Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ogłoszenie o wynikach otwartego Konkursu ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka

Wtorek, 13 marca 2018

Na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2015 roku  o zdrowiu publicznym (Dz. U z 2015 r. poz. 1916 z późn. zm. oraz pkt VIII. 1. ogłoszenia o konkursie ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego, Burmistrz Miasta Lęborka zawiadamia o wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w 2018 roku.

Więcej

„Wsparcie przedsiębiorców w perspektywie finansowej 2014-2020”

Wtorek, 13 marca 2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkania informacyjne organizowane w dnach 21 marca w Słupsku oraz 22 marca w Bytowie 2018 r. poświęcone możliwościom pozyskania przez przedsiębiorców wsparcia pochodzącego ze środków Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. W trakcie spotkań przewidziano możliwość konsultacji z Brokerem Eksportowym działającym w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy”.

Więcej

Zbiórka elektroodpadów 2018

Wtorek, 13 marca 2018

Wiosenna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od Mieszkańców Lęborka.

Więcej

30 nowych miejsc postojowych przy Legionów Polskich

Wtorek, 13 marca 2018

Przy ulicy Legionów Polskich w pobliżu osiedla, przychodni i apteki powstało 30 nowych miejsc parkingowych. Na 77 metrach ulicy obniżono krawężnik oraz wyrównano teren kruszywem ceglanym i frezem bitumicznym  (370m2). Koszt parkingowej inwestycji to 26 tys. zł. Prace drogowe wykonała lokalna firma MAXBRUK.

Więcej

Budowa drogi i parkingu przy ulicy Kasztanowej

Poniedziałek, 12 marca 2018

Trwa budowa drogi dojazdowej i parkingu przy ul. Kasztanowej przed kościołem pw. Miłosierdzia Bożego. Miejsca postojowe wyłożone będą płytami ażurowymi, droga dojazdowa szarą kostką betonową. Drogową inwestycję wykonuje lokalna firma MAXBRUK.

Więcej

Wiosenny rajd i topienie marzann

Poniedziałek, 12 marca 2018

LOT „Ziemia Lęborska - Łeba” zaprasza do wzięcia udziału w rajdzie pieszym organizowanym 21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Trasa marszu, licząca około 12 km, prowadzić będzie z Lęborka w kierunku miejscowości Mosty i dalej, skrajem lasu, nad Jezioro Lubowidzkie, w stronę finałowego miejsca rajdu – stanicy turystycznej w Lubowidzu.

Więcej

Pierwsza faza play – off Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku

Poniedziałek, 12 marca 2018

Rozgrywki amatorskiej ligi organizowane przez Centrum Sportu i Rekreacji wraz z Lęborskim Towarzystwem Sportowym UNIA przy wsparciu firmy Pawelczyk Development weszły w fazę play-off. W pierwszej fazie grały zespoły z miejsc 4-9 rundy zasadniczej, zespoły z miejsc 1-3 awansowały bezpośrednio do drugiej fazy play-off.

Więcej

Pamięci tragicznych wydarzeń z 10 marca 1945

Poniedziałek, 12 marca 2018

W dniu 10 marca br. w Sanktuarium św. Jakuba Ap. odbyła się msza św. w intencji księży i ludności cywilnej zamordowanych przez Sowietów 73 lata temu, na terenie plebanii kościoła.

Więcej

Lębork na trasie sztafety „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”

Czwartek, 8 marca 2018

Zjednoczą siły – pobiegną po marzenia niepełnosprawnych dzieci! Od 19 do 23 marca 2018 roku na drogami Województwa Pomorskiego przebiegnie sztafetowy bieg charytatywny „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”. W środę 21 marca sztafeta dotrze do Lęborka.

Więcej

Zapisz się na IV Półmaraton Wrotkarski już dzisiaj!

Czwartek, 8 marca 2018

Już 3 czerwca br. w Lęborku zorganizowany zostanie IV Półmaraton Wrotkarski. Start główny przeprowadzony będzie na dystansie 21 km. Zawody zostaną rozegrane w Lęborku – start i meta przy Pływalni Miejskiej „Rafa” u zbiegu ulic Kusocińskiego i Olimpijczyków.

Więcej

Przyjaciele Dróg św. Jakuba mają nowe (stare) władze

Czwartek, 8 marca 2018

3 marca w Domu Pielgrzyma w Lęborku odbyło się trzecie Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”. Do „Przyjaciół …” na koniec 2017 roku należało 144 osób z całej Polski, do Lęborka przyjechało 31 członków, mających pełnomocnictwa od 4 kolejnych. Po wysłuchaniu sprawozdań i dyskusji udzielono, przy 3 głosach wstrzymujących się, absolutorium ustępującym władzom oraz wybrano nowe, na czteroletnią kadencję 2018 – 2022.

Więcej

Nad Jeziorem Czarnym... w śnieżnej bieli

Czwartek, 8 marca 2018

W zimowej scenerii, w pierwszą marcową sobotę odbył się Rajd Pieszy Poznajemy piękno Ziemi Lęborskiej . Imprezę zorganizowały: Gmina Wicko, Sołectwo Szczenurze, Koło Przewodników PTTK w Lęborku, Koło Turystyki Kwalifikowanej PTTK KAHEL KLUB II, Nadleśnictwo Lębork, LOT Ziemia Lęborska - Łeba oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Więcej

Afrykański pomór świń nadal groźny

Czwartek, 8 marca 2018

W związku z zagrożeniem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie województwa pomorskiego  Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje o rozwagę, aby nie kupować dziczyzny oraz wieprzowiny ze źródeł niewiadomego pochodzenia.

Więcej

Spotkanie dla organizacji pozarządowych nt. konkursu ofert w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Czwartek, 8 marca 2018

Wojewoda Pomorski i Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu województwa pomorskiego w dniu 20 marca 2018 na spotkanie dotyczące konkursu ofert w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018.

Więcej

Bezpłatne szkolenie - „FIO 2018 – zasady aplikowania o dotację”

Środa, 7 marca 2018

"Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim" prowadzony przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku  w partnerstwie ze Słowińską Grupą Rybacką i Partnerstwem Dorzecze Słupi, zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu w dniu 14 marca 2018 przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej z terenu powiatu lęborskiego, m.in. stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, centrów integracji społecznej, klubów integracji społecznej, zakładów aktywności zawodowej, warsztatów terapii zajęciowej i innych podmiotów ekonomii społecznej.
 

Więcej

Zapisz się już dziś do XVIII Biegu Ulicznego św. Jakuba Ap. – Lębork, 21 lipca 2018r.

Środa, 7 marca 2018

Już 21 lipca br. zapraszamy wszystkich sympatyków biegania do udziału w XVIII Biegu Ulicznym św. Jakuba Ap.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF