Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Miejskie Igrzyska Dzieci w Sztafetach Sprawnościowych klas II i III

Poniedziałek, 25 marca 2019

W Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przeprowadzono Miejskie Igrzyska Dzieci w Sztafetach Sprawnościowych klas II i III. W  zawodach wystartowały wszystkie lęborskie szkoły podstawowe. Reprezentacja każdej szkoły składała się z 16 uczniów z klas II i III.

Więcej

V Sesja Rady Miejskiej w Lęborku

Poniedziałek, 25 marca 2019

V Sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 29 marca 2019 r. o godz. 12.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w  Lęborku. 

Więcej

Wieża Ciśnień w Parku Chrobrego w nowej odsłonie

Poniedziałek, 25 marca 2019

Intensywnie trwają prace przy przebudowie Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego. Na zewnątrz widać już efekty przebudowy górującego nad miastem obiektu. Kończą się prace przy elewacji budowli, do wykonania pozostały roboty wewnątrz obiektu. Dzięki inwestycji w Parku Chrobrego po ok. 60 latach przerwy Wieża ponownie będzie służyła mieszkańcom jako miejsce spotkań, relaksu czy obcowania z kulturą. Po zamknięciu restauracji w Wieży w latach 60-tych XX wieku swoje instalacje miały tu miejskie wodociągi.

Więcej

Spotkanie Reprezentacji MOF Lęborka

Piątek, 22 marca 2019

22 marca br. w ratuszu odbyło się spotkanie Wspólnej Reprezentacji Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka oraz Liderów zadań ujętych w Zintegrowanym Porozumieniu Terytorialnym dla MOF Lęborka. Na spotkaniu omówiono aktualny skład reprezentacji oraz etapy poszczególnych przedsięwzięć wpisanych w porozumieniu.

Więcej

Składanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok tylko do końca marca!

Piątek, 22 marca 2019

21 marca 2019r. z akcją popularyzującą i zachęcającą do składania  wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego wyszedł do mieszkańców Urząd Miejski, którego pracownicy rozdawali ulotki informacyjne w rejonie mostu na ul. Staromiejskiej.

Drodzy mieszkańcy Lęborka przypominamy, że tylko do 31 marca 2019r. można składać propozycję projektów i zadań przeznaczonych do realizacji w 2020 roku.

Naprawdę warto, może właśnie Twój pomysł zyska uznanie w głosowaniu i zostanie przyjęty do realizacji.

Więcej

Przedszkolaki przyniosły wiosnę

Czwartek, 21 marca 2019

21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny ratusz i Burmistrza Witolda Namyślaka odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 6. Grupa V przyniosła ze sobą własnoręcznie wykonaną marzannę oraz list z prośbą do burmistrza o pomoc w wysłaniu zimy w podróż za dalekie morze… Przedszkolaki zaprezentowali wiosenny wiersz i piosenkę a w podziękowaniu za serdeczną wizytą zostały obdarowane słodkościami.

Więcej

Wiosna w Lęborku!!!

Czwartek, 21 marca 2019

To lokalna tradycja od wielu lat. W pierwszy Dzień Wiosny na moście nad rzeką Łebą przy ul. Staromiejskiej spotkały dzieci z lęborskich przedszkoli i szkół podstawowych, by wziąć udział w konkursie na wykonanie marzanny. Pomysłów jak powinna wyglądać wiosenna kukła było mnóstwo. Komisja konkursowa w składzie Sekretarz Miasta Marian Kurzydło, Przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Litwin i Wiceprzewodniczący Rady Krzysztof Siwka wyróżniła trzy marzanny przygotowane przez dzieci z ze szkoły podstawowej nr 7 oraz przedszkoli nr 2 i 9. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Burmistrza Lęborka. Na koniec wszystkie marzanny, symbole odchodzącej zimy, zniknęły w nurtach rzeki Łeby. Kilka kilometrów dalej w trosce o czystość rzeki wyłowili je strażacy.

Więcej

Rajd pieszy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

Czwartek, 21 marca 2019

Po godzinie 9 z placu Pokoju (21.03) wyruszył Rajd z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Trasa 12 kilometrowego marszu stanowić będzie pętlę Lębork - Małoszyce - Lębork. Uczestnicy – uczniowie lęborskich szkół podstawowych i średnich wędrować będą m.in. zielonym szlakiem turystycznym PTTK, skrajem wzgórz morenowych, w stronę finałowego miejsca rajdu - stanicy turystycznej w Małoszycach.

Więcej

Zasada równości szans i niedyskryminacji - bezpłatne szkolenie

Środa, 20 marca 2019

22 marca br. Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku organizuje w Lęborku bezpłatne szkolenie pt. „Realizacja zasady równości szans i niedyskryminacji oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020”.

 

Więcej

„Zakątek kultury” przy kinie Fregata. Startuje I etap budowy

Środa, 20 marca 2019

„Zakątek kultury” to pomysł na zagospodarowanie terenu przyległego do kina „Fregata” w ramach programu Rewitalizacji obszaru „Lębork Nowy Świat”. Inwestycja pozwoli rozszerzyć działalność Lęborskiego Centrum Kultury o nowe funkcje, m.in. zajęcia warsztatowe, taneczne czy streetart.  Zmieni się mocno teren wokół obiektu. Wybudowana zostanie m.in. droga, powstaną nowe parkingi, gruntownie wyremontowana zostanie ulica Gdańska przed kinem.

Więcej

Kursy języka niemieckiego i angielskiego w Inkubatorze Przedsiębiorczości

Środa, 20 marca 2019

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku ogłasza nowa rekrutacje na bezpłatne kursy języka niemieckiego i angielskiego! Kursy rozpoczynają się w kwietniu 2019 r. i trwać będą z przerwą wakacyjną do marca 2020 r. Szkolenie obejmuje 120 godzin i kończy się egzaminem z możliwością uzyskania certyfikatu.

Więcej

Rusza budowa terenu rekreacyjnego przy ul. Malczewskiego

Wtorek, 19 marca 2019

Program Rewitalizacji obszaru „Lębork Nowy Świat” nabiera rozpędu. W najbliższych dniach na rozległym podwórku za kamienicami przy ulicy Malczewskiego 31-33 rozpocznie się budowa terenu rekreacyjno-sportowego. Inwestycję w ramach formuły „zaprojektuj i wybuduj” zrealizuje za 1 mln 107 tys. zł firma Usługi Leśne-Budowlane Krystian Wenta z Popowa.

Więcej

Obejrzyj wystawę „Ptaki Pomorza”

Poniedziałek, 18 marca 2019

W miniony piątek 15 marca w Stacji Kultura przy ul. Dworcowej otwarta została wystawa pod tytułem „Ptaki Pomorza” prezentująca fotografie Bogusława Kotlarza, nauczyciela z wykształcenia, z zamiłowania przyrodnika, ornitologa i fotografa. Bogusław Kotlarz współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi zajmującymi się ochroną przyrody w Polsce. Obecnie jego największą pasją jest fotografia przyrodnicza, głównie ptaków. I to właśnie one stanowią temat wystawy. Prezentowane zdjęcia pochodzą z rejonu Pomorza.

Więcej

Ambasador Republiki Łotewskiej w Lęborku

Poniedziałek, 18 marca 2019

W dniu 18 marca 2019 roku Lębork odwiedził Pan Edgars Bondars, Ambasador Republiki Łotewskiej w Polsce. 

Więcej

Finał I etapu remontu wieży kościoła NMP Królowej Polski

Poniedziałek, 18 marca 2019

W zeszłym tygodniu zdemontowano rusztowania z wieży zabytkowego kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy placu Kopernika. Powoli kończy się I etap prac remontowych na zewnątrz kościoła.

Więcej

Dzień Jedności Kaszubów

Poniedziałek, 18 marca 2019

Tegoroczny Dzień Jedności Kaszubów odbędzie się 23 marca w Żukowie. Obchody rozpoczną się od uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczyć będzie Biskup Pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej ks. Zbigniew Zieliński, o godz. 10.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie. O godz. 12.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie nastąpi oficjalne otwarcie Dnia Jedności Kaszubów.

Więcej
Ważne
Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego
28-02-2019
Nie byłoby Budżetu Obywatelskiego, gdyby nie ciekawe i potrzebne pomysły...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF