Aktualności

Utrudnienia w ruchu drogowym w Lęborku: Prace

Utrudnienia w ruchu drogowym w Lęborku: Prace drogowe na ul. Wojska Polskiego

Piątek, 19 kwietnia 2024

W przyszły poniedziałek, 22 kwietnia 2024 roku, na ulicy Wojska Polskiego w Lęborku pojawią się utrudnienia w ruchu samochodów. Przedsiębiorstwo zajmujące się pracami drogowymi przeprowadzi frezowanie nawierzchni oraz nałoży warstwę bitumiczną na odcinku od „Różanej” do skrzyżowania z ulicą Okrzei.

Więcej

Spotkanie z dr Tomaszem Glinieckim

Spotkanie z dr Tomaszem Glinieckim

Piątek, 19 kwietnia 2024

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza na spotkanie z cyklu #lęborkieczwartki poświęcone najnowszej historii Lęborka i ziemi lęborskiej. Tematem spotkania będzie Armia Czerwona i jej stosunek do mieszkańców Pomorza. 25 kwietnia 2024 roku o godz. 17. Klub Biblioteki Miejskiej  "Armia Czerwona wobec mieszkańców Pomorza Gdańskiego - między prawdą i mitem. LĘBORK i ZIEMIA LĘBORSKA 1945".

Więcej

Konkurs SUDOKU w ratuszu

Konkurs SUDOKU w ratuszu

Piątek, 19 kwietnia 2024

W środę 22 maja 2024 r. o godz. 16.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku odbędzie się konkurs SUDOKU. Dla uczestników konkursu organizatorzy przewidzieli dyplomy i nagrody.

Więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: Przymrozki w województwie pomorskim

Czwartek, 18 kwietnia 2024

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 94 zostało wydane dla województwa pomorskiego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy. Prognozowane są przymrozki pierwszego stopnia, które mogą wystąpić w różnych powiatach regionu.

Więcej

Specjalny pokaz filmu „W ciszy żyli”

Specjalny pokaz filmu „W ciszy żyli”

Czwartek, 18 kwietnia 2024

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na premierowy pokaz filmu krótkometrażowego pod tytułem „W ciszy żyli”. Film jest debiutem reżyserskim Rafał Jabłońskiego, a jedną z głównych ról gra w nim Szymon Malek, lęborczanin, absolwent Szkoły Aktorskiej LART w Krakowie oraz student Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.

Więcej

III sesja V kadencji Młodzieżowej Rady Miasta

III sesja V kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka

Czwartek, 18 kwietnia 2024

16  kwietnia br. w Sali Rajców lęborskiego Ratusza odbyła się III sesja V kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka. Sesja rozpoczęła się od wręczenia przez Przewodniczącego Rady Miejskiej – Jarosława Litwina oraz Sekretarza Miasta – Mariana Kurzydło aktu powołania na Radną Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka V kadencji na lata 2023-2025 Zuzannie Żywickiej uczennicy Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej LTO oraz złożeniem przez Radną ślubowania.

Więcej

Nordic Walking dla SENIORA 2024 - rusza już 17

Nordic Walking dla SENIORA 2024 - rusza już 17 kwietnia

Wtorek, 16 kwietnia 2024

Już od 17 kwietnia, o godz. 17:15 na stadionie Stadionie Miejskim rozpocznie się cykl bezpłatnych treningów Nordic Walking. Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku emerytalnym, ale zaproszenie dotyczy każdego, kto czuje, że ruch na świeżym powietrzu jest mu potrzebny. Treningi w formie spacerów w pobliskim lesie oraz na stadionie miejskim, uzupełnione będą o ćwiczenia ogólnorozwojowe wszystkich partii ciała. Wzmocnimy brzuch, mięśnie pleców, staw skokowy. Każdy trening rozpoczniemy od rozgrzewki, a skończymy zdrowym rozciąganiem.

Więcej

Rusza kolejna edycja akcji "Powiat Lęborski -

Rusza kolejna edycja akcji "Powiat Lęborski - z nami zdrowo i sportowo"

Wtorek, 16 kwietnia 2024

Za niespełna dwa tygodnie wystartuje szósta edycja wspólnej akcji Powiatu Lęborskiego i Farm Frites Poland S.A „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”. Przyświecać nam będzie nowy szczytny cel charytatywny, ale również, a może przede wszystkim praca nad budową kondycji i odporności. Startujemy już 1 maja. Wcześniej uroczysta inauguracja – 24 kwietnia punktualnie o 16.00 w lęborskim starostwie.

Więcej

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda przyjedzie do

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda przyjedzie do Lęborka. Badania 26 i 27 kwietnia

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

26 i 27 kwietnia z programem badań profilaktycznych "Nie nowotworom u dzieci" do Lęborka przyjedzie ambulans Fundacji Ronalda McDonalda. W ambulansie, który stanie na Placu Pokoju odbędą się bezpłatne badania USG dzieci w wieku 9 miesięcy - 6 lat. Do skorzystania z badań zaprasza Fundacja oraz współpracującą z nią firma Farm Frites Poland. Aby skorzystać z badań należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie.

Więcej

Na ulicy Glinianej powstaje droga dla pieszych i

Na ulicy Glinianej powstaje droga dla pieszych i rowerów

Piątek, 12 kwietnia 2024

Na ulicy Glinianej prowadzona jest ważna inwestycja dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu pieszych i rowerzystów. Na 250 metrowym odcinku od ulicy Architektów do ul. Spółdzielczej budowana jest droga dla pieszych i rowerów z betonowej kostki bezfazowej. Ulica zyska też oświetlenie.

Więcej

Akcja czyszczenia rzeki Łeby

Akcja czyszczenia rzeki Łeby

Piątek, 12 kwietnia 2024

Rokrocznie wiosną, od 2008 roku, LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" organizuje akcję czyszczenia rzeki Łeby pn. "Błękit rzeki dobrem Krainy". W ramach tegorocznej edycji, stanowiącej część ogólnopolskiej akcji "Operacja Czysta Rzeka", w dniu 20 kwietnia br. porządkowany będzie odcinek rzeki liczący łącznie około 70 km – od miejscowości Łęczyce aż do ujścia do jeziora Łebsko. Czyścić Łebę – na zasadzie akcji społecznej – będą głównie strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych, członkowie lęborskich kół zrzeszonych w PTTK oraz wędkarze z lokalnych kół wędkarskich.

LOT zaprasza wszystkie osoby zainteresowane udziałem w pracach porządkowych na odcinku rzeki przebiegającym w granicach Lęborka. Organizatorzy zapewniają worki na odpady i rękawiczki jednorazowe.

Więcej

Festiwal "Weź Melodię na Warsztat!"

Festiwal "Weź Melodię na Warsztat!"

Piątek, 12 kwietnia 2024

Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" wraz z Fundacją Melodia oraz Państwową Szkołą Muzyczną I st. im. M. Michalskiego w Lęborku zaprasza na Festiwal "Weź Melodię na Warsztat!", który odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia 2024 roku.

Więcej

Zapraszamy do wspólnego sadzenia drzew

Zapraszamy do wspólnego sadzenia drzew

Czwartek, 11 kwietnia 2024

Nadleśnictwo Lębork serdecznie zaprasza do udziału w wspólnym sadzeniu lasu z okazji obchodów okrągłej 100 rocznicy powstania Lasów Państwowych.

Więcej

"Marsz dla Autyzmu" przejdzie 13

"Marsz dla Autyzmu" przejdzie 13 kwietnia ulicami Lęborka

Środa, 10 kwietnia 2024

W sobotę przez Lębork przejdzie "Marsz dla Autyzmu". 13 kwietnia na godz.16 spod Galerii Delfino niebieski korowód przemaszeruje na Plac Pokoju. To manifestacja solidarności z osobami z autyzmem organizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu "Niebieski Skarb". 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: Silny wiatr nad Pomorzem

Środa, 10 kwietnia 2024

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru na obszarze województwa Pomorskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od 11:00 do 23:00 dzisiaj. Prognozowane są porywy wiatru do 75 km/h.

Więcej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do Gminnej Rady Seniorów w Lęborku

Środa, 10 kwietnia 2024

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza nabór kandydatów do Gminnej Rady Seniorów. Gminna Rada Seniorów w Lęborku składająca się z 7-11 członków pełniąca funkcję konsultacyjną, doradczą i inicjatywną współpracować będzie z organami Gminy Miasto Lębork w obszarach dotyczących osób starszych.

Więcej