Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków

Wtorek, 13 lutego 2018

Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez mieszkańców propozycji projektów i zadań przeznaczonych do realizacji w 2019 roku rozpocznie się 1 marca 2018r. i potrwa do 31 marca 2018r.

Więcej

STARY ŚWIAT – NOWE ŻYCIE - wystawa w galerii Muzeum

Wtorek, 13 lutego 2018

Muzeum w Lęborku zaprasza 16 lutego 2018 r. o godz. 18.00 na otwarcie wystawy pt. STARY ŚWIAT – NOWE ŻYCIE  Lubowidz – Czarnówko – Wilkowo w Galerii "Strome Schody". Wcześniej, o godz. 16.00, w sali audiowizualnej (piwnica) Muzeum, odbędzie się prezentacja i prelekcja na temat odkryć archeologicznych na cmentarzyskach w Lubowidzu, Czarnówku i Wilkowie.

Więcej

Afrykański pomór świń nadal groźny!

Wtorek, 13 lutego 2018

W związku z zagrożeniem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie województwa pomorskiego  Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje o rozwagę, aby nie kupować dziczyzny oraz wieprzowiny ze źródeł niewiadomego pochodzenia.

Więcej

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Poniedziałek, 12 lutego 2018

Silny wiatr w strefie brzegowej województwa pomorskiego (część wschodnia) od godz.13:30 do godz. 22:00 dnia 12.02.2018 przewiduje IMGW w Gdyni.

Więcej

Konkurs na stanowisko Dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska

Poniedziałek, 12 lutego 2018

Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Więcej

Aktualności LGD „Dorzecze Łeby” Luty 2018 r.

Poniedziałek, 12 lutego 2018

23 stycznia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku  odbyło się Walne Zebranie Członków LGD „Dorzecze Łeby”, na  którym zaktualizowano Lokalną Strategię Rozwoju oraz przyjęto uchwały zmieniające harmonogram konkursów na 2018 r.

Więcej

Lęborska Akademia Młodych 2

Piątek, 9 lutego 2018

Twin Media Sp. z o.o. prowadząca Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM w Lęborku zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego do skorzystania ze wsparcia oferowanego w  ramach projektu „Lęborska akademia młodych 2”, który jest kontynuacją projektu „Lęborska Akademia Młodych”. W ramach projektu oferujemy doradztwo zawodowe, szkolenia zawodowe i staże przyuczające do zawodu.

Więcej

78. rocznica pierwszej masowej wywózki Polaków na Sybir

Piątek, 9 lutego 2018

W dniu dzisiejszym lęborczanie upamiętnili  78 rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków z Kresów Wschodnich do sowieckich łagrów, kołchozów i gułagów.

Więcej

Silny mróz

Czwartek, 8 lutego 2018

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie przed silnym mrozem na obszarze woj. pomorskiego w nocy z 8 na 9 lutego 2018.

Więcej

Propozycja nowego zagospodarowania i nadania nazwy skwerowi wokół Obelisku Niepodległości w Lęborku

Środa, 7 lutego 2018

Wśród wielu propozycji zgłoszonych przez członków lęborskiego Komitetu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest nowe zagospodarowanie skweru wokół Obelisku Niepodległości znajdującego się przy rondzie Solidarności. Potrzebę taką zgłosiło kilku członków powołanego przez przewodniczącego Rady Miejskiej Komitetu, wnioskując o spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego, celem wypracowania wspólnych założeń nowej aranżacji otoczenia Obelisku.

Więcej

Pociąg do pracy - program PUP

Środa, 7 lutego 2018

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż realizuje projekt Programu Specjalnego pn. „Pociąg do pracy” finansowany ze środków Funduszu Pracy przyznanych algorytmem, skierowany do osób bezrobotnych najbardziej oddalonych od rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem osób, dla których Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku ustalił III profil pomocy.

Więcej

Realizacja projektu "Zwolniony? Ponownie Zatrudniony!"

Środa, 7 lutego 2018

Firma NS Konsulting Sp. z o.o. zwraca się do osób pozostających bez zatrudnienia, które utraciły pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy, od wzięcia udziału w projekcie, o możliwości udziału w bezpłatnym projekcie mogącym pomóc sprawnie powrócić na rynek pracy i znaleźć zatrudnienie.

Więcej

XI Gala Sportu – coroczne święto powiatowego sportu

Wtorek, 6 lutego 2018

Po raz jedenasty 10 lutego 2018 w Zespole Szkół w Cewicach odbędzie się Gala Sportu Powiatu Lęborskiego, będąca podsumowaniem osiągnięć i okazją do uhonorowania najlepszych sportowców.

Więcej

Spotkanie informacyjne - „Fundusze Europejskie na aktywizację zawodową i podnoszenie kwalifikacji”

Wtorek, 6 lutego 2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne organizowane w dniu 16 lutego 2018 r. poświęcone możliwościom pozyskania wsparcia na aktywizację zawodową i podnoszenie kwalifikacji ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku przy ul. Portowej 13 B (budynek Słupskiego Inkubatora Technologicznego, sala konferencyjna nr 3), w godz. 10.00-12.15.

Więcej

Rekrutacja do "Akademii Zatrudnienia 2"

Wtorek, 6 lutego 2018

Prywatne Centrum Edukacyjne „MARMOLOWSKI”s.c. zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego do udziału w projekcie „Akademia zatrudnienia 2”. W ramach projektu można skorzystać ze szkoleń zawodowych kończących się egzaminem, w tym komputerowych ECCC, kursów prawa jazdy kategorii C, E lub D wraz z kursem na przewóz osób/rzeczy, wózek widłowy oraz innych, które nadają kwalifikacje lub kompetencje zawodowe, a także 6-miesięcznych staży przyuczających do zawodu ze stypendium stażowym w wysokości ok. 1000 zł „na rękę”/m-c i ubezpieczeniem.

Więcej

Bezpłatne wsparcie dla NGO w Lęborku

Wtorek, 6 lutego 2018

Od 2 stycznia 2018 roku w Lęborku, dzięki dofinansowaniu Miasta Lęborka funkcjonuje Centrum Organizacji Pozarządowych. COP zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu Lęborka do korzystania z BEZPŁATNEGO, profesjonalnego wsparcia.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF