Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Zostań liderem Szlachetnej Paczki w Rejonie Lębork

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Organizatorzy akcji „Szlachetna Paczka” szukają pełnoletnich, aktywnych osób z energią do działania w terenu Lęborka i okolic. Ludzi szukających wyzwań, których nakręcają kolejne zwycięstwa. Ludzi ciekawych świata, otwartych na innych, odpowiedzialnych i zaangażowanych w to, co robią.
Więcej

Piłkarze Pogoni Lębork rozpoczynają sezon

Piątek, 4 sierpnia 2017

Meczem w Gdyni z rezerwami ekstraklasowej Arki ligowe rozgrywki 4 ligi sezonu 2017/2018 rozpocznie 5 sierpnia br. drużyna Pogoni Lębork. Po rocznym pobycie i spadku z 3 ligi o kapitulacji nie ma mowy. Kluczowi zawodnicy pozostali w zespole, doszło też kilka ciekawych nazwisk. Odważnie postawiono na młodzież z Lęborka. Dla młodych 17-18 letnich wychowanków Pogoni przejście do seniorów jest naturalnym cyklem sportowego rozwoju.
Więcej

Wolne biura w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STOLEM

Piątek, 4 sierpnia 2017

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM w Lęborku informuje, że dysponuje obecnie dwoma wolnymi biurami do wynajęcia. Wolne pomieszczenia na preferencyjnych warunkach przeznaczone są dla nowo powstałych firm lub tych do 3 roku od zarejestrowania działalności.
Więcej

Mobilny Punkt Informacyjny o Funduszach Unijnych 9 sierpnia br. w Lęborku

Piątek, 4 sierpnia 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Bezpłatne konsultacje odbędą się ​​​​9 sierpnia 2017 r. (środa), w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5, w godzinach 10:30-13:00.​
Więcej

Rekrutacja do projektu "Akademia Zatrudnienia"

Czwartek, 3 sierpnia 2017

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości "STOLEM" w Lęborku oraz Prywatne Centrum Edukacyjne „Marmołowski” s.c. zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego na bezpłatne szkolenia zawodowe i staże przyuczające do zawodu organizowane w ramach projektu „Akademia Zatrudnienia”. Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 4 sierpnia br.
 
Więcej

Dodatkowy termin naboru wniosków w ramach konkursu WFOŚiGW w Gdańsku pn. „Czyste powietrze Pomorza” – edycja 2017

Środa, 2 sierpnia 2017

W związku z wycofaniem się kilku wnioskodawców z pozyskania dofinansowania na likwidację kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpienie ich ekologicznymi źródłami ciepła w ramach konkursu „Czyste powietrze Pomorza” – (edycja 2017), zaszła możliwość składania dodatkowych wniosków osób chętnych do przystąpienia do projektu.

Więcej

Upały - poradnik dla mieszkańców

Środa, 2 sierpnia 2017

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) w związku z falą upałów uruchomiło akcję informacyjna dla społeczeństwa – jak bezpiecznie przetrwać upały, w tym jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk. Poradnik "Jak przygotować się na UPAŁ" w załączeniu.
Więcej

„Lębork Pamięta”. 73. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Środa, 2 sierpnia 2017

Przemarsz spod Pomnika Poległych Pocztowców na plac Pokoju, syreny o godzinie 17, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych a na koniec ułożenie z białych i czerwonych zniczy symbolu Polski Walczącej. Tak 1 sierpnia lęborczanie upamiętnili 73. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Więcej

73 rocznica Powstania Warszawskiego - o 17.00 zostaną włączone syreny

Wtorek, 1 sierpnia 2017

Dzisiaj o godzinie 17.00 na Pl. Pokoju odbędą się uroczystości związane z 73. rocznicą Powstania Warszawskiego.

Więcej

Węzeł Przesiadkowy przy dworcu PKP z dotacją Marszałka Województwa

Wtorek, 1 sierpnia 2017

Prawie 26 mln zł ma kosztować budowa lęborskiego Węzła Przesiadkowego przy dworcu PKP. 85% z tej kwoty tj. 21 mln 436 tys. 514 zł stanowi pozyskana przez Miasto dotacja Marszałka Województwa Pomorskiego. Inwestycja finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego zrealizowana ma być do końca 2019 roku.
Więcej

Srebro Pauli Wrońskiej na ME w strzelectwie sportowym w Baku

Poniedziałek, 31 lipca 2017

Dobre wieści dotarły do Lęborka z Azerbejdżanu. W ostatnim dniu Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym w Baku doskonale spisała się reprezentacja Polski kobiet. W strzelaniu z trzech postaw na 300 metrów zdobyła ona srebrny medal. W skład trzyosobowej drużyny weszła zawodniczka Lider-Amicus Lębork Paula Wrońska. Srebrny medal w Baku jest piątym medalem Pauli Wrońskiej zdobytym na Mistrzostwach Europy.
Więcej

Tydzień Polskiego Czerwonego Krzyża. Krwiodawcy odznaczeni

Poniedziałek, 31 lipca 2017

28 lipca br. w Urzędzie Miejskim odbyła się Gala Polskiego Czerwonego Krzyża. Z okazji  "Tygodnia PCK" odznaczeniami uhonorowano Honorowych Dawców Krwi. W uroczystym spotkaniu krwiodawców z powiatu lęborskiego uczestniczył m.in. Burmistrz Lęborka - Witold Namyślak, oraz Zastępca Burmistrza Marian Kurzydło.
Więcej

Przy Marusarzówny powstają 33 mieszkania komunalne

Poniedziałek, 31 lipca 2017

33 mieszkania o powierzchni od 36 do 50m2 przewiduje projekt budynku komunalnego przy ul. Marusarzówny. Stopień zaawansowania inwestycji na koniec lipca br. to budowa I piętra. Budowlane przedsięwzięcie, podobnie jak wszystkie inne miejskie inwestycje mieszkaniowe otrzymało 30 procentowe dofinansowanie z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Budynek ma być oddany do użytku do 30 kwietnia 2018r.
Więcej

Trzy złote medale Weroniki Hallmann w Mistrzostwach Polski Juniorów

Czwartek, 27 lipca 2017

Trzy złote medale przywiozła do Lęborka z Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 letnich w Warszawie Weronika Hallmann. Na 50-ciometrowej pływalni w stolicy w dniach 19-21 lipca br. w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich 17-letnia pływaczka UKS jedynka MEYN SOLEX Lębork Weronika Hallmann odniosła wielki sukces.
Więcej

500+ Wnioski na nowy okres świadczeniowy od 1 sierpnia

Czwartek, 27 lipca 2017

Już od 1 sierpnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lęborku będzie można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Korzystanie ze wsparcia w ramach programu „Rodzina 500+” w nowym okresie świadczeniowym wymaga złożenia wniosku. Dotyczy to rodzin uczestniczących w programie, jak i tych, które zamierzają dopiero do niego dołączyć.
Więcej

Stowarzyszenie „Żyj dla Innych” zaprasza na warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

Środa, 26 lipca 2017

Stowarzyszenie „Żyj dla Innych” zaprasza w piątek 28 lipca 2017 o godz. 17.30 do Domu Seniora „Magnolia” w Lęborku przy ul. Poznańskiej 5 na bezpłatne warsztaty z tematyki udzielania pierwszej pomocy, reanimacji oraz obsługi defibrylatora. Warsztaty przeznaczone są dla opiekunów, rodziny, bliskich, wolontariuszy osób starszych i niepełnosprawnych.

 

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF