Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Przetarg na budowę mostu ogłoszony

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

Burmistrz Lęborka ogłosił przetarg na budowę nowego mostu na rzece Łebie. Most połączy ul. Weterynaryjną z Komuny Paryskiej tworząc alternatywny przejazd w północnej części miasta. Most w tym miejscu przewidywany był w planie miejscowym już w latach 90-tych. W ostatnich latach o jego budowę mocno zabiegali mieszkańcy (m.in. petycja 200 osób). Mostowa inwestycja ma m.in. pośrednio odciążyć ruch na skrzyżowaniach Armii Krajowej z Czołgistów czy Al. Wolności. Most skróci także dojazd straży pożarnej do rozległej części miasta.
Więcej

II Półmaraton Wrotkarski przyciągnął tłumy

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

W niedzielę w Lęborku przeprowadzony został po raz drugi Półmaraton Wrotkarski, w którym wystartowała rekordowa liczba zawodniczek i zawodników. Aż 150 uczestników z całej Polski przyjechało do naszego miasta, by wziąć udział w zawodach, m.in. z Warszawy, Szczecina, Lubina, Tomaszowa Mazowieckiego, Koszalina, Iławy, Białogardu, Bydgoszczy, Giżycka, Kętrzyna, Trójmiasta i powiatu lęborskiego.
Więcej

Lęborskie Dni Techniki dla Juniora – "Młody Technik"

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

3 czerwca 2016 r. w Społecznej Językowej Szkole Podstawowej w Lęborku pod hasłem „Lęborskie Dni Energii” odbyły się Lęborskie Dni Techniki dla Juniora „Młody Technik”. W ramach spotkania z uczniami i przedszkolakami pracownicy PGNIG zaprezentowali lekcję „Błękitna lekcja”, a uczniowie szkoły pokazali prezentacje o odnawialnych źródłach energii oraz roboty. Spotkanie było także okazją by rozstrzygnąć i wręczyć nagrody w konkursie „Czysta Energia – Czysty Lębork”.
Więcej

Ekologiczne ciepło dla mieszkańców Lęborka

Piątek, 3 czerwca 2016

W dniu 2 czerwca 2016 roku miało miejsce oficjalne otwarcie elektrociepłowni w Lęborku. Projekt „Budowa elektrociepłowni opalanej biomasą jako podstawowego źródła ciepła w systemie ciepłowniczym miasta Lębork" to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez Samorząd Miasta Lęborka na przestrzeni ostatnich lat. Przedsięwzięcie zrealizowane mogło być dzięki olbrzymiemu wsparciu finansowemu ze strony Szwajcarii. Koszty inwestycji -  ponad 11 mln 600 tys. franków szwajcarskich, w 85 procentach sfinansowała Szwajcaria, w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy poprzez Sekretariat Stanu ds. Gospodarczych (SECO). Pozostałe środki finansowe zabezpieczyła w swoim budżecie Gmina Lębork.
Więcej

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda na placu Pokoju

Piątek, 3 czerwca 2016

Dziś i jutro (3-4 czerwca) na Placu Pokoju w specjalistycznym ambulansie prowadzone są kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania odbywają się na podstawie przeprowadzonych 2 tygodnie temu zapisów. Prowadzą je specjaliści współpracujący z Fundacją Ronalda McDonalda. W Lęborku przez 2 dni badaniami ma być objętych ok. 160 dzieci.
Więcej

XVIII Sesja Rady Miejskiej

Piątek, 3 czerwca 2016

XVIII sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 9 czerwca 2016 o godzinie 12.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku.
Więcej

II Półmaraton Wrotkarski

Piątek, 3 czerwca 2016

W niedzielę 5 czerwca  2016r. w Lęborku odbędzie się II Półmaraton Wrotkarski.
Więcej

Wyróżnienie Honorowe ,,Lęborski Lew"

Piątek, 3 czerwca 2016

Kapituła Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „LĘBORSKI LEW” zawiadamia, że w dniach od 10 czerwca do 20 czerwca 2016 r. można składać wnioski o nominowanie do otrzymania Wyróżnienia „Lęborski Lew” jako wyraz najwyższego uznania i szacunku za wkład wniesiony w rozwój i promocję Miasta Lęborka.

 

Więcej

Zapraszamy na oficjalne otwarcie Elektrociepłowni w Lęborku

Czwartek, 2 czerwca 2016

Burmistrz Miasta Lęborka serdecznie zaprasza na oficjalne otwarcie Elektrociepłowni w Lęborku 2 czerwca br.

Projekt „Budowa elektrociepłowni opalanej biomasą jako podstawowego źródła ciepła w systemie ciepłowniczym miasta Lębork" dofinansowany ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy, to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez Samorząd Miasta Lęborka na przestrzeni ostatnich lat.

Więcej

Ostrzeżenie pogodowe

Środa, 1 czerwca 2016

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega przed mogącymi wystąpić na terenie naszego województwa burzami.  Burze z opadami deszczu i gradu mogą występować w dniu 1.06. do ok. godziny  02.00 dnia 2.06.2016.

 

Więcej

Dzień Dziecka na placu Pokoju

Środa, 1 czerwca 2016

1 czerwca placem Pokoju zawładnęły dzieci. Słoneczna pogoda i moc atrakcji przygotowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji dla najmłodszych przyciągnęły zastępy amatorów dobrej zabawy.
Więcej

XXXIII Lęborskie Dni Techniki pod znakiem energii

Środa, 1 czerwca 2016

Organizowane  już po raz 33. Lęborskie Dni Techniki, w tym roku odbywają się pod hasłem Lęborskie Dni Energii. Inauguracja odbędzie się w piątek 3 czerwca o godz. 13.30 w sali audiowizualnej ZSM-I przy ul. Marcinkowskiego 1.
Więcej

Lęborczanka Weronika Hallmann w reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwa Europy na Węgrzech

Środa, 1 czerwca 2016

W dniach 26 - 30 maja 2016 na 50 metrowej pływalni w Szczecinie 678 zawodników ze 136 klubów walczyło o minima kwalifikacyjne na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro oraz Mistrzostwa Europy Juniorów w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów w pływaniu.
Więcej

II Piknik Modelarski w ramach Lęborskich Dni Techniki

Środa, 1 czerwca 2016

W dniu 20 maja 2016 r. odbył się II Piknik Modelarski, zorganizowany przy współudziale Komitetu Terenowego NOT w Lęborku oraz lęborskich pasjonatów modelarstwa i motolotniarstwa.
Więcej

Będzie asfalt na Strzelców Podhalańskich i Dywizjonu 303

Środa, 1 czerwca 2016

Trwają intensywne prace przy budowie ulicy Dywizjonu 303 i równoległej do niej Strzelców Podhalańskich.  Po ułożeniu kanalizacji deszczowej z systemem podczyszczania wód opadowych kończy się przygotowanie podbudowy pod ułożenie asfaltowej jezdni. Koszt budowy ul. Dywizjonu 303 to 213 tys. zł, a Strzelców Podhalańskich 233 tys. zł. Obie inwestycje realizuje firma Strabag.
Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF