Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Spotkanie informacyjne "Europa dla obywateli"

Piątek, 3 listopada 2017

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 16 listopada br. w Gdańsku.
Więcej

3 listopada koncert Maleo Reggae Rockers i 2TM2,3

Wtorek, 31 października 2017

3 listopada o godz. 19 w Kinie „Fregata” w Lęborku rozpocznie się koncert zespołów Maleo Reggae Rockers i 2TM2,3. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na budowę Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego. Bilety dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej oraz w CIT przy al. Niepodległości 6.
Więcej

Aplikacja mobilna o szlakach kulturowych warmińsko-mazurskiego i pomorskiego zaktualizowana

Poniedziałek, 30 października 2017

Szlaki Zamków Gotyckich – aplikacja mobilna stworzona przez Grupę WM, to prawdziwe kompendium wiedzy dla aktywnych turystów, chcących mieć w swoim smartfonie zarówno dostęp do bogatych opisów historycznych, ciekawostek i galerii zdjęć odwiedzanych miejsc, jak i pełną informację turystyczną z zestawem przydatnych informacji nt. noclegów, restauracji, wydarzeń oraz spisem innych atrakcji turystycznych.

Więcej

Modernizacja napowietrznej sieci ciepłowniczej przy ul. Krzywoustego

Poniedziałek, 30 października 2017

Ponad 400 metrów ma modernizowany odcinek napowietrznej sieci ciepłowniczej przy ul. Krzywoustego na terenie dawnego ZWAR-u. Prace polegające na wymianie izolacji termicznej na rurach zainstalowanych na estakadzie ciepłowniczej oraz wykonanie nowych powłok ochronnych na konstrukcji estakady realizowane są w ramach projektu ze wsparciem unijnym „Modernizacja Miejskiej Sieci Ciepłowniczej w Lęborku”.
Więcej

Silny wiatr

Środa, 25 października 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem na obszarze województwa pomorskiego - subregion nadmorski  od godz. 20.00 w dniu 25.10.2017 do godz. 05.00 dnia 26.10.2017.

Więcej

Autobusy miejskie we Wszystkich Świętych

Środa, 25 października 2017

Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku informuje, że w dniu Wszystkich Świętych oraz 28, 30, 31 października i 2 listopada, uruchomione zostaną dodatkowe połączenia komunikacyjne z Cmentarzem Parafialnym.

Więcej

Blues we „Fregacie” – koncert zespołu HAWK

Środa, 25 października 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert bluesowy w wykonaniu grupy „HAWK”. To wydarzenie muzyczne odbędzie się w sobotę, 28 października o godz. 18.00 w kinie „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12.  

Więcej

„Sedes to nie śmietnik” – akcja informacyjna Wodociągów

Środa, 25 października 2017

Nieprawidłowe korzystanie z kanalizacji sanitarnej jest powodem coraz częstych awarii na sieci kanalizacyjnej w naszym mieście. Przyczynia się m.in. do zapychania rurociągów, przenośników oraz awarii pomp, głównie w obiektach mechanicznego oczyszczania ścieków. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku rozpoczęło akcję informacyjną „Sedes to nie śmietnik”.
Więcej

Naprawdę Sajgon – o podróży do Wietnamu

Wtorek, 24 października 2017

Biblioteka zaprasza do Klubu na kolejne spotkanie podróżnicze. Tym razem, 26 października o godz. 18.00, o Wietnamie opowie lęborczanka, Anna Gołębiowska-Rusak.

Więcej

Od szkolenia do zatrudnienia – projekt OHP dla młodych

Wtorek, 24 października 2017

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Gdańsku rozpoczęła rekrutację do projektu pn. „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Więcej

Ulica Kolonia w remoncie

Wtorek, 24 października 2017

Rozpoczął się remont ok. 300 metrowego odcinka chodnika przy ulicy Kolonia. W ramach prac drogowych wyremontowany zostanie chodnik po prawej stronie ulicy wraz z wjazdami na posesje, wyregulowane zostaną także krawężniki. Inwestycję wykonuje firma MAX-BRUK z Lęborka.
 

Więcej

Szkolenie o projektach finansowanych ze środków UE

Poniedziałek, 23 października 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na szkolenie organizowane w dniu 26 października 2017 r. poświęcone zasadom przygotowania, realizacji i rozliczania projektów finansowanych ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. 

Więcej

Amatorska Liga Siatkówki ruszyła

Poniedziałek, 23 października 2017

Lęborscy siatkarze rozpoczęli zmagania ligowe. W 11 edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku startuje 9 zespołów, z czego 8 rozegrało swoje pierwsze mecze podczas pierwszej kolejki rundy zasadniczej. W niedzielę 22 października około 70 zawodników walczyło o ligowe punkty i jak najlepsze miejsce w tabeli. 

Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe – podsumowanie

Poniedziałek, 23 października 2017

W sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim przeprowadzony został drugi z pięciu biegów zaliczany do Grand- Prix Lęborka sezonu 2017/2018. Na starcie stanęło 230 zawodniczek i zawodników z Bytowa, Słupska, Lęborka oraz powiatów: słupskiego, wejherowskiego, kartuskiego oraz lęborskiego

Więcej

W sobotę w Lęborku mecz II ligi siatkówki

Poniedziałek, 23 października 2017

W sobotę 28 października 2017r. o godz. 18 w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. P. Skargi 52 rozegrany zostanie mecz II ligi piłki siatkowej mężczyzn Trefl Lębork – OPP Powiat Kołobrzeski. Wstęp wolny.
 
Więcej

Nowy klomb, ławki i kosze w Parku im. Michalskiego

Poniedziałek, 23 października 2017

Dobiegły końca prace modernizacyjne w Parku im. Mieczysława Michalskiego. W ramach małego projektu inwestycyjnego Budżetu Obywatelskiego Lęborka z ubiegłego roku w części parku od strony Alei Wolności i ronda Solidarności postawiono 13 ławek, nowe kosze, poprawiono chodniki oraz wybudowano nowy klomb.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF