Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Muzeum w Lęborku ponownie czynne dla zwiedzających

Piątek, 22 maja 2020

Od poniedziałku 25 maja br. Muzeum w Lęborku otwiera się dla zwiedzających. Ceny biletów ze względu na udostępnienie ograniczonej liczby ekspozycji ulegają zmianie i kształtują się następująco: bilet normalny – 5 zł, bilet ulgowy – 3 zł. Piątek - dzień bezpłatny. Muzeum czynne będzie od wtorku do piątku w godz. 10.00-16.00, w soboty i niedziele w godz. 11.00-16.00.

Więcej

Wodociągowy przewiert sterowany pod rzeką Łebą

Piątek, 22 maja 2020

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku realizuje kolejny etap rozbudowy sieci wodociągowej zasilającej południowo-wschodnią część miasta Lęborka m.in. Osiedle Wschód i strefę przemysłową.

Więcej

Urząd Miejski przywraca bezpośrednią obsługę obywateli

Piątek, 22 maja 2020

Burmistrz Miasta informuję, iż od poniedziałku 25 maja br. Urząd Miejski w Lęborku, przywraca bezpośrednią obsługę obywateli z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych.

Więcej

30 lat samorządności Lęborka

Piątek, 22 maja 2020

Zbliża się 30. rocznica reaktywowania w Polsce samorządów na szczeblu gminnym. Niespełna rok po pierwszych, częściowo wolnych wyborach do Sejmu i Senatu, 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze po wojnie, w pełni wolne, demokratyczne wybory do rad gmin. Zapoczątkowały one odradzanie się w Polsce samorządu terytorialnego. Początki były trudne. Uczyliśmy się demokracji, funkcjonowania, zakresu praw i obowiązków nowo powstałych struktur samorządowych. Rozpoczął się proces kształtowania demokracji obywatelskiej. Przez pierwsze lata wypracowywane były nowe formy zarządzania.

Więcej

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Piątek, 22 maja 2020

Z związku z trwającymi pracami nad opracowaniem Strategii Rozwoju Powiatu Lęborskiego na lata 2021- 2027, Starostwo Powiatowe w Lęborku, w celu jak najdokładniejszego rozpoznania potrzeb i oczekiwań mieszkańców, zwraca się z apelem o wypełnienie anonimowej ankiety.

Więcej

Skrzynki nadawcze Wirtualnej Polski - awaria

Czwartek, 21 maja 2020

Urząd Miejski w Lęborku informuje, że w związku z zablokowaniem adresu domeny WP.PL (212.77.101.9) przez serwis BL.SPAMCOP.NET, wiadomości e-mail wysyłane ze skrzynek nadawczych Wirtualnej Polski nie są dostarczane do odbiorcy.

Więcej

700 maseczek dla szpitala. Pulsoksymetry w drodze

Środa, 20 maja 2020

Szpital w Lęborku otrzymał w ostatnich dniach od samorządu Miasta Lęborka 700 sztuk masek ochronnych KN95 o stopniu zabezpieczenia FFP2. Decyzję o uruchomieniu rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe w celu udzielenia pomocy SPS ZOZ w Lęborku w związku z walką z koronawirusem podjął Burmistrz Miasta w porozumieniu z Radnymi Rady Miejskiej. Wartość zakupionych i przekazanych maseczek to ponad 11 tys. zł. W trakcie realizacji jest dostawa do szpitala zakupionych przez Miasto Lębork 5 pulsoksymetrów o wartości 10.530 zł.  

Więcej

Wylosowano kolejność projektów na listach do głosowania w Budżecie Obywatelskim na 2021 rok

Wtorek, 19 maja 2020

19 maja 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Lęborku przeprowadzono on-line publiczne losowanie kolejności projektów na Listach projektów do głosowania.

Więcej

Nowa Strategia Lęborka - wypełnij ankietę

Wtorek, 19 maja 2020

Trwają prace nad przygotowaniem Strategii Rozwoju Miasta Lęborka na lata 2021-2030. Dokument będzie określał zadania i wyznaczał cele oraz kierunki rozwoju Miasta Lęborka na najbliższe lata. Niezbędne jest dla nas poznanie Państwa opinii na temat jakości życia w mieście oraz Państwa oczekiwań co do przyszłych działań w zakresie rozwoju Lęborka.

Zapraszamy Państwa do podzielenia się opinią poprzez udział w ankiecie.

Więcej

W setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

Poniedziałek, 18 maja 2020

Dzisiaj, 18 maja przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. 

Burmistrz Lęborka Witold Namyślak wraz z Sekretarzem Miasta Marianem Kurzydło pod pomnikiem Papieża złożyli symboliczną wiązankę kwiatów.

Więcej

Narada z dyrektorami szkół i przedszkoli samorządowych

Piątek, 15 maja 2020

W tym tygodniu w Urzędzie Miejskim w Lęborku Burmistrz Miasta Witold Namyślak, wspólnie z dyrektorami miejskich szkół podstawowych oraz przedszkoli, omówili sprawy związane z bieżącym funkcjonowaniem placówek oświatowych w czasie epidemii.

Więcej

XV Sesja Rady Miejskiej

Piątek, 15 maja 2020

XV sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 20 maja br. o godz. 12.00 w Sali kinowej „Fregata przy ul. Gdańskiej. Program sesji: http://rada.um.lebork.pl/kalendarz-posiedzen

Więcej

Dziś Międzynarodowy Dzień Rodzin

Piątek, 15 maja 2020

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin, ustanowiony przez Zgromadzenie Generalne ONZ w 1993 roku. Od kilku lat organizowana jest akcja "Dwie godziny dla rodziny", w której bierze udział coraz więcej firm i instytucji. Dzięki skróceniu czasu pracy w dniu 15 maja, pracownicy mogą wykorzystać ten dodatkowy czas na spędzenie go z rodziną.

Więcej

Noc Muzeum on-line - lęborscy muzealnicy zapraszają

Piątek, 15 maja 2020

Wielkimi krokami zbliża się czas, w którym co roku mieliśmy przyjemność gościć Państwa w naszych progach. Przez te wszystkie lata Europejska Noc Muzeów cieszyła się tak dużym powodzeniem, że na stałe wpisała się w kalendarz imprez miejskich. Tak miało być i tym razem. Niestety, z powodu panującego stanu epidemii, w trosce o Państwa zdrowie, z przykrością musimy oznajmić, że Noc Muzeów nie odbędzie się w takiej formie, do której Państwo przywykli. Zweryfikowaliśmy nasze pomysły i z up(i)orem dążyliśmy do tego, żeby tegoroczna Noc Muzeów dostarczyła niezapomnianych emocji. Spotkamy się z Państwem on – line, 16 maja 2020 r. o godz. 19:00 na muzealnym profilu facebook, stronie: www.muzeum.lebork.pl oraz na kanale youtube.

Więcej

Uruchomienie kasy w budynku „E” (po MZGK) UM – opłaty czynszu i za dzierżawy

Czwartek, 14 maja 2020

Urząd Miejski w Lęborku informuje, że od 18 maja 2020 r. OPŁATY CZYNSZOWE oraz OPŁATY Z TYTUŁU DZIERŻAW można dokonać w punkcie kasowym w budynku „E” (wejście od strony parkingu przy ul. Korczaka, była siedziba MZGK) czynnym w godz. 9.00 -11.00.

Więcej

Przypomnienie dla przedsiębiorców o terminie opłaty II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

Czwartek, 14 maja 2020

Wydział Finansowo - Budżetowy Urzędu Miejskiego w Lęborku przypomina przedsiębiorcom prowadzącym na terenie miasta Lęborka sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych, że z dniem 31 maja 2020r. upływa termin wniesienia  opłaty II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2020 r.
 

Więcej
Ważne
Reorganizacja pracy Urzędu Miejskiego w Lęborku
13-03-2020
Mając na celu powstrzymanie i ograniczanie ryzyka zakażenia koronawirusem Burmistrz...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF