Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Dobra pogoda sprzymierzeńcem drogowców. Jodłowa w remoncie

Poniedziałek, 6 marca 2017

Dobra pogoda jak na okres zimowy sprzyja remontom ulic. Drogowcy pracują obecnie na „Osiedlu Drzewiastym” przy długim fragmencie ulicy Jodłowej. Na odcinku od Komuny Paryskiej do Kasztanowej sfrezowana została stara, wyeksploatowana nawierzchnia. Trwają przygotowania do wylania nowego asfaltu. Remont ulicy wykonuje firma Pol-Dróg z Lęborka.
Więcej

Zapraszamy na Lęborski Maraton Fitness

Poniedziałek, 6 marca 2017

Zapraszamy na Lęborski Maraton Fitness na trampolinach o puchar Starosty Lęborskiego i Burmistrza Miasta Lęborka. Maraton rozpocznie się w sobotę 11 marca br. o godz. 13:30  w Hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku. Wstęp bezpłatny.
Więcej

Remont ulicy Mostnika. Nowy asflalt i studzienki

Piątek, 3 marca 2017

W przyszłym tygodniu powinny zakończyć się utrudnienia drogowe w wyłączonej dla ruchu ulicy Mostnika. 400 metrowa ulica na całej swojej długości otrzyma nową nawierzchnię. Do tej pory wylana została trzycentymetrowa warstwa profilowa. Kolejnym etapem będzie położenie tzw. warstwy ścieralnej.
Więcej

Wiosenna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Czwartek, 2 marca 2017

Wiosenny odbiór odbędzie się w dwie soboty marca, tj. 18 i 25 marca, jednakże jego potrzebę należy zgłosić telefonicznie w firmie pod numerem tel. 59 8622 068 i umówić się na osobisty odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio z mieszkania czy z domu.
Więcej

Koncert Katarzyny Groniec

Czwartek, 2 marca 2017

Lęborskie Centrum Kultury “Fregata” zaprasza na koncert Katarzyny Groniec. Artystka zaprezentuje w Lęborku swój program pod tytułem “Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej”  w piątek, 24 marca 2017 roku o godzinie 20.00.
Więcej

Badanie statystyczne z zakresu rolnictwa

Czwartek, 2 marca 2017

W dniach od 1 do 17 marca 2017 r. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone badanie statystyczne z zakresu rolnictwa.
Więcej

Warsztaty „Porcelana na zimno”

Czwartek, 2 marca 2017

Biblioteka zaprasza 7 marca o godz. 16.00 na kolejne zajęcia warsztatowe na Twórczym Poddaszu.
Więcej

O lęborskiej elektrociepłowni w magazynie BIOMASA

Czwartek, 2 marca 2017

W lutowym wydaniu (nr 2/2017) Magazynu BIOMASA ukazał się obszerny artykuł o funkcjonowaniu lęborskiej elektrociepłowni opalanej biomasą. W materiale autorstwa redaktor Beaty Klimczak zawarte są najważniejsze fakty i liczby obrazujące funkcjonowanie elektrociepłowni wraz ze zdjęciami. Artykuł w formacie PDF w załączeniu.
Więcej

III ogólnopolski konkurs recytatorski "W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbrück"

Czwartek, 2 marca 2017

Konkurs skierowany jest do uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia do eliminacji przyjmowane są do 9 marca 2017.

 

Więcej

XIX Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży także w Lęborku

Czwartek, 2 marca 2017

2 marca w Cewicach, a od 3 marca (g. 15) w Lęborku w Hali Sportowej przy ul. P Skargi 52 rozgrywane będą mecze XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży. W tym roku w imprezie weźmie ok. 1000 młodych adeptów siatkówki z kraju i z zagranicy.
Więcej

Sukces pływaków ze Szkoły Podstawowej nr 3

Środa, 1 marca 2017

Powody do satysfakcji mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku i ich nauczyciel trener, Dariusz Gromulski. W finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej które odbyły się w Pruszczu Gdańskim 27 lutego zajęli drugie miejsca, zdobywając puchary w klasyfikacji zespołowej w kategorii dziewcząt i chłopców.
Więcej

„Pan Kotowski” w Stacji Kultura

Środa, 1 marca 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem”. 19 marca Teatr Lalki Tęcza zaprezentuje w Stacji Kultura (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8) przedstawienie pod tytułem „Pan Kotowski”.
Więcej

Lębork pamięta o "Żołnierzach Wyklętych"

Wtorek, 28 lutego 2017

„Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, Msza Św. w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego i złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą żołnierzom 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej i Bohaterom Podziemia Niepodległościowego, a w planie spotkanie otwarte dla młodzieży pt. „Etos Żołnierzy Wyklętych na przykładzie sanitariuszki INKI”. Tak wyglądały tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych” w Lęborku.
Więcej

Anielska wizyta w bibliotece

Wtorek, 28 lutego 2017

6 marca o godz. 17.00 biblioteka zaprasza na nietypowy wieczór w lęborskiej bibliotece. Wypożyczalnię dla dorosłych odwiedzą anioły opiekujące się czytelnikami oraz nietuzinkowa artystka - Magdalena Pfeifer.

 

Więcej

II Zimowy Rajd po Lęborku

Poniedziałek, 27 lutego 2017

Walory nocnego zwiedzania Lęborka będą mogli docenić uczestnicy II Zimowego Rajdu po Lęborku w najbliższą sobotę 4 marca.

 

Więcej

Mobilny Punkt Informacyjny w ratuszu

Poniedziałek, 27 lutego 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Bezpłatne konsultacje odbędą się ​​28 marca 2017 r. (wtorek), w Urzędzie Miejskim w Lęborku (Sala Rajców - sala 101), ul. Armii Krajowej 14, w godzinach 12.00-14:30.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF