Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Program XIII Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

Środa, 5 października 2016

7 października rozpocznie się XII Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. W programie koncerty chórów, zespołów, Msze Św., konkursy i wiele innych wydarzeń. Program:

 

Więcej

Budżet Obywatelski 2017 - trwa głosowanie

Wtorek, 4 października 2016

Od 1 października 2016 do 14 października 2016 trwa głosowanie nad złożonymi projektami w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2017 rok.
Więcej

Harcerze pamiętaja o Cichociemnych

Wtorek, 4 października 2016

Lęborscy harcerze z 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów imienia generała Stanisława Sosabowskiego oddali hołd Cichociemnym-spadochroniarzom AK, którzy stali się elitą Polski Walczącej. Harcerze spotkali na ulicy Staromiejskiej pod banerem, który zawiesili na początku września przypominając mieszkańcom Lęborka, że Sejm przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2016 rokiem Cichociemnych.
Więcej

Konkurs plastyczny dla dzieci „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!”

Poniedziałek, 3 października 2016

Urząd Marszałkowski organizuje konkurs plastyczny dla dzieci o tematyce unijnej pt. „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!” , w ramach Planu Operacyjnego Jednostki Regionalnej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich dla województwa pomorskiego na lata 2016-2017.

 

Więcej

Nowy projekt dla lęborskich szkół

Piątek, 30 września 2016

Urząd Miejski w Lęborku pozyskał środki na realizację kolejnego projektu oświatowego, który umożliwi lęborskim szkołom podstawowym i gimnazjalnym prowadzenie dodatkowych działań podnoszących kompetencje zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

 

Więcej

Konkurs Sudoku dla seniorów

Piątek, 30 września 2016

Harcerska Drużyna Seniorów „Dęby” wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową organizują konkurs SUDOKU dla Seniorów 60+, który odbędzie się 20 października br. o godz. 13.00 w klubie Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Czołgistów.

 

Więcej

Warsztaty literackie z Danielem Odiją

Piątek, 30 września 2016

W ramach cyklicznych Warsztatów literackich – 15 października o godz. 10.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z Danielem Odiją - w laboratorium (2 piętro) w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Warsztaty odbywać się będą raz w miesiącu.
Więcej

Aktywizacja zawodowa przez projekt „Akademia Zatrudnienia”

Piątek, 30 września 2016

Prywatne Centrum Edukacyjne „Marmołowski” s.c. zaprasza m.in. mieszkańców powiatu lęborskiego do udziału w projekcie „Akademia Zatrudnienia”. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w naszym regionie.
Więcej

Spotkanie dla miłośników gier

Czwartek, 29 września 2016

W niedzielę, 2 października, LCK Fregata zaprasza na piątą imprezę z cyklu Planszozgranie, czyli spotkania z grą planszową na Stacji Kultura w Lęborku.  Tym razem w ramach spotkania zostaną rozegrane eliminacje mistrzostw Polski gry „Królestwo w budowie”.
Więcej

Rajd rowerowy Pocztylion

Środa, 28 września 2016

Rajd rowerowy Pocztylion organizowany jest w sobotę 1 października. Uczestnicy rajdu zbierają się na Placu Pokoju, skąd o godz. 10.00 wyruszą w trasę. Powrót zaplanowany jest około godz. 15.00.
Więcej

Mecz pokazowy II Ligi Trefl Lębork vs Młoda Liga Lotos Trefl Gdańsk

Środa, 28 września 2016

W Hali Widowiskowo - Sportowej w Lęborku 26.09.2016 roku odbył się mecz pokazowy II Ligi Trefl Lębork z Młodą Ligą Lotos Trefl Gdańsk. Gośćmi specjalnymi meczu byli: Andrea Anastasi, Mateusz Mika, Damian Schulz, Bartosz Gawryszewski, Fabian Majcherski, Piotr Gacek i Szymon Jakubiszak. Nie zabrakło także władz miasta Lęborka i oczywiście kibiców.

Więcej

Spektakl dla dzieci w Stacji Kultura - Janek Wędrowniczek

Wtorek, 27 września 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem”. 2 października 2016 roku Teatr Lalki „Tęcza” zaprezentuje w Stacji Kultura (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8) przedstawienie pod tytułem „Janek Wędrowniczek ”.

 

Więcej

Spotkanie z cyklu Ciekawi świata: Gwinea Bissau – zapomniana Afryka

Wtorek, 27 września 2016

Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z cyklu Ciekawi świata  29 września o godz. 18.00 do Klubu biblioteki. Gościem spotkania będzie Piotr Kowalczyk, obieżyświat, pasjonat fotografii i kolekcjoner skamieniałości.

 

Więcej

Sukces lęborczan na zawodach osób niepełnosprawnych

Wtorek, 27 września 2016

Lęborczanka, Karolina Karpik zdobyła 1. miejsce indywidualnie na ogólnopolskich zawodach sportowych osób niepełnosprawnych, w dyscyplinie paraolimpijskiej „Boccia”. Integracyjny Turniej Boccia dla osób niepełnosprawnych odbył się w dniach 22 – 25 września 2016 r. Ostrów Mausz w Hali sportowej w Sulęczynie.
Więcej

Środa z funduszami dla przedsiębiorców

Wtorek, 27 września 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne „Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na inwestycje proekologiczne, w tym odnawialne źródła energii”. Spotkanie odbędzie się 5 października (środa) w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku przy ul. Portowej 13B.
Więcej

Trefl Lębork - nowa drużyna piłki siatkowej mężczyzn

Wtorek, 27 września 2016

W dniu 26.09.2016 roku zostało podpisane Porozumienie pomiędzy Urzędem Miejskim w Lęborku a Stowarzyszeniem Przyjaciół Siatkówki. Strony zobowiązały się do wspierania działań na rzecz Zespołu II Ligi Piłki Siatkowej Trefl Lębork, powołanego dzięki porozumieniu pomiędzy Stowarzyszeniem a Lotos Trefl Gdańsk.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF