Kolejne sportowe sukcesy lęborczan

Utworzono: 11-04-2017

W dniach 7-9 kwietnia w Pyrzycach odbyły się turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Młodzików.

Drużyna Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki wygrała kolejno mecze z drużynami z Gimnazjum nr 3 Gorzowa Wielkopolskiego, z gospodarzem, tj. z Pyrzycami oraz ze Stocznią Darłowo. W niedzielę 9 kwietnia SPS zagrał o pierwsze miejsce z Rzemieślnikiem Kwilcz. Po pierwszym przegranym secie, nastąpiło przebudzenie zespołu i ostatecznie lęborczanie wygrali to spotkanie 2:1 oraz cały turniej,  uzyskując awans do stawki 16 najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej (I i II klasa gimnazjum).

Pierwsze miejsce oznacza, że SPS znajdzie się wśród drużyn rozstawionych w losowaniu grup półfinałowych i jest szansa , że Lębork będzie gospodarzem takiego turnieju.

MVP całego turnieju został zawodnik SPS Lębork - Konrad Czaja, nagrodę najlepszego zawodnika zdobył Jakub Klimik z SPS. Najlepszym atakującym wybrano także zawodnika SPS - Jakuba Grotha. Skład drużyny: Konrad Klasa ( kapitan), Konrad Czaja, Jakub Klimik, Kosma Kowalski, Jakub Groth, Bartosz Czubaty, Bram Van Ommeren, Dawid Wutowicz, Paweł Boniaszczuk, Jakub Kolasa, Hubert Rajkowski, Bartosz Grabowski. Trenerem I zespołu jest Marcin Dawidowski, trenerem II - Jarosław Pruski.

6. Gimnazjum nr 3 Gorzów Wlkp

Kolejny sukces tego weekendu: w 3. Gdańsk Maratonie, który odbył się 9 kwietnia 2017 wśród pań zwyciężyła Katarzyna Pobłocka z UKS Ekonomik-Maratończyk z nowym rekordem trasy 02:51,41.

Pierwszy na mecie zameldował się Rafał Czarnecki z Bliżyna w województwie świętokrzyskim. Jego czas to 2:24:32. Drugie miejsce przypadło Tomaszowi Walerowiczowi z Niestuma w województwie mazowieckim, który zakończył bieg z wynikiem 2:25:33. Natomiast zdobywcą trzeciego miejsca okazał się Piotr Pobłocki z Lęborka, a jego wynik to 2:34:42.

W biegu wystartowało blisko 3400 osób, co stanowi rekord frekwencji. Zwycięzca i pierwsza kobieta na mecie znacznie poprawili czasy z poprzednich edycji imprezy. Ponadto wszyscy mężczyźni z podium ustanowili swoje „życiówki”.