Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Samorząd Lęborka wsparł szpital

Piątek, 27 marca 2020

Burmistrz Miasta w porozumieniu z Radnymi Rady Miejskiej w Lęborku podjął decyzję o uruchomieniu rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe w celu udzielenia pomocy SPS ZOZ w Lęborku.

Więcej

Koronawirus. Spółki miejskie pracują bez zakłóceń

Czwartek, 26 marca 2020

Burmistrz Miasta informuje, że we wszystkich jednostkach miejskich podejmowane są działania profilaktyczne, mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19. Kluczowym elementem jest zapewnienie dostaw wody i energii cieplnej na terenie miasta.

Więcej

Powiększony parking przy szpitalu. 14 nowych miejsc

Czwartek, 26 marca 2020

Łatwiej zaparkować przy szpitalu. Na zlecenie miasta i za zgodą SPS ZOZ wyremontowany i powiększony został parking od ulicy Zwycięstwa. Dzięki przesunięciu ogrodzenia na teren szpitala i budowie bramy wjazdowej wygospodarowano 11 ogólnodostępnych i bezpłatnych miejsc parkingowych. Przebudowa drogi dojazdowej przy istniejącym parkingu wygenerowała dodatkowe 3 miejsca postojowe.

Więcej

Wyróżnienie Honorowe Miasta Lęborka „Lęborski Lew” 2020 - składanie wniosków

Środa, 25 marca 2020

Burmistrz Miasta Lęborka zawiadamia, że od dnia 01.04.2020 r. do 30.04.2020 r. można składać wnioski o nominowanie do otrzymania Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „Lęborski Lew” jako wyraz najwyższego uznania i szacunku za wkład wniesiony w rozwój i promocję Miasta Lęborka.

Więcej

Uwaga przedsiębiorcy!

Wtorek, 24 marca 2020

Burmistrz Miasta Lęborka informuje, że firmy, które w związku z epidemią koronawirusa zmuszone były tymczasowo zamknąć swoją działalność, mogą nie płacić za odbiór odpadów komunalnych. Dotyczy to przedsiębiorców, ujętych w gminnym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, którzy w związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, musieli zamknąć swoją działalność.

Więcej

Place zabaw, siłownie, boiska nieczynne!

Wtorek, 24 marca 2020

Na posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lęborku podjęto decyzję o wprowadzeniu do odwołania zakazu korzystania z placów zabaw, siłowni zewnętrznych, boisk, bieżni, kortów tenisowych i skateparku. Decyzja ta podyktowana jest tym, że koronawirus na powierzchniach plastikowych, metalowych, drewnianych lub szklanych utrzymuje się stosunkowo długo.

Więcej

Targowisko „MÓJ RYNEK” – ograniczenie działalności

Wtorek, 24 marca 2020

W dniu 23.03.2020 r. odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lęborku, w celu wypracowania decyzji dot. wprowadzenia ograniczeń w funkcjonowaniu Targowiska płodów rolnych „Mój Rynek” znajdującego się w Lęborku (za sklepem NETTO).

Zgodnie z podjętą decyzją targowisko będzie czynne tak jak dotychczas - w dni targowe. Zmianie ulegną godziny otwarcia. Targowisko czynne będzie od godz. 8.00 do godz. 11.00. Jednocześnie wprowadzono zakaz handlu produktów spożywczych poza miejscami do tego wyznaczonymi.

Więcej

Remont chodnika na Brzozowej, budowa na Nadmorskiej

Wtorek, 24 marca 2020

Zakończyły się prace przy remoncie 250-metrowego chodnika przy ulicy Brzozowej. Na odcinku od ulicy Topolowej nową betonową kostkę ułożono aż do ulicy Jodłowej. W ramach inwestycji na chodniku i wjazdach na posesję położono 510m2 kostki. Ciekawostką jest fakt, że chodnik ten był jednym z pierwszych chodników wykonanych w Lęborku w technologii kostki polbrukowej. Wytrzymał 25 lat. Koszt remontu chodnika na ulicy Brzozowej i częściowo na Cisowej wyniósł 46 tys. zł.

Więcej

Koronawirus: informacje - Lębork

Piątek, 20 marca 2020

W związku z wydanymi przez rząd decyzjami i rozporządzeniami spowodowanymi zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Co V-2 oraz wywoływanej przez niego choroby COVID-19, w Lęborku podjętych zostało szereg działań mających na celu zminimalizowanie szerzenia się zakażeń koronawirusem SARS-Co V-2.

Więcej

Obejrzyj muzealne eksponaty na facebooku

Czwartek, 19 marca 2020

Muzeum w Lęborku jest nieczynne, ale serdecznie zaprasza do  zwiedzania ekspozycji muzealnych na facebooku!

Więcej

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji

Czwartek, 19 marca 2020

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz pracowników związanych z transportem publicznym, ZKM w Lęborku Spółka z o.o. od czwartku 19 marca 2020 r. wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Więcej

Informacja w sprawie postępowania ze zwierzętami domowymi i gospodarskimi osób objętych kwarantanną w związku z COVID-19

Czwartek, 19 marca 2020

Zalecenia Głównego Lekarza Weterynarii dla osób objętych kwarantanną w związku z COVID-19 dotyczące postępowania ze zwierzętami domowymi i gospodarskimi.

 

Więcej

Ważna informacja dla osób znajdujących się w sytuacji kryzysowej

Czwartek, 19 marca 2020

W strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lęborku funkcjonuje Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie w którym świadczą poradnictwo specjalistyczne psycholog i pedagog. Do zadań centrum należy też udzielanie wsparcia w radzeniu sobie z aktualnym kryzysem i budowanie motywacji do pozytywnych zmian.

Więcej

Walce drogowe przed dworcem PKP

Czwartek, 19 marca 2020

Rozpoczął się kolejny etap budowy Lęborskiego Węzła Przesiadkowego. Walce drogowe wyjechały na ulicę Dworcową przed dworzec PKP, gdzie trwa układanie asfaltowych jezdni. Zakończenie prac pozwoli na otwarcie ronda Warszawska - Dworcowa i udrożnienie dwustronnego przejazdu z ulicy Wojska Polskiego przez Warszawską do dworca. Skorzysta na tym m.in. miejska komunikacja, która wróci na swoją zwyczajową trasę z przystankiem przy dworcu.

Więcej

Konkurs na wybór Operatora Inkubatora Przedsiębiorczości w Lęborku

Środa, 18 marca 2020

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza konkurs na wybór Operatora prowadzącego Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku w ramach Sieci Kaszubskich Inkubatorów Przedsiębiorczości na okres od 1.05.2020 do 31.12.2022 roku. Oferty należy składać  w siedzibie Urzędu Miejskiego w Lęborku ul. Armii Krajowej 14 z dopiskiem „Konkurs na wybór Operatora Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Lęborku w terminie do dnia 10.04.2020 r. do godziny 15.00.

Więcej
Ważne
Reorganizacja pracy Urzędu Miejskiego w Lęborku
13-03-2020
Mając na celu powstrzymanie i ograniczanie ryzyka zakażenia koronawirusem Burmistrz...
Budżet Obywatelski w Lęborku - składanie wniosków
28-02-2020
1 marca br. rozpoczął się nabór wniosków do ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego w...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF