Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Lębork z dodatkowymi środkami na rewitalizację

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Miasto Lębork otrzymało dodatkowe finansowanie programu rewitalizacji. Czek pamiątkowy na kwotę 444.219 zł przekazał na ręce Burmistrza Witolda Namyślaka i jego zastępcy Teresy Ossowskiej-Szarej Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Leszek Bonna. Uroczystość odbyła się w miejscu ważnym dla programu rewitalizacji – otwartym w zeszłym roku Klubie Osiedlowym „BAZA” przy ul. Łokietka.

Więcej

Uczciliśmy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lębork pamięta o Powstaniu Warszawskim. O godzinie „W” zawyły syreny, a w centrum miasta odbyły się uroczystości upamiętniające narodowy zryw z sierpnia 1944 roku. Z powodu pandemii COVID-19 scenariusz wydarzenia został ograniczony. Zebrani w parku przy placu Pokoju mieszkańcy, władze miasta i powiatu oraz strażacy z OSP minutą ciszy uczcili o godzinie 17 ważną dla Polaków rocznicę.  

Więcej

Wrocławska i Opolska z oświetleniem

Piątek, 31 lipca 2020

Ulice Wrocławska i Opolska zyskały oświetlenie. Na podstawie umowy z października 2019 roku Miasta Lęborka z firmą Energa Oświetlenie zarządzającej oświetleniem ulicznym na ulicy Wrocławskiej zamontowano 10 lamp, a na Opolskiej 8. Tak jak przy wcześniejszych inwestycjach oświetleniowych zastosowano nowoczesne oprawy typu LED gwarantujące mocniejsze światło, dłuższe niezawodne działanie oraz znacznie niższe zużycie prądu.

Więcej

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Czwartek, 30 lipca 2020

1 sierpnia 1944 roku Warszawa stała się miejscem, w którym młodzi Warszawiacy, Polacy rozpoczęli heroiczną walkę o wolność.

Więcej

Lokomotywa odzyska blask. Po renowacji stanie przed dworcem kolejowym

Czwartek, 30 lipca 2020

Budowany Lęborski Węzeł Przesiadkowy zyska atrakcję. Przed budynkiem dworca za kilka miesięcy stanie lokomotywa manewrowa pracująca przez dziesiątki lat na terenie elewatorów zbożowych przy ulicy Kaszubskiej. Miasto Lębork zakupiło lokomotywę 409Da i przekazało ją do pierwszego etapu renowacji fachowcom z lęborskiej firmy PPH AMG. Zajmą się pracami blacharskimi i malarskimi.  

Więcej

W dniu 31 lipca 2020 r. (piątek) na Pływalni Miejskiej obowiązują wejścia tylko na stałe cykle

Środa, 29 lipca 2020

W dniu 31 lipca 2020r. (piątek), w związku z instalacją nowego systemu kasowego ESOK tymczasowo powracamy do stałych cykli godzinowych dla klientów indywidualnych.

Więcej

„Zdalna szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”

Wtorek, 28 lipca 2020

Gmina Miasto Lębork otrzymała 114 000 zł na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych (3+) w ramach programu „Zdalna szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”. W ramach powyższych środków finansowych zakupiono kolejnych 76 szt. tabletów wraz z oprogramowaniem, które trafiły do lęborskich szkół podstawowych.

Więcej

Wakacyjne spotkanie z lamą i alpakami

Poniedziałek, 27 lipca 2020

Zajęcia wakacyjne dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku jak zawsze cieszą się dużą popularnością. W tym roku uczestniczą w nich dzieci ze szkół podstawowych. Z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 zajęcia prowadzone są w mniejszych niż zwyczajowo grupach.

Więcej

Uroczysta suma odpustowa za nami

Poniedziałek, 27 lipca 2020

26 lipca 2020r. odbyła się uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył Biskup Pelpliński, ks. dr Ryszard Kasyna. Mszę odprawił proboszcz parafii, o. Robert Wołyniec wraz z ks. Andrzejem Żurem, Proboszczem Parafii p.w. NMP Królowej Polski w Lęborku.

Więcej

Nabożeństwo Ekumeniczne

Piątek, 24 lipca 2020

23 lipca br. w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, z udziałem przedstawicieli władz samorządowych – Burmistrza Miasta Lęborka – Witolda Namyślaka oraz  Starosty Lęborskiego – Alicji Zajączkowskiej.

Więcej

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi

Środa, 22 lipca 2020

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza przeprowadzenie konsultacji z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Rocznego programu współpracy na 2021 rok Gminy Miasto Lębork z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami, przez które może być prowadzona działalność pożytku publicznego.

Więcej

Nowe budynki wielorodzinne w Lęborku

Środa, 22 lipca 2020

Lęborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. w Lęborku jesienią 2020 r. planuje rozpoczęcie kolejnej inwestycji polegającej na wybudowaniu dwóch budynków wielorodzinnych przy ul. Emilii Plater w Lęborku.

Więcej

„Tu rodziła się Solidarność”

Wtorek, 21 lipca 2020

Dzisiaj  na Placu Pokoju nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy w 40. rocznicę narodzin „Solidarności”, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Tu rodziła się Solidarność”.

Więcej

Pierwsze posiedzenie nowej Rady Muzeum

Wtorek, 21 lipca 2020

20 lipca w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Muzeum, powołanej na lata 2020-2023. Rada składa się z 15 członków, przedstawicieli Rady Miejskiej w Lęborku, Burmistrza Miasta, Muzeum, instytucji i organizacji pozarządowych. Rada działa przy Muzeum w Lęborku, jest organem doradczym.

Więcej

21-metrowa ciężarówka #WspieramyPolskę już 23 lipca odwiedzi Lębork!

Wtorek, 21 lipca 2020

FUNDACJA ORLEN, PKN ORLEN oraz MIASTO LĘBORK serdecznie zapraszają na wyjątkowe spotkanie #WSPIERAMYPOLSKĘ!

Więcej

Bezpiecznie wakacje 2020

Piątek, 17 lipca 2020

W sierpniu br. Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku będzie organizatorem cyklu imprez sportowych dla dzieci i młodzieży pod patronatem burmistrza miasta Lęborka „Bezpieczne Wakacje 2020”.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF