Aktualności

Solarna ławka i samoobsługowa stacja rowerowa

Solarna ławka i samoobsługowa stacja rowerowa stanęła przy Pływalni „RAFA”

Czwartek, 30 marca 2023

Przy Pływalni „RAFA” można już korzystać z nowoczesnej ławki solarnej oraz samoobsługowej stacji do naprawy rowerów. Postawienie ławki i stacji rowerowej sfinansowano ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lęborka.  

Więcej

Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim 2023 -

Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim 2023 - PROGRAM

Czwartek, 30 marca 2023

Zapraszamy do aktywnego udziału w wydarzeniach Światowego Dnia Autyzmu w Powiecie Lęborskim. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Lęborka Witold Namyślak.

Więcej

LI sesja Rady Miejskiej w Lęborku

Środa, 29 marca 2023

W dniu 31.03.2023 r. o godzinie 12.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbędzie się LI sesja Rady Miejskiej w Lęborku.

Więcej

Projekt „TRENUJ Z WOJSKIEM” 1 kwietnia i 3 czerwca

Projekt „TRENUJ Z WOJSKIEM” 1 kwietnia i 3 czerwca w 1lbz w Lęborku

Środa, 29 marca 2023

1 kwietnia i 3 czerwca br. na terenie 1 lęborskiego batalionu zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego w Lęborku realizowana będzie 3. edycja projektu „Trenuj z wojskiem”. To kontynuacja otwartego programu szkoleń wojskowych dla każdego chętnego Polaka. Podczas szkoleń uczestnicy poznają podstawowe umiejętności wojskowe takie jak: podstawy posługiwania się bronią, walkę wręcz, przetrwanie w trudnych warunkach, reagowanie na sygnały alarmowe, udzielanie pomocy medycznej, itd.

Więcej

Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

Wtorek, 28 marca 2023

Po dwuletniej przerwie Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zorganizowała kolejny Przegląd Teatrów Dziecięcych. Sala LCK Fregata wypełniła się dziećmi, które obejrzały spektakle przygotowane przez:

Więcej

ODZYSKANE IMPERIUM - wystawa prac Mateusza Pęka

ODZYSKANE IMPERIUM - wystawa prac Mateusza Pęka

Wtorek, 28 marca 2023

Lęborskie Muzeum zaprasza do oglądania wystawy czasowej prac pochodzącego z Lęborka artysty, Mateusza Pęka w Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego. Wernisaż wystawy odbył się 24 marca. Mateusz Pęk studiował na ASP w Gdańsku oraz w Instytucie Sztuk Wizualnych w Orleanie, dyplom uzyskał w pracowni intermedialnej prof. Witosława Czerwonki (2002). W 2019 roku uzyskał tytuł doktora sztuki. Obecnie zatrudniony jest na stanowisku adiunkta ASP w Gdańsku,  jest opiekunem koła naukowego Wydziału Malarstwa. M. Pęk zajmuje się instalacją oraz grafiką projektową. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Chinach, Francji, Anglii, Niemczech, Grecji, znajdują się w kolekcjach, m.in. NOMUS, Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz Muzeum Blekinge w Karlskronie. Wystawę można oglądać do 4 czerwca 2023 roku.

Więcej

Bieg nr 4 Grand-Prix Lęborka

Bieg nr 4 Grand-Prix Lęborka

Poniedziałek, 27 marca 2023

25 marca br. w lasku przy Stadionie Miejskim odbył się czwarty z pięciu biegów zaliczany do 27. Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2022/2023.

Deszcz, błoto i na końcu słońce.... mimo tak niesprzyjającej aury na starcie stawiło się aż 224 biegaczy. Największa frekwencja tradycyjnie w tym sezonie była wśród najmłodszych biegaczy.

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników imprezy, rodziców, opiekunów i kibiców.

Więcej

Ostatnie dni składania projektów do Budżetu

Ostatnie dni składania projektów do Budżetu Obywatelskiego!

Poniedziałek, 27 marca 2023

Do końca marca br. można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2024 rok. Przypominamy, że do rozdysponowania jest 500 tysięcy złotych.

Więcej

Teatr Tańca – „Jeszcze 5 Minut” wygrywa festiwal w

Teatr Tańca – „Jeszcze 5 Minut” wygrywa festiwal w Bełchatowie

Poniedziałek, 27 marca 2023

Wielkim sukcesem zakończył się wyjazd lęborskiego Teatru Tańca „Jeszcze 5 minut” na XIV edycję "Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych RE:AKCJE" do Bełchatowa.

Więcej

Drogowe spotkanie w sprawie budowy łącznika od S6

Drogowe spotkanie w sprawie budowy łącznika od S6

Piątek, 24 marca 2023

W ratuszu odbyło się dziś (24.03) ważne spotkanie ws. konieczności budowy drogowego łącznika od węzła „Lębork Wschód” budowanej drogi ekspresowej S6 w kierunku ulicy Gdańskiej. Jego budowa odciąży komunikacyjnie dzielnicę Lębork Wschód oraz pośrednio centrum miasta.

Więcej

Silny wiatr

Piątek, 24 marca 2023

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego  w Gdańsku przekazało ostrzeżenie o silnym wietrze w dniu 24.03.2023 w godz. 14.00-20.00 na obszarze powiatów: lęborskiego, puckiego, słupskiego, wejherowskiego. Prognozuje się wystąpienie w strefie nadmorskiej silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu.

Więcej

Wyróżnienie Honorowe Miasta Lęborka „Lęborski Lew”

Wyróżnienie Honorowe Miasta Lęborka „Lęborski Lew” edycja 2023

Piątek, 24 marca 2023

Burmistrz Miasta Lęborka zawiadamia, że od dnia 01.04.2023 r. do 30.04.2023 r. można składać wnioski o nominowanie do otrzymania Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „Lęborski Lew” jako wyraz najwyższego uznania i szacunku za wkład wniesiony w rozwój i promocję Miasta Lęborka.

Więcej

“Wszystko wszędzie naraz” w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

Czwartek, 23 marca 2023

Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" zaprasza na seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W poniedziałek, 3 kwietnia 2023 roku, odbędzie się pokaz filmu "Wszystko wszędzie naraz", zdobywcy tegorocznych Oscarów w 7 kategoriach (najlepszy film, reżyseria, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy scenariusz oryginalny oraz montaż). Początek o godzinie 18.00. Po seansie zapraszamy wszystkich miłośników ambitnego kina na dyskusję.

Wstęp na seans kosztuje 13 złotych. Bilety można rezerwować i kupować za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl oraz w kasie Kina.

Więcej

Razem dla Jeziora Lubowidzkiego

Razem dla Jeziora Lubowidzkiego

Środa, 22 marca 2023

W Urzędzie Gminy Nowa Wieś Lęborska uroczyście podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Gminą Nowa Wieś Lęborska, Gminą Miastem Lębork, Gminą Łęczyce i Powiatem Lęborskim, którego przedmiotem jest wsparcie realizacji projektów naukowo-badawczych i analitycznych oraz opracowywaniu ich wyników w ramach prowadzenia rekultywacji jeziora Lubowidzkiego a także współdziałanie w pozyskiwaniu grantów krajowych i zagranicznych.

Więcej

Zapisz się na XXI Bieg Uliczny św. Jakuba już

Zapisz się na XXI Bieg Uliczny św. Jakuba już dziś!

Środa, 22 marca 2023

Najważniejsza impreza sportowa Lęborka, każdego roku przyciąga setki biegaczy i kibiców nie tylko z Polski ale i z zagranicy. Dla biegaczy przygotowano trasę liczącą 10 km, przebiegającą przez zabytkową ulicę Staromiejską. 22 lipca 2023r. zapraszamy wszystkich biegaczy do Lęborka do udziału w XXI Biegu Ulicznym św. Jakuba. Szczegóły związane z biegiem znajdują się na stronie www.csir.lebork.pl!

Więcej

Wiosna zawitała do Lęborka!

Wiosna zawitała do Lęborka!

Wtorek, 21 marca 2023

Z przesileniem wiosennym związane są różne zwyczaje. Jednym z nich jest topienie marzanny. O godz. 10.00 na moście przy ul. Staromiejskiej zebrały się dzieci z lęborskich przedszkoli oraz młodszych klas szkół podstawowych. Uczestników imprezy przywitała Teresa Ossowska-Szara – Zastępca Burmistrza Miasta Lęborka i Marian Kurzydło – Sekretarz Miasta Lęborka, którzy przekazali wszystkim życzenia dobrej zabawy.

Więcej