Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Święto Niepodległości w Lęborku

Piątek, 8 listopada 2019

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w dniu Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada o godz. 10.00 w Sanktuarium św. Jakuba Ap. odprawiona zostanie msza św., o godz.11.00 zaplanowany jest przemarsz pod Obelisk Niepodległości na Skwer Orła Białego, a o 11.20 odbędzie się uroczystość pod Obeliskiem.

Więcej

Razem zaśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego

Piątek, 8 listopada 2019

Akcja „Szkoła do hymnu” dotarła do lęborskich szkół i przedszkoli. Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zaprosiła szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do wspólnego odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego. 8 listopada 2019 roku punktualnie o godzinie 11:11 na holu szkoły w obecności pocztu sztandarowego uczniowie głośno odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Wraz z uczniami i nauczycielami SP 3 hymn zaśpiewał Burmistrz Lęborka Witold Namyślak oraz Sekretarz Miasta Marian Kurzydło. 

Więcej

Narodowy Dzień Niepodległości w Przedszkolu nr 10

Piątek, 8 listopada 2019

Święto Niepodległości w lęborskich placówkach oświatowych to czas akademii, uroczystych występów i wielu innych działań przypominających ważną dla Polaków rocznicę.  W Przedszkolu nr 10 najstarsza grupa 6-latków pod kierunkiem Pań Wioletty Szafrankiewicz i Alicji Gac zaprezentowały efektywny występ „Barwy naszej Ojczyzny”. W uroczystości uczestniczył m.in. Sekretarz Miasta Marian Kurzydło oraz starszy wizytator Kuratorium Oświaty Beata Sobańska-Zając.   

Więcej

Lęborski Sport 2020

Piątek, 8 listopada 2019

Przypominamy, że zgodnie z zapisami Uchwały Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w mieście Lęborku, oferty klubów sportowych dotyczące realizacji zadań publicznych z zakresu sportu należy składać do 30 listopada.

Więcej

Uczniowie SJSP LTO uczcili rocznicę Niepodległości

Piątek, 8 listopada 2019

7 listopada 2019 r. w Społecznej Językowej Szkole  Podstawowej LTO  odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. W okolicznościowym montażu słowno-muzycznym dzieci z klas I - III, a także uczniowie z klas starszych zaprezentowali program o tematyce nieodległościowej - wiersze, dialogi, piosenki patriotyczne, grę na dzwonkach, układ taneczny, poloneza, niepodległościową prezentację. 

Więcej

Klub Osiedlowy BAZA po pierwszym odbiorze

Piątek, 8 listopada 2019

To z pewnością wizytówka programu Rewitalizacji „ODNOWIONY LĘBORK”. 7 listopada br. dokonano odbioru technicznego budynku Klubu Osiedlowego BAZA. Tak po gruntownej przebudowie nazywa się obiekt po dawnej bazie Zakładu Komunikacji Miejskiej przy ul. Łokietka 5. Adaptację budynku na potrzeby mieszkańców dzielnicy i rewitalizowanego obszaru „Lębork Nowy Świat” wykonał Zakład Budowlany „Dzida i Zaręba” sp. jawna z Lęborka. Wartość inwestycji budowlanej wyniosła 3 mln 544 tys. zł.

Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości

Środa, 6 listopada 2019

Serdecznie zapraszamy na Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości, które odbędą się 09.11.2019r. w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku. Biuro zawodów będzie czynne od godziny 10:00, a biegi rozpoczną się o godz. 11:00 zgodnie z rozkładem zamieszczonym w Regulaminie. Bieg jest włączony do cyklu Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar "Grand-Prix" Lęborka sezonu 2019/2020.

Więcej

Europejski Tydzień Kodowania w SP4

Środa, 6 listopada 2019

W miesiącu październiku z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania w całej Europie organizowane były spotkania i warsztaty, mające na celu promowanie programowania i umiejętności cyfrowych. Przedstawiciele firmy Apple odwiedzili także Szkołę Podstawową nr 4 w Lęborku, by podczas serii spotkań, używając do tego nowoczesnych urządzeń typu iPad zapoznać uczniów z aplikacją Swift Playgrounds. Na zajęciach uczniów, nauczycieli i wykładowców odwiedził Burmistrz Witold Namyślak i Sekretarz Miasta Marian Kurzydło.   

Więcej

MPEC modernizuje sieć ciepłowniczą. Pracowity 2019 rok

Wtorek, 5 listopada 2019

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lęborku w roku 2019 zrealizowało kolejne zadania inwestycyjne w ramach III etapu projektu pn. „Modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej na lata 2017- 2021”. Na wymianę starej sieci ciepłowniczej na nowoczesną sieć preizolowaną oraz montaż indywidualnych węzłów cieplnych pozyskano ponad 3,9 mln zł dofinansowania z  Programu Regionalnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, z osi priorytetowej 10. Łączna wartość wieloletniego projektu to prawie 10 mln zł.  

Więcej

„Akademia młodych 4”. Rekrutacja do projektu od 12 listopada

Wtorek, 5 listopada 2019

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM oraz Twin Media Sp. z o.o. zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego do skorzystania ze wsparcia oferowanego w ramach projektu „Akademia młodych 4”. W ramach projektu oferowane jest doradztwo zawodowe, szkolenia zawodowe i płatne staże przyuczające do zawodu. W ramach projektu można skorzystać:

Więcej

I Ogólnopolskim Zjazdem Rodzin z MHE

Poniedziałek, 4 listopada 2019

Burmistrz Miasta Lęborka objął patronat nad I Ogólnopolskim Zjazdem Rodzin z MHE (mnogie wyrośla chrzęstno-kostne), który zgromadził‚ w ośrodku "Gród Piasta " w Chomiąży Szlacheckiej 56 osób z całej Polski. 

Zjazd został zorganizowany przez działające na naszym terenie Stowarzyszenie Pomocy Chorym z Zespołem Mnogich Wyrośli Chrzęstno Kostnych. Głównym celem spotkanie była integracja dzieci chorujących na tę chorobę oraz pokazanie im, że nie są same w swojej walce.  Wspólne zabawy, gry, szaleństwa pozwoliły im nawiązać pierwsze znajomości i przyjaźnie.

Więcej

Ogłoszenie w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulicy Głowackiego

Poniedziałek, 4 listopada 2019

Ogłoszenie w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulicy Głowackiego w Lęborku w zakresie obejmującym część terenu elementarnego 11.11.MW stanowiącego wydzielenie wewnętrzne 1.1.ZP oraz teren elementarny 11.13.UG oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Więcej

Nowe boisko w programie rewitalizacji tętni życiem

Czwartek, 31 października 2019

31 października br. odbyła się uroczystość otwarcia ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego przy Społecznej Językowej Szkole Podstawowej (ul. Malczewskiego) wybudowanego w ramach programu rewitalizacji „Lębork nowy Świat”. W ramach rewitalizacyjnej inwestycji wybudowano sportowe boisko do gier zespołowych ze sztuczną nawierzchnią oraz zagospodarowano otoczenie, poprzez budowę ścieżek i ławek i aranżację zieleni. W symbolicznym otwarciu nowego miejsca do uprawiania sportu i rekreacji w Lęborku uczestniczyli zastępcy burmistrza Lęborka Jerzy Pernal i Teresa Ossowska-Szara, pracownicy Urzędu Miejskiego zaangażowani w budowę boiska oraz program rewitalizacji, wykonawca inwestycji, dyrektor SJSP Alina Szyjut, pracownicy szkoły i uczniowie.  

Więcej

Projekt "Zielony Lębork" dotarł na ulicę Sportową

Środa, 30 października 2019

Kolejny fragment miasta zmienia się dzięki projektowi „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork”. Trwają prace przy ulicy Sportowej na odcinku od ronda Piłsudskiego do wiaduktu przy obwodnicy. Na terenie przed ogródkami działkowymi wytyczono alejki, postawiono ławki, kosze na śmieci, a przede wszystkim zasadzono wiele drzew, krzewów i bylin. Wygospodarowano także miejsca parkingowe. Wyłożono je betonową kostką. Inwestycja ma się zakończyć w tym miejscu do końca tego roku.

Więcej

Komunikacja miejska na Wszystkich Świętych 2019

Wtorek, 29 października 2019

Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku Sp. z o.o. informuje, że w dniu Wszystkich Świętych oraz 30, 31 października i 2 listopada, uruchomione zostaną dodatkowe połączenia komunikacyjne z Cmentarzem Parafialnym.

Więcej

AZS Uniwersytet Gdański zwycięzcą Amatorskiego Turnieju Siatkówki o puchar MEYN Polska

Wtorek, 29 października 2019

W minioną niedzielę rozegrany został turniej, pierwszy z czterech z cyklu Amatorskich Turniejów Siatkówki w Lęborku pod patronatem burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. W pierwszym turnieju grano o puchar MEYN Polska, w niedzielny poranek stawiło się 10 zespołów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Po rozegraniu 10 meczy, do dalszych rozgrywek awansowały po dwa najlepsze zespoły w obu grupach.

Więcej
Ważne
Święto Niepodległości w Lęborku
08-11-2019
Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w dniu Narodowego Święta...
Zmiana organizacji ruchu na odcinku al. Niepodległości
20-08-2019
Firma WANT Sp. z o.o.- wykonawca remontu mostu nad rzeką Łebą w ciągu drogi...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF