Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Upały - poradnik dla mieszkańców

Środa, 2 sierpnia 2017

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) w związku z falą upałów uruchomiło akcję informacyjna dla społeczeństwa – jak bezpiecznie przetrwać upały, w tym jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk. Poradnik "Jak przygotować się na UPAŁ" w załączeniu.
Więcej

„Lębork Pamięta”. 73. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Środa, 2 sierpnia 2017

Przemarsz spod Pomnika Poległych Pocztowców na plac Pokoju, syreny o godzinie 17, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych a na koniec ułożenie z białych i czerwonych zniczy symbolu Polski Walczącej. Tak 1 sierpnia lęborczanie upamiętnili 73. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Więcej

73 rocznica Powstania Warszawskiego - o 17.00 zostaną włączone syreny

Wtorek, 1 sierpnia 2017

Dzisiaj o godzinie 17.00 na Pl. Pokoju odbędą się uroczystości związane z 73. rocznicą Powstania Warszawskiego.

Więcej

Węzeł Przesiadkowy przy dworcu PKP z dotacją Marszałka Województwa

Wtorek, 1 sierpnia 2017

Prawie 26 mln zł ma kosztować budowa lęborskiego Węzła Przesiadkowego przy dworcu PKP. 85% z tej kwoty tj. 21 mln 436 tys. 514 zł stanowi pozyskana przez Miasto dotacja Marszałka Województwa Pomorskiego. Inwestycja finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego zrealizowana ma być do końca 2019 roku.
Więcej

Srebro Pauli Wrońskiej na ME w strzelectwie sportowym w Baku

Poniedziałek, 31 lipca 2017

Dobre wieści dotarły do Lęborka z Azerbejdżanu. W ostatnim dniu Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym w Baku doskonale spisała się reprezentacja Polski kobiet. W strzelaniu z trzech postaw na 300 metrów zdobyła ona srebrny medal. W skład trzyosobowej drużyny weszła zawodniczka Lider-Amicus Lębork Paula Wrońska. Srebrny medal w Baku jest piątym medalem Pauli Wrońskiej zdobytym na Mistrzostwach Europy.
Więcej

Tydzień Polskiego Czerwonego Krzyża. Krwiodawcy odznaczeni

Poniedziałek, 31 lipca 2017

28 lipca br. w Urzędzie Miejskim odbyła się Gala Polskiego Czerwonego Krzyża. Z okazji  "Tygodnia PCK" odznaczeniami uhonorowano Honorowych Dawców Krwi. W uroczystym spotkaniu krwiodawców z powiatu lęborskiego uczestniczył m.in. Burmistrz Lęborka - Witold Namyślak, oraz Zastępca Burmistrza Marian Kurzydło.
Więcej

Przy Marusarzówny powstają 33 mieszkania komunalne

Poniedziałek, 31 lipca 2017

33 mieszkania o powierzchni od 36 do 50m2 przewiduje projekt budynku komunalnego przy ul. Marusarzówny. Stopień zaawansowania inwestycji na koniec lipca br. to budowa I piętra. Budowlane przedsięwzięcie, podobnie jak wszystkie inne miejskie inwestycje mieszkaniowe otrzymało 30 procentowe dofinansowanie z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Budynek ma być oddany do użytku do 30 kwietnia 2018r.
Więcej

Trzy złote medale Weroniki Hallmann w Mistrzostwach Polski Juniorów

Czwartek, 27 lipca 2017

Trzy złote medale przywiozła do Lęborka z Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 letnich w Warszawie Weronika Hallmann. Na 50-ciometrowej pływalni w stolicy w dniach 19-21 lipca br. w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich 17-letnia pływaczka UKS jedynka MEYN SOLEX Lębork Weronika Hallmann odniosła wielki sukces.
Więcej

500+ Wnioski na nowy okres świadczeniowy od 1 sierpnia

Czwartek, 27 lipca 2017

Już od 1 sierpnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lęborku będzie można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Korzystanie ze wsparcia w ramach programu „Rodzina 500+” w nowym okresie świadczeniowym wymaga złożenia wniosku. Dotyczy to rodzin uczestniczących w programie, jak i tych, które zamierzają dopiero do niego dołączyć.
Więcej

Stowarzyszenie „Żyj dla Innych” zaprasza na warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

Środa, 26 lipca 2017

Stowarzyszenie „Żyj dla Innych” zaprasza w piątek 28 lipca 2017 o godz. 17.30 do Domu Seniora „Magnolia” w Lęborku przy ul. Poznańskiej 5 na bezpłatne warsztaty z tematyki udzielania pierwszej pomocy, reanimacji oraz obsługi defibrylatora. Warsztaty przeznaczone są dla opiekunów, rodziny, bliskich, wolontariuszy osób starszych i niepełnosprawnych.

 

Więcej

Budowa mieszkań komunalnych przy ul. Czecha

Wtorek, 25 lipca 2017

Zgodnie z harmonogramem prowadzona jest budowa kolejnych mieszkań komunalnych. Budynek przy ul. Czecha będzie miał 22 mieszkania. Obecnie trwa montaż instalacji wewnętrznych. Inwestycja otrzymała 30% dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Termin oddania mieszkań do użytku zaplanowano na październik 2017.
Więcej

Konsultacje ws. programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2018

Wtorek, 25 lipca 2017

Na podstawie Uchwały Nr LIX-512/2010 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 29.10.2010 w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z  organizacjami pozarządowymi projektów aktów prawa miejscowego Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Rocznego programu współpracy na 2018 rok Gminy Miasto Lębork z organizacjami pozarządowymi. Konsultacje prowadzone będą od 2 do 15 sierpnia br.
Więcej

Modernizacja miejskiego monitoringu

Wtorek, 25 lipca 2017

W połowie lipca br. zakończył się kolejny etap modernizacji miejskiego monitoringu. W kluczowych dla bezpieczeństwa miasta lokalizacjach w miejsce uszkodzonych lub wyeksploatowanych kamer zamontowano 5 kamer (Dworcowa-PKP, rondo Solidarności, Czołgistów-Starostwo, Staromiejska i Olimpijczyków).
Więcej

Lęborskie Dni Jakubowe AD 2017

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Lęborskie Dni Jakubowe w Lęborku upłynęły w rytmie dźwięków muzyki z różnych regionów: Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Polski oraz wieczornych koncertów Ani Dąbrowskiej i zespołu Cugowscy. W tym roku Lębork wyjątkowo licznie odwiedziły delegacje miast partnerskich. Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej podpisano umowę o współpracy z miastem Bałta na Ukrainie.
Więcej

Festiwal Międzynarodowe Spotkania z Folklorem "Muzyka Regionów" 21 i 23 lipca

Piątek, 21 lipca 2017

„Muzyka Regionów” co roku gromadzi sporą publiczność  i stanowi atrakcję dla lęborczan oraz turystów. Impreza jest znakomitą okazją do poznawania ciągle żywej kultury ludowej różnych regionów Polski i Europy. Koncerty odbędą się 21 i 23 lipca.
Więcej

Lęborskie Dni Jakubowe - Spacer z duchami Krzyżaków

Piątek, 21 lipca 2017

To jedna z wielu imprez podczas Lęborskich Dni Jakubowych. Nocna wędrówka z duchami Krzyżaków, które przy blasku pochodni oprowadzą mieszkańców i turystów wokół obwarowań miejskich oraz opowiedzą ciekawe historie z przeszłości miasta i jego historycznych budowli, rozpocznie się o godzinie 21.45 w piątek 21 lipca, przy Sanktuarium św. Jakuba Ap.
Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF