Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Poniedziałek, 17 lutego 2020

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru: - w rejonie ulic: Poznańskiej, Kossaka w Lęborku, - w rejonie ulic: Poznańskiej, Nadmorskiej, Malczewskiego, Al. Wolności w Lęborku, - w rejonie ulic: Stryjewskiego, Pl. Kopernika, Łokietka, Boh. Westerplatte w Lęborku, - w rejonie ulicy Mostnika i rz. Łeby w Lęborku oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Więcej

Nabór na rok szkolny 2020/2021 do lęborskich przedszkoli i szkół

Poniedziałek, 17 lutego 2020

Nabór na rok szkolny 2020/2021 do lęborskich przedszkoli i oddziałów wychowania przedszkolnego w szkołach podstawowych. Do publicznego przedszkola i oddziału wychowania przedszkolnego w szkołach podstawowych przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Lębork.

Więcej

Nowy budynek komunalny przy Placu Piastowskim

Poniedziałek, 17 lutego 2020

Na rogu ulicy Łokietka i Placu Piastowskiego trwa budowa budynku komunalnego. Znajdzie się w nim 8 mieszkań o powierzchni od 25 do 30m2 w tym dwa przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wartą 1 mln 117 tys. zł inwestycję zrealizuje firma NORDECO z Kościerzyny. Na nowy budynek komunalny Miasto Lębork pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 35% (ok. 390 tys. zł).  Termin zakończenia inwestycji wyznaczono na 31 lipca 2020 r.

Więcej

Młodzi sportowcy uhonorowani

Piątek, 14 lutego 2020

W lęborskim ratuszu burmistrz Lęborka Witold Namyślak oraz zastępca wójta Gminy Nowa Wieś Wojciech Gużniczak wraz z przedstawicielami redakcji „Głosu Pomorza” uhonorowali dwoje młodych sportowców - Julię Wieczorek z Lęborka i Marcina Staszczuka z Garczegorza, którzy zajęli wysokie pozycje w swoich kategoriach w 60. Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera w regionie w 2019 roku.

Więcej

Szkolenie poświęcone ulgom w opłacaniu składek

Piątek, 14 lutego 2020

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lęborku organizuje 20 lutego 2019 r. bezpłatne szkolenie poświęcone ulgom w opłacaniu składek.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się dla kogo jest ulga na start, preferencyjne składki oraz mały ZUS,  a także jak obliczyć najniższą podstawę wymiaru składek. Wyjaśnimy także, kto nie skorzysta z ulg oraz jakie są skutki ich wykorzystywania. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Inspektoratu przy ul. Bolesława Krzywoustego 15 o godz. 10.00.

 

Więcej

Ostrzeżenie hydrologiczne

Czwartek, 13 lutego 2020

Ostrzeżenie przed wezbraniem wody w rzekach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Więcej

Erasmus+. Uczniowie i nauczyciele z SP1 odwiedzili Finlandię

Czwartek, 13 lutego 2020

W pierwszym tygodniu lutego (2-9.02.2020) uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku  wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu projektu Erasmus+„Wellbeing Improvement for New Generations at Schools” w Finlandii, w miejscowości Suomussalmi. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ósmych klas Wiktoria Mruk, Kamil Złotek, Hubert Galant, Maja Wiśniewska oraz nauczyciele – Katarzyna Wróblewska-Kurzydło i Mateusz Ziarkowski.

Więcej

Szkolenie z zakresu prowadzenia wolontariatu długoterminowego

Środa, 12 lutego 2020

Stowarzyszenie EDUQ zaprasza członków organizacji pozarządowych na szkolenie z zakresu: Prowadzenie wolontariatu długoterminowego przy pomocy programu Korpus Solidarności, miejsce: Lębork, Klub Osiedlowy BAZA, ul. Łokietka 5, termin: 19 lutego 2020 r., godz. 15.00. Cel szkolenia: zachęcenie i zaangażowanie szerszej grupy organizacji i instytucji publicznych w pracę z wolontariuszami oraz przygotowanie ich do lokalnego wdrażania wolontariatu, jak również promowania idei Korpusu Solidarności.

Więcej

Nocny zimowy rajd po Lęborku

Środa, 12 lutego 2020

Blisko 100 osób wzięło udział w piątej edycji zimowego wieczornego rajdu po Lęborku "Krok po kroku bezpiecznie po zmroku".

Imprezę zorganizowała LOT Ziemia Lęborska - Łeba we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lęborku, Urzędem Miejskim, Kołem Przewodników PTTK w Lęborku, Kołem Turystyki Kwalifikowanej PTTK KAHEL KLUB II, Nadleśnictwem Lębork oraz Centrum Sportu i Rekreacji. Uczestnicy, prowadzeni przez pana Ireneusza Krawca, prezesa lęborskiego Koła Przewodników PTTK, na wędrówkę wyruszyli spod 150-letniego budynku dworca PKP, by na trasie odwiedzić zabytkowe śródmieście Lęborka oraz zrewitalizowane miejskie parki w efektownej wieczornej scenerii, a także zapoznać się z historią i ciekawostkami dotyczącymi najbardziej interesujących mijanych obiektów.

Więcej

Silny wiatr 12 lutego

Środa, 12 lutego 2020

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o silnym wietrze w dniu 12 lutego 2020, do godzin porannych 13 lutego. Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h osiągającego w porywach do 80 km/h, a w pasie nadmorskim w porywach do 90 km/h z południowego zachodu i zachodu.

Więcej

Konkurs „Bardzo Młoda Kultura 2020 - Pomorskie” – środki na działania kulturalne dla animatorów i edukatorów

Poniedziałek, 10 lutego 2020

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza animatorów i edukatorów działających na terenie województwa pomorskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu „Bardzo Młoda Kultura 2020 - Pomorskie”, którego celem jest wzmacnianie edukacji kulturowej w województwie pomorskim. Zgłoszenia trwają od 3 lutego do 6 marca 2020 roku. Łączna pula funduszy w konkursie to 72 000 zł brutto.

Szczegóły i regulamin konkursu znajdują się na stronie: http://sieckultury.pl/

 

Więcej

80-ta rocznica wywózki na Sybir

Poniedziałek, 10 lutego 2020

Dzisiaj mija 80-ta rocznica deportacji Polaków w głąb ZSRR. 10 lutego 1940 r. nastąpiła pierwsza z czterech masowych deportacji obywateli Rzeczypospolitej w głąb Związku Sowieckiego, która miała na celu „oczyszczenie" zajętych po 17 września 1939 r. ziem polskich. Według szacunkowych danych, tylko podczas lutowej deportacji wywieziono około 220 tysięcy ludzi. Wywożono całe rodziny, a wśród nich dzisiejszych lęborczan: Zofię Bladowską, Zygmunta Dalekiego i Mariana Siejkę, którzy wraz innymi członkami Związku Sybiraków złożyli dziś kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru. Władze Miasta na uroczystości reprezentował Sekretarz Marian Kurzydło i Naczelnik Wydziału Współpracy i Rozwoju UM Lębork Elżbieta Rekowska-Klassa.   

Więcej

20 nowych miejsc parkingowych przy ulicy Słowackiego

Poniedziałek, 10 lutego 2020

W okolicy ulicy Słowackiego powstało ok. 20 miejsc nowych parkingowych. Ponad dwukrotnie płytami typu YOMB powiększono parking przy budynku Słowackiego 20, na którym w nowej części można parkować teraz prostopadle. Rozbudowano także parking wzdłuż ulicy Słowackiego w kierunku Legionów Polskich. W ramach parkingowej inwestycji położono 223 m2 nowych płyt i drugie tyle przełożono. Nowe miejsca parkingowe znacznie poprawiły dostępność miejsc postojowych dla mieszkańców okolicznych budynków. Łączny koszt robót zrealizowanych przez lokalną firmę MAXBRUK wyniósł 75 tys. zł.

Więcej

Puchar Pawła Papke dla AZS UG

Poniedziałek, 10 lutego 2020

9 lutego br. na miejskiej hali sportowej w Lęborku rozegrany został Amatorski Turniej Siatkówki o puchar Pawła Papke. Był to trzeci z czterech turniejów rozgrywanych w ramach Amatorskich Turniejów Siatkówki w Lęborku pod patronatem burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka i Pawła Papke, posła na Sejm RP. Zawody zorganizowane przez Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Więcej

Projekt Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030 – trwają konsultacje

Czwartek, 6 lutego 2020

Rozpoczął się proces konsultacji projektu Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030. Projekt jest efektem prac prowadzonych w 2019 r. przez Samorząd Województwa Pomorskiego we współpracy z ekspertami i praktykami, którzy wsparli tworzenie dokumentu swoją wiedzą i doświadczeniem. Istotny jest także wkład Subregionalnych Zespołów Roboczych reprezentujących samorządy lokalne, partnerów społeczno-gospodarczych, a także przedstawicieli trzeciego sektora.

Więcej

OGŁOSZENIE o przyjęciu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Czwartek, 6 lutego 2020

OGŁOSZENIE o przyjęciu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w kwartale ulic: Słupskiej, Jana Pawła II, Krzywoustego i linii kolejowej Gdynia - Słupsk w Lęborku i możliwościach zapoznania się z jego treścią

Więcej
Ważne
Zmiana organizacji ruchu na odcinku al. Niepodległości
20-08-2019
Firma WANT Sp. z o.o.- wykonawca remontu mostu nad rzeką Łebą w ciągu drogi...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF