Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Spotkania informacyjne dotyczące Funduszu Akumulator Społeczny

Piątek, 8 kwietnia 2016

Stowarzyszenie EDUQ informuje i zachęca do udziału w trzeciej edycji konkursu grantowego Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach P FIO oraz środków Gmin: Łeba, Cewice, Lębork, Luzino, Nowa Wieś Lęborska, Starostwa Powiatowego w Lęborku i Stowarzyszenia EDUQ.
Więcej

100 mln drzew do 2017 roku

Piątek, 8 kwietnia 2016

Nadleśnictwo Lębork zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego sadzenia lasu. Spotykamy się 14.04.2016 r. o 9.00 pod Leśniczówką Małoszyce.

Więcej

XV Pomorskie przesłuchania klas instrumentów dętych

Piątek, 8 kwietnia 2016

W Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku odbyły się  XV Pomorskie Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych.

 

Więcej

Projekt PUP Aktywni 50+

Czwartek, 7 kwietnia 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy na realizację programu pn. „Aktywni 50+” na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych powyżej 50 roku życia.
Więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie wielorodzinnej

Środa, 6 kwietnia 2016

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni kwietnia. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć! 

Więcej

Konkurs ASOS - edycja 2016

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło kolejną edycję konkursu w ramach Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Więcej

Liga Pływacka 2016

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Zawody odbędą się w dniu 9 kwietnia 2016 (sobota) o godz. 9.00 na pływalni miejskiej w Lęborku, ul. Olimpijczyków 31.
W zawodach uczestniczyć mogą dzieci z Lęborka i okolic. Zgłoszenia do zawodów przyjmuje biuro Centrum Sportu i Rekreacji w terminie do dnia 4 kwietnia br.
Więcej

Wystawa Lęborskiego Klubu Fotograficznego

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Lęborski Klub Fotograficzny działający przy LCK „Fregata” zaprasza na wystawę fotograficzną pod tytułem „Zima 2015”. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia br. o godz. 18.00 w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy alei Niepodległości 6 w Lęborku.
Więcej

Marsz dla Autyzmu przeszedł ulicami Lęborka

Niedziela, 3 kwietnia 2016

2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. W Lęborku i Powiecie Lęborskim Dni Autyzmu to wiele różnorodnych wydarzeń, trwających kilka dni. Organizatorem większości z nich było Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Burmistrz Miasta Lęborka objął Honorowy Patronat nad Dniami Autyzmu, a współorganizatorami wydarzenia były m.in. LCK "Fregata" czy Muzeum.
Więcej

Zdrowa woda nie w pokoju zdrojowym, ale w każdym kranie

Piątek, 1 kwietnia 2016

Prima aprylisowym żartem okazała się informacja o uruchomieniu pokoju zdrojowego w Wieży Ciśnień. Okazuje się jednak, że informacja o wyjątkowo zdrowej wodzie w Lęborku jest jak najbardziej prawdziwa. Woda ta pozyskiwana ze źródeł w Okalicach spełnia najwyższe standardy co potwierdza regularny monitoring Sanepidu i laboratorium MPWiKu. Nic dziwnego, że lęborska woda z kranu coraz częściej wypiera z domów wodę butelkowaną, 100 razy droższą niż ta w kranie.
Więcej

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

Piątek, 1 kwietnia 2016

2 kwietnia na całym świecie obchodzimy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jednym z symboli solidarności z osobami z zaburzeniami autystycznymi jest niebieska wstążeczka. Właśnie z taką wstążeczką Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka i pracowników ratusza odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu  "Niebieski Skarb" z Lęborka.
Więcej

Źródło bije pod Parkiem Chrobrego

Piątek, 1 kwietnia 2016

Przebudowa i udostępnienie mieszkańcom i turystom zabytkowej Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego na potrzeby wystaw muzealnych i punktu widokowego jest jednym z głównych elementów rewitalizacji Parku Chrobrego. Podczas prac przygotowawczych pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji odkryli źródło z wysoko zmineralizowaną wodą. Pozwoli to na otwarcie w Wieży Ciśnień pijalni wód.
Więcej

Są środki na przygotowanie programów rewitalizacji pomorskich miast

Czwartek, 24 marca 2016

23 marca br. Marszałkowie Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski, podpisali z burmistrzami i prezydentami pomorskich miast umowy przyznające dotacje w łącznej wysokości 3,7 mln zł, które mają służyć przygotowaniu kompleksowych programów rewitalizacji.
Więcej

Lęborski Dzień Jedności Kaszubów

Czwartek, 24 marca 2016

Stowarzyszenie dla kultury regionu „TATCZËZNA” oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Lębork zorganizowały dla mieszkańców powiatu lęborskiego, sympatyków kultury kaszubskiej Dzień Jedności Kaszubów.

Więcej

Pierwsza runda play off Amatorskiej Ligi Siatkówki za nami

Czwartek, 24 marca 2016

Znamy już 4 najlepsze zespoły, które będą walczyć w półfinałach Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Po rozegraniu dwumeczu w pierwszej rundzie play off można powiedzieć że nie zawiedli faworyci.

Więcej

Świąteczne spotkania z przedszkolakami w ratuszu

Środa, 23 marca 2016

W dniu 22 marca dzieci z Przedszkola nr 2 wraz z wychowawczyniami złożyły świąteczną wizytę  władzom miasta. Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. Przedszkolaki odwiedziły Witolda Namyślaka Burmistrza Miasta w jego gabinecie i podarowały Wielkanocne Życzenia.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF