Aktualności

Międzynarodowe #ErasmusDays 2020 w SP 1

Międzynarodowe #ErasmusDays 2020 w SP 1

Wtorek, 20 października 2020

W dniach 15-17 października br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lęborku obchodzone były międzynarodowe  Dni Erasmusa - czyli- #ErasmusDays 2020. Jedną z aktywności w jakiej wzięli udział uczniowie szkoły był Ogólnopolski Bieg Erasmusa pod patronatem Ministerstwa Sportu. Hasło tegorocznej edycji biegu brzmiało Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa! Zgłosiło się od niego aż 300 szkolnych drużyn z całej Polski.

Więcej

Pływalnia Miejska czynna tylko dla grup

Pływalnia Miejska czynna tylko dla grup zorganizowanych

Wtorek, 20 października 2020

W związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania basenów w czasie epidemii w Polsce uprzejmie informujemy, że od 21 października 2020 r. Pływalnia Miejska „Rafa” w Lęborku czynna będzie wyłącznie dla grup zorganizowanych.

Więcej

Lębork w czołówce w Polsce w pozyskiwaniu środków

Lębork w czołówce w Polsce w pozyskiwaniu środków unijnych

Wtorek, 20 października 2020

Miasto Lębork znalazło się w ścisłej czołówce miast powiatowych w Polsce w rankingu dotacji unijnych pozyskanych przez samorządy w latach 2014-2019. Lębork w ogólnopolskim rankingu przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” zajął 4. miejsce w kraju i 1 w województwie pomorskim. Wartość środków unijnych pozyskanych na 1 mieszkańca w latach 2014-2019 wyniosła w naszym mieście aż 2489,87 zł.

Więcej

Przystań kajakowa po odbiorze

Przystań kajakowa po odbiorze

Poniedziałek, 19 października 2020

Zakończyły się prace przy budowie pierwszej w Lęborku przystani kajakowej. Kajakowa przystań wraz z przenoską powstała przy bulwarze wzdłuż rzeki Łeby w okolicach wiaduktu i zamku. Kajakarze przypływający rzeką Łebą od strony Łęczyc będą mogli skorzystać z pomostu, przenieść kajaki przez bulwar i zwodować je na pobliskiej rzece Okalicy. Stamtąd dalej ruszą w kierunku rzeki Łeby. Przystań kajakowa pozwoli na bezpieczne i wygodne ominięcie jazu przy zamku i Kanału Młyńskiego oraz stanie się miejscem, gdzie w komfortowych warunkach można będzie rozpocząć lub zakończyć kajakowy spływ, zjeść posiłek czy skorzystać z WC. 

Więcej

Lębork i powiat lęborski w strefie czerwonej – nowe obostrzenia

Piątek, 16 października 2020

W związku z pogarszająca się sytuacją epidemiologiczną, decyzją rządu, od 17 października 2020 w całym kraju wprowadzone będą nowe narzędzia do walki z koronawirusem. Powiat lęborski znalazł się w czerwonej strefie.

Więcej

Podziękowanie za wiele lat działalności społecznej

Podziękowanie za wiele lat działalności społecznej

Czwartek, 15 października 2020

W ostatni wtorek, 13 października, w Klubie Osiedlowym BAZA miało miejsce zorganizowane przez Miasto oraz MOPS spotkanie z panią Anną Sobolewską oraz grupą osób aktywnie działających razem z Panią Anią.

Więcej

Bezpłatny kurs angielskiego. Nabór do grup poziomu

Bezpłatny kurs angielskiego. Nabór do grup poziomu A2 i B1

Czwartek, 15 października 2020

W Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „STOLEM” trwają zapisy na bezpłatne kursy z języka  angielskiego i niemieckiego. Są jeszcze wolne miejsca na poziomie zaawansowania A2 i B1 w języku angielskim.
120-godzinne roczne kursy skierowane są do pełnoletnich mieszkańców województwa pomorskiego pracujących w MŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo) lub w podmiotach ekonomii społecznej.

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej w lęborskich placówkach

Dzień Edukacji Narodowej w lęborskich placówkach oświatowych

Środa, 14 października 2020

Drodzy Pedagodzy, Pracownicy Oświaty, Uczniowie! W Dniu Edukacji Narodowej składam serdeczne życzenia oraz wyrazy uznania wszystkim Pracownikom, Nauczycielom i Uczniom lęborskich placówek oświatowych. Cenię trud i zaangażowanie w pracę dydaktyczną i wychowawczą, z uznaniem patrzę na pracę dzieci i uczniów, których sukcesy cieszą nie tylko ich nauczycieli i rodziców, ale także budzą dumę całej społeczności miasta.

Więcej

„Nieletni inżynierowie” wygrywają festiwal filmowy

„Nieletni inżynierowie” wygrywają festiwal filmowy w Wielkiej Brytanii!

Środa, 14 października 2020

Film dokumentalny „Nieletni inżynierowie” o nastoletnich uczniach Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku podbił serca jurorów festiwalu filmowego w Wielkiej Brytanii. Zdobył on nagrody na Satisfied Eye International Festival. Jeszcze nigdy polska szkoła, ani polski nauczyciel nie zostali docenieni w ten sposób i to w dodatku w przededniu Dnia Nauczyciela.

Więcej

Ostrzeżenie pogodowe - silny wiatr i opady deszczu

Wtorek, 13 października 2020

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega przed silnym wiatrem od godzin wieczornych w dniu 13.10.2020 do godzin wieczornych w dniu 14.10.2020. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 100 km/h z północnego wschodu. Dotyczy powiatów: Gdynia, lęborski, pucki, Słupsk, słupski, Sopot i wejherowski.

W dniu 14.10.2020 prognozuje się także opady deszczu okresami umiarkowanego, okresami silnego, lokalnie 25 do 50 mm.

Więcej

Lęborski Węzeł Przesiadkowy. Roboty przy dworcu

Lęborski Węzeł Przesiadkowy. Roboty przy dworcu kolejowym

Wtorek, 13 października 2020

Trwają prace przy budowie ostatnich etapów Lęborskiego Węzła Przesiadkowego. Wykonawcą najważniejszych elementów węzła za ponad 25 mln zł jest firma STRABAG sp. z o.o. Front robót prowadzony jest przy ulicy Dworcowej przy budynku dworca kolejowego. W poprzednich miesiącach wybudowano tzw. „nową Dworcową” i połączono ją rondem z ulicą Wojska Polskiego. Teraz trwa budowa pętli autobusowej z 9 zadaszonymi stanowiskami dla lokalnych, krajowych i międzynarodowych przewoźników wraz z parkingiem dla autobusów i co równie ważne parking dla 124 pojazdów osobowych. Schronienie na rowery w zadaszonych wiatach znajdą też rowerzyści. Kolejnym etapem inwestycji będzie zagospodarowanie terenu przed budynkiem dworca.

Więcej

Prace nad nową strategią rozwiązywania problemów

Prace nad nową strategią rozwiązywania problemów społecznych

Wtorek, 13 października 2020

Burmistrz Miasta Lęborka we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lęborku w dniach 23 września oraz 5 października 2020 roku zorganizował stacjonarne spotkania dotyczące opracowania Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021-2025 i Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lęborka na 2021 rok, które odbyły się na terenie Lęborskiego Centrum Kultury "Fregata" w Lęborku przy ul. Gdańskiej 12.

Więcej

Obejrzyj panoramę miasta z Wieży ciśnień

Obejrzyj panoramę miasta z Wieży ciśnień

Wtorek, 13 października 2020

Już w najbliższy weekend, od piątku do niedzieli, w godzinach 11.00-16.00 będzie można spojrzeć na miasto i okolice za szczytu góry w parku Chrobrego. W przebudowanej Wieży ciśnień, która zarządzana jest przez lęborskie Muzeum, powstała platforma widokowa, z której rozciąga się wspaniały widok. Platforma będzie udostępniana zainteresowanym w weekendy (piątek – niedziela) w godz. 11.00-16.00.

Więcej

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej - monodram

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej - monodram odwołany!

Wtorek, 13 października 2020

W uzgodnieniu z ks. Wojciechem Froehlichem oraz starostą Lęborskim podjęto decyzję o odwołaniu wykonania monodramu “Twarzą w twarz” w wykonaniu Cieszki Żółtko, który był planowany w czwartek 15 października 2020 roku w ramach XVII Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Więcej

Turniej deblowy „SMECZ MAXBRUK CUP” na zakończenie

Turniej deblowy „SMECZ MAXBRUK CUP” na zakończenie sezonu

Wtorek, 13 października 2020

Impreza odbyła się 2 i 3 października.  Siedem par: pięć męskich i dwie mieszane rozgrywało mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Mecze były bardzo wyrównane, w grupie „A” o awansie do fazy play off zdecydowały 2 pkt /11:9/, zaś w grupie „B” trzy zespoły miały po jednym zwycięstwie i decydowała lepsza różnica setów.

Po rozegraniu półfinałów odbyły się spotkania  finałowe: Ireneusz Moskal/ Dzierżążno/ i Mariusz Chwiałkowski /Kartuzy/ pokonali lęborską parę: Andrzej Dudek i Arkadiusz Skibicki 4:2, 4:2. W meczu o trzecie miejsce łebianie: Adam Bugajski i Janusz Stawrosiejko wygrali z lęborską parą: Michał Korda, Mariusz Krzesiński 4:2, 4:1. W turnieju wystąpili jeszcze: Izabela Kotlarz – Piotr Ernest /Wicko/, Elżbieta i Jacek Marcisz oraz Stanisław Prokopczuk – Andrzej Borowski  /wszyscy z Lęborka/.

Więcej

Ciąg pieszo-rowerowy na Kossaka. Ruszyła

Ciąg pieszo-rowerowy na Kossaka. Ruszyła przebudowa

Poniedziałek, 12 października 2020

Na 600-metrowym fragmencie ulicy Kossaka na odcinku od ulicy Witkowskiej do granicy miasta z Nową Wsią Lęborską rozpoczęła się przebudowa chodnika. Powstanie tu szeroki na 3 i pół metra ciąg pieszo-rowerowy. Droga z niefazowanej kostki betonowej dla pieszych i rowerzystów zastąpi zniszczony, wąski chodnik. Nowa ciąg pieszo-rowerowy znacznie poprawi bezpieczeństwo, szczególnie rowerzystów, którzy dziś korzystają z zatłoczonej i bez poboczy drogi wojewódzkiej 214.

Więcej