Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Rekrutacja uzupełniająca do projektu "Na piatkę z plusem"

Wtorek, 13 grudnia 2016

Komisja Rekrutacyjna projektu „Na piątkę z plusem – wzmacnianie kluczowych kompetencji wśród uczniów lęborskich szkół” współfinansowanego ze środków RPO dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 ogłasza przeprowadzenie rekrutacji uzupełniającej do w/w projektu w dniach od 12.12. 2016 roku do 23.12.2016 roku.

 

Więcej

MOF o zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym

Wtorek, 13 grudnia 2016

Zapobieganie chorobom cywilizacyjnym wśród mieszkańców powiatu lęborskiego było głównym tematem spotkania członków Wspólnej Reprezentacji Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka. Spotkanie odbyło się 12 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Lęborku.

 

Więcej

Uczniowie ze szkoły w Garczergorzu z wizytą w ratuszu

Wtorek, 13 grudnia 2016

Lęborski ratusz odwiedzili w poniedziałek (12.12.2016) uczniowie IV i V klasy Zespołu Szkół w Garczegorzu. Uczniowie na Sali Rajców obejrzeli film o średniowiecznych obwarowaniach miasta, a przewodnik turystyczny Jan Kiśluk opowiedział o historii Lęborka. Niespodzianką było spotkanie z burmistrzem Lęborka. Witold Namyślak swoim gościom przekazał słodkie upominki.
Więcej

Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen „Forcecon” w Wejherowie

Poniedziałek, 12 grudnia 2016

Rycerze Jedi, pochód Legionu, unikalne ekspozycje, strefa gier, kiermasz, a przede wszystkim premiera filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” – tak będzie wyglądał Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen „Forcecon”, który odbędzie się 15 grudnia w Wejherowie. Tego dnia wejherowski rynek z Pomnikiem Jakuba Wejhera vel Lorda Vadera i Filharmonia Kaszubska zamienią się w świat rodem z Gwiezdnych Wojen.
Więcej

„Mikołaj, który zapomniał…” w Stacji Kultura

Piątek, 9 grudnia 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem”. 18 grudnia o godz. 15.00 Teatr Lalki „Tęcza” zaprezentuje w Stacji Kultura (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8) przedstawienie pod tytułem „Mikołaj, który zapomniał…”.

 

Więcej

Marzycielska Poczta

Piątek, 9 grudnia 2016

Klub Wolontariuszy „Mamy Moc” zaprasza wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji "Marzycielska Poczta", która polega na pisaniu listów do chorych dzieci. Listy te dają dzieciom siłę do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Chore dzieci i ich rodzice w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki.

 

Więcej

Projekt zmiany planu zagospodarowania do wglądu

Piątek, 9 grudnia 2016

Opracowany projekt zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w obrębie ulic Al. Niepodległości, Węgrzynowicza, Marcinkowskiego, Zwycięstwa w zakresie obejmującym oznaczony tam teren elementarny 10.UU.01., wyłożony zostanie w dniach od 9 grudnia 2016  do  11 stycznia 2017 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Lęborku,  ul. Armii Krajowej 14, pok.116 w godz. od 9.00 do 15.00. 

 

Więcej

XXV Bieg Mikołajkowy – rekordowa ilość sztafet

Czwartek, 8 grudnia 2016

We wtorek 6 grudnia br. przeprowadzone zostały XXV Biegi Mikołajkowe, w których wystartowała rekordowa liczba 22 sztafet, złożonych z dziewcząt i chłopców z lęborskich szkół podstawowych oraz szkół powiatu lęborskiego.
 

Więcej

Przedszkolaki ze świąteczną wizytą w ratuszu

Środa, 7 grudnia 2016

Z świąteczną wizytą burmistrza odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 5. Przedszkolaki złożyły bożonarodzeniowe życzenia, oraz przekazały na ręce Witolda Namyślaka laurkę wykonaną przez jedną z mam. Nie zabrakło wspólnych zdjęć. Na koniec mili goście ratusza zostali obdarowani słodkościami.
Więcej

XXII sesja Rady Miejskiej

Wtorek, 6 grudnia 2016

XXII sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 15 grudnia 2016 r. o godzinie 12.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego. Na sesji rozpatrzone będą projekty uchwał w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej  Miasta Lęborka na lata 2017 – 2030  oraz uchwalenia budżetu Miasta Lęborka na rok 2017.

 

Więcej

Nauczycielki na medal

Wtorek, 6 grudnia 2016

W lęborskim ratuszu gościły dwie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5, laureatki przeprowadzonego jesienią przez Dziennik Bałtycki plebiscytu Nauczyciel na Medal.
Więcej

Mikołajki w kinie Fregata

Wtorek, 6 grudnia 2016

Lęborskie Centrum Kultury zaprasza na Mikołajki w kinie "Fregata". W tym roku 6 grudnia LCK Fregata proponuje animację wytwórni Disneya: „Vaiana. Skarb oceanu”.
Więcej

11 medali pływaków SOLEX-u w Mistrzostwach Okręgu w Gdańsku

Wtorek, 6 grudnia 2016

W dniach 3 i 4 grudnia br. w Gdańsku Chełmie odbyły się Mistrzostwa Okręgu w pływaniu. Doskonałą formę zaprezentowała Weronika Hallmann zdobywając 5 złotych medali i 1 brązowy w konkurencjach indywidualnych.
Więcej

Nowa firma w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Poniedziałek, 5 grudnia 2016

ALU-SYSTEM z Bydgoszczy jest czwartym podmiotem gospodarczym planującym działalność w Podstrefie Lębork Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dziś w ratuszu właściciel firmy Piotr Kałużny z rąk Mirosława Kamińskiego, prezesa PAAR SA oraz burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka odebrał zezwolenie na prowadzenie działalności w Strefie.
Więcej

Wybór składu komisji grantowych i szkolenie dla organizacji pozarządowych

Czwartek, 1 grudnia 2016

30 listopada br. w sali rajców Ratusza swoich przedstawicieli do komisji konkursowych oceniających wnioski grantowe wybrały lęborskie organizacje pozarządowe. Po wyborach przeprowadzone zostało kilkugodzinne, bezpłatne szkolenie "Nowy wzór oferty na realizację zadania publicznego - pisanie wniosków o dotację”. Przeprowadziła je prezes Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku Marta Makuch.
Więcej

XXV Biegi Mikołajkowe

Środa, 30 listopada 2016

Już w najbliższy wtorek 6 grudnia br. przeprowadzone zostaną XXV Biegi Mikołajkowe, w których wystartuje rekordowa liczba sztafet, aż 22, po 11 dziewcząt i chłopców z lęborskich szkół podstawowych oraz szkół powiatu lęborskiego.

Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF