Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Klub Biblioteki zaprasza na Warsztaty Piękna

Wtorek, 9 maja 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza na Warsztaty Piękna. Najbliższe spotkania odbędą się 11 maja i 1 czerwca o godz. 16. Tematem spotkania 11 maja będzie dobór fryzury i okularów do kształtu twarzy.  Na zajęcia należy się zapisać – telefonicznie  59 86 22 307 lub drogą elektroniczną ko@biblioteka.lebork.pl
Więcej

Tatrzańska z nowym asfaltem i kanalizacją deszczową

Poniedziałek, 8 maja 2017

Zakończyły się prace drogowe przy budowie ulicy Tatrzańskiej. Do tej pory gruntowa droga zyskała na odcinku od Lubelskiej do Myśliwskiej 246 metrów jezdni asfaltowej oraz krawężniki. W ramach inwestycji położono także 173 metrów kanalizacji deszczowej wraz z separatorami, wzmocniono także przepust pod drogą.
Więcej

Kabaret Łowcy.B w Lęborku

Poniedziałek, 8 maja 2017

Wszystkich miłośników dobrej zabawy zapraszamy na występ kabaretu Łowcy.B. Spektakl jednej z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych grup kabaretowych w Polsce odbędzie się w czwartek, 11 maja, w sali kinowej przy ulicy Gdańskiej 12 o godzinie 20.00.
Więcej

6 maja „MOTOSERCE” na placu Pokoju. Szczytny cel i morze atrakcji

Piątek, 5 maja 2017

Klub motocyklowy Cruiseriders North we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta i pod patronatem Burmistrza Lęborka po raz czwarty organizuje w Lęborku „Motoserce”. 6 maja na Placu Pokoju w Lęborku w godzinach 10-16 na chętnych do oddania krwi  będzie czekał „krwiobus”..., oraz wiele atrakcji dla małych i dużych.

 

Więcej

Zasady ogólne naboru na rok szkolny 2017/2018

Piątek, 5 maja 2017

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się dzieci i młodzież zamieszkałą w obwodzie danej placówki, na podstawie zgłoszenia rodziców.

Więcej

Forum Przedsiębiorstw 2017

Piątek, 5 maja 2017

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza 31 maja 2017 r., o g. 9.00  do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni na Forum Przedsiębiorstw. Forum przyciąga co roku około 300 przedstawicieli pomorskich firm, głównie z sektora MSP.  Jest doskonałą okazją  do zdobycia wiedzy i praktycznych informacji związanych z prowadzeniem firmy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów biznesowych.
Więcej

Kolorowe Podwórka - gdzie spotkać krasnoludki?

Piątek, 5 maja 2017

Biblioteka Miejska w Lęborku zaprasza na majowy event Kolorowe Podwórka tradycyjnie odbywający się pod hasłem Mamo, tato zapisz mnie do biblioteki. Zabawa adresowana jest do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.
 
Więcej

PAPIEROWA WIKLINA - warsztaty w Bibliotece Miejskiej

Czwartek, 4 maja 2017

Jeżeli masz czas i papierowa wiklina jest jeszcze dla Ciebie tajemnicą, przyjdź do lęborskiej biblioteki. 9 maja 2017 roku o godz. 16.00, w trakcie zajęć na Twórczym Poddaszu będzie można nauczyć się jak wykonać papierowe rurki z gazet i magazynów i poznać techniki wyplatania.
Więcej

Konferencja Erasmus+ w Lęborku

Czwartek, 4 maja 2017

25 kwietnia br. odbyła się w Lęborku konferencja Erasmus+ BUS, której organizatorami byli Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie oraz Gimnazjum nr 1 im. J. Wybickiego w Lęborku.

Więcej

Ogłoszenie o konkursie - Wakacje 2017

Czwartek, 4 maja 2017

Burmistrz miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynek dzieci  i młodzieży pn.: ”Wakacje - 2017"

Więcej

Konkurs plastyczny Mandale z Panem Kuleczką

Czwartek, 4 maja 2017

Lęborka biblioteka zaprasza dzieci z klas I-III uczących się w powiecie lęborskim do rysowania mandali z przygodami Pana Kuleczki i jego współlokatorów, którzy są bohaterami książeczek  Wojciecha Widłaka.

 

Więcej

Majówka 2017 – tak świętowali lęborczanie

Czwartek, 4 maja 2017

Pierwszy majowy weekend  upłynął w Lęborku pod znakiem pięknej pogody oraz dobrej zabawy. Osoby, które zdecydowały się spędzić te wolne dni w mieście na pewno nie mogły narzekać na nudę.
Więcej

PSZOK w Lęborku. Marszałek przekaże ponad 850 tys. zł.

Wtorek, 2 maja 2017

Ponad 1 mln zł ma kosztować budowa na terenie Lęborka Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK-u. Projekt ekologicznej inwestycji zlokalizowanej przy ul. Żeromskiego  otrzymał wysokie, 85 procentowe dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
Więcej

NORDA z rekinami powitała sezon letni

Wtorek, 2 maja 2017

28 kwietnia br. konferencją prasową w AQUAPARKU REDA oficjalnie otwarto sezon turystyczny Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA. Wśród 24 gmin, które przygotowały informacje o atrakcjach dla turystów znalazł się także Lębork.
Więcej

Ulica Generała Stanisława Maczka z nowym asfaltem

Wtorek, 2 maja 2017

Zakończyła się budowa ulicy Generała Stanisława Maczka. Na 146 metrowym odcinku od Gryfa Pomorskiego do Spółdzielczej położono asfaltową jezdnię wraz z krawężnikami. Wartą ponad 211 tys. zł. inwestycję wykonało konsorcjum firm Kruszywo i Bituminium z Lini.
 
Więcej

Symfoniczna Orkiestra Estardowa z Mińska zagrała w Lęborku

Poniedziałek, 1 maja 2017

 30 kwietnia w ramach V Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu  w lęborskim Sanktuarium św. Jakuba odbył się koncert Orkiestry Estradowej z Mińska pod dyrygenturą Anatolija Kudzyna. Repertuar orkiestry jest niezwykle różnorodny, a w jego skład wchodzą nie tylko najpopularniejsze przeboje światowych kompozytorów, ale także tradycyjne pieśni białoruskie.

Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe 2018
04-07-2018

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF