Shotokan Lębork z workiem medali w Legnicy

Utworzono: 19-05-2021

Dziewięć medali wywalczyli zawodnicy lęborskiego Klubu Karate Shotokan podczas XXX Mistrzostw Ziemi Legnickiej w Karate Olimpijskim. Wielki indywidualny sukces - tytuł najlepszej zawodniczki turnieju - wywalczyła Aleksandra Klimik. Karatecy trenera Piotra Pobłockiego zajęli też pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Zawody w Legnicy odbyły się w mocnej obsadzie 400 zawodników z 36 klubów z całej Polski. Turniej stanowił kwalifikację do Mistrzostw Polski.

Dwa złote medale wywalczyła Aleksandra Klimik (w kata indywidualnym juniorek i kumite indywidualnym juniorek do 53 kg). Po złotym krążku do domu przywieźli Hubert Judycki (w kumite indywidualnym juniorów do 76 kg), Paweł Bielka (w kumite indywidualnym juniorów młodszych) oraz  Piotr Szczegielniak (w kumite indywidualnym juniorów młodszych).

Srebrny medal wywalczyła Weronika Reclaf (w kumite indywidualnym juniorek do 48 kg) oraz drużyna w składzie Piotr Szczegielniak, Paweł Bielka, Konrad Wojciechowski i Konrad Gumienny (w kumite juniorów młodszych). Brązowy medal zdobyła Joanna Drzeżdżon (w kategorii juniorek młodszych +54 kg).