Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

Środa, 14 listopada 2018

14 listopada br. w Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku odbyły się zorganizowany przez Starostwo Powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku „Pomorski Dzień Przedsiębiorczości”. W spotkaniu instytucji działającej na rzecz przedsiębiorczości i otoczenia biznesu z osobami bezrobotnymi, poszukującymi pracy czy zamierzającymi uruchomić indywidualną działalność gospodarczą, uczniami szkół ponadpodstawowych oraz  przedsiębiorcami i pracodawcami wziął udział Burmistrz Lęborka Witold Namyślak oraz jego Zastępca Marian Kurzydło.

Więcej

Spotkanie informacyjne Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – wsparcie dla przedsiębiorców z POIR

Środa, 14 listopada 2018

21 listopada 2018 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) organizuje w Słupskim Inkubatorze Technologicznym spotkanie dla Firm – wsparcie dla przedsiębiorców z Programu Inteligentny Rozwój. Jest to spotkanie dla przedsiębiorców oraz osób planujących założenie własnej działalności, na którym eksperci NCBR opowiedzą, jak można uzyskać dotacje na rozwój, innowacje i projekty badawcze.

Więcej

Rusza remont ulic w historycznym centrum miasta

Środa, 14 listopada 2018

W środę 14 listopada rusza przebudowa ostatnich, do tej pory nieremontowanych ulic w historycznym centrum miasta. Stylem, wyglądem, użytymi materiałami czy ozdobnymi latarniami ulice nawiązywać będą do wcześniej wyremontowanych ulic w zrewitalizowanym kompleksowo śródmieściu Lęborka.

Więcej

Bezpłatne konsultacje o Funduszach Europejskich

Środa, 14 listopada 2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje, które odbędą się 20 listopada w Mobilnym Punkcie Informacyjnym (MPI) w Lęborku - w Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Lęborska - Łeba", ul. Dworcowa 8, w godzinach: 12:00-14:30. Nie są prowadzone zgłoszenia.

Więcej

Konserwacja obwarowań przy ulicy Przymurnej zakończona

Środa, 14 listopada 2018

Zakończyły się prace konserwatorskie na średniowiecznych obwarowaniach przy ulicy Przymurnej. Wcześniej rozebrano w tym miejscu przylegające do murów garaże od strony rzeki oraz pobliską kamienicę. Zakres prac obejmował uzupełnienie brakujących lub wykruszonych cegieł identycznymi rozmiarami cegłami, wyrabianymi współcześnie średniowiecznymi metodami i osadzanymi w murze za pomocą używanej w średniowieczu wapiennej zaprawy. Wszystkie prace odbyły się we współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, który uczestniczył także w odbiorze prac. Rekonstrukcje brakujących elementów, oczyszczanie i konserwację starych cegieł oraz odsalanie murów wykonała mająca duże doświadczenie w tym zakresie firma BASE & DIRECT A.W. Waszkiewicz sp. jawna z Warszawy. Wartość wykonanych prac wyniosła 189 tys. zł.

Więcej

V Powiatowy Przegląd Solistów – Instrumentalistów w Potęgowie

Wtorek, 13 listopada 2018

Przegląd odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie 30 listopada 2018 r. o godzinie 10:00 w sali GCK przy ul. Szkolnej.

Więcej

Spotkanie informacyjne - wsparcie dla osób młodych

Wtorek, 13 listopada 2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane 15 listopada 2018 r. na temat możliwości wsparcia osób do 29 roku życia, ze środków Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Słupskiego Inkubatora Technologicznego, ul. Portowa 13B, w godz. 10:00 – 12:20 (sala konferencyjna, I piętro).​ Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Więcej

Lębork świętował Stulecie Odzyskania Niepodległości!

Wtorek, 13 listopada 2018

W dniach 8-11 listopada 2018r. w Lęborku zaplanowano szereg interesujących uroczystości i wydarzeń z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Więcej

To dla Ciebie Polsko – wieczornica w Przedszkolu Nr 6

Piątek, 9 listopada 2018

W przeddzień Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Przedszkolu Nr 6  odbyła się uroczysta wieczornica. Wieczornica była wspólnym przedsięwzięciem dzieci i nauczycieli, a także rodziców, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania do tego spotkania.

Więcej

"Rekord dla Niepodległej" w szkołach i przedszkolach

Piątek, 9 listopada 2018

W piątek 9 listopada 2018r. o godz. 11:11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i akcji „Rekord dla Niepodległej” przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele wszystkich lęborskich szkół podstawowych i przedszkoli wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Więcej

Wykład prof. Machalińskiego o Eugeniuszu Kwiatkowskim

Czwartek, 8 listopada 2018

W czwartek  8 listopada br. w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w ramach obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości z inicjatywy Komitetu Terenowego Naczelnej Organizacji Technicznej w Lęborku i Urzędu Miejskiego w Lęborku wykład dla młodzieży „Inżynier Eugeniusz Kwiatkowski, czołowy polityk gospodarczy w II Rzeczpospolitej” wygłosił autor wielu publikacji historycznych i biograficznych, rektor Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej prof. Zbigniew Machaliński.

Więcej

KOMUNIKACJA MIEJSKA 12 LISTOPADA 2018

Czwartek, 8 listopada 2018

Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku sp. z o.o. informuję, że w związku z uchwaleniem przez Sejm RP 12 listopada 2018 roku (poniedziałek) dniem wolnym od pracy, w całej sieci komunikacyjnej obowiązywać będzie rozkład jazdy autobusów na sobotę.

Więcej

„Świat Pracodawcy” - RODO w Firmie

Środa, 7 listopada 2018

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza na bezpłatne spotkanie biznesowe z cyklu: „Świat Pracodawcy” - RODO w Firmie.

Więcej

Biało-czerwona flaga od Prezydenta RP dotarła do ratusza

Środa, 7 listopada 2018

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski Prezydent RP Andrzej Duda wysłał do wszystkich polskich samorządów – wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz do sołectw biało-czerwone flagi. Łącznie rozesłanych zostało 43500 przesyłek. W środę 7 listopada biało-czerwona flaga zapakowana w ozdobne opakowanie dotarła także do Urzędu Miejskiego w Lęborku. Zostanie ona wykorzystana w oficjalnych lęborskich Obchodach Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program obchodów TUTAJ

Więcej

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

Środa, 7 listopada 2018

Starostwo Powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku organizują 14 listopada 2018 r. POMORSKI DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, który odbędzie się w Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku, ul. Warszawska 17 w godzinach od 10.00 do 14.00.

Więcej

Międzynarodowe spotkanie Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 1

Środa, 7 listopada 2018

Pod koniec października (22-28) Szkoła Podstawowa nr 1 w Lęborku gościła uczestników projektu „Wellbeing Improvement for New Generations at Schools”, czyli poprawa samopoczucia uczniów w szkole, w ramach programu Erasmus+. Szkołę odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Hiszpanii, Finlandii, Luksemburga, Grecji i Włoch - łącznie 41 osób.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF