Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Amatorska Siatkówka po rundzie zasadniczej

Poniedziałek, 26 lutego 2018

Za nami runda zasadnicza rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Problemy kadrowe w zespołach spowodowały, że z zaplanowanych 6 meczy odbyły się tylko trzy. Po zakończeniu tej rundy, liderem tabeli pozostał zespół Romek Lębork.

Więcej

Doświetlone przejścia dla pieszych przy ulicy Krzywoustego

Poniedziałek, 26 lutego 2018

W połowie lutego do użytku oddane zostały nowe lampy przy przejściach dla pieszych w ciągu ulicy Krzywoustego. Po raz pierwszy w naszym mieście przy oświetleniu przejść dla pieszych zastosowano asymetryczne oprawy ledowe emitujące skupiony strumień światła koloru białego. 110 watowe lampy zapewniają skuteczne oświetlenia przejść i znacznie zwiększyły bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Więcej

Ostrzeżenie pogodowe

Piątek, 23 lutego 2018

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje, że na obszarze województwa pomorskiego zwł. w powiatach północnych, w dniu 23.02.2018 do godzin porannych dnia 24.02.2018 mogą wystąpić zawieje/zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 55 km/h, z kierunków północnych.

Więcej

XX Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży ŁEBA 2018

Środa, 21 lutego 2018

Jubileuszowy, dwudziesty turniej piłki siatkowej odbędzie się w Łebie w dniach 22-25.02.2018 r. W tegorocznej edycji swój udział zapowiedziały zespoły z Rosji, Włoch, Słowacji, Norwegii, Portugalii, a także wiele zespołów z całej Polski, m.in. z Warszawy, Olsztyna, Bartoszyc, Kędzierzyna Koźla, Jastrzębia, Nysy, Malborka, Pucka, Gdańska, Moniek, Dobrego Miasta, Bydgoszczy, Wołomina, Braniewa, Słupska, Starogardu Gdańskiego. Atrakcją Maratonu, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie udział Reprezentacji Młodzieżowej Polski w kategorii kadet.

Więcej

Klatka i schody w budynku MOPS wyremontowane

Wtorek, 20 lutego 2018

Zakończył się remont klatki schodowej, schodów i poddasza w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kardynała S. Wyszyńskiego. Remont wymagał zachowania szczególnej staranności i spełnienia dodatkowych wymogów. Obiekt MOPS-u wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków.

Więcej

Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Wtorek, 20 lutego 2018

W dniu 1 marca br. przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Więcej

Cenne znaleziska archeologiczne w galerii Muzeum

Wtorek, 20 lutego 2018

W miniony piątek w Galerii Strome Schody w lęborskim Muzeum odbył się wernisaż wystawy pt. STARY ŚWIAT – NOWE ŻYCIE Lubowidz – Czarnówko – Wilkowo. Otwarcie wystawy poprzedziła prezentacja i prelekcja na temat odkryć archeologicznych na cmentarzyskach w Lubowidzu, Czarnówku i Wilkowie.

Więcej

Budowa 33 mieszkań komunalnych przy Marusarzówny

Wtorek, 20 lutego 2018

Zgodnie z harmonogramem przebiega budowa 33 mieszkań komunalnych przy ulicy Marusarzówny. Budowlane przedsięwzięcie, podobnie jak wszystkie inne miejskie inwestycje mieszkaniowe otrzymało 30 procentowe dofinansowanie z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Trzyklatkowy budynek ma być oddany do użytku do 30 kwietnia 2018r.

Więcej

Łagoda zima sprzyja drogowcom. Nowy asfalt na Słupskiej i Cisowej

Poniedziałek, 19 lutego 2018

Stosunkowo łagodna zima sprzyja remontom ulic. Na przełomie stycznia i lutego remont asfaltowej nawierzchni prowadzony był na ulicach Słupskiej i Cisowej. W obu przypadkach po sfrezowaniu starej nawierzchni wylano nową, 4,5 centymetrową warstwę ścieralną.

Więcej

Spotkanie Lęborskiego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Piątek, 16 lutego 2018

15 lutego 2018 roku w Klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej po raz kolejny spotkał się Lęborski Komitet obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiono propozycje 34 wydarzeń zgłoszonych  przez członków Komitetu, pogrupowane w trzy działy tematyczne: program edukacyjno-kulturalny (27), obchody święta 11 Listopada (5), projekt infrastrukturalny (2).

Więcej

Konkurs plastyczny OD KOPERNIKA DO CHIŃCZYKA

Piątek, 16 lutego 2018

W tym roku obchodzimy 545. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, jednego z najwybitniejszych Polaków, autora heliocentrycznego modelu układu słonecznego. Biblioteka Miejska zaprasza w lutym dzieci ze szkół podstawowych z powiatu lęborskiego do udziału w konkursie plastycznym  Od Kopernika do chińczyka.

Więcej

Spacer „Śladami Niepodległej”

Piątek, 16 lutego 2018

21 lutego 2018 lęborscy Przewodnicy PTTK i LOT „Ziemia Lęborska-Łeba” zapraszają wszystkich do udziału w spacerze po Lęborku pt.„Śladami Niepodległej”. Impreza wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Więcej

Gra miejska – 17 lutego w Lęborku

Środa, 14 lutego 2018

Do udziału w Grze Miejskiej „Poznawanie przez pytanie” w dniu 17 lutego zaprasza LOT Ziemia Lęborska-Łeba.

Więcej

Aplikacja mobilna Endomondo - zdrowo i sportowo

Środa, 14 lutego 2018

W miniony piątkowe ruszyła akcja rywalizacji powiatowej w zbieraniu kilometrów w ramach aplikacji mobilnej Endomondo. Na inauguracyjnym spotkaniu pojawili się sympatycy różnych form aktywności ruchowej, pragnący wziąć w niej udział.

Więcej

Kurs komputerowy dla 50+

Środa, 14 lutego 2018

Centrum Edukacyjne Żelazna  z Warszawy organizuje bezpłatny kurs komputerowy w ramach projektu „Akcja cyfryzacja!” współfinansowanego ze środków UE. Kurs skierowany jest do osób w wieku 50 lat i więcej, które z własnej inicjatywy zainteresowane są nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem umiejętności i kompetencji ICT (urządzenia komunikacyjne i aplikacje związanych z przepływem informacji), a nie mają umiejętności komputerowych.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF