Aktualności

Forum senioralne

Forum senioralne

Środa, 22 września 2021

24 września 2021 r. o godz. 13:00 w Lęborskim Centrum Kultury FREGATA (KINO) odbędzie się IX Powiatowe Forum Senioralne.

Więcej

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu -

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - rowerami, a nie samochodami

Środa, 22 września 2021

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, tradycyjnie już, Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska- Łeba” zorganizowała 21 września rajd rowerowy dla wszystkich chętnych. Odbył się on w ramach cyklu rekreacyjnych rajdów pieszych i rowerowych organizowanych pod nazwą "Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie". Łącznie wzięło w nich udział około 140 osób.

Uczestnicy, głównie uczniowie miejscowych szkół, podzieleni byli na mniejsze grupy, które prowadzili lęborscy przewodnicy turystyczni. Trasy rajdów były zróżnicowane i przebiegały zarówno przez Lębork (m.in. czerwonym szlakiem PTTK po zabytkowym śródmieściu czy ścieżkami prowadzącymi po atrakcjach Parku im. B. Chrobrego), jak i po obszarze Gminy Nowa Wieś Lęborska (pętlą Lębork - Chocielewko - Lębork).

Więcej

Mniej azbestowych dachów dzięki dotacji

Wtorek, 21 września 2021

Około 38 ton azbestu zniknie z Lęborka w bieżącym i przyszłym roku. Wszystko dzięki dofinansowaniu zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miasto Lębork w latach 2021-2022” przyznanemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na wniosek Gminy Miasto Lębork i środkom z budżetu miasta przeznaczonym na ten cel.

Więcej

Uczniowie z wymiany z wizytą u Burmistrza

Uczniowie z wymiany z wizytą u Burmistrza

Wtorek, 21 września 2021

W dniach 19 - 25 września 2021 roku, Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Lęborku jest gospodarzem kolejnego już spotkania młodzieży w ramach programu Erasmus+. Projekt nosi nazwę " Read, Realize, React" i bierze w nim udział 6 państw - Polska, Grecja, Portugalia, Włochy, Hiszpania i Turcja. Gościmy 22 uczniów i 10 nauczycieli. Celem projektu jest rozpowszechnianie czytelnictwa we wszystkich możliwych wymiarach i sposobach wśród młodzieży. Byliśmy już w Portugalii i Turcji, czeka nas jeszcze wyjazd na spotkania projektowe do Grecji, Włoch i Hiszpanii - mamy nadzieję, że uda się zrealizować plan, mimo pandemii.

Więcej

Obowiązkowa deratyzacja

Wtorek, 21 września 2021

Przypominamy, że w okresie od 15 września do 15 października każdego roku właściciele nieruchomości zobowiązani są do przeprowadzenia obowiązkowej deratyzacji na swoich posesjach. Do przeprowadzenia deratyzacji zobowiązani są właściciele nieruchomości, w tym ich użytkownicy, zarządcy i najemcy itp. Deratyzacja obejmuje wszystkie obiekty państwowe, komunalne, spółdzielcze, wspólnoty mieszkaniowe oraz posesje prywatne.

Więcej

Hufiec ZHP Lębork z Fundacją BGK aktywizuje

Hufiec ZHP Lębork z Fundacją BGK aktywizuje seniorów z gmin Nowa Wieś Lęborska i Cewice

Poniedziałek, 20 września 2021

Projekt “Aktywna Akademia Seniora” jest realizowany od stycznia 2021 roku i ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i technologicznemu osób w wieku 60+, poprzez inicjatywy w obszarze społecznym i technologicznym, mające na celu poszerzanie ich wiedzy oraz rozwijanie umiejętności w różnych dziedzinach życia. Celem projektu jest również poprawa sprawności ruchowej i ogólnej kondycji fizycznej seniorów dzięki zabiegom rehabilitacyjnym oraz rozwój zainteresowań kulturalnych poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń skierowanych do osób z tej grupy wiekowej.

W projekcie wzięło udział 35 seniorów, którzy uczestniczyli w rozmaitych warsztatach. 

Więcej

XXIX sesja Rady Miejskiej w Lęborku

Poniedziałek, 20 września 2021

Obrady XXIX sesji Rady Miejskiej w Lęborku odbędą się w dniu 24 września 2021 roku o godzinie 12.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego przy ul. Armii Krajowej 14.

Program sesji znajduje się na stronie: http://rada.um.lebork.pl/kalendarz-posiedzen

Więcej

Mobilny punkt spisowy w ZUS

Mobilny punkt spisowy w ZUS

Poniedziałek, 20 września 2021

W dniach 21-23 września w lęborskim ZUS działać będzie Mobilny Punkt Spisowy! Nie czekaj, spisz się u rachmistrza! Przypominamy, że Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy dla wszystkich! Punkt spisowy będzie czynny, w godz. 09.30 - 14.00.

Więcej

Uczciliśmy Dzień Sybiraka

Uczciliśmy Dzień Sybiraka

Piątek, 17 września 2021

W dniu 17 września br. przy Pomniku Zesłańców Sybiru odbyły się jak co roku uroczystości upamiętniające Światowy Dzień Sybiraka oraz pamięć o tragicznych wydarzeniach z 17 września 1939 roku – agresji Związku Sowieckiego na Polskę.

Więcej

Intensywne opady w piątek 17 września

Piątek, 17 września 2021

W dniu 17.09.2021  w godz. 13.00-23.00 prognozowane są intensywne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu od 30 mm do 40 mm.

Więcej

Spektakle Teatru Tańca Jeszcze Pięć Minut

Spektakle Teatru Tańca Jeszcze Pięć Minut

Piątek, 17 września 2021

Teatr Tańca Jeszcze Pięć Minut wraz z Lęborskim Centrum Kultury Fregata zaprasza na trzy spektakle. W niedzielę, 26 września 2021 roku, na scenie Lęborskiego Centrum Kultury Fregata będzie możliwość zobaczenia trzech wspaniałych odsłon wszystkich grup działających pod szyldem Teatru Tańca Jeszcze Pięć Minut.  Początek o godzinie 15:30. Bilety na to wydarzenie w cenie 15 złotych (jeden bilet na trzy spektakle) można nabyć w kasie LCK Fregata oraz za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl

Więcej

Akcja przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2021”

Piątek, 17 września 2021

W dniach 26-28 października 2021 roku na terenie miasta Lęborka zostanie przeprowadzona akcja przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2021”

Więcej

Rajd rowerowy z okazji Europejskiego Tygodnia

Rajd rowerowy z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Piątek, 17 września 2021

Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska – Łeba” zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie rowerowym, który odbędzie się 21 września z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Trasa rajdu to ok. 20 km. Zgłoszenia LOT przyjmuje do 20 września, tel. 601 825 206 lub 698 479 238.

www.lotzl.lebork.pl

Więcej

17 września - Światowy Dzień Sybiraka

17 września - Światowy Dzień Sybiraka

Czwartek, 16 września 2021

W piątek 17 września o godzinie 12.00 przy pomniku Zesłańcom Sybiru, w alei Sybiraków (Park im. M. Michalskiego) odbędą się uroczyste obchody Dnia Sybiraka. W programie uroczystości: Hymn Państwowy, wystąpienie Burmistrza Miasta Lęborka, hymn Sybiraków, Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Więcej

Setne urodziny Heleny Kindler

Setne urodziny Heleny Kindler

Czwartek, 16 września 2021

100 lat skończyła dzisiaj Pani Helena Kindler, od 1946 roku mieszkanka Lęborka. "Okrągły" jubileusz był okazją do rodzinnego świętowania, oraz do  wizyty u Jubilatki Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka i Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Mirosławy Gaffke. Goście złożyli Pani Helenie życzenia, przekazali kwiaty i jubileuszowy prezent oraz zaśpiewali „200 lat”.

Więcej

Festiwalowe filmy w Kinie „Fregata”

Festiwalowe filmy w Kinie „Fregata”

Czwartek, 16 września 2021

Repliki 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni są imprezą, która już po raz dziewiąty zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych, organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu. W lęborskim kinie zobaczymy 5 tytułów, które powalczą o najważniejszą polską nagrodę filmową. Seanse festiwalowe w Lęborku będą odbywały się w tym samym czasie, co w Gdyni, czyli od 20 do 25 września.

Więcej