Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

"ODNALEŹĆ SIEBIE" - nabór do projektu MONARU

Poniedziałek, 6 lutego 2017

"ODNALEŹĆ SIEBIE" - Indywidualna diagnoza i ścieżka reintegracji społecznej - opieka indywidualna i grupy wsparcia to tytuł projektu mającego na celu podniesienie poziomu aktywności zawodowej i społecznej oraz zdolności do zatrudnienia 140 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z województwa pomorskiego do końca 2019 roku. Program dla osób uzależnionych w trakcie terapii realizuje Stowarzyszenie MONAR.
Więcej

Ciekawe zajęcia w bibliotece miejskiej

Poniedziałek, 6 lutego 2017

W najbliższych dniach Biblioteka Miejska zaprasza lęborczan w różnym wieku do udziału w warsztatach, konkursie, spotkaniu poetyckim.

 

Więcej

Spotkanie w sprawie zapisów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka dla obszaru Lębork - Północ

Poniedziałek, 6 lutego 2017

W minioną środę 01.02.2017 r. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lębork odbyło się spotkanie, które poprowadzone zostało przez Pana Pawła Kołacz z firmy Pracowania Zrównoważonego Rozwoju Consulting z Torunia, która współpracuje z Gminą Miasto Lębork przy opracowaniu Gminnego Program Rewitalizacji dla obszaru Lębork-Północ. Na niniejszym spotkaniu zaprezentowane i omówione zostały zapisy niniejszego dokumentu. Można było zgłosić swoje uwagi oraz sugestie do ww. GPR. 

Więcej

Zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – rejon Polnej, Pułaskiego, Cegielnianej

Piątek, 3 lutego 2017

 Samorząd Miasta przystąpił do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic Polnej, Pułaskiego i Cegielnianej  w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczone tam tereny elementarne 03.04.PE, 03.05.MW oraz do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Więcej

Muzeum otwarte po pracach remontowych

Piątek, 3 lutego 2017

Muzeum ponownie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających po remoncie i serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych. W dniu 31 stycznia 2017 r. w Muzeum w Lęborku zakończył się remont sygnalizacji przeciwpożarowej, systemu automatycznego wykrywania pożaru, systemu oddymiania klatki schodowej wraz z jej malowaniem.

 

Więcej

Konstruowanie i programowanie robotów – ostatnie wolne miejsca

Piątek, 3 lutego 2017

Biblioteka Miejska informuje, że zostały ostatnie trzy wolne miejsca na zajęcia z konstruowania i programowania robotów, które rozpoczynają się 6 lutego w Bibliotece Miejskiej w Lęborku. Zajęcia są odpłatne.

 

Więcej

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Piątek, 3 lutego 2017

Dowódca Garnizonu Lębork oraz Burmistrz Miasta Lęborka serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w V edycji Biegu „Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
Więcej

Rozświetlili świątecznie Lębork. Podsumowanie miejskiego konkursu

Czwartek, 2 lutego 2017

Po raz trzynasty w Lęborku przeprowadzony został Konkurs Świąteczny na Najbardziej Atrakcyjną Dekorację Świąteczną pod hasłem „Rozświetlmy Lębork". Komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie obiekty w poszczególnych kategoriach: Balkony/okna, Ogrody przydomowe oraz Przedsiębiorstwa/Instytucje.
Więcej

O katastrofie morskiej wszechczasów

Środa, 1 lutego 2017

O losach MS „Wilhelma Gustloffa” i intrygujących tajemnicach skarbów przewożonych na jego pokładzie opowie 2 lutego o godz. 18.00 w klubie Biblioteki Miejskiej Maurycy Frąckowiak, członek Lęborskiego Bractwa Historycznego i miłośnik Kresów.
Więcej

Podsumowanie XIII Konkursu na dekoracje świąteczne „Rozświetlmy Lębork”

Środa, 1 lutego 2017

Po raz trzynasty w Lęborku przeprowadzony został Konkurs Świąteczny na Najbardziej Atrakcyjną Dekorację Świąteczną pod hasłem „Rozświetlmy Lębork". Komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie obiekty w poszczególnych kategoriach: Balkony/okna, Ogrody przydomowe oraz Przedsiębiorstwa/Instytucje.

 

Więcej

Katarzyna Groniec zaśpiewa Osiecką

Wtorek, 31 stycznia 2017

Lęborskie Centrum Kultury “Fregata” zaprasza na koncert Katarzyny Groniec. Ta wyjątkowa artystka zaprezentuje w Lęborku swój program pod tytułem “Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej”. Na koncert zapraszamy w piątek, 24 marca 2017 roku. 

Więcej

Spotkanie Kapituły Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Wtorek, 31 stycznia 2017

W dniu 2 lutego godz. 11.00 w Sali Rajców lęborskiego Ratusza zbierze się Kapituła Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Kapituła dba o rozwój i popularyzację Pomorskiej Drogi św. Jakuba.

 

Więcej

Muzyka filmowa i nie tylko – koncert we Fregacie

Piątek, 27 stycznia 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej PROGRESS pod dyrekcją Szymona Morusa. W niedzielę, 5 lutego o godz. 18.00 na scenie w Kinie „Fregata” będzie można usłyszeć najpiękniejsze tematy muzyki filmowej i klasycznej oraz szlagiery operetkowe.
Więcej

W bibliotece o podróży po Kazachstanie

Czwartek, 26 stycznia 2017

W czwartek 26 stycznia o godz. 18.00 Biblioteka Miejska w Lęborku zaprasza, w ramach cyklu spotkań podróżniczych, do klubu na spotkanie z panią Anną Matusewicz, która opowie o podróży, która wymykała się spod wszelkich scenariuszy.

 

Więcej

Halowy Turniej Tenisa Ziemnego „FERIE ZIMOWE 2017”

Środa, 25 stycznia 2017

W dniach 19 - 20 stycznia br. przeprowadzony został singlowy turniej tenisowy. Zawody odbyły się w hali Szkoły Podstawowej nr 8, w kategoriach: chłopców i dziewcząt. Wśród chłopców, po zaciętym meczu finałowym, zwycięstwo odniósł Maks Klawikowski po pokonaniu Piotra Tredera 5:7,7:6 i 10:8 /w tie break-u/, trzecie m-ce zajął Dominik Maszota, przed Adrianem Walkuszem i Bartoszem Kabała.

 

Więcej

Szkolenie dotyczące projektów unijnych

Środa, 25 stycznia 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zapraszają na szkolenie dot. „Najważniejsze zasady przygotowania, realizacji i rozliczania projektów finansowanych z Funduszy Europejskich”, które odbędzie się 30 stycznia 2017 r. w godz. 11.00-15.00 w Starostwie Powiatowym w Lęborku.

 

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF