Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Wizyta delegacji Federacji Europejskich Dróg św. Jakuba w Lęborku

Wtorek, 22 marca 2016

W dniach 18-19 marca 2016 roku gościli w Lęborku przedstawiciele Federacji Europejskich Dróg św. Jakuba: Gérard Beaume kierownik - koordynator Europejskiej Federacji Le Puy-en-Velay z Francji, Jean-Marc Van Espen Prezes Europejskiej Federacji oraz Francis Malacord członek Komitetu Sterującego - Dyrektor Federacji Turystyki z Belgii.

Więcej

Komunikacja miejska w święta

Wtorek, 22 marca 2016

Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku Spółka z o.o. informuje, że w okresie Świąt Wielkanocnych autobusy miejskie kursować będą następująco

 

Więcej

Konkursowe kaszubskie pisanki

Wtorek, 22 marca 2016

Rozstrzygnięty został IV Powiatowy Konkurs Plastyczny na Kaszubską Pisankę, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku. 

 

Więcej

Misterium Męki Pańskiej w Parku Chrobrego

Wtorek, 22 marca 2016

W Niedzielę Palmową 20 marca br. odbyło się widowisko plenerowe w Lęborku czyli Misterium Męki Pańskiej. Lęborczanie po raz trzeci mogli oglądać ostatnie godziny z życia Chrystusa. Misterium to piękna, wielkopostna forma spotkania ze sztuką, która ma poruszyć ludzkie serca i przygotować odbiorców na święta Zmartwychwstania Pańskiego.
Więcej

W Lęborku powstała Gminna Rada Seniorów

Wtorek, 22 marca 2016

Na podstawie uchwały Rady Miejskiej nr XII-189/2015 z dnia 18.12.2015r. powołana została w Lęborku Gminna Rada Seniorów.

 

Więcej

Jak zapobiegać pożarom - turniej wiedzy

Wtorek, 22 marca 2016

W dniu 17.03.2016 r  w Gimnazjum Nr 1  przeprowadzono Turniej Wiedzy Pożarniczej  pod hasłem  "Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorami konkursu byli   Burmistrz Miasta Lęborka, Ochotnicza Straż Pożarna, Państwowej Straży Pożarnej oraz Gimnazjum Nr 1 w Lęborku.

Więcej

XVII sesja Rady Miejskiej

Poniedziałek, 21 marca 2016

XVII sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 31 marca 2016 o godzinie 12.00 w Sali Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego.

 

Więcej

Lębork przywitał wiosnę

Poniedziałek, 21 marca 2016

21 marca br. Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborka - Łeba” zorganizowała rajd pieszy na trasie Lębork – Garczegorze – Wilkowo (15 km), który wyruszył z Pl. Pokoju o godzinie 9.00, rozpoczynając tym samym świętowanie w Lęborku Pierwszego Dnia Wiosny.

Więcej

"Wiosenny tułacz” dotrze do Lęborka

Poniedziałek, 21 marca 2016

2 kwietnia br. na terenie Lęborka i okolic odbędzie się Rajd na Orientację „WIOSENNY TUŁACZ”. Celem pieszo-rowerowego rajdu jest praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, sprawdzenie granic własnej wytrzymałości i odporności, a przy okazji możliwość poznania piękna i walorów krajoznawczych naszego miasta i okolic.
Więcej

Świąteczna amnestia dla przetrzymujących książki

Poniedziałek, 21 marca 2016

W Bibliotece miejskiej prawie 900 czytelników przetrzymuje od ponad roku ponad 1700 woluminów. W okresie 21 – 31 marca br.  lęborska biblioteka ogłasza ŚWIĄTECZNĄ AMNESTIĘ dla osób zalegających ze zwrotem książek lub innych materiałów –można je zwrócić, nie ponosząc żadnych opłat za ich przetrzymanie!

 

Więcej

IV Powiatowy Konkurs Wiosenny Powiew Poezji

Poniedziałek, 21 marca 2016

17 marca odbyła się czwarta edycja konkursu recytatorskiego „Wiosenny Powiew Poezji im. Gustawa Holoubka”. Głównymi organizatorami konkursu byli Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji nr 103 w Lęborku oraz WiFot.
Więcej

Informacje o Programie Rodzina 500 plus

Piątek, 18 marca 2016

Wnioski o świadczenie z Programu Rodzina 500 plus będzie można pobrać i składać od 1 kwietnia 2016 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lęborku.

 

Więcej

Ambasador Republiki Łotewskiej w Lęborku

Piątek, 18 marca 2016

 W dniu 17 marca 2016 roku Lębork odwiedził Pan Ilgvars Kļava, Ambasador Republiki Łotewskiej w Polsce. W trakcie wizyty ambasador zwiedził Muzeum w Lęborku, gdzie miał możliwość obejrzenia i zapoznania się z jego unikalnymi zbiorami. Następnie Pan Ilgvars Kļava spotkał się w ratuszu z Witoldem Namyślakiem, Burmistrzem Miasta Lęborka.

Więcej

Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY zasila inicjatywy Pomorzan

Piątek, 18 marca 2016

Stowarzyszenie EDUQ zachęca do udziału w trzeciej edycji konkursu grantowego Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach P FIO oraz środków Gmin: Łeba, Cewice, Lębork, Luzino, Starostwa Powiatowego w Lęborku i Stowarzyszenia EDUQ.
Więcej

Spotkanie ws. „Arki Pomorza”

Piątek, 18 marca 2016

15 marca br. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbyło się pierwsze spotkanie potencjalnych polskich partnerów projektu pod roboczą nazwą „Arka Pomorza”. Spotkanie zostało zorganizowane w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Gmin RP „Euroregion Bałtyk” i dotyczyło wspólnej pracy nad w/w projektem, omówienia planowanych działań, ustalenia struktury polskiego partnerstwa i strategii projektu.

Więcej

Kreatywne pisanki 2 – warsztaty i kiermasz

Czwartek, 17 marca 2016

Biblioteka miejska zaprasza do klubu w dniu 22 marca (wtorek), gdzie w godz. 15.30-18.00 odbędą się - już po raz drugi - warsztaty artystyczne i kiermasz. Wstęp wolny.

 

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF