Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

E-składka - lęborski ZUS zaprasza na szkolenie

Środa, 6 grudnia 2017

Lęborski Inspektorat ZUS organizuje 12 grudnia 2017 r. kolejne, bezpłatne szkolenie dla płatników składek. Szkolenie zatytułowane  e-Składka – nowy wymiar rozliczeń, jest związane z wchodzącymi w życie od 1 stycznia 2018 r. zmianami  w opłacaniu składek.

Więcej

Marszałek Województwa przywiózł ponad 14 mln zł. Umowa podpisana

Poniedziałek, 4 grudnia 2017

Ponad 21 mln zł warte są projekty kompleksowej rewitalizacji obszaru Lębork „Nowy Świat”. 14,2 mln zł to dotacja Województwa Pomorskiego w ramach Zintegrowanych Projektów Rewitalizacyjnych. W poniedziałek 4 grudnia br. w ratuszu Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Wicemarszałek Wiesław Byczkowski oraz Burmistrz Lęborka Witold Namyślak podpisali umowę o dofinansowaniu projektów.
Więcej

Spotkanie z autorką książek o ks. Janie Kaczkowskim

Poniedziałek, 4 grudnia 2017

We wtorek, 5 grudnia 2017 roku, LCK Fregata zaprasza do Centrum Informacji Turystycznej przy alei Niepodległości w Lęborku, na spotkanie poświęcone księdzu Janowi Kaczkowskiemu. Gościem będzie Joanna Podsadecka.

Więcej

V posiedzenie II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka

Piątek, 1 grudnia 2017

30 listopada br. odbyło się V posiedzenie II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka. Młodzi Radni rozpatrzyli projekty uchwał w sprawie wygaśnięcia mandatów Radnych oraz powołania nowych, którzy złożyli ślubowanie. Wybrano także Członka Komisji Rewitalizacji, którym została Julia Kubisiak.

 

Więcej

Konkursy Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Łeby” na rok 2018

Piątek, 1 grudnia 2017

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Łeby” informuje o konkursach zaplanowanych na rok 2018 z podziałem na I i II półrocze:
Więcej

Mikołajki we „Fregacie”

Piątek, 1 grudnia 2017

Lęborskie Centrum Kultury zaprasza na Mikołajki w Kinie "Fregata". W tym roku 6 grudnia (środa) LCK proponuje animację wytwórni Disneya pod tytułem „Coco”.

Więcej

Ankieterzy przeprowadzą inwentaryzację źródeł emisji

Czwartek, 30 listopada 2017

W ramach sporządzanego „Planu działań na rzecz zrównoważonej energii i klimatu (SECAP), dla Gminy Miasto Lębork do roku 2030” od 1 do 3 grudnia br. ankieterzy firmy ATMOTERM S.A. z Opola przeprowadzą na terenie miasta inwentaryzację źródeł emisji.
Więcej

I Ty możesz zostać Mikołajem!

Czwartek, 30 listopada 2017

Zapraszamy na Finał akcji „I Ty możesz zostać Mikołajem” organizowanej przez Młodzieżowa Radę Miasta Lęborka. Wydarzenie jest finałem akcji, która w dniach 1-5 grudnia będzie odbywała się w lęborskich placówkach oświatowych. W dniu finału, oprócz licytacji, występów lokalnych zespołów, zostanie zapoczątkowana tradycja wspólnego uroczystego włączania iluminacji świątecznej.
Więcej

V Mikołajkowy Nordic Walking w Obliwicach

Środa, 29 listopada 2017

2 grudnia 2017 r. w Enklawie Ekologiczno-Historycznej w Obliwicach ok. trzystu Mikołajów po raz kolejny uczci pamięć Daniela Czapiewskiego, niestrudzonego propagatora polskiej turystyki, który stworzył Szymbarkową Krainę. 

Więcej

Sukces lęborczanki na 4. Opolskim Festiwalu Tańca

Środa, 29 listopada 2017

W dniach 24-26 listopada w Opolu odbywał się 4. Międzynarodowy Opolski Festiwal Tańca. Udział w imprezie wzięła Joanna Dawidowska, uczestniczka miniformacji TEMPO działającej w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku. 

Więcej

Plebiscyt Wolontariusz/Wolontariuszka Roku 2017. Nabór do 8 grudnia

Środa, 29 listopada 2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu Regionalne Centrum Młodzieży oraz Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Lęborskiego zaprasza do udziału w Plebiscycie Wolontariusz/Wolontariuszka Roku 2017. Plebiscyt prowadzony jest w 6 kategoriach:
 
Więcej

Pomoc żywnościowa - konkurs

Środa, 29 listopada 2017

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin  i osób pn.: “Pomoc żywnościowa 2018” 

Więcej

Prowadzenie centrum organizacji pozarządowych - konkurs

Środa, 29 listopada 2017

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka w zakresie działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust 3, w zakresie określonym  w pkt 1-32a,  pn.”Prowadzenie centrum organizacji pozarządowych” 

Więcej

Andrzejkowy turniej gier planszowych

Wtorek, 28 listopada 2017

Biblioteka miejska w Lęborku zaprasza wszystkich miłośników gier planszowych, niezależnie od wieku, do wspólnej zabawy podczas magicznego wieczoru andrzejkowego. Szczególnie mile widziane są całe rodziny. Andrzejkowy turniej gier planszowych odbędzie się 30 listopada o godz. 16.00 w Dziale dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny.

Więcej

„Mydełko czy las deszczowy” - miesiąc w Malezji i na Borneo

Wtorek, 28 listopada 2017

Biblioteka miejska zaprasza 30 listopada o godz. 18.00 do Klubu biblioteki na ostatnie w tym roku spotkanie podróżnicze, które przeniesie jego uczestników do rajskiej Malezji z nieziemskimi plażami, palmami, błękitną wodą i oszałamiająca przyrodą. 

Więcej

Zielony Lębork. Miasto pozyskało 2,35 mln zł dotacji na tereny zielone

Wtorek, 28 listopada 2017

Miasto Lębork w najbliższych latach czeka „zielona rewolucja”. Wszystko za sprawą wartego 2 mln 766 tys. zł projektu pn. „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork” obejmującego 55,8 tys. m2 miasta. Wniosek Lęborka otrzymał wysokie, 85 procentowe  dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe 2018
04-07-2018

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF