Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Trwają zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Wtorek, 13 września 2016

Tylko do 30 września można zgłaszać drużyny do XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.  Wielki Finał już po raz czwarty rozegrany zostanie na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

 

Więcej

XVII Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Tenisie

Poniedziałek, 12 września 2016

Turniej odbędzie się 17 września 2016 – początek gier o godzinie 9.15 na kortach przy ul. 9 Maja. Zgłoszenia w dniu turnieju 9.00 – 9:15 u organizatora. Organizatorami są: Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku i Szkoła Tenisa „SMECZ”.

 

Więcej

VIII MTB TOUR LĘBORK Pazur Lęborskiego Lwa

Poniedziałek, 12 września 2016

W sobotę 10 września br. w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku wystartował wyścig rowerowy MTB Pazur Lęborskiego Lwa. Już po raz ósmy zawodnicy ścigali się w następujących kategoriach: Smerfy, Mini, Hobby oraz Mega.
Więcej

Prace ziemne na boisku przy Gimnazjum nr 2

Poniedziałek, 12 września 2016

Do połowy listopada ma być wszystko gotowe. Trwają prace ziemne na boisku przy Gimnazjum nr 2. Wokół obecnego boiska powstanie 4-torowa bieżnia okólna o długości 250 metrów z 100 metrową prostą i skocznią do skoku w dal oraz wielofunkcyjne boiska. Kompleks zyska też nowe ogrodzenie, piłkochwyty, ławki czy kosze, a cały teren zostanie na nowo zagospodarowany.
Więcej

Warsztaty i pokazy tańców dawnych

Poniedziałek, 12 września 2016

„Warsztaty i pokazy tańców dawnych” oraz warsztaty z średniowiecznego piśmiennictwa i pieczętowania lakiem to impreza tradycyjnie towarzysząca Europejskim Dniom Dziedzictwa w Lęborku. W tym roku wydarzenie zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury wraz z Urzędem Miejskim w Lęborku, Muzeum, oraz Parafią Św. Jakuba Apostoła odbyło się 9 września br.
Więcej

Zaproszenie na losowanie kolejności projektów

Piątek, 9 września 2016

Burmistrz Miasta zaprasza mieszkańców oraz wnioskodawców projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2017 rok, na publiczne losowanie kolejności projektów na Liście projektów do głosowania.

Więcej

Budowa Buczka do granic miasta

Piątek, 9 września 2016

Trwa budowa ulicy Buczka. Ostatni etap inwestycji na dynamicznie rozwijającym się osiedlu to budowa 450 metrowego odcinka ulicy do granicy z gminą Nowa Wieś Lęborska. W ramach inwestycji powstanie asfaltowa droga, kanalizacja deszczowa, ciąg pieszo-rowerowy, zatoki autobusowe oraz rondo. Przebudowane zostanie też oświetlenie. Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Wykonawcą jest firma Strabag. Koszt inwestycji to ok. 824 tys. zł. 
Więcej

Zaproszenie na Warsztaty i pokazy tańców dawnych

Piątek, 9 września 2016

Imprezą towarzyszącą Europejskim Dniom Dziedzictwa w Lęborku będą „Warsztaty i pokazy tańców dawnych” oraz warsztaty z średniowiecznego piśmiennictwa i pieczętowania lakiem organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury wraz z Urzędem Miejskim w Lęborku, Muzeum oraz Parafią Św. Jakuba Apostoła. Start imprezy 9 września br. o godz. 16 przy Galerii Delfino (ul. Staromiejska).
Więcej

Biesiada i Nordic Walking w Obliwicach

Piątek, 9 września 2016

GOK w Nowej Wsi Lęborskiej i Fundacja Ekologiczno-Sportowa im. T. Hopfera zapraszają 10 września (sobota) do Obliwic na Półmaraton Nordic Walking i Biesiadę Ekologiczną. Zawody rozpoczną się o godz. 10.30, początek Biesiady o 17.30.
Więcej

Europejskie Dni Dziedzictwa w lęborskim Muzeum

Piątek, 9 września 2016

Muzeum w Lęborku, w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa odbywających się pod hasłem Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki zaprasza w dniach 10 i 11 września br. w godz. 11.00-16.00 do bezpłatnego zwiedzania Muzeum oraz baszt nr 24 i 27.
Więcej

Weryfikacja wniosków Budżetu Obywatelskiego zakończona

Czwartek, 8 września 2016

Zgodnie z par. 4 ust. 7 Załącznika nr 1 do Uchwały Nr XVIII-246/2016 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 09.06.2016 r. w sprawie przyjęcia "Zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miasto Lębork dotyczących Budżetu Obywatelskiego" Burmistrz Miasta informuje, że w dniu 08.09.2016 r. Zespół Weryfikacyjny zakończył weryfikację merytoryczną projektów złożonych w ramach “Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2017 r. Na liście projektów do głosowania znajdzie się 14 projektów w trzech kategoriach: 4 projekty nieinwestycyjne, 3 projekty małe inwestycyjne oraz 7 projektów dużych inwestycyjnych. 

Więcej

Zbadaj słuch w słuchobusie

Czwartek, 8 września 2016

W ramach Narodowego Test  Słuchu – kampanii społecznej prowadzonej od pięciu lat dotyczącej profilaktyki chorób słuchu w dniu 15 września na placu Pokoju w Lęborku w godz. 9.00-15.00 będzie można bezpłatnie zbadać słuch.

 

Więcej

Propozycje realizacji zadań publicznych z zakresu sportu

Środa, 7 września 2016

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w mieście Lęborku, propozycje klubów sportowych dotyczące realizacji zadań publicznych z zakresu sportu należy składać do 30 września roku poprzedzającego rok realizacji projektu, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

Więcej

Uwaga przedsiębiorco! Ostrzeżenie w sprawie wpisów do CEIDG

Środa, 7 września 2016

W związku z utrzymującym się stale zjawiskiem kierowania do przedsiębiorców wpisanych do CEIDG – odpłatnych ofert, kierowanych przez prywatne rejestry o nazwach zbliżonych do „CEIDG”, Ministerstwo Rozwoju przypomina, że wpis do CEIDG oraz wszelkie zmiany wpisu są bezpłatne.

Więcej

„Bon edukacyjny 3+” dla pierwszaków

Środa, 7 września 2016

Do 30 września 2016 r. rodzice, których dzieci rozpoczynają naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej na terenie miasta Lęborka posiadający lęborską Kartę „Duża Rodzina 3+” mogą ubiegać się o „Bon edukacyjny 3+”  w wysokości  100 zł. Środki finansowe w postaci „bonu edukacyjnego 3+” powinny zostać przeznaczone wyłącznie na wsparcie procesu edukacyjnego dziecka. 

Więcej

Rusza budowa boisk przy Gimnazjum nr 2 i ZS nr 3

Wtorek, 6 września 2016

Rozpoczyna się budowa boisk przy Gimnazjum nr 2 i Zespole Szkół nr 3 w Lęborku. Szeroki zakres ma inwestycja przy gimnazjum. Powstaną tam dwa uniwersalne boiska i lekkoatletyczna bieżnia. Z kolei w ZS nr 3 przy Al. Wolności w miejsce wyeksploatowanego asfaltowego boiska stanie nowoczesny obiekt z poliuretanową nawierzchnią.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF