Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Piknik „Z PASJĄ PO ZDROWIE” – LĘBORK 16.09.2018

Czwartek, 20 września 2018

16 września na terenie Stadionu Miejskiego w Lęborku odbył się piknik „ Z PASJĄ PO ZDROWIE” . Zadanie to zostało sfinansowane z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Patronat nad całą imprezą objęła Fundacja Małgorzaty Glinki ,a całą imprezę organizował klub Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork. Swoją obecnością zaszczycili nas min. Burmistrz Miasta Lęborka Witold Namyślak oraz Starosta Powiatu Lęborskiego Teresa Ossowska – Szara.

Więcej

24. edycja Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2018/2019 - rozpoczynamy!

Środa, 19 września 2018

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 24. edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2018/2019.

Pierwszy z pięciu zaplanowanych biegów odbędzie się 29 września br. o godz. 11:00 w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku.

Więcej

70 lat żeglarstwa w Lęborku

Środa, 19 września 2018

W dniu 8 września 2018r. 70-lecie obchodził Klub Wodny LOK w Lęborku. Impreza połączona była z coroczną imprezą integracyjną ze stowarzyszeniami zrzeszającymi osoby niepełnosprawne. Spotkanie miało tradycyjnie miejsce w Ośrodku Szkolenia Wodnego CSiR w Lubowidzu (dawna przystań LOK).

Więcej

Konsultacje Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2019

Środa, 19 września 2018

Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do konsultacji projektu "Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2019".

Więcej

Rajd pieszy i rowerowy w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu

Środa, 19 września 2018

Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska – Łeba” zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rekreacyjnym rajdzie pieszym i rowerowym, organizowanym w piątek, 21 września, w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Więcej

"Rodacy!". Nowa gra mobilna. Zaczynamy 21 września!

Wtorek, 18 września 2018

Na 100 letnią rocznicę odzyskania niepodległości Biblioteka Miejska w Lęborku zachęca do zagrania w grę mobliną "Rodacy!". Jest to już druga gra stworzona przez bibliotekę. Tym razem rozgrywka skupia się na lokalnych bohaterach Lęborka. Dowiemy się między innymi o tym jak zginął Henryk Keller, kto utworzył oddział dziecięcy w lęborskim szpitalu, a także gdzie w naszym mieście była sala koncertowa Gatha. Serdecznie zapraszamy na oficjalny start funkcjonowania gry w piątek 21.09.18 o godzinie 10.00 pod obeliskiem niepodległości. Po tym terminie gra zawsze będzie już dostępna dla każdego we własnym zakresie.

Więcej

Nabór do juniorskiej grupy Teatru Tańca Jeszcze 5 Minut

Wtorek, 18 września 2018

Od września tego roku TTJ5M wraz z LCK Fregata poszerza swoją działalność o nową grupę dla dzieci i młodzieży.

Więcej

Dzień Sybiraka. Kwiaty i znicze pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru

Poniedziałek, 17 września 2018

Przy Pomniku Zesłańcom Sybiru jak co roku, 17 września odbyły się uroczystości upamiętniającą sowiecką napaść na Polskę w 1939 roku oraz tych, którzy po deportacjach na Sybir w latach 1939-1946 przeżyli gehennę zesłania lub nigdy z Dalekiego Wschodu nie wrócili.

Więcej

Teatr Tańca i „Oswajanie”

Poniedziałek, 17 września 2018

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut” wraz z Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na premierę nowego spektaklu pt. „Oswajanie” w dniu 23 września 2018 r. o godz. 16.00 w: LCK „Fregata”. Będzie to już szósta premiera Teatru Tańca.

Więcej

Święto polskiego kina w Lęborku

Poniedziałek, 17 września 2018

Repliki 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to impreza, która już po raz siódmy zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność będzie miała szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu. W Lęborku zobaczyć będzie można cztery tytuły startujące w konkursie głównym oraz jeden z konkursu „Inne spojrzenie”.

Więcej

Modernizacja sieci ciepłowniczej na Legionów Polskich

Poniedziałek, 17 września 2018

Zmniejszenie strat ciepła na przesyle oraz zmniejszenia awaryjności sieci ciepłowniczej to jedne z głównych celów działań Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lęborku przy ulicy Legionów Polskich. Na odcinku od Słowackiego do Drzymały trwa wymiana sieci ciepłowniczej 2xDN350 o długości 273 mb. Inwestycję na zlecenie MPEC-u wykonuje za kwotę prawie 700 tys. zł netto Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „Borski”. Termin zakończenia głównych prac zaplanowano na połowę października.

Więcej

Przegląd „Gdynia Dzieciom” w Lęborku

Poniedziałek, 17 września 2018

Pokazy filmów w ramach przeglądu „Gdynia Dzieciom” już po raz ósmy odbędą się w lęborskim kinie „Fregata” w dniach 18-21 września. Przegląd jest częścią Festiwalu Filmowego w Gdyni, najważniejszej polskiej imprezy filmowej. W programie darmowe projekcje, konkursy i zajęcia edukacyjne po i przed seansami.

Więcej

Wolne biura w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STOLEM

Sobota, 15 września 2018

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM w Lęborku informuje, że dysponuje obecnie dwoma wolnymi biurami do wynajęcia. Wolne pomieszczenia na preferencyjnych warunkach przeznaczone są dla nowo powstałych firm lub tych do 3 roku od zarejestrowania działalności.

Więcej

Piknik "Z Pasją po Zdrowie"

Sobota, 15 września 2018

Zapraszamy mieszkańców Lęborka wraz z rodzinami 16 września na Stadion Miejski w Lęborku. Czeka na was mnóstwo atrakcji!

Więcej

Informacja o sposobie głosowania, wykazie punktów (miejsc) do głosowania, adresie strony internetowej oraz dniach i godzinach głosowania nad złożonymi projektami w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2019 rok

Piątek, 14 września 2018

Głosowanie nad listami projektów złożonych w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2019 rok przeprowadza się:

  • Głosowanie w formie elektronicznej odbywać się będzie za pomocą formularza zamieszczonego na stronie internetowej pod adresem: lebork.budzet-obywatelski.org w terminie od 1 do 14 października 2018 r.
  • Głosowanie w formie papierowej odbywać się będzie zgodnie z poniższym harmonogramem.
Więcej
Ważne
Informacja o sposobie głosowania, wykazie punktów (miejsc) do głosowania, adresie strony internetowej oraz dniach i godzinach głosowania nad złożonymi projektami w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2019 rok
14-09-2018
Głosowanie nad listami projektów złożonych w ramach „Budżetu Obywatelskiego w...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF