Aktualności

Nadzieja lęborskiego boksu w ratuszu

Nadzieja lęborskiego boksu w ratuszu

Wtorek, 13 kwietnia 2021

Dwukrotny medalista mistrzostw polski juniorów Hubert Domaros, na co dzień zawodnik Lęborskiego Klubu Bokserskiego ORKAN Lębork odwiedził ratusz. Pretekstem do wizyty była ostatnia walka 17-letniego utalentowanego boksera w ramach gali Babilon Boxing Show transmitowanej przez Polsat Sport Fight. Domaros wystąpił w rywalizacji boksu olimpijskiego w wadze lekkiej (do 60 kg).  Po zaciętym pojedynku przegrał swoją walkę.

Więcej

Weronika Klejna z Solexu Lębork wygrywa w

Weronika Klejna z Solexu Lębork wygrywa w Warszawie

Wtorek, 13 kwietnia 2021

Miłą niespodziankę sprawiła podczas Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu w Warszawie Weronika Klejna. Podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego w wyścigu na dystansie 200 metrów stylem klasycznym zajęła pierwsze miejsce w kategorii seniorek i juniorek z czasem 2:33,46. Weronika wygrała z o pięć lat starszą Weroniką Hallmann, wychowanką Solexu Lębork, ustanawiając nowy rekord życiowy na pływalni 50-metrowej. Na dystansie 100 metrów stylem klasycznym Klejna zajęła trzecie miejsce w kategorii juniorek 16-letnich z wynikiem 1:13,43.

Więcej

Gminne Biuro Spisowe w Urzędzie Miejskim w Lęborku

Gminne Biuro Spisowe w Urzędzie Miejskim w Lęborku

Wtorek, 13 kwietnia 2021

Gminne Biuro Spisowe w Lęborku informuje, że w Urzędzie Miejskim w Lęborku przy ul. A. Krajowej 14  - wejście do budynku „E”  pokój nr 11 - zostało przygotowane stanowisko do samopisu.

Więcej

11. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

11. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Sobota, 10 kwietnia 2021

Pod tablicą przy Sanktuarium św. Jakuba Ap. upamiętniającą ofiary Katastrofy Smoleńskiej złożono dziś kwiaty i zapalono znicze. Zebrało się pod nią o godzinie 8.41 kilkanaście osób, by w ten sposób oddać hołd ofiarom samolotowej katastrofy, która 11 lat temu, 10 kwietnia 2010 roku wstrząsnęła całą Polską.

Więcej

Interaktywne podłogi trafiły do lęborskich szkół

Interaktywne podłogi trafiły do lęborskich szkół

Piątek, 9 kwietnia 2021

Wszystkie publiczne szkoły podstawowe w Lęborku otrzymały w tym tygodniu nowoczesne podłogi interaktywne SMART FLOOR. Urządzenia zostały zakupione z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Posłużą one do prowadzenia w szkołach nr 1, 3, 4, 5, 7 i 8 zajęć profilaktycznych i świetlicowych. Łączny koszt wszystkich sześciu przekazanych urządzeń wyniósł 73.500 zł.

Więcej

Bezpłatny program rehabilitacji kardiologicznej

Bezpłatny program rehabilitacji kardiologicznej

Piątek, 9 kwietnia 2021

Zapraszamy mieszkańców Lęborka do skorzystania z BEZPŁATNEGO programu rehabilitacji kardiologicznej w ramach projektu „Rehabilitacja kardiologiczna szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Więcej

Na Kossaka powstał szeroki ciąg pieszo-rowerowy

Na Kossaka powstał szeroki ciąg pieszo-rowerowy

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Na finiszu jest budowa 600-metrowego ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Kossaka. Droga dla pieszych i rowerów wybudowana została na odcinku od ulicy Witkowskiej do granicy miasta z Nową Wsią Lęborską. Szeroki na 3 i pół metra ciąg pieszo-rowerowy zastąpił zniszczony, wąski chodnik. W ramach inwestycji obniżono krawężniki i wykonane zjazdy na posesje. Postawiono także 19 nowoczesnych słupów oświetleniowych z lampami typu LED. Koszt drogowej inwestycji wyniósł 467.400 zł. Obecnie trwają prace na krótkim odcinku na wysokości ulicy Nadmorskiej. Powstaje tam droga w kierunku osiedla. Prace drogowe prowadzone są także na fragmencie ulicy Kossaka w tym na chodniku.

Więcej

Niebieska wstążeczka przypomina o Dniach Autyzmu

Niebieska wstążeczka przypomina o Dniach Autyzmu

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Ratusz odwiedziły przedstawicielki lęborskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu Niebieski Skarb. Pretekstem do wizyty są kwietniowe obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Symbolem autyzmu jest w tych dniach m.in. niebieska wstążeczka.

Więcej

Jak wziąć udział w spisie?

Jak wziąć udział w spisie?

Środa, 7 kwietnia 2021

W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację: kliknij tutaj.

Więcej

W murach powstaje miejska toaleta

W murach powstaje miejska toaleta

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej rozpoczęła się adaptacja dawnej średniowiecznej baszty na publiczną toaletę. Wcześniej w tym miejscu był sklep spożywczy i warzywniak. Prace prowadzone są w ścisłej współpracy z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Samoobsługowa toaleta będzie wkomponowana w miejskie obwarowania. Przewidziano w niej ciekawą ceglano-grafitową elewację. Obiekt przystosowany będzie dla osób z niepełnosprawnością. Posiadać też będzie m.in. przewijak dla dzieci.

Więcej

Odszedł lęborski artysta Krzysztof Grzesiak

Odszedł lęborski artysta Krzysztof Grzesiak

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Smutna wiadomość nadeszła u progu Świąt Wielkanocnych – w dniu 2 kwietnia zmarł Krzysztof Grzesiak, znany i ceniony artysta malarz, od kilkudziesięciu lat mieszkający w Lęborku.

Krzysztof Grzesiak uznawany jest przez krytyków sztuki za jednego z najciekawszych artystów malarzy w kraju i Europie. Urodził się w 1952 roku, w 1976 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Przez lata uprawiał olejne malarstwo sztalugowe, ikonopisarstwo i grafikę. Jego prace znajdują się w muzeach, zbiorach prywatnych i galeriach polskich i zagranicznych. Prace artysty wystawiane były na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w kraju oraz wielu ekspozycjach grupowych za granicą m.in. w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Japonii czy Chile.

Więcej

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Wtorek, 6 kwietnia 2021

O G Ł O S Z E N I E

o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w kwartale ulic: Słupskiej, Jana Pawła II, Krzywoustego i linii kolejowej Gdynia-Słupsk w Lęborku, dla terenu w rejonie ulic: Tczewskiej, Grudziądzkiej i Mściwoja II w Lęborku  oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Więcej

Projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego na 2022

Projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

Czwartek, 1 kwietnia 2021

W ramach naboru do 9. Edycji Budżetu Obywatelskiego w Lęborku w dniach 05-31 marca 2021 roku wpłynęło 18 projektów. Poniżej przedstawiamy listę złożonych wniosków w trzech kategoriach. Wszystkie projekty zostaną opublikowane na stronie internetowej www.lebork.budzet-obywatelski.org.

Więcej

Świąteczny biuletyn – zapraszamy do czytania

Świąteczny biuletyn – zapraszamy do czytania

Wtorek, 30 marca 2021

Oddajemy do rąk Czytelników – naszych Mieszkańców wielkanocne wydanie Biuletynu. Przekazujemy w nim Państwu świąteczne życzenia od władz samorządowych miasta.

Więcej