Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Winda na niepełnosprawnych z dofinansowaniem

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Miasto Lębork otrzymało 90 tys. zł dofinansowania na budowę windy dla osób niepełnosprawnych w biurowcu dawnego ZWAR-u przy ul. Krzywoustego 1. Zewnętrzny szyb windy zlokalizowany zostanie w pobliżu obecnej windy i przez korytarz główny obsługiwać będzie wszystkie kondygnacje (parter – III piętro).

Więcej

4. Biegi Przełajowe z cyklu Grand-Prix Lęborka za nami

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

W minioną sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe. Były to czwarte zawody z pięciu, zaliczane co cyklu Grand-Prix Lęborka sezonu 2017/2018, w których wystartowało blisko 170 zawodniczek i zawodników.

Więcej

Konkurs „Powiat Lęborski – moja mała ojczyzna”

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Starostwo Lęborskie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w corocznym konkursie plastycznym pt. „Powiat Lęborski – moja mała ojczyzna”. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży – przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu powiatu lęborskiego i ma na celu zachęcenie jego uczestników do poznania historii i geografii małej ojczyzny oraz herbu Powiatu Lęborskiego.

Więcej

Opady deszczu 16-17 kwietnia

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o  intensywnych opadach deszczu na obszarze  województwa pomorskiego od godz. 10:00 dnia 16 kwietnia do godz. 06:00 dnia 17 kwietnia br.

 

Więcej

Wybitny siatkarz spotkał się z lęborskimi uczniami

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

W minionym tygodniu uczniowie lęborskich szkól podstawowych nr 3 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z byłym wielokrotnym reprezentantem i Mistrzem Polski, byłym Mistrzem Europy i Mistrzem Świata juniorów w piłce siatkowej - Marcinem Prusem.

Więcej

Szarych Szeregów i gen. Sosabowskiego z asfaltem. Czas na Mazowiecką

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Zakończyły się roboty drogowe na ulicy Szarych Szeregów i gen. Sosabowskiego. W ramach inwestycji położono kanalizację deszczową a gruntowe do tej pory drogi zyskały nawierzchnię asfaltową. Roboty drogowe na ul. Szarych Szeregów zrealizowane zostały na całej jej 229 metrowej długości. W przypadku ul. gen Sosabowskiego wybudowano 239 metrowy odcinek od ul. Orląt Lwowskich do Dywizjonu 303. Kolejną ulicą na której rozpoczęły się prace to Mazowiecka.

Więcej

Umowa na budowę Klubu Osiedlowego BAZA podpisana

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

„Adaptacja obecnej bazy Zakładu Komunikacji Miejskiej przy ul. Łokietka 5 na Klub Osiedlowy BAZA wraz z zagospodarowaniem otoczenia”  to nazwa zadania realizowanego w ramach programu „Rewitalizacja Lębork Północ – odnowiony Nowy Świat”. Miasto pod koniec marca podpisało umowę z wykonawcą. W formule „zaprojektuj i wybuduj” inwestycję wykona Zakład Budowlany „Dzida i Zaręba” sp. jawna z Lęborka. Wartość podpisanej umowy wynosi 3 mln 544 tys. zł.

Więcej

Festiwal Smaków Food Trucków w Lęborku

Piątek, 13 kwietnia 2018

Food trucki z całej Polski, dania kuchni z różnych stron świata oraz atrakcje dodatkowe już 21 i 22 kwietnia na Placu Pokoju w Lęborku godzinach: sobota 12:00-21:00 i niedziela 12:00-20:00.

Więcej

Działkowcy przygotowują się do sezonu

Czwartek, 12 kwietnia 2018

Na lęborskich działkach czuć już i widać  wiosnę. Działkowcy sprzątają, kopią, sieją. Poszczególne Rodzinne Ogrody Działkowe podsumowują także wcześniejsze działania i wytyczają zadania na ten rok. W minioną sobotę 7 czerwca w świetlicy przy ul. Sportowej odbyło się walne zebranie członków ROD im. S. Żeromskiego.

Więcej

BiegamBoLubię 2018 w Lęborku! BEZPŁATNIE i dla każdego

Środa, 11 kwietnia 2018

Stowarzyszenie KREATIVSPORT oraz Fundacja Wychowania przez Sport zaprasza na BEZPŁATNE zajęcia biegowe w miesiącach od kwietnia do listopada 2018. Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godzinie 18:30. Ćwiczymy przez jedna godzinę. Miejsce spotkania zawsze to samo, Stadion miejski przy ul. Kusocińskiego 56. Zajęcia są BEZPŁATNE.

Więcej

Szkolenie o przygotowaniu, realizacji i rozliczaniu projektów finansowanych z Funduszy Europejskich

Środa, 11 kwietnia 2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na szkolenie organizowane w dniu 20 kwietnia 2018 r. poświęcone aktualnym zasadom przygotowania, realizacji i rozliczania projektów finansowanych ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

Więcej

Wybudują kanalizację deszczową na parkingu i skrzyżowaniu

Środa, 11 kwietnia 2018

Uwaga na utrudnienia w centrum miasta. Ruszyła budowa odwodnienia parkingu na zapleczu ulicy Staromiejskiej. W ramach inwestycji w tej części miasta wybudowane zostanie także odwodnienie skrzyżowania Targowej z Al. Niepodległości.

Więcej

Konkurs plastyczny na 20-lecie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ,,Jesteśmy Razem''

Wtorek, 10 kwietnia 2018

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Jesteśmy Razem" z okazji 20-lecia działalności ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci pn. "Jesteśmy razem - jak powinna wyglądać integracja z niepełnosprawnymi".

Więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Wtorek, 10 kwietnia 2018

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni kwietnia. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć! 

Więcej

Sportowcy na 102

Wtorek, 10 kwietnia 2018

A dokładnie na 104 tysiące kilometrów. Właśnie przekroczony został założony limit w rywalizacji Endomondo. Na tym jednak nie koniec. Akcja ruchowej aktywizacji mieszkańców powiatu lęborskiego, rozpoczęta przez Powiat Lęborski wspólnie z partnerem tej rywalizacji – firmą Farm Frites Poland SA., wystartowała zaledwie 2 miesiące temu – 9 lutego. Założenie było takie, że w okresie do jej planowanego końca czyli 31 lipca, pokonamy: chodząc, biegając czy jeżdżąc na rowerach – 100 tysięcy km. Celem – oprócz inwestycji we własne zdrowie – jest przekazanie elektrycznego wózka dla osoby niepełnosprawnej z terenu powiatu lęborskiego. Wózek ufunduje partner akcji – Farm Frites Poland SA.

Więcej

Silny wiatr w strefie brzegowej

Wtorek, 10 kwietnia 2018

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o silnym wietrze w strefie brzegowej  w dniu 10 kwietnia w godz. od. 12:00 do 24.00. W części wschodniej strefy brzegowej wiał będzie silny wiatr północno-wschodni 5 do 6, okresami w porywach do 7 w skali B.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF