Amatorska Liga Siatkówki w Lęborku – III kolejka rundy zasadniczej

Utworzono: 16-11-2015

Podczas trzeciej kolejki amatorskich rozgrywek emocji jak zwykle nie brakowało: trzy spośród czterech meczy kończyły się dopiero po rozegraniu trzeciego seta. Jedyny mecz, który zakończył się po rozegraniu dwóch setów, to pojedynek pomiędzy zespołami I LO w Lęborku i Klaja Cafee. Licealiści przegrali mecz pomimo wyrównanej walki w pierwszym secie. Romek Lębork pokonał KS Strzebielino 2:1 po bardzo emocjonującym pojedynku. AZS Lębork odniósł pierwsze zwycięstwo pokonując ZK Joker 2:1, chociaż po pierwszym secie można było odnieść wrażenie, że zakończy się wynikiem 2:0 dla ZK Joker. AZS nie poddał się i mimo gry bez swoich kluczowych zawodników zdołał zwyciężyć dwa kolejne sety. Ostatni mecz tej kolejki to pojedynek pomiędzy ubiegłorocznymi zwycięzcami KS Baza 44 Siemirowice a pretendentami do tytułu mistrza w tym roku -  zespołem Bojan Żubry, walka i emocje na wysokim sportowym poziomie. Pierwszy set wygrali zawodnicy KS Baza 44, pomimo przegrywania w końcówce 18:20, zdołali zwyciężyć do 23. W drugim secie zdecydowanie zrewanżowali się zawodnicy Bojan Żubry, którzy wygrali do 20. w ostatnim secie, walka była punkt za punkt i w końcówce lepszy okazał się zespół Bojan Żubry, który nie przegrał w tym sezonie meczu. Wyrównane pojedynki w tegorocznej lidze świadczą o wysokim zaangażowaniu i poważnym podejściu zespołów do rozgrywek. Emocje wzrastają z kolejki na kolejkę. Do rozegrania rundy zasadniczej pozostało jeszcze 6 kolejek. Ostatni zespół zakończy rozgrywki na rundzie zasadniczej, pozostałe zespoły będą walczyć w fazie play-off. Organizatorzy, tj. Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku i Lęborskie Towarzystwo Sportowe Unia serdecznie zapraszają na kolejne mecze w ramach Amatorskiej Ligi Siatkówki, które odbędą się 29 listopada oraz 6 i 20 grudnia.

LO nr 1 Lębork : Klaja Cafee 0:2 (27:29 18:25)

KS Strzebielino : Romek Lębork 1:2 (25:19 21:25 11:15)

KS Baza 44 : Bojan Żubry 2:1 (25:23 20:25 13:15)

ZK Joker:AZS Lębork 1:2 (25:16 20:25 11:15)