Aktualności

Trwa budowa ulicy Pułaskiego w Lęborku

Trwa budowa ulicy Pułaskiego w Lęborku

Czwartek, 2 grudnia 2021

Jesienią rozpoczęła się kolejna drogowa inwestycja w Lęborku. Gruntowa dotąd droga – ulica Pułaskiego, w przyszłym roku zmieni się nie do poznania. Roboty w tym obszarze obejmują dwa zadania inwestycyjne - wykonanie systemu odprowadzania wód opadowych z tego rejonu oraz budowę ulicy Pułaskiego na odcinku od ul. Gierymskiego do ul. Gajowej.

Więcej

36. Ogólnopolski Konkurs Literacki wyłonił

36. Ogólnopolski Konkurs Literacki wyłonił laureatów

Czwartek, 2 grudnia 2021

W piątek 26 listopada w sali kinowej LCK „Fregata” odbyła się gala finałowa 36. edycji Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego. W ub.r., ze względu na ograniczenia pandemiczne, finał Konkursu odbył się w internecie, na facebooku Biblioteki. Tegoroczna edycja odbyła się tradycyjnie.

Więcej

Ogłoszenie o przyjęciu zmiany MPZP dla obszaru w rejonie ulic Kossaka i Nadmorskiej

Czwartek, 2 grudnia 2021

Ogłoszenie o przyjęciu Uchwałą Nr XXX-466/2021 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 22 października 2021r. zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic: Kossaka i Nadmorskiej w Lęborku i możliwościach zapoznania się z jej treścią.

Więcej

Ostrzeżenie pogodowe – silny wiatr

Czwartek, 2 grudnia 2021

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o silnym sztormie w strefie brzegowej - części wschodniej i środkowej w dniu 2.12.2021 do godz. 21:00. Wiatr południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni, 7 do 8 w porywach 9 do 10 w skali B.

Więcej

Utrudnienia w ruchu drogowym w dniu 3 grudnia br.

Utrudnienia w ruchu drogowym w dniu 3 grudnia br. w okolicach pl. Pokoju

Środa, 1 grudnia 2021

W związku z organizacją XXIX Biegów Mikołajkowych uprzejmie informujemy, że w godzinach 10:30 – 12:30 w dniu 3 grudnia br. dla ruchu zostaną wyłączone ulice: część ulicy Armii Krajowej od skrzyżowania z ul. Reja do skrzyżowania z ul. Młynarską, część ulicy Wyszyńskiego od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Basztową i Korczaka, Derdowskiego, Basztowa, Korczaka, część ulicy Orzeszkowej od skrzyżowania z ul. Korczaka do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej.

Więcej

Ostatni rok uzyskania dotacji dotyczącej

Ostatni rok uzyskania dotacji dotyczącej modernizacji źródeł energii cieplnej na terenie Gminy Miasto Lębork na dotychczasowych zasadach

Środa, 1 grudnia 2021

Burmistrz Miasta Lęborka informuje, że rok 2021 jest ostatnim rokiem, w którym można składać wnioski o udzielenie dotacji dotyczących modernizacji źródeł energii cieplnej na terenie Gminy Miasto Lębork dla podmiotów uprawnionych ze środków budżetu miasta Lęborka na dotychczasowych zasadach.

Więcej

Nowe obostrzenia na Pływalni od 1 grudnia 2021 r.

Nowe obostrzenia na Pływalni od 1 grudnia 2021 r.

Środa, 1 grudnia 2021

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021 r. (DZ.U. z 2021 r. poz. 2177) zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii uprzejmie informujemy, że od 1 grudnia 2021 r. do 17 grudnia 2021 r. Pływalnia Miejska „Rafa” będzie czynna dla klientów indywidualnych  i grup zorganizowanych przy 50% obłożeniu obiektu, nie dotyczy osób zaszczepionych.

Więcej

Lębork na Interaktywnym Szlaku Zamków Gotyckich

Lębork na Interaktywnym Szlaku Zamków Gotyckich

Wtorek, 30 listopada 2021

Zamek w Lęborku, podobnie jak wiele innych w północnej Polsce można poznać wirtualnie. Na stronie Stowarzyszenia www.zamkigotyckie.org.pl którego miasto Lębork jest członkiem została zamieszczona interaktywna mapa, prezentująca najbardziej aktualne i prawdopodobne wizualizacje zamków krzyżackich, biskupich i kapitulnych na terenie dawnych Prus z początku XV w., widziane z lotu ptaka, z możliwością przybliżania lub oddalania danego modelu.

Więcej

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut z sukcesem w

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut z sukcesem w Bełchatowie

Poniedziałek, 29 listopada 2021

Działający pod skrzydłami Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata” Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut Junior i Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut 2 w Lęborku z sukcesami wziął udział w "XII Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych" w Bełchatowie.

Więcej

Promocja szczepień i kalendarzy Lęborka od 6

Promocja szczepień i kalendarzy Lęborka od 6 grudnia

Piątek, 26 listopada 2021

Miasto Lębork organizuje kolejną akcję promującą szczepienia przeciwko COVID-19 wśród mieszkańców. 6 grudnia 2021 r. (poniedziałek) i w kolejnych dniach pierwsze 100 osób, które zaszczepią się pierwszą, drugą lub trzecią dawką preparatu Pfizer w punkcie szczepień przy SPS ZOZ (szpital) przy ul. Węgrzynowicza 13 w Lęborku otrzyma w prezencie świeżo wydany Kalendarz Miasta Lęborka na rok 2022. Przedstawia on w różnych odsłonach gruntownie przebudowaną w ostatnich latach ze wsparciem funduszy unijnych Wieżę Ciśnień.

Więcej

Dzień Pracownika Socjalnego w ŚDS „Lwiątko”

Dzień Pracownika Socjalnego w ŚDS „Lwiątko”

Czwartek, 25 listopada 2021

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego Burmistrz Lęborka Witold Namyślak odwiedził pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy „Lwiątko”. W spotkaniu z pracownikami placówki mającej obecnie pod opieką 33 dorosłe osoby z niepełnosprawnościami uczestniczył także Przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Litwin, Sekretarz Miasta Marian Kurzydło oraz kierownik Referatu Spraw Społecznych Sławomir Tutakowski. Na ręce Jarosława Klassy, kierownika ŚDS „Lwiątko” burmistrz złożył życzenia i słowa uznania dla pracowników tej ważnej dla lokalnej społeczności placówki.

Więcej

Ankieta nt. zmian wykorzystania Car-sharingu po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa

Czwartek, 25 listopada 2021

Szanowni Państwo, pracownicy dydaktyczni Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, University of Žilina, The Institute of Technology and Business in České Budějovice, Budapest Univeristy of Technology and Economic i Ural State University of Economics prowadzą międzynarodowe badania naukowe, obejmujące Polskę, Słowację, Czechy, Węgry i Rosję na temat zmian wykorzystania Car-sharingu po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego

Czwartek, 25 listopada 2021

Dnia 22 listopada 2021 r. w Klubie Osiedlowym „BAZA” w Lęborku odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz miasta w osobie Witolda Namyślaka Burmistrza Miasta Lęborka, Mariana Kurzydło Sekretarza Miasta Lęborka i Jarosława Litwin Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lęborku.

Więcej

“Granty PPGR”. Obowiązek uzupełnienie dokumentów

“Granty PPGR”. Obowiązek uzupełnienie dokumentów przez wnioskodawców

Środa, 24 listopada 2021

W związku ze zmianą wymagań dotyczących weryfikacji oświadczeń złożonych w ramach naboru dla konkursu ”Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” Miasto Lębork  zostało zobowiązane do ponownej weryfikacji złożonych oświadczeń pod kątem dokumentów potwierdzających zatrudnienie w Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej.

Więcej

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na zadanie publiczne miasta Lębork „Stop uzależnieniom 2022”

Wtorek, 23 listopada 2021

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka z zakresu zdrowia publicznegozadanie nr 1 pn.: „Stop uzależnieniom 2022”

Więcej

Otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka pn.” Prowadzenie centrum organizacji pozarządowych”

Wtorek, 23 listopada 2021

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka  w zakresie działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust 3, w zakresie określonym w pkt 1-32a,  pn.” Prowadzenie centrum organizacji pozarządowych”

Więcej