Skocz do głównej treści strony

Aktualności

  • W dniu 17.03.2016 r  w Gimnazjum Nr 1  przeprowadzono Turniej Wiedzy Pożarniczej  pod hasłem  "Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorami konkursu byli   Burmistrz Miasta Lęborka, Ochotnicza Straż Pożarna, Państwowej Straży Pożarnej oraz Gimnazjum Nr 1 w Lęborku.

  • XVII sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 31 marca 2016 o godzinie 12.00 w Sali Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego.

     

  • 21 marca br. Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborka - Łeba” zorganizowała rajd pieszy na trasie Lębork – Garczegorze – Wilkowo (15 km), który wyruszył z Pl. Pokoju o godzinie 9.00, rozpoczynając tym samym świętowanie w Lęborku Pierwszego Dnia Wiosny.

  • 2 kwietnia br. na terenie Lęborka i okolic odbędzie się Rajd na Orientację „WIOSENNY TUŁACZ”. Celem pieszo-rowerowego rajdu jest praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, sprawdzenie granic własnej wytrzymałości i odporności, a przy okazji możliwość poznania piękna i walorów krajoznawczych naszego miasta i okolic.
  • W Bibliotece miejskiej prawie 900 czytelników przetrzymuje od ponad roku ponad 1700 woluminów. W okresie 21 – 31 marca br.  lęborska biblioteka ogłasza ŚWIĄTECZNĄ AMNESTIĘ dla osób zalegających ze zwrotem książek lub innych materiałów –można je zwrócić, nie ponosząc żadnych opłat za ich przetrzymanie!

     

  • 17 marca odbyła się czwarta edycja konkursu recytatorskiego „Wiosenny Powiew Poezji im. Gustawa Holoubka”. Głównymi organizatorami konkursu byli Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji nr 103 w Lęborku oraz WiFot.
  • Wnioski o świadczenie z Programu Rodzina 500 plus będzie można pobrać i składać od 1 kwietnia 2016 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lęborku.

     

  •  W dniu 17 marca 2016 roku Lębork odwiedził Pan Ilgvars Kļava, Ambasador Republiki Łotewskiej w Polsce. W trakcie wizyty ambasador zwiedził Muzeum w Lęborku, gdzie miał możliwość obejrzenia i zapoznania się z jego unikalnymi zbiorami. Następnie Pan Ilgvars Kļava spotkał się w ratuszu z Witoldem Namyślakiem, Burmistrzem Miasta Lęborka.

  • Stowarzyszenie EDUQ zachęca do udziału w trzeciej edycji konkursu grantowego Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach P FIO oraz środków Gmin: Łeba, Cewice, Lębork, Luzino, Starostwa Powiatowego w Lęborku i Stowarzyszenia EDUQ.
  • 15 marca br. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbyło się pierwsze spotkanie potencjalnych polskich partnerów projektu pod roboczą nazwą „Arka Pomorza”. Spotkanie zostało zorganizowane w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Gmin RP „Euroregion Bałtyk” i dotyczyło wspólnej pracy nad w/w projektem, omówienia planowanych działań, ustalenia struktury polskiego partnerstwa i strategii projektu.

  • Biblioteka miejska zaprasza do klubu w dniu 22 marca (wtorek), gdzie w godz. 15.30-18.00 odbędą się - już po raz drugi - warsztaty artystyczne i kiermasz. Wstęp wolny.

     

  • Na Lęborski Dzień Jedności Kaszubów zapraszają 19 marca br.  organizatorzy: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Starostwo Powiatowe i Stowarzyszenie dla Kultury Regionu Tatczezna. W ramach Dnia Jedności Kaszubów w godz. 13.00-15.00 na placu przy DH „Kupiec” odbędą się koncerty lokalnych zespołów ludowych, degustacja potraw regionalnych, zażywanie tabaki.
  • Stowarzyszenie Żyj Dla Innych zaprasza na pierwsze spotkanie „Grupa wsparcia dla opiekunów i rodzin osób z chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami dementywnymi”.

     

  • 16  marca br. w ratuszu odbyła się miła uroczystość. Paweł Piwka, dyrektor Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata” odebrał z rąk lęborskich Przewodników PTTK Przemysława Mikusińskiego i Jana Kiśluka medal PTTK przyznany przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego za wieloletnią pomoc i współpracę.
  • W Niedzielę Palmową 20 marca 2016r. o godz. 19.00 w Parku Chrobrego na terenie przy LOK-u (ul. Wyczółkowskiego) odbędzie się – już po raz trzeci - Misterium Męki Pańskiej, na którą zapraszają mieszkańców Lęborka organizatorzy.

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF