Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

15.000 euro na bezpłatny dostęp do internetu

Piątek, 20 września 2019

Miasto Lębork wzięło udział w unijnej inicjatywie WiFi4EU, która wspiera bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu w przestrzeniach publicznych, takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w gminach w całej Europie. Inicjatywa WiFi4EU jest programem wsparcia Komisji Europejskiej na rzecz zapewnienia dostępu do internetu wysokiej jakości mieszkańcom i gościom w miejscach lokalnego życia publicznego. W ramach wsparcia przyznano dofinansowanie 6200 gminom w całej Europie, w tym  Lęborkowi.

Więcej

Zarejestruj się jako dawca szpiku – akcja w Lęborku już w ten weekend

Czwartek, 19 września 2019

W najbliższy weekend w Lęborku odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku na terenie Lęborka. W sobotę 21 września akcja przeprowadzana będzie w 3 punktach.

Więcej

Zapraszamy lekarzy dentystów do współpracy!

Czwartek, 19 września 2019

Zapraszamy lekarzy dentystów do współpracy przy zwiększaniu dostępności opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży.

Więcej

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED

Czwartek, 19 września 2019

W najbliższą sobotę 21 września br. o godz. 12:30 na Pływalni Miejskiej „Rafa” w Lęborku przy ul. Olimpijczyków 31 przeprowadzone zostanie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED. Pod koniec sierpnia br. Miasto otrzymało prezent w postaci trzech defibrylatorów od firmy Farm Frites Poland z okazji 25-lecia jej działalności na naszym terenie.

Więcej

„Morskie Oko” w zielonej odsłonie

Czwartek, 19 września 2019

Projekt „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork” dotarł w okolice tzw. „Morskiego Oka” przy ul. Gierymskiego i Lipowej. Otoczenie starej glinianki po nieczynnej od wielu lat cegielni zmieniło się w ciągu kilku miesięcy nie do poznania. Wokół stawku wytyczono drogi spacerowe, tarasy, zasadzono 131 drzew, tysiące krzewów i roślin, postawiono 37 ławek, kosze na śmieci, zasiano trawę. Nowa aranżacja robi wrażenie. Lębork zyskał kolejne miejsce nad wodą na spacery i odpoczynek wśród ciszy i zieleni. W ramach zielonej inwestycji pojawiły się także tabliczki z nazwami gatunkowymi roślin, budki dla ptaków i owady. Staw jest zarybiony, co roku odbywają się na nim zawody wędkarskie z okazji „Dnia Dziecka”. Swoją przystań znalazło tam też dzikie ptactwo.

Więcej

Sprzedaż napojów alkoholowych - szkolenie

Środa, 18 września 2019

Burmistrz Miasta Lęborka zaprasza na bezpłatne szkolenie skierowane do przedsiębiorców oraz personelu prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych w punktach handlowych zlokalizowanych na terenie miasta Lęborka.

Więcej

"I Know America 2020" ogólnopolski konkurs wiedzy o USA

Środa, 18 września 2019

Fundacja Wspomagania Wsi wspólnie z Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki i Amerykańską Izbą Handlową zapraszają uczniów szkół średnich w wieku 14-19 lat do wzięcia udziału w "I Know America 2020", ogólnopolskim konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Konkurs organizowany jest od 18 lat. Na najlepszych czekają m.in. studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego i staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie (stażysta lub stażystka otrzyma również nagrodę w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie).

 

Więcej

Remont schodów przy Wita Stwosza

Środa, 18 września 2019

Zakończył się gruntowny remont schodów łączących ulicę Wita Stwosza z Syrokomli. O remont schodów zabiegali mieszkańcy. Zakres prac obejmował wylanie stopni betonowych, naprawę podestów betonowych i remont stalowych balustrad. Koszt remontu wyniósł ok. 100 tys. zł, wykonała go firma Usługi Transportowe i Komunalne Władysław Barzowski z Runowa.    

Więcej

Drużyna Rady Miejskiej najszybsza w 57. Biegu Westerplatte

Środa, 18 września 2019

Drużyna mieszana Rady Miejskiej w Lęborku najszybsza w 57. Biegu Westerplatte w Gdańsku w kategorii “Samorządowa dziesiątka”, skierowanej do pracowników samorządu terytorialnego, radnych oraz pracowników FRDL. Przed ostatnią Sesją Rady Miejskiej (16.09) radni Bożena Pobłocka i Radosław Zimnowoda zaprezentowali okazałe puchary za 1. miejsce wybiegane w sobotnim biegu na 10 kilometrów. Z rąk Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka i Przewodniczącego Rady Jarosława Litwina zwycięzcy samorządowej klasyfikacji otrzymali gratulacje i upominki.  

Więcej

Rozpoczynamy nową edycję Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2019/2020

Środa, 18 września 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 25 edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand - Prix Lęborka sezonu 2019/2020.

Pierwszy z pięciu biegów, odbędzie się 28 września br. o godz. 11:00 w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku.

Więcej

Koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarek - ODWOŁANY

Środa, 18 września 2019

W imieniu Agencji Artystycznej ŚRK Piotr Kaczmarek, informujemy, że czwartkowy koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarek zostaje odwołany. Występ nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od LCK "Fregata". Zwrot biletów w kasie Kina.

Więcej

Forum Subregionalne

Wtorek, 17 września 2019

Centrum Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu EDUQ w Lęborku zaprasza na Forum Subregionalne, podczas którego odbędą się wybory do Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Lęborskiego. Spotkanie odbędzie się 30 września 2019 r. o godzinie 16.00 w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5.

Więcej

Ostrzeżenie – sztorm

Wtorek, 17 września 2019

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o silnym wietrze i sztormie w strefie brzegowej - części wschodniej w woj. pomorskim w dniu 17.09.2019 do godz. 06:00 dnia 18.09.2019. Przebieg: wiatr południowo-zachodni do zachodniego 5 do 6, w porywach 7 do 8, po południu skręcający na północno-zachodni i stopniowo wzrastający na 7 do 8, w porywach 9 w skali B.

Więcej

Lęborczanie upamiętnili Dzień Sybiraka

Wtorek, 17 września 2019

Rok 2019 przebiega pod znakiem okrągłej, 80 już rocznicy wydarzeń, które odcisnęły piętno na losach naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków. Światowy Dzień Sybiraka przypada w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r. Dzisiaj Lęborczanie zebrali się pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru, aby uczcić pamięć tych, którzy po deportacjach na Sybir w latach 1939-1946 przeżyli gehennę zesłania lub nigdy z Dalekiego Wschodu nie wrócili.

Więcej

"Chodź z nami!"

Wtorek, 17 września 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekreacyjnych rajdach (pieszym lub rowerowym), które odbędą się 20 września br. (piątek) pod hasłem Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. 

Więcej

Zawody z pierwszej pomocy i pokaz użycia defibrylatora

Wtorek, 17 września 2019

W minioną sobotę 14 września w miejskiej hali sportowo-widowiskowej przy ul. P. Skargi przeprowadzone zostały XIX Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK i Obrony Cywilnej. Podczas  zawodów Ochotnicza Służba Ratownicza przeprowadziła pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED. Pod koniec sierpnia br. Miasto otrzymało prezent w postaci trzech defibrylatorów od firmy Farm Frites Poland z okazji 25-lecia jej działalności na naszym terenie. Jedno z urządzeń służących ratowaniu życia zostało  umieszczone w Miejskiej Hali Sportowej. Pozostałe dwa trafią na Pływalnię RAFA oraz na dworzec PKP.

Więcej
Ważne
Zamknięty jeden pas ulicy Wojska Polskiego!
10-09-2019
“Informujemy, że dnia 09.09.2019r. został zamknięty jeden pas ulicy Wojska...
Zmiana organizacji ruchu na odcinku al. Niepodległości
20-08-2019
Firma WANT Sp. z o.o.- wykonawca remontu mostu nad rzeką Łebą w ciągu drogi...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF