Aktualności

Lipcowe spotkanie DKF-u we „Fregacie”

Lipcowe spotkanie DKF-u we „Fregacie”

Wtorek, 5 lipca 2022

W poniedziałek, 11 lipca 2022, w lęborskim Kinie "Fregata" odbędzie się kolejny seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. O godzinie 18.00 zostanie wyświetlony film pod tytułem "Paryż, 13. Dzielnica". Po seansie zapraszamy wszystkich miłośników ambitnego kina na dyskusję. Wstęp na seans kosztuje 13 złotych. Bilety można rezerwować i kupować za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl oraz w kasie Kina.

Więcej

Przewodnicy oprowadzą po ciekawych miejscach w

Przewodnicy oprowadzą po ciekawych miejscach w Lęborku

Poniedziałek, 4 lipca 2022

W  każdy czwartek lipca wszyscy zainteresowani zwiedzeniem ciekawych miejsc w naszym mieście, mogą odbyć interesujący spacer z przewodnikiem PTTK. Zbiórka koło fontanny żabkami o godzinie 16.00, za wyjątkiem czwartku 23 lipca, kiedy zbiórka przeniesiona będzie pod budynek Muzeum przy ul. Młynarskiej. Lęborscy przewodnicy serdecznie zapraszają mieszkańców i turystów.

Więcej

Drużyna Urzędu Miejskiego z sukcesem na

Drużyna Urzędu Miejskiego z sukcesem na samorządowym biegu w Jarosławcu

Poniedziałek, 4 lipca 2022

Trzyosobowa samorządowa drużyna Urzędu Miejskiego w Lęborku z medalami i okazałym pucharem w "25 Biegu Samorządowym Bursztyn Jarosławca”. Konkurencja w której wystartowali samorządowcy była elementem dużej i popularnej imprezy biegowej "XXX Bieg po Plaży Jarosławiec 2022".

Więcej

Burzowa pogoda 4 lipca

Poniedziałek, 4 lipca 2022

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dla woj. pomorskiego: od godz. 12:00 do godz. 20:00 dnia 4.07.2022 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 do 20 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad.

Więcej

Na konferencji naukowej rozmawiają o

Na konferencji naukowej rozmawiają o przestępczości w czasie kryzysu

Piątek, 1 lipca 2022

W ratuszu 1 lipca br. o godzinie 10:00 rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa nt. Przestępczość w czasie kryzysów społecznych.

Więcej

Środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na nowości wydawnicze dla przedszkoli

Piątek, 1 lipca 2022

W 2022 roku w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Wojewoda Pomorski podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego Gminie Miasto Lębork w łącznej kwocie 18 000 zł, z przeznaczeniem na zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego.

Wsparcie finansowe na realizację w/w zadania w wysokości po 3000 zł dla każdej placówki otrzymały przedszkola w Lęborku: Przedszkole Nr 1, Przedszkole Nr 2 , Przedszkole Nr 5, Przedszkole Nr 6, Przedszkole Nr 9, Przedszkole Nr 10.

 

 

Więcej

Ostrzeżenie pogodowe 1 lipca - burze z gradem

Piątek, 1 lipca 2022

IMGW-PIB ostrzega – w dniu 1 lipca od godziny 15.00 do godz. 24.00 prognozowane są burze, którym miejscami towarzyszyć będą ulewne deszcze do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 115 km/h, lokalnie do 130 km/h, miejscami grad. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, lęborskiego, Słupska, słupskiego.

Więcej

ŚDS „Lwiątko” ma już 25 lat!

ŚDS „Lwiątko” ma już 25 lat!

Czwartek, 30 czerwca 2022

"W dobrą stronę - tworzymy dom, w którym chce się żyć!” Credo z banneru Środowiskowego Domu Samopomocy „Lwiątko” przy ul. Kossaka świetnie pasuje do codziennej pracy tej placówki. 30 czerwca br. ŚDS obchodził jubileusz 25-lecia działalności. Na uroczystość przybyli domownicy, rodzice, pracownicy i zaproszeni goście. Były wspomnienia, życzenia, wspaniałe prezenty, uśmiechy i duma z ostatnich inwestycji zwiększających powierzchnię i funkcjonalność siedziby „Lwiątka”.

Więcej

Wypożycz kajaki nad jeziorem Lubowidz

Wypożycz kajaki nad jeziorem Lubowidz

Czwartek, 30 czerwca 2022

Od 1 lipca do 15 września br. można wypożyczyć kajaki na Przystani Wodnej CSiR w Lubowidzu (dawna przystań LOK). Z oferty można skorzystać od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 - 20:00, natomiast w sobotę i w  niedzielę kajaki można wypożyczyć w godz. 8:00 - 18:00.

Więcej

Przerwa technologiczna na pływalni

Przerwa technologiczna na pływalni

Czwartek, 30 czerwca 2022

Od 1 do 31 lipca 2022 roku Pływalnia Miejska "RAFA" będzie nieczynna z powodu przerwy technologicznej.

Więcej

Badanie ankietowe prowadzone w ramach opracowywania Strategii Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka 2030+

Czwartek, 30 czerwca 2022

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że w związku z rozpoczęciem prac nad opracowaniem Strategii Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka 2030+, rozpoczynamy proces konsultacji społecznych. Celem konsultacji jest zebranie Państwa opinii i uwag na temat obecnej kondycji naszego subregionu, jak i pomysłów oraz rekomendacji dotyczących przyszłych planów i działań.

Więcej

Spotkanie Zespołu Wdrażającego Strategię Miasta

Spotkanie Zespołu Wdrażającego Strategię Miasta Lęborka

Środa, 29 czerwca 2022

W ratuszu (29.06) odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Wdrażającego Strategię Miasta Lęborka. Na spotkaniu zostały omówione przez poszczególnych członków zespołu zadania, które realizują w 2022 r. i które wynikają ze „Strategii Rozwoju Miasta Lębork na lata 2021-2030” r. Wytypowane wskaźniki objęte będą monitoringiem i ujęte w Raporcie z realizacji Strategii Rozwoju Miasta Lęborka za 2022 r.

Więcej

Szalona zabawa na Pływalni Miejskiej

Szalona zabawa na Pływalni Miejskiej

Wtorek, 28 czerwca 2022

W weekend na Pływalni Miejskiej "Rafa" był dostępny wodny tor przeszkód w ramach "Wakacyjnej przygody na basenie".
Dzieci i młodzież bawiły się wspaniale, pokonując trudne przeszkody.

Więcej

1 lipca akcja bezpłatnych badań ginekologicznych w

1 lipca akcja bezpłatnych badań ginekologicznych w Lęborku

Wtorek, 28 czerwca 2022

Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie - akcja bezpłatnych badań ginekologicznych startuje w Lęborku. W piątek, 1 lipca, w Lęborku (Skwer przy placu Pokoju) zaparkuje mobilny gabinet ginekologiczny, w którym każda kobieta będzie mogła bezpłatnie wykonać komplet badań ginekologicznych. Gabinet dostosowany jest do potrzeb kobiet z różnymi niepełnosprawnościami. Akcja zrealizowana zostanie w ramach 4. edycji ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „W kobiecym interesie. Hasłem tegorocznej odsłony jest „Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie”, a działania adresowane są do wszystkich kobiet, ale szczególnie do tych z niepełnosprawnościami.  

Więcej

Rozbudowa parkingu przy Alei Wolności

Rozbudowa parkingu przy Alei Wolności

Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Przy Alei Wolności, tuż przy ulicy Staromiejskiej oddano do użytku nowe miejsca parkingowe. W miejscu zatoki postojowej w której parkować do tej pory mogło 4 lub 5 aut powstał parking na 14 pojazdów. Auta parkują teraz na ukos do ulicy. Parking posiada także 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

Więcej

Nowa wystawa malarska w "Stromych Schodach”

Nowa wystawa malarska w "Stromych Schodach”

Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Muzeum w Lęborku zaprasza do Galerii Strome Schody na wystawę malarstwa pt. Luis Zelig 1922-1993, szwedzki mistrz koloru i kompozycji, abstrakcji i ekspresji. Wernisaż wystawy zaplanowano na 1 lipca 2022 o godzinie 18.00 w Galerii Strome Schody. Podczas otwarcia wystawy obecny będzie właściciel kolekcji, prof. Krzysztof Maciej Kowalski. Wystawę już można oglądać.

Wystawa pochodzi z prywatnej kolekcji prof. Krzysztofa Macieja Kowalskiego z Gdańska i prezentuje ponad 70 dzieł o różnorodnej tematyce, począwszy od abstrakcyjnych portretów, poprzez sceny rodzajowe, bukiety kwiatów, martwe natury, na pejzażach skończywszy. Obrazy Zeliga prezentowane były na wystawach indywidualnych w Szwecji, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Hiszpanii, Anglii czy Francji.

Więcej