Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Biskup Ryszard Kasyna z kolędą w ratuszu

Środa, 15 stycznia 2020

Z tradycyjną kolędą gościł w lęborskim ratuszu Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Pelplińskiej dr Ryszard Kasyna. W słowie do przybyłych gości Ksiądz Biskup mówił o potrzebie życia w miłości.  Udzielił też błogosławieństwa kolędowego na cały 2020 rok władzom miasta i powiatu, zgromadzonym księżom, samorządowcom, pracownikom Urzędu Miejskiego, przedstawicielom służb mundurowych, placówek oświatowych, firm i stowarzyszeń oraz wszystkim mieszkańcom  Lęborka.

Więcej

Licytuj na Allegro "Orkiestrową Żaglówkę"

Środa, 15 stycznia 2020

Trzy takie statuetki zostały zlicytowane podczas lęborskiej imprezy w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku, a czwartą można licytować na Allegro!

Więcej

Dorota Lulka zaśpiewa piosenki Edith Piaf

Środa, 15 stycznia 2020

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert pod tytułem „Piaf po polsku 2”. To muzyczne spotkanie z twórczością wybitnej francuskiej piosenkarki odbędzie się w niedzielę, 23 lutego 2020 roku w sali kinowej przy ulicy Gdańskiej  12  w Lęborku. Początek o godzinie 16:00.

Więcej

Koncert „André Rieu, czyli 70 lat młodości” - retransmisja

Środa, 15 stycznia 2020

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na retransmisję koncertu „André Rieu, czyli 70 lat młodości”. Zapis tego wspaniałego wydarzenia muzycznego zobaczymy na ekranie kina „Fregata” w poniedziałek, 10 lutego 2020 roku. Początek o godzinie 19:00. Bilety w cenie 25 złotych dostępne są w kasie kina oraz za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl.

Więcej

Spotkanie o funduszach europejskich dla osób młodych na rynku pracy

Środa, 15 stycznia 2020

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkania informacyjne o możliwościach otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich dla osób młodych na rynku pracy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Więcej

W Lęborku rusza bezpłatny program rehabilitacji kardiologicznej

Środa, 15 stycznia 2020

Jesteś osobą pracującą? Masz problem z nadciśnieniem lub chorobą układu krążenia? Jesteś po incydencie kardiologicznym? W Lęborku rusza bezpłatny program rehabilitacji kardiologicznej w ramach projektu „Rehabilitacja kardiologiczna szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Jej zadaniem jest przywrócenie pacjentowi sprawności fizycznej i psychicznej. Dopasowanie programu rehabilitacji kardiologicznej jest kwestią indywidualną – u niektórych osób konieczne jest skorzystanie z pomocy kilkunastu specjalistów, w tym: kardiologa, dietetyka, fizjoterapeuty i psychologa.

Więcej

Kolejny rekord lęborskiej zbiórki WOŚP

Wtorek, 14 stycznia 2020

Tegoroczny 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 12 stycznia przyniósł kolejny rekord – do teraz zebrano 119.484,77 zł. Lęborczanie chętnie wspierali akcję angażując się w przygotowania oraz hojnie wrzucając pieniądze do puszek kwestujących na ulicach miasta.

Podczas imprezy integracyjnej w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku wystąpiły dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek kulturalnych. Wystąpił także Kabaret „Koń Polski”.

Więcej

Jubileuszowy turniej halówki

Wtorek, 14 stycznia 2020

Już po raz 20. odbędzie się w Lęborku Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lęborskiego. Chętne zespoły zapraszamy do zgłaszania swojego udziału. Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, turniej odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7, którą na czas turnieju udostępnia organizatorom samorząd miasta Lęborka. Początek rozgrywek w sobotę, 25 stycznia o godz. 9.00.

Więcej

Kolęda biskupa w Ratuszu

Poniedziałek, 13 stycznia 2020

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w dniu 15 stycznia o godz. 12.15, z wizytą duszpasterską do Lęborka przybędzie ks. biskup ordynariusz diecezji pelplińskiej Ryszard Kasyna.

Więcej

Dotacje na sport przyznane. Rozdzielono 1 mln 20 tys. zł

Poniedziałek, 13 stycznia 2020

Zgodnie z § 11 ust. 13 Uchwały Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w mieście Lęborku, Burmistrz Miasta informuje o podziale środków na sport w roku 2020. Na sport powszechny i kwalifikowano przekazano z budżetu miasta 1 mln 20 tys. zł

Więcej

I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Poniedziałek, 13 stycznia 2020

W minioną sobotę w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła odbył się I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek im. Franciszka Okunia. Do tej pory odbyły się trzy lęborskie przeglądy kolęd , w tym roku zmieniona została formuła imprezy. Organizatorzy postanowili wyjść poza Lębork, a nawet poza teren powiatu, zachęcając do udziału zespoły z całych Kaszub. Patron przeglądu, Franciszek Okuń był działaczem i uznanym muzykiem kaszubskim. Związany był z Luzinem i Lęborkiem, gdzie przez ponad 10 lat występował w kaszubskim zespole regionalnym Levino, którego od października 2008 r. był też kierownikiem. Zmarł 8 stycznia 2017 roku.

Więcej

XVII Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek dla klas drugich

Poniedziałek, 13 stycznia 2020

Tradycyjnie już Szkoła Podstawowa nr 8 w Lęborku zaprosiła uczniów klas drugich lęborskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w XVII Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Miasta Lęborka, Witold Namyślak. Konkurs odbył się 9 stycznia 2020 roku.

Więcej

Wędkarze podsumowali rok. Medale Burmistrza Lęborka

Poniedziałek, 13 stycznia 2020

Członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego przy Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku podsumowali na zebraniu 12 stycznia 2020 roku swoją działalność w roku ubiegłym. Spotkanie było okazją do wręczenia nagród i wyróżnień. Decyzją Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka Medal św. Jakuba Ap. za zasługi na rzecz Lęborka otrzymali członkowie PZW Andrzej Florczyk, Ryszard Baranowski i Henryk Orlikowski.

Więcej

Jubileusz 10-lecia Przedszkola Integracyjnego „Jesteśmy Razem”

Poniedziałek, 13 stycznia 2020

W sobotę 11 stycznia br. Przedszkole Integracyjne „Jesteśmy Razem” w Lęborku obchodziło swoje 10-lecie działalności. Do społecznej placówki mieszczącej się w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 uczęszcza wiele dzieci niepełnosprawnych. O potrzebie rehabilitacji i wsparcia dla niepełnosprawnych dzieci mówił w krótkim przemówieniu Burmistrz Lęborka Witold Namyślak. Pogratulował on kierownictwu placówki, pierwszej dyrektor przedszkola Marii Macholi oraz obecnej Lilianie Gałaman za pracę pedagogiczno-wychowawczą i profesjonalną pomoc udzielaną osobom niepełnosprawnym oraz życzył całej społeczności przedszkolnej wytrwałości w osiąganiu stawianych celów, uśmiechu oraz uznania ze strony wychowanków i rodziców.

Więcej

Ferie z Kinem „Fregata”

Poniedziałek, 13 stycznia 2020

LCK „Fregata” zaprasza na ferie w kinie. Ceny biletów na wszystkie seanse rozpoczynające się przed godziną 13:30  – 11 złotych. Na seanse popołudniowe (rozpoczynające się po godzinie 13:30) ceny z regularnego cennika.

Więcej

Wizyta u pierwszego urodzonego w 2020 dziecka i …ostatniego urodzonego w 2019 roku

Piątek, 10 stycznia 2020

Burmistrz Lęborka Witold Namyślak odwiedził pierwsze urodzone w 2020 roku w Lęborku dziecko, małego Leona oraz jego rodziców. Leon urodził się 2 stycznia przed południem w lęborskim szpitalu. W tym roku burmistrz miasta złożył również wizytę i uhonorował małego Mikołaja, który urodził się jako ostatni lęborczanin w starym roku - 31 grudnia 2019.

Więcej
Ważne
Zmiana organizacji ruchu na odcinku al. Niepodległości
20-08-2019
Firma WANT Sp. z o.o.- wykonawca remontu mostu nad rzeką Łebą w ciągu drogi...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF