Aktualności

Medaliści w ratuszu. Sukces zawodników i trenerki

Medaliści w ratuszu. Sukces zawodników i trenerki LKB im. Braci Petk doceniony

Poniedziałek, 2 października 2023

Burmistrz Lęborka Witold Namyślak zaprosił do ratusza medalistów Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U16 w Słubicach oraz ich trenerkę. Tydzień temu w z zawodach zorganizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Michał Gajdus zdobył złoty medal w biegu na 1000 metrów z przeszkodami bijąc przy tym rekord Polski w swojej kategorii wiekowej! Brązowy medal w biegu na 1000 metrów wywalczył Błażej Frączak. Trenerką obu zawodników w Lęborskim klubie biegacza im. Braci Petk jest Klaudia Pilarska.

Więcej

Monitorowanie efektów projektu „Granty PPGR”

Monitorowanie efektów projektu „Granty PPGR”

Poniedziałek, 2 października 2023

Mieszkańców Lęborka, którzy otrzymali sprzęt komputerowy w ramach projektu: „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” w związku z obowiązkiem monitorowania, prosimy o podpisanie stosownego oświadczenia.

Więcej

Nabór do programu CIEPŁE MIESZKANIE

Nabór do programu CIEPŁE MIESZKANIE

Piątek, 29 września 2023

Rozpoczął się nowy nabór w programie „Ciepłe Mieszkanie”. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Lęborka do złożenia wstępnej deklaracji.  

Więcej

Nowa droga udostępniła tereny inwestycyjne

Nowa droga udostępniła tereny inwestycyjne

Czwartek, 28 września 2023

W okolicy rejonu ulicy Piecewo obok dawnej bazy PKS-u przy ulicy Abrahama zakończyła się budowa nowej drogi do kilkuhektarowych terenów inwestycyjnych w okolicy torów kolejowych. Do tej pory były one niedostępne z powodu braku dogodnego dojazdu.

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej – nagrody i wyróżnienia dla uzdolnionych uczniów

Środa, 27 września 2023

Uroczyste spotkanie oświatowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbędzie się w dniu 12 października 2023 r. o godz. 10.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku przy ul. Armii Krajowej 14.

Podczas uroczystości nastąpi wręczenie uczniom nagród i wyróżnień Burmistrza Miasta Lęborka za szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie oraz kulturze i sztuce.

Więcej

Lębork w starej fotografii - nowa wystawa w Muzeum

Lębork w starej fotografii - nowa wystawa w Muzeum

Środa, 27 września 2023

Muzeum w Lęborku zaprasza 29 września na godz. 18.00 do Galerii "Strome Schody" na otwarcie wystawy "Po jasnej stronie negatywu. Ujęcia Lęborka z I połowu XX wieku". Wystawa została zorganizowana ze zbiorów Herder-Institut (Marburg) oraz Muzeum w Lęborku. Wystawę można oglądać do 31 stycznia 2024 r.

Więcej

Pierwszy bieg Grand-Prix Lęborka za nami

Pierwszy bieg Grand-Prix Lęborka za nami

Wtorek, 26 września 2023

Inauguracja 28. Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2023/2024 odbyła się 23 września br. w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku.

Więcej

Miasto Lębork wspiera budowę hospicjum w

Miasto Lębork wspiera budowę hospicjum w Pogorzelicach

Wtorek, 26 września 2023

200 tysięcy złotych na budowę hospicjum stacjonarnego w Pogorzelicach przekazał w formie dotacji Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne burmistrz Lęborka Witold Namyślak.

Więcej

Wielki sukces zawodników Lęborskiego Klubu

Wielki sukces zawodników Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk

Poniedziałek, 25 września 2023

Rekord Polski i złoty medal Michała Gajdusa, brąz Błażeja Frączaka i 26. miejsce Konrada Metery to dorobek zawodników Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U16 zorganizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki w Słubicach. Trenerką młodych zawodników jest Klaudia Pilarska.

Więcej

Uroczysta przysięga wojskowa na placu Pokoju

Uroczysta przysięga wojskowa na placu Pokoju

Poniedziałek, 25 września 2023

Burmistrz Lęborka Witold Namyślak oraz dowódca 1LBZ ppłk. Michał Michalski byli współorganizatorami uroczystej przysięgi. Po wielu latach tak ważne wydarzenie wojskowe wróciło na główny plac miasta.

23 września br. na placu Pokoju w Lęborku odbyła się uroczystość, podczas której 108 elewów dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej złożyło przysięgę wierności Ojczyźnie. Ceremonia, nazwana "Silna Biało-Czerwona", była momentem niezwykłym zarówno dla młodych rekrutów oraz och rodzin, jak i dla zgromadzonych mieszkańców miasta.

Więcej

24 Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Tenisie Ziemnym

24 Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Tenisie Ziemnym

Poniedziałek, 25 września 2023

Impreza odbyła się 23 września na kortach LSTZ „REURN” w Lęborku. Zawody rozgrywano w kategoriach szkół podstawowych i ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców. Każdy zespół składał  się z dwóch osób reprezentujących swoją szkołę.

W kategorii dziewcząt w szkołach ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajęło I LO reprezentowane przez  Weronikę Buś. Wśród szkół podstawowych dziewcząt team Maria Dąbrowska /SP 8/ i Zofia Kulig/SP 4/ zajął pierwsze miejsce, po wygraniu meczu z Zuzią Dąbrowską /SP 8/ i Weroniką Buś/LO 1/ 2:0 – ze względu na liczbę dziewcząt, zespoły utworzone zostały w ten sposób. Wśród szkół ponadpodstawowych chłopców I LO reprezentowane przez Marcelego Łazorczyka i Miłosza Księskiego zdobyło pierwsze miejsce. Drugie zajął ZSP Wejherowo reprezentowany przez Henryka Pellowskiego.

Więcej

Plac im. Franciszka Szczypiora otwarty!

Plac im. Franciszka Szczypiora otwarty!

Poniedziałek, 25 września 2023

W niedzielę 24 września 2023 r. na Osiedlu Roszarniczym uroczyście otwarto plac im. Franciszka Szczypiora. Historyczne dla dzielnicy wydarzenie odbyło się z udziałem m.in. burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka, proboszcza parafii św. Jadwigi Śląskiej ks. Sławomira Prabuckiego, rodziny Franciszka Szczypiora, radnych i mieszkańców. Symboliczne odsłonięcie tablicy z nazwą placu poprzedziła msza św.

Więcej

Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu

Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Lęborskiego

Poniedziałek, 25 września 2023

Baza Centrum Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu EDUQ w Lęborku zaprasza organizacje pozarządowe, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, lokalnych przedsiębiorców, a także chętne osoby zainteresowane powyższą tematyką na Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Lęborskiego, które odbędzie się 28 września 2023 r. o godzinie 16.00 w Klubie Osiedlowym w Lęborku,  ul. Łokietka 5.

W programie Forum przewidziano także krótkie prelekcje na temat promocji organizacji w mediach tradycyjnych i na portalach społecznościowych oraz Federacji Pomorskich Organizacji Pozarządowych.

 

Więcej

Mieszkańcy Lęborka mogą od dzisiaj korzystać z

Mieszkańcy Lęborka mogą od dzisiaj korzystać z systemu FALA

Piątek, 22 września 2023

22 września 2023 r. w Lęborku w ramach tzw. publicznego rozruchu ruszył system biletowy FALA. Od dzisiaj mieszkańcy mogą podróżować autobusami Zakładu Komunikacji Miejskiej na wszystkich liniach z wykorzystaniem kart FALA lub własnych kart bankowych.

Więcej

Rywalizowali w biegach przełajowych na stadionie

Rywalizowali w biegach przełajowych na stadionie

Czwartek, 21 września 2023

Na bieżni lęborskiego Stadionu Miejskiego w czwartek 21 września odbyły się VIII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych „Sprawni – Razem” o Puchar Starosty Lęborskiego. Honorowy Patronat nad zawodami objął Burmistrz Lęborka Witold Namyślak.   

Więcej

Przy ulicy Wojska Polskiego powstaje droga dla

Przy ulicy Wojska Polskiego powstaje droga dla rowerów

Środa, 20 września 2023

Trwa budowa dwóch brakujących odcinków drogi pieszo-rowerowej przy ulicy Wojska Polskiego. Miasto Lębork pozyskało na ten cel dotację z Europejskiego Funduszu i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Koszt inwestycji wynosi 617.232 zł, dofinansowanie wyniesie ok. 19% tych kosztów.

Więcej