Aktualności

Wspieranie Lokalnych Inicjatyw Społecznych 2021

Środa, 23 czerwca 2021

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację w 2021 roku zadania publicznego miasta Lęborka z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pn.: “Wspieranie Lokalnych Inicjatyw Społecznych 2021”

Więcej

Od MDK-u do Openera: spotkanie z Julitą Zielińską

Od MDK-u do Openera: spotkanie z Julitą Zielińską

Środa, 23 czerwca 2021

Biblioteka Miejska zaprasza 25 czerwca 2021 o godz. 16.00 do Klubu Biblioteki Miejskiej (zawsze chłodna piwnica!) na spotkanie z Julitą Zielińską. Spotkanie (wreszcie na żywo) odbędzie się w ramach projektu TworzyMy, podczas którego Biblioteka prezentuje twórców kultury związanych z naszym miastem i regionem.

Więcej

Gratulacje dla maturzysty za sukces w

Gratulacje dla maturzysty za sukces w ogólnopolskim konkursie technicznym

Wtorek, 22 czerwca 2021

Burmistrz Miasta Witold Namyślak zaprosił do ratusza Artura Kamienieckiego, mieszkańca Lęborka, tegorocznego maturzystę, który odniósł duży sukces w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Innowator 2020/2021”. Sukcesu pogratulowali Arturowi burmistrz Witold Namyślak wraz z zastępcą burmistrza Teresą Ossowską-Szarą.

Artur razem z kolegą stworzył projekt techniczny pod nazwą „USV Czajka”. Młodzi technicy skonstruowali innowacyjny dron z dużym potencjałem w zakresie wspierania ochrony środowiska wodnego poprzez nadzorowanie stanu wód na terenie całego basenu portowego. Zajął on 2. miejsce  w konkursie, a ponadto zakwalifikowany został do finału Konkursu Explory Week, którzy odbędzie się jesienią w Gdyni.

 

Więcej

Zaszczep się przed wakacjami

Zaszczep się przed wakacjami

Wtorek, 22 czerwca 2021

Wszystkich, którzy jeszcze się nie zaszczepili zachęcamy do przyjścia w najbliższą sobotę 26 czerwca na rodzinny piknik organizowany pod hasłem „Zaszczep się na wakacje”, który odbędzie się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku (ul. Mireckiego 10.

Więcej

Rozstrzygnięcie "Legend Błękitnej

Rozstrzygnięcie "Legend Błękitnej Krainy"

Wtorek, 22 czerwca 2021

Mateusz Kamieniecki, autor "Legendy o duchu, który szukał Laury", został triumfatorem XV Otwartego Konkursu Literackiego "Legendy Błękitnej Krainy". Tegoroczną edycję przedsięwzięcia zorganizowały: LOT "Ziemia Lęborska - Łeba", Starostwo Powiatowe w Lęborku, Urząd Miejski w Lęborku oraz "Dziennik Bałtycki".

Więcej

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenie zmiany MPZP / ul. Myśliwska i Tatrzańska

Wtorek, 22 czerwca 2021

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic: Myśliwskiej i Tatrzańskiej w Lęborku oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia  strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany  miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz art. 39 ust. 1 w związku z art. 46 pkt. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity Dz. U. z 2021 roku, poz. 247, ze zmianami)

Więcej

Ostrzeżenie przed burzami w nocy

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie pogodowe dla województwa pomorskiego. Od godziny 20.00 w dniu 21 czerwca do godz. 6.00 w dniu 22 czerwca 2021 prognozuje się burze, którym miejscami towarzyszyć będą ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, a lokalnie także grad.

 

Więcej

Ważna informacja! Rachmistrzowie ruszają w teren

Ważna informacja! Rachmistrzowie ruszają w teren

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają realizację wywiadów bezpośrednich w terenie. Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się przez Internet, nie spisały się na infolinii (22 279 99 99) ani nie zadzwonił do nich rachmistrz spisowy.

Więcej

Dzień Przedsiębiorcy. Lębork w akcji

Dzień Przedsiębiorcy. Lębork w akcji #MiastazPrzedsiębiorcami

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

21 czerwca obchodzimy Dzień Przedsiębiorcy. Miasto Lębork włączyło się w kampanię informacyjną Związku Miast Polskich i Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Celem kampanii jest przedstawienie istoty i roli przedsiębiorców w wymiarze lokalnym oraz znaczenia ich wspierania i rozwoju. Hasło przewodnie tegorocznej kampanii, "Działaj lojalnie: kupuj lokalnie!", zachęca do umacniania pozycji lokalnych firm poprzez kupowanie ich produktów oraz usług i zatrzymywania w ten sposób kapitału w mieście.

Więcej

XXVII Sesja Rady Miejskiej w Lęborku

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Obrady XXVII sesji Rady Miejskiej w Lęborku odbędą się w dniu 29 czerwca 2021 roku o godzinie 12.00 w sali kinowej „Fregata”.

Program sesji znajduje się na stronie: http://rada.um.lebork.pl/kalendarz-posiedzen

Więcej

Budżet Obywatelski – jeszcze tylko 3 dni!

Budżet Obywatelski – jeszcze tylko 3 dni!

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Zostały 3 dni na oddanie swojego głosu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2022 rok. Głosowanie zakończy się 23 czerwca br.  o północy.

Więcej

Zagrali w Minipiłkę Siatkową o Puchar Małgorzaty

Zagrali w Minipiłkę Siatkową o Puchar Małgorzaty Glinki

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

W Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku w sobotę 19 czerwca br. rozegrany został IX Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Małgorzaty Glinki - Lębork 2021. W zawodach uczestniczyło aż 36 zespołów dziewcząt i chłopców.

Więcej

Duże zagrożenie pożarowe

Duże zagrożenie pożarowe

Piątek, 18 czerwca 2021

W niemal całym kraju panuje duże zagrożenie pożarowe. Najtrudniejsza sytuacja występuje w zachodniej i północnej Polsce, w tym w  województwie pomorskim – sytuację obrazuje mapka opublikowana na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa.

Więcej

Czy pamiętasz, że udział w spisie powszechnym jest

Czy pamiętasz, że udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy?

Piątek, 18 czerwca 2021

Obowiązek udziału w spisie powszechnym został uregulowany w art. 6 ust. 3 i art. 9 ust. 1 ustawy o statystyce publicznej (Dz. U z 2021 r. poz. 955). Odmowa udzielenia informacji w spisie powszechnym, na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej (Dz. U z 2021 r. poz. 955), podlega karze grzywny.

Więcej

Zmiana rozporządzenia Wojewody Pomorskiego ws. zwalczania i zapobiegania wysoce zjadliwej grypy ptaków

Piątek, 18 czerwca 2021

Wojewoda Pomorski wydał nowe Rozporządzenie z dnia 11 czerwca 2021 r., zmieniające Rozporządzenie z dnia 5 maja 2021 r. w sprawie zwalczania oraz zapobiegania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie woj. pomorskiego.

 

Więcej