Aktualności

Kolorowe zajęcia ze streetworkerkami

Kolorowe zajęcia ze streetworkerkami

Piątek, 15 stycznia 2021

Od lutego 2020 roku dzieci i młodzież z obszaru rewitalizacji mają możliwość skorzystania ze wsparcia udzielanego przez streetworkerkę Panią Magdę w ramach projektu OŻYWIONY LĘBORK "NOWY ŚWIAT" - usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji. Praca streetworkera to przede wszystkim udzielanie wsparcia psychologicznego, współpraca z rodzicami oraz organizacja zajęć pozalekcyjnych. Od stycznia br. zakres oferowanego wsparcia został rozszerzony, ponieważ została zatrudniona druga streetworkerka – Pani Marzena. Dzięki temu większa liczba najmłodszych mieszkańców obszaru rewitalizacji może skorzystać ze wsparcia w ramach zadania realizowanego przez lidera projektu Miasto Lębork.  

Więcej

OCENA REWITALIZACJI OBSZARU LĘBORK NOWY ŚWIAT – ankieta dla lęborczan

Piątek, 15 stycznia 2021

W ramach oceny aktualności "Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta" realizowane jest badanie ankietowe, które pozwoli na określenie potrzeb i oczekiwań mieszkańców obszaru rewitalizacji i umożliwi poznanie poglądów oraz opinii w najważniejszych dla rozwoju miasta aspektach.

Więcej

LICYTUJ STATUETKĘ „ORKIESTROWY LIZAK”

LICYTUJ STATUETKĘ „ORKIESTROWY LIZAK”

Czwartek, 14 stycznia 2021

„Orkiestrowy lizak” to jedyna taka statuetka specjalnie wykonana na 29. Finał WOŚP, którą zaprojektował i wykonał Zakład Jubilerski „Tytan” z Lęborka.

Więcej

Przypomnienie o terminie składania oświadczeń i opłacie za alkohol

Czwartek, 14 stycznia 2021

Urząd Miejski w Lęborku przypomina, że wszyscy przedsiębiorcy, którzy w 2020 roku prowadzili sprzedaż napojów alkoholowych  w punktach sprzedaży usytuowanych na terenie miasta Lęborka są zobowiązani: do dnia 31 stycznia 2021 r. złożyć oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych oraz dokonać wpłaty I raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Więcej

Biblioteka w Lęborku zaprasza dzieci z klas I-III na spotkanie z Wydawnictwem Dwie Siostry

Środa, 13 stycznia 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej z klas I-III na wyjątkowe spotkanie z Wydawnictwem Dwie Siostry z Warszawy.

Temat spotkania:
Czy wiesz jak powstaje książka? Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz już wszystko na ten temat, to na pewno zaskoczymy Cię różnymi ciekawostkami.

Podczas spotkania zastanowimy się ile osób pracuje przy tworzeniu książki, jak długo to wszystko trwa, co redaktor wyprawia z tekstem i jak różne mogą być książki. Pobawimy się w drukarza, poznamy zawód grafika, recenzenta, a nawet tłumacza. Zawita do Twojego domu wydawnictwo, które naszym zdaniem, wydaje najlepsze książki dla dzieci i nie tylko. Na temat książek i tego jak powstają wiedzą wszystko i chętnie się tym z Wami podzielą.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSe4qm5JvgD.../viewform...
Ilość miejsc ograniczona!
Na e-maila otrzymasz potwierdzenie oraz link do spotkania, które odbędzie się na platformie Zoom w piątek 15 stycznia o godz. 11.00. Zapraszamy! 

Więcej

Wizyta u pierwszego urodzonego w 2021 dziecka i

Wizyta u pierwszego urodzonego w 2021 dziecka i …ostatniego urodzonego w roku 2020

Wtorek, 12 stycznia 2021

W imieniu Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka gratulacje wraz z bonem na wyprawkę wartości 500 zł przekazał Sekretarz Miasta Marian Kurzydło pierwszemu urodzonemu w 2021 rok w Lęborku dziecku, małej Łucji oraz jej rodzicom, Paulinie i Marcinowi. Łucja urodziła się 3 stycznia po południu w lęborskim szpitalu.

Podobnie jak rok temu, Burmistrz Lęborka uhonorował także małego Igora, który urodził się jako ostatni lęborczanin w starym roku - 29 grudnia 2020 r. Gratulacje z okazji narodzin odebrali rodzice Igora -  Ewelina i Emil.

Więcej

Prognoza pogody – oblodzenie i śnieg

Wtorek, 12 stycznia 2021

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni w najbliższych dwóch dniach prognozuje występowanie na terenie województwa pomorskiego niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych:

- W dniu 12.01. do godzin porannych 13.01. 2021 prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C, jedynie nad samym  morzem około 0°C, przy gruncie od -6°C do -3°C.

- Od godzin porannych w dniu 13.01.2021 do godz. 07.30 w dniu 14.01.2021 prognozuje się wystąpienie przelotnych opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej do około 10 cm.

Więcej

Znajdź puszkę WOŚP w swojej okolicy

Znajdź puszkę WOŚP w swojej okolicy

Poniedziałek, 11 stycznia 2021

Od dziś działa Mapa Skarbon Stacjonarnych, na której można znaleźć wszystkie miejsca gdzie znajdują się Skarbony Stacjonarne w naszej okolicy.

Więcej

Reprezentanci klubów sportowych wybrali członków

Reprezentanci klubów sportowych wybrali członków komisji

Poniedziałek, 11 stycznia 2021

W Sali Rajców Urzędu Miejskiego 11 stycznia br. odbyły się wybory reprezentacji klubów sportowych do komisji konkursowych opiniujących oferty na zadania z zakresu sportu na rok 2021.

Więcej

Nowy most i droga połączy ulice Czołgistów i

Nowy most i droga połączy ulice Czołgistów i Kazimierza Wielkiego

Poniedziałek, 11 stycznia 2021

Przy ulicach Czołgistów, Kazimierza Wielkiego i Głowackiego rozpoczęła się budowa nowego mostu na rzece Łebie wraz z drogami dojazdowymi. Miasto Lębork na tą inwestycję pozyskało ponad 2 mln złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Więcej

Licytuj gadżety 29. Finału WOŚP już od dziś!

Licytuj gadżety 29. Finału WOŚP już od dziś!

Czwartek, 7 stycznia 2021

Rozpoczynamy licytacje 29. Finału WOŚP! Wszystkie licytacje Lęborskiego Sztabu WOŚP odbędą się online za pośrednictwem strony allegro.pl

Więcej

Fundusze EOG dla organizacji pozarządowych

Czwartek, 7 stycznia 2021

Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny zachęca do aplikowania o środki na wzmocnienie organizacji społecznych oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, które wraz z partnerami (instytucje publiczne jak samorządy, szkoły, biblioteki oraz firmy prywatne) będą mogły ubiegać się o środki pochodzące z funduszy EOG. Budżet programu wynosi ponad 100 mln zł.

Program realizowany jest w latach 2020-24 przez konsorcjum w składzie:

● Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej (lider),

● Fundacja Edukacja dla Demokracji,

● Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Więcej

Rewitalizacja na placu Kopernika

Rewitalizacja na placu Kopernika

Poniedziałek, 4 stycznia 2021

Trwa kompleksowa przebudowa placu Kopernika. Inwestycja w otoczeniu zabytkowego kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski realizowana jest  w ramach programu rewitalizacji „Lębork Nowy Świat”. Plac zyska szlachetną nawierzchnię, stylowe oświetlenie, ławki i zieleń. Głównym celem inwestycji jest  przywrócenie reprezentacyjnego charakteru przestrzeni. Dzięki wprowadzeniu funkcji rekreacyjnej oraz starannie zaplanowanej zieleni plac docelowo ma się stać miejscem wypoczynku okolicznych mieszkańców. Skorygowany zostanie układ drogowy. Powstaną miejsca postojowe, a ruch samochodowy zostanie uspokojony poprzez wprowadzenie ulic jednokierunkowych i ustanowienie strefy zamieszkania. Z racji na reprezentacyjny charakter przestrzeni publicznej projekt zakłada wykorzystanie szlachetnych nawierzchni z kostki granitowej.

Więcej

Silny wiatr w strefie brzegowej

Poniedziałek, 4 stycznia 2021

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega przed silnym wiatrem w dniu 4 stycznia 2021, w środkowej strefie brzegowej - w ciągu dnia i wieczorem. Wiatr północno-wschodni 5 do 6, w porywach 7 w skali B.

Więcej

Zawieszone funkcjonowanie pływalni i obiektów

Zawieszone funkcjonowanie pływalni i obiektów sportowych Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku

Czwartek, 31 grudnia 2020

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, obowiązującym od dnia 28 grudnia 2020 r. informujemy, że do dnia 17 stycznia 2021 r. funkcjonowanie obiektów sportowych Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku tj.: Pływalni Miejskiej „Rafa” przy ul. Olimpijczyków 31, Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Piotra Skargi 52 oraz  Stadionu Miejskiego przy ul. Kusocińskiego 56 zostaje zawieszone dla użytkowników, z wyłączeniem sportu zawodowego lub zawodników pobierających stypendium sportowe lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy, ich organizowania bez udziału publiczności.

Więcej