Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem i sztormem

Środa, 4 października 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przekazało ostrzeżenie sztormowe i przed silnym wiatrem, szczególnie w subregionie nadmorskim, od godz.17:00 dnia 4.10.2017 do godz. 8:00 dnia 5.10.2017.

Więcej

Grand - Prix Lęborka sezonu 2017/2018 rozpoczęte

Środa, 4 października 2017

W ub. sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzony został pierwszy z pięciu biegów zaliczany do Grand-Prix Lęborka sezonu 2017/2018. W biegach wystartowało prawie 190 zawodniczek i zawodników z powiatu wejherowskiego, kartuskiego i lęborskiego, Bytowa, Słupska  i Rumi.

Więcej

Apel do przedsiębiorców działających na terenie Gminy Miasto Lębork

Środa, 4 października 2017

Szanowni Państwo, z myślą o wsparciu Seniorów, Gmina Miasto Lębork przystąpiła do programu „Ogólnopolska Karta Seniora” zawierając porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Manko z siedzibą w Krakowie, które jest organizatorem tego programu. O Ogólnopolską Kartę Seniora mogą ubiegać się osoby powyżej 60 roku życia posiadające obywatelstwo polskie.

Więcej

Spektakl dla najmłodszych w Stacji Kultura

Wtorek, 3 października 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem”. 22 października 2017 Teatr „Władca Lalek” zaprezentuje w Stacji Kultura (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8) spektakl pod tytułem ''O królewnie, strachu i wróblach na dachu''.

Więcej

XIV Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Wtorek, 3 października 2017

Tak jak w poprzednich trzynastu latach, w dniach sąsiadujących z Dniem Papieskim  (od 6 do 16 oraz 22 października 2017 r.) na terenie miasta Lęborka i gminy Nowa Wieś Lęborska (dekanat lęborski) organizowane będą wydarzenia kulturalne nawiązujące do hasła przewodniego  – w tym roku jest to zachęta płynąca z całego nauczania św. Jana Pawła II „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”.
Więcej

Wernisaż fotograficzny "Lęborskie ptaki"

Wtorek, 3 października 2017

W czwartek w Centrum Informacji Turystycznej "Brama Kaszubskiego Pierścienia" miał miejsce wernisaż autorskiej wystawy zdjęć Mirosława Szustera z Lęborskie Klubu Fotograficznego pod tytułem "Lęborskie ptaki". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Więcej

Wystawa o generale Sosabowskim w Muzeum

Wtorek, 3 października 2017

29 września br. w Galerii „Strome Schody” lęborskiego Muzeum odbył się Wernisaż Wystawy „Generał Stanisław Sosabowski twórca i dowódca 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej”. Wystawa dostępna dla zwiedzających będzie do końca listopada br.
Więcej

Zmiany w nazwach ulic w Lęborku

Poniedziałek, 2 października 2017

Zgodnie z ustawą z dnia 1.04.2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego, samorządy zobowiązane były do weryfikacji patronów ulic. W Lęborku stosowne uchwały Rada Miejska w sprawie nadania nazw ulicom podjęła na sesji w dniu 31.08.2017 r.

Więcej

Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w Lęborku

Sobota, 30 września 2017

Na zakończenie obchodów 100-lecia Objawień Fatimskich Diecezja Pelplińska przeżywa Peregrynację Figury Matki Bożej Fatimskiej. 30 września br. Figura wprowadzona została do kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku a po Mszy Św. celebrowanej przez Księdza Biskupa Wiesława Śmigla ulicami miasta przeszła procesja różańcowa.
Więcej

Głosowanie na Budżet Obywatelski

Piątek, 29 września 2017

Burmistrz Miasta Lęborka informuje mieszkańców Lęborka o sposobie głosowania, wykazie punktów (miejsc) do głosowania, adresie strony internetowej oraz dniach i godzinach głosowania nad złożonymi projektami w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2018 rok. 

Więcej

Wystawa poświęcona gen. Stanisławowi Sosabowskiemu

Piątek, 29 września 2017

Muzeum w Lęborku Galeria "Strome Schody" serdecznie zaprasza dnia 29 września o godz. 18.00 na wernisaż wystawy „Generał brygady STANISŁAW SOSABOWSKI twórca i bojowy dowódca 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej”. 

Więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych, opon w zabudowie wielorodzinnej

Piątek, 29 września 2017

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni października. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć!
Więcej

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna od 1 października w Lęborku

Czwartek, 28 września 2017

Od 1 października 2017 r. wchodzi w życie system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), zwany popularnie siecią szpitali. Skutkuje to także zmianami w organizacji nocnej i całodobowej świątecznej opieki zdrowotnej. Od 1 października, od godziny 8.00 nocna i świąteczna pomoc medyczna realizowana będzie przez szpitale zakwalifikowane do PSZ. W Lęborku świadczenia z zakresu nocnej i całodobowej opieki medycznej udzielane będą w SPS Zakładzie Opieki Zdrowotnej (szpitalu) przy ul. Węgrzynowicza 13, tel. 59 863 30 00.

Więcej

I Zlot FoodTrucków w sobotę i niedzielę na placu Pokoju

Czwartek, 28 września 2017

W sobotę 30 września o godz. 12 na placu Pokoju rozpoczyna się I Zlot FoodTrucków w Lęborku. Do naszego miasta przyjadą najlepsze mobilne restauracje z całej Polski. W ich ofercie znajdą się m.in. burgery, frytki belgijskie, kopytka, bubble wafle, hiszpańskie churrosy, naleśniki, pizze, tosty i inne potrawy z całego świata. Impreza potrwa do niedzieli wieczora. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miejski w Lęborku.
Więcej

Spotkanie podróżnicze: Galapagos, Andy, Karaiby i gorączka – sześć tygodni w Ameryce Południowej

Czwartek, 28 września 2017

Od września Biblioteka Miejska zaprasza ponownie globtroterów na spotkania, podczas których odkrywane będą nowe miejsca, poznać można będzie ciekawych ludzi, niesamowite historie, wspólnie smakować świat. W czwartek 28 września o godz. 18.00 w klubie Biblioteki Miejskiej odbędzie się spotkanie z podróżującą lęborczanką Aleksandrą Wołocznik.

Więcej

Reprezentacja Młodzieżowej Rady Miasta na II Kongresie

Czwartek, 28 września 2017

 21 września br. w Urzędzie Marszałkowskim odbył się II Kongres Młodzieżowych Rad Pomorza. Uczestniczyli w nim młodzi rajcy z województwa pomorskiego, również z Młodzieżowej Rady Gminy Miasto Lębork. 

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF