11 medali pływaków SOLEX-u w Mistrzostwach Okręgu w Gdańsku

Utworzono: 06-12-2016

W dniach 3 i 4 grudnia br. w Gdańsku Chełmie odbyły się Mistrzostwa Okręgu w pływaniu. Doskonałą formę zaprezentowała Weronika Hallmann zdobywając 5 złotych medali i 1 brązowy w konkurencjach indywidualnych. 16-letnia pływaczka zajęła pierwsze miejsca na dystansach 50, 100 i 200 m stylem klasycznym (0:31,49; 1:10,04 i 2:30,07) oraz 50 m stylem motylkowym (0:28,92) i 100 m stylem zmiennym (1:05,97). W pierwszym dniu zawodów na dystansie 400 m stylem zmiennym zajęła III miejsce z wynikiem 5:06,16. Kolejne dwa medale – srebrny i brązowy Weronika zdobyła w wyścigach sztafetowych.

Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym w składzie: Karolina Typczyńska, Weronika Hallmann, Olimpia Gromulska i Agnieszka Kurek zajęła II miejsce z rezultatem 4:40,77.
Pływaczki SOLEX-u w wyścigu sztafetowym 4×100 m stylem dowolnym (Karolina Typczyńska, Agnieszka Kurek, Aleksandra Gliszczyńska i Weronika Hallmann) zajęły III miejsce z wynikiem 4:20,36.

W konkurencjach indywidualnych brązowe medale zdobyli: Olimpia Gromulska na 200 m stylem motylkowym (2:51,00), Maciej Hrycyk na 200 m stylem zmiennym (2:19,67), Jakub Winiarski na 100 m stylem klasycznym (1:07,03).
Miłą niespodziankę sprawił 13-letni Kacper Gliński, który poprawił dwa rekordy Lęborka w kategorii chłopców 13-letnich na dystansach 50 i 100 m stylem klasycznym osiągając wyniki 0:33,19 i 1:13,19.

Weronika Hallmann została najlepszą zawodniczką w klasyfikacji juniorek 16-letnich oraz w kategorii open, gromadząc 2190 punktów i otrzymała od organizatorów i sponsorów imprezy puchary i nagrody rzeczowe.