Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ostrzeżenie: deszcz i wiatr

Środa, 6 lipca 2016

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanych silnych opadach oraz wietrze na terenie województwa pomorskiego.

 

Więcej

Żyj dla innych – warsztaty dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych

Środa, 6 lipca 2016

Stowarzyszenie Żyj dla Innych zaprasza na bezpłatne warsztaty dla opiekunów, rodzin, bliskich i wolontariuszy, które odbędą się w piątek 8 lipca o godz. 17.30 w Domu Seniora Magnolia przy ul. Poznańskiej 5. Temat spotkania: Ruch to lekarstwo czyli zbawienna rehabilitacja cz. II.
Więcej

Ogłoszenie

Środa, 6 lipca 2016

Zgodnie z § 1 ust. 9 pkt. a) Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr XVIII-246/2016 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 9 czerwca 2016 r. w sprawie przyjęcia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miasto Lębork dotyczących Budżetu Obywatelskiego, Burmistrz Miasta Lęborka informuje mieszkańców Lęborka o zamiarze przeprowadzenia konsultacji Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2017 rok.

Więcej

Lęborska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna koncertowała w Sanktuarium

Wtorek, 5 lipca 2016

W poniedziałek 4 lipca w Sanktuarium św. Jakuba Ap. przed licznie zgromadzoną publicznością koncert dała Lęborska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna. Orkiestra działa od roku, a kierownikiem i dyrygentem orkiestry jest Paweł Słoniec.

Więcej

Narada ws. Lęborskich Dni Jakubowych

Wtorek, 5 lipca 2016

We wtorek w Ratuszu odbyło się spotkanie robocze organizatorów i współorganizatorów Lęborskich Dni Jakubowych. Święto Miasta w tym roku odbędzie się 22-24 lipca br. Wspólna narada podsumowała działania instytucji, służb mundurowych, parafii i wielu osób zaangażowanych w przygotowania do lipcowej imprezy.
Więcej

Spotkanie z Moniką Micksch – entuzjastka Camino ze środkowej Frankonii

Wtorek, 5 lipca 2016

3 lipca 2017 roku do Lęborka zawitała MONIKA MICKSCH z Ansbach w Środkowej Frankonii. Chciała się spotkać z przedstawicielami inicjatorów i opiekunów Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Sama jest entuzjastką Camino, zaangażowaną w funkcjonowanie DER MITTELFRÄNKKISCHE JAKOBSWEG wiodącej z Norymbergii (Nürnberg) do Rothenburg.  

Więcej

Skrzyżowanie połączy Żeromskiego, Jana Pawła II i Teligi

Poniedziałek, 4 lipca 2016

Rusza drogowa inwestycja znacznie poprawiająca komunikację Osiedla Sportowa z miastem. W osi obwodnicy na wysokości kościoła przy ul. Teligi wybudowane zostanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które połączy tę część osiedla z obwodnicą i z ulicą Żeromskiego. Zmotoryzowani zyskają nowy wyjazd z osiedla, a piesi możliwość bezpiecznego przejścia przez obwodnicę w kierunku dworca PKP i centrum handlowego. Dziś to duży problem dla mieszkańców wciąż rozbudowującego się osiedla.
Więcej

Koncert w Sanktuarium św. Jakuba

Poniedziałek, 4 lipca 2016

W poniedziałek 4 lipca o godz. 19.00 w Sanktuarium św. Jakuba Ap. odbędzie się koncert Lęborskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej.

 

Więcej

Zajęcia z Zumby na Placu Pokoju

Niedziela, 3 lipca 2016

Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby aktywnie spędzać czas na zajęcia z Zumby na Placu Pokoju. W wakacyjne środy będzie można skorzystać z bezpłatnych i otwartych treningów Zumba Fitness. Zajęcia będą odbywały się 6, 13 i 20 lipca oraz 3, 10 i 17 sierpnia.
Więcej

Niedzielne atrakcje na Placu Pokoju

Czwartek, 30 czerwca 2016

Lęborskie  Centrum Kultury „Fregata” i Urząd Miejski w Lęborku zapraszają najmłodszych w każdą niedzielę lipca od godz. 12.30 na atrakcje na Placu Pokoju. Pierwsze spotkanie już 3 lipca! Za symboliczną opłatą będzie można skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni. Dodatkowo zostanie ustawiony suchy basen z piłkami,  stoisko malowania twarzy i tworzenia zwierzątek z balonów oraz puszczanie ogromnych baniek mydlanych.
Więcej

Wizyta młodzieży z Hiszpanii w ramach projektu „Żyj wolniej”

Czwartek, 30 czerwca 2016

W poniedziałek 27 czerwca 2016 roku wizytę lęborskim ratuszu złożyli młodzi ludzie z AJ MESA LOCAL JUVENTUD DE PUENTE GENIL z miejscowości Puente Genil w Hiszpanii. Młodzież przyjechała do Lęborka w ramach wymiany, w związku z realizacją projektu „Żyj wolniej” (ang. „Slow Life”) w ramach programu Erasmus +. Organizacją goszczącą jest w Lęborskie Towarzystwo Oświatowe, Społeczne Gimnazjum Językowe.
Więcej

Tczewska utwardzona

Czwartek, 30 czerwca 2016

Zakończyły się prace drogowe przy ulicy Tczewskiej. Boczny odcinek ulicy w kierunku przedszkola został utwardzony płytami YOMB. Remont obejmował 73 metry drogi dojazdowej i utwardzenie miejsc parkingowych na 6 pojazdów. Miejską inwestycję zrealizowała firma MAXBRUK, koszt 46 tys. zł.
Więcej

X Ogólnopolski Turniej Łucznictwa Tradycyjnego w Lęborku

Wtorek, 28 czerwca 2016

X Turniej Łucznictwa Tradycyjnego w Lęborku organizuje 2 lipca br. Lęborska Drużyna Łucznicza. Turniej odbędzie się na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Lęborku, ul. 9 Maja (Stary Basen). Rozpoczęcie turnieju godz. 10.30. Zapisy uczestników turnieju: godz. 9.30 - 10.30.
Więcej

Środa z Funduszami dla osób młodych

Wtorek, 28 czerwca 2016

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne„Środę z Funduszami dla osób młodych” w dniu 6 lipca w godz. 10.00-13.00 w Słupskim Inkubatorze Technologicznym przy ul. Portowej 13 B (sala konferencyjna I piętro).
Więcej

Wakacje na sportowo

Poniedziałek, 27 czerwca 2016

W okresie wakacji letnich Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku organizuje cykl imprez sportowych pod patronatem Burmistrza Miasta pn. „Bezpieczne Wakacje 2016”.
Więcej

Pogoń na tronie w podwójnej koronie!

Sobota, 25 czerwca 2016

Niesamowity sezon mają za sobą piłkarze Pogoni Lębork. Tydzień temu wywalczyli awans do III ligi do której wracają po 16 latach, a w piątek w Rumi w finale wojewódzkiego PP pokonali Brdę Przechlewo 4:2 i zdobyli regionalny Puchar Polski. Daje on przepustkę do gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. W połowie lipca w rundzie przedwstępnej Pogoń podejmie drugoligową Kotwicę Kołobrzeg.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF