszczowej.
więcej

32. edycja Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego

Czwartek, 6 lipca 2017
32. edycja Konkursu Literackiego im....
Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego ogłosili jego 32 edycję. Konkurs adresowany jest do wszystkich osób, które piszą i pragną, aby ich twórczość została zauważona.
więcej

Stwórzmy razem kolekcję Muzeum Historii Polski

Środa, 5 lipca 2017
Stwórzmy razem kolekcję Muzeum Historii Polski
Muzeum Historii Polski w Warszawie prowadzi społeczną akcję zbierania pamiątek historycznych – „Małe Wielkie Historie”, które w przyszłości znajdą się w Muzeum. Celem zbiórki jest pozyskanie nowych muzealiów do Muzeum Historii Polski.
więcej

Bardzo dobry wynik Weroniki

Środa, 5 lipca 2017
Bardzo dobry wynik Weroniki
W czwartym dniu Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu rozgrywanych w Izraelu, Weronika Hallmann, 17-letnia pływaczka UKS 1 MEYN Solex Lębork, zajęła 4. miejsce na dystansie 100 metrów stylem klasycznym w wyścigu finałowym, z czasem 1:09.65 s,  ustanawiając nowy rekord życiowy.
więcej

Spotkania informacyjne ws. konkursu Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY

Środa, 5 lipca 2017
Spotkania informacyjne ws. konkursu Funduszu...
1 lipca br. wystartował kolejny konkurs Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY na wsparcie inicjatyw i projektów w sferach pożytku publicznego. Nabór wniosków trwa do 31 lipca za pośrednictwem generatora www.Witkac.pl. Wszelkie dokumenty konkursowe dostępne są na stronie www.akumulatorspoleczny.pl oraz www.eduq.pl.
więcej

Rekrutacja do projektu "Lęborska Akademia Młodych" - nowy nabór

Środa, 5 lipca 2017
Rekrutacja do projektu "Lęborska...
Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM oraz Twin Media Sp. z o.o. zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego na bezpłatne szkolenia komputerowe i staże przyuczające do zawodu organizowane w ramach projektu „Lęborska Akademia Młodych”. Zgłoszenia do projektu przyjmowane są od 3 do 7 lipca 2017r.
więcej

Erasmus+ Gimnazjum nr 1 we francuskim Sarreguemines

Wtorek, 4 lipca 2017
Erasmus+ Gimnazjum nr 1 we francuskim...
Ostatnie spotkanie projektowe uczniów Gimnazjum nr 1, w ramach realizacji programu Erasmus+ odbyło się we Francji. Uczestnicy  z Polski, Niemiec, Francji, Portugalii i Niemiec  spotkali się w małym francuskim miasteczku - Sarreguemnines, liczącym 23 tys. mieszkańców i położonym w regionie Grand Est w departamencie Mozela, na granicy z niemieckim landem Saarland.
więcej

Liczna delegacja lęborskich Kaszubów na XIX Zjeździe w Rumi

Poniedziałek, 3 lipca 2017
Liczna delegacja lęborskich Kaszubów na XIX...
1 lipca 2017 roku odbył się po raz dziewiętnasty Światowy Zjazd Kaszubów. Gospodarzem Zjazdu w tym roku była Rumia, współorganizatorem tradycyjnie Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Zjazd Kaszubów  organizowany jest od 1999 roku dla okazania radości z włączenia całego regionu Kaszub do jednego województwa.
więcej

Mammobus w Lęborku

Poniedziałek, 3 lipca 2017
Mammobus w Lęborku

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Lęborku w dniach 7 i 8 lipca 2017 - na parkingu przy sklepie Kaufland, ul. Toruńska 6.

więcej

Most na Weterynaryjnej. Trwa budowa kanalizacji deszczowej

Poniedziałek, 3 lipca 2017
Most na Weterynaryjnej. Trwa budowa...
Kończy się kolejny etap prac związanych z budową mostu przez rzekę Łebę przy ul. Weterynaryjnej, Pilotów i Matejki. W ostatnich tygodniach ułożono deszczową sieć kanalizacyjną od strony ulicy Komuny Paryskiej. W następnych tygodniach kanalizacja deszczowa układana będzie po drugiej stronie rzeki na ul. Weterynaryjnej.
więcej

Wakacyjny kurs tańca hip-hop

Poniedziałek, 3 lipca 2017
Wakacyjny kurs tańca hip-hop
Stowarzyszenie EDUQ zaprasza darmowy kurs tańca hip hop, dla dorosłych i młodzieży, prowadzony przez wolontariuszkę z Włoch. Zajęcia ruszają 4-go lipca i trwać będą do połowy sierpnia. Taneczne spotkania odbywać się będą w każdy wtorek w Stacji Kultura przy ul. Dworcowej. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
więcej

Czyste powietrze Pomorza – edycja 2017

Poniedziałek, 3 lipca 2017

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku poinformował, że termin rozstrzygnięcia konkursu pn. Czyste powietrze Pomorza (edycja 2017), pierwotnie planowany na 23 czerwca 2017 r., został wydłużony

więcej

Dni Młodzieży w Wołkowysku

Piątek, 30 czerwca 2017
Dni Młodzieży w Wołkowysku

Na zaproszenie miasta Wołkowyska z Białorusi lęborska delegacja uczestniczyła w spotkaniu miast partnerskich poświęconych Dniom Młodzieży.  

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt