Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ogłoszenie

Piątek, 19 lutego 2016

Zgodnie z § 6 Uchwały Nr XXXI-564/2014 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 9 stycznia 2014 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie Miasta Lęborka konsultacji społecznych projektu „Budżet Obywatelski w Lęborku”, Burmistrz Miasta zawiadamia mieszkańców Lęborka o zamiarze przeprowadzenia konsultacji Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2016 rok.

Więcej

Doodatkowe seanse „Planety singli”

Piątek, 19 lutego 2016

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem „Planetą singli” kino „Fregata” organizuje dodatkowe pokazy tego filmu, które odbędą się w najbliższy  poniedziałek, 22 lutego o godzinie 17:00 i 19:45.

 

Więcej

Ferie z rakietą

Piątek, 19 lutego 2016

W pierwszym tygodniu ferii zimowych Centrum Sportu i Rekreacji, Szkoła Tenisa „SMECZ” zorganizowały w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 dwudniowy błyskawiczny turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży. Turniej przeprowadzony został w trzech kategoriach.
Więcej

Nowe projekty realizowane przez lęborski PUP

Czwartek, 18 lutego 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki z Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Samorządu Województwa Pomorskiego na realizację Programu Regionalnego - „Wspieranie tworzenia nowych miejsc pracy na obszarach wiejskich w oparciu o wykorzystanie lokalnych zasobów – GRYF”.
Więcej

Nowowiejski pokaz gołębi i drobiu rasowego

Środa, 17 lutego 2016

Pokaz gołębi rasowych i drobiu rasowego odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej wsi Lęborskiej w dniach 27-28 lutego 2016 r. Pokaz ma charakter otwarty.

 

Więcej

Można składać wnioski o dotację na usuwanie azbestu w roku 2016

Środa, 17 lutego 2016

Po raz piąty Gmina Miasto Lębork będzie się ubiegać o dotację na usunięcie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości na terenie Lęborka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach konkursu pod nazwą Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2016).

Więcej

Czyste powietrze Pomorza - edycja 2016

Środa, 17 lutego 2016

Gmina Miasto Lębork planuje po raz kolejny przystąpić do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pod nazwą Czyste powietrze Pomorza.
Więcej

Bezpłatne badania profilaktyczne

Poniedziałek, 15 lutego 2016

Bezpłatne badania profilaktyczne z zakresu ochrony i promocji zdrowia dla mieszkańców Powiatu Lęborskiego w 2016 roku, finansowane przez Powiat Lęborski.

Więcej

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Poniedziałek, 15 lutego 2016

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendia  Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków potrwa do 20 marca br.

Więcej

Rozpoczęły się ferie!

Poniedziałek, 15 lutego 2016

Rozpoczęły się ferie zimowe w naszym województwie. Na ten okres lęborskie placówki kulturalne, Centrum Sportu i Rekreacji, Muzeum, Biblioteka Miejska i Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" przygotowały ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu.

Więcej

Ferie z biblioteką

Piątek, 12 lutego 2016

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału dzieci ze szkół podstawowych podczas ferii zimowych.
Więcej

Konkurs Literacki „Legendy Błękitnej Krainy” rozstrzygnięty

Piątek, 12 lutego 2016

Rozstrzygnięty został X Otwarty Konkurs Literacki Legendy Błękitnej Krainy, organizowany co roku przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemia Lęborska - Łeba przy współpracy z Urzędem Miejskim oraz Starostwem Powiatowym. Wpłynęło ogółem 45 legend.
Więcej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do Gminnej Rady Seniorów w Lęborku

Czwartek, 11 lutego 2016

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza nabór kandydatów do Gminnej Rady Seniorów na kadencję 2016-2018.

Gminna Rada Seniorów w Lęborku składająca się z 11 członków pełniąca funkcję konsultacyjną, doradczą i inicjatywną współpracować będzie z organami Gminy Miasto Lębork w obszarach dotyczących osób starszych.

 

Więcej

Walentynki w bibliotece

Czwartek, 11 lutego 2016

Biblioteka Miejska zaprasza do klubu MBP w dniu 12 lutego na godz. 17.00 na Nietypowe Walentynki. Będzie można poznać laureatów osiemnastego konkursu poezji miłosnej, zdmuchnąć świeczki na urodzinowym torcie, posłuchać wierszy, a przede wszystkim wystartować w slamie poetyckim i zgarnąć nagrodę na walentynkowy prezent dla ukochanej osoby.

 

Więcej

Bezpłatne konsultacje ws pozyskania środków unijnych

Czwartek, 11 lutego 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI).  Bezpłatne konsultacje odbędą się 12 lutego 2016 roku (piątek​), w godzinach 10:00 – 13:00 w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5.

 

Więcej

76. rocznica wywózki na Sybir

Środa, 10 lutego 2016

10 lutego br., w 76. Rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków w głąb ZSRR pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru odbyła się uroczystość upamiętniająca tamte tragiczne wydarzenia.
Burmistrz Witold Namyślak dziękował przybyłym za obecność, a słowa te kierował przede wszystkim do młodzieży z Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku która licznie stawiła się ze sztandarem na uroczystości.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF