Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Zbierali na Hospicjum. Wystawili „Rzepkę” Juliana Tuwima

Czwartek, 24 maja 2018

Razem będzie raźniej! – wspieramy działania Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne to wspólny projekt rady pedagogicznej i rady rodziców Przedszkola nr 2 w Lęborku. 24 maja br. w kinie „Fregata” rodzice przedszkolaków wystawili przedstawienie teatralne do wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima.

Więcej

Zaproszenie na Camino z Lęborka do Łebienia

Czwartek, 24 maja 2018

Lęborski Klub Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na Camino z Lęborka do Garczegorza (11,5 km)  w sobotę 26 maja – wyjście sprzed lęborskiego sanktuarium o godz. 8.00. Po drodze członkowie Klubu będą uzupełniali oznakowanie żółtymi strzałkami i naklejanymi muszlami jakubowymi. 

Więcej

Rewitalizacja Lębork Nowy świat - otwarte spotkanie

Czwartek, 24 maja 2018

Zapraszamy 29 maja 2018 roku (wtorek) na otwarte spotkanie Komitetu Rewitalizacji Obszaru Lębork Nowy Świat, które rozpocznie się o godz. 15.00 w świetlicy „Małej Czwórki” przy Placu Kopernika 5.

Więcej

XXXV Lęborskie Dni Techniki

Środa, 23 maja 2018

25 maja 2018 o godz. 13.00 w Sali audiowizualnej ZSM-I nastąpi inauguracja tegorocznej, 35 już edycji Lęborskich Dni Techniki, które w tym roku odbywać się będą pod hasłem  „Technika 3D”. W programie m.in. wykład inauguracyjny pt. Technika 3D – szerokie możliwości zastosowania”, gala Certyfikatu Promocji Ziemi Lęborskiej – Edycja 2017, ogłoszenie wyników konkursów – sudoku, wiedzy ph. Polscy inżynierowie i wynalazcy, ogłoszenie wyboru Nauczyciela zawodu, Mister Budownictwa 2018, Menadżera Ziemi Lęborskiej 2018.

Więcej

„Na morzu i lądzie” – nowa wystawa w Muzeum

Środa, 23 maja 2018

Muzeum w Lęborku oraz Stowarzyszenie Żołnierzy Sympatyków "Niebieskich Beretów" serdecznie zapraszają w dniu 25 maja 2018 r. o godz. 18.00 do galerii „Strome Schody” na otwarcie wystawy pt. Na morzu i lądzie. 55. Rocznica sformowania 7 Łużyckiej Dywizji Desantowej.

Więcej

W Inkubatorze Przedsiębiorczości pożyczki na rozwój firmy

Środa, 23 maja 2018

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku zaprasza mikro i małych przedsiębiorców z terenu powiatu lęborskiego do skorzystania z niskooprocentowanych pożyczek na rozwój firmy oferowanych przez Kaszubski Fundusz Przedsiębiorczości w Kartuzach.

Więcej

Konkurs Kto się (nie) boi gżegżółki – najlepsi z ortografii

Środa, 23 maja 2018

Coroczny Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Kto się boi gżegżółki” w postaci dyktanda dla uczniów szkół powiatu lęborskiego odbył się 25 kwietnia w Zespole Szkół Katolickich.

Więcej

Informacje o stypendiach dla uczniów i studentów

Środa, 23 maja 2018

Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem, masz artystyczną duszę? Możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju można sprawdzić w serwisie www.mojestypendium.pl W bazie serwisu umieszczone są informacje dotyczące stypendiów, grantów i konkursów! Serwis powstał w 2006 r., prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

Więcej

Rośnie pierwszy zakład przemysłowy w lęborskiej podstrefie Słupskiej SSE

Środa, 23 maja 2018

AMG to pierwsza firma w Podstrefie „Lębork”, funkcjonującej w ramach Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja rzędu 25 milionów zł jest już na bardzo zaawansowanym etapie. W zakładzie docelowo pracować będzie ponad  200 osób.

Więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – burze

Wtorek, 22 maja 2018

IMGW-PIB ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem na obszarze woj. pomorskiego w dniu 22 maja 2018 r. - do godzin wieczornych. Deszcz do 20 mm, porywy do 75 km/h, lokalnie grad.

 

Więcej

X MTB Tour Lębork - wyniki

Wtorek, 22 maja 2018

W ub. sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzono X MTB Tour Lębork Pazur Lęborskiego Lwa. W zawodach uczestniczyło blisko 100 zawodniczek i zawodników w różnym wieku.

Więcej

Lęborska "Noc Muzeów" przyciągnęła tłumy

Wtorek, 22 maja 2018

Dzień i noc 19 maja 2018 na ulicach naszego miasta był wyjątkowy. Wszystko za sprawą Międzynarodowej Nocy Muzeów. Celebrowanie Nocy Muzeów rozpoczęło się już o godz. 15 Piknikiem Historycznym pn. „Z historią w tle” sfinansowanym ze środków Budżetu Obywatelskiego. Piknik rozpoczął się barwnym korowodem, prowadzonym przez Orkiestrę Dętą „Ziemia Lęborska” przez ulicę Staromiejską na zamkowy dziedziniec. Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji: pokaz wozów bojowych, grupę rekonstrukcyjną Husarii z XVII wieku, wystawę opowiadającą historię generała Stanisława Sosabowskiego oraz 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej przygotowanej specjalnie na tę okazję w baszcie Naczelnej Organizacji Technicznej. Goście pikniku mogli skosztować wojskowej grochówki oraz pieczonych ziemniaków. Na najmłodszych w baszcie wykuszowej przy ul. Derdowskiego czekała wata cukrowa.

Więcej

Termin opłaty II raty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu

Wtorek, 22 maja 2018

Wydział Finansowo-Budżetowy Urzędu Miejskiego w Lęborku przypomina przedsiębiorcom prowadzącym na terenie miasta Lęborka sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych, że z dniem 31 maja 2018r. upływa termin złożenia wniesienia opłaty II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2018 r.

Więcej

Nabór do projektu „Lęborska akademia młodych 2”

Wtorek, 22 maja 2018

Twin Media Sp. z o.o. prowadząca Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM w Lęborku zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego do skorzystania ze wsparcia oferowanego w  ramach projektu „Lęborska akademia młodych 2”. W ramach projektu oferowane jest doradztwo zawodowe, szkolenia zawodowe i staże przyuczające do zawodu.

Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF