Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Budowa parkingu przy ul. Teligi zgodnie z harmonogramem

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Trwa budowa parkingu na 50 miejsc postojowych przy ul. Teligi. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca września br. Do tej pory wymienione zostało podłoże i ułożono większość krawężników. Kolejnym etapem będą prace brukarskie i montaż oświetlenia (4 lampy LED).
 
Więcej

Wsparcie na nowe miejsca pracy w organizacjach pozarządowych

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim przyjmuje wnioski na przyznanie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowych miejsc pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych bądź w podmiotach ekonomii społeczne. Nabór wniosków trwa do 14 sierpnia br.
Więcej

Konkurs Fundacji BOŚ pn. EkoModel EDYCJA 2017

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Burmistrz Miasta Lęborka zachęca do wzięcia udziału z drugiej edycji konkursu EkoModel organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Jest to konkurs modelarski polegający na samodzielnym lub grupowym wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno - lub wielorodzinnego.

Więcej

Zostań liderem Szlachetnej Paczki w Rejonie Lębork

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Organizatorzy akcji „Szlachetna Paczka” szukają pełnoletnich, aktywnych osób z energią do działania w terenu Lęborka i okolic. Ludzi szukających wyzwań, których nakręcają kolejne zwycięstwa. Ludzi ciekawych świata, otwartych na innych, odpowiedzialnych i zaangażowanych w to, co robią.
Więcej

Piłkarze Pogoni Lębork rozpoczynają sezon

Piątek, 4 sierpnia 2017

Meczem w Gdyni z rezerwami ekstraklasowej Arki ligowe rozgrywki 4 ligi sezonu 2017/2018 rozpocznie 5 sierpnia br. drużyna Pogoni Lębork. Po rocznym pobycie i spadku z 3 ligi o kapitulacji nie ma mowy. Kluczowi zawodnicy pozostali w zespole, doszło też kilka ciekawych nazwisk. Odważnie postawiono na młodzież z Lęborka. Dla młodych 17-18 letnich wychowanków Pogoni przejście do seniorów jest naturalnym cyklem sportowego rozwoju.
Więcej

Wolne biura w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STOLEM

Piątek, 4 sierpnia 2017

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM w Lęborku informuje, że dysponuje obecnie dwoma wolnymi biurami do wynajęcia. Wolne pomieszczenia na preferencyjnych warunkach przeznaczone są dla nowo powstałych firm lub tych do 3 roku od zarejestrowania działalności.
Więcej

Mobilny Punkt Informacyjny o Funduszach Unijnych 9 sierpnia br. w Lęborku

Piątek, 4 sierpnia 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Bezpłatne konsultacje odbędą się ​​​​9 sierpnia 2017 r. (środa), w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5, w godzinach 10:30-13:00.​
Więcej

Rekrutacja do projektu "Akademia Zatrudnienia"

Czwartek, 3 sierpnia 2017

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości "STOLEM" w Lęborku oraz Prywatne Centrum Edukacyjne „Marmołowski” s.c. zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego na bezpłatne szkolenia zawodowe i staże przyuczające do zawodu organizowane w ramach projektu „Akademia Zatrudnienia”. Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 4 sierpnia br.
 
Więcej

Dodatkowy termin naboru wniosków w ramach konkursu WFOŚiGW w Gdańsku pn. „Czyste powietrze Pomorza” – edycja 2017

Środa, 2 sierpnia 2017

W związku z wycofaniem się kilku wnioskodawców z pozyskania dofinansowania na likwidację kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpienie ich ekologicznymi źródłami ciepła w ramach konkursu „Czyste powietrze Pomorza” – (edycja 2017), zaszła możliwość składania dodatkowych wniosków osób chętnych do przystąpienia do projektu.

Więcej

Upały - poradnik dla mieszkańców

Środa, 2 sierpnia 2017

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) w związku z falą upałów uruchomiło akcję informacyjna dla społeczeństwa – jak bezpiecznie przetrwać upały, w tym jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk. Poradnik "Jak przygotować się na UPAŁ" w załączeniu.
Więcej

„Lębork Pamięta”. 73. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Środa, 2 sierpnia 2017

Przemarsz spod Pomnika Poległych Pocztowców na plac Pokoju, syreny o godzinie 17, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych a na koniec ułożenie z białych i czerwonych zniczy symbolu Polski Walczącej. Tak 1 sierpnia lęborczanie upamiętnili 73. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Więcej

73 rocznica Powstania Warszawskiego - o 17.00 zostaną włączone syreny

Wtorek, 1 sierpnia 2017

Dzisiaj o godzinie 17.00 na Pl. Pokoju odbędą się uroczystości związane z 73. rocznicą Powstania Warszawskiego.

Więcej

Węzeł Przesiadkowy przy dworcu PKP z dotacją Marszałka Województwa

Wtorek, 1 sierpnia 2017

Prawie 26 mln zł ma kosztować budowa lęborskiego Węzła Przesiadkowego przy dworcu PKP. 85% z tej kwoty tj. 21 mln 436 tys. 514 zł stanowi pozyskana przez Miasto dotacja Marszałka Województwa Pomorskiego. Inwestycja finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego zrealizowana ma być do końca 2019 roku.
Więcej

Srebro Pauli Wrońskiej na ME w strzelectwie sportowym w Baku

Poniedziałek, 31 lipca 2017

Dobre wieści dotarły do Lęborka z Azerbejdżanu. W ostatnim dniu Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym w Baku doskonale spisała się reprezentacja Polski kobiet. W strzelaniu z trzech postaw na 300 metrów zdobyła ona srebrny medal. W skład trzyosobowej drużyny weszła zawodniczka Lider-Amicus Lębork Paula Wrońska. Srebrny medal w Baku jest piątym medalem Pauli Wrońskiej zdobytym na Mistrzostwach Europy.
Więcej

Tydzień Polskiego Czerwonego Krzyża. Krwiodawcy odznaczeni

Poniedziałek, 31 lipca 2017

28 lipca br. w Urzędzie Miejskim odbyła się Gala Polskiego Czerwonego Krzyża. Z okazji  "Tygodnia PCK" odznaczeniami uhonorowano Honorowych Dawców Krwi. W uroczystym spotkaniu krwiodawców z powiatu lęborskiego uczestniczył m.in. Burmistrz Lęborka - Witold Namyślak, oraz Zastępca Burmistrza Marian Kurzydło.
Więcej

Przy Marusarzówny powstają 33 mieszkania komunalne

Poniedziałek, 31 lipca 2017

33 mieszkania o powierzchni od 36 do 50m2 przewiduje projekt budynku komunalnego przy ul. Marusarzówny. Stopień zaawansowania inwestycji na koniec lipca br. to budowa I piętra. Budowlane przedsięwzięcie, podobnie jak wszystkie inne miejskie inwestycje mieszkaniowe otrzymało 30 procentowe dofinansowanie z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Budynek ma być oddany do użytku do 30 kwietnia 2018r.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF