Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Surowce regionalne w nowoczesnej kuchni

Poniedziałek, 11 kwietnia 2016

6 kwietnia br. odbył się V Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny ph.  "Zastosowanie surowców regionalnych w nowoczesnej kuchni ", w którym rywalizowało 11 uczestników, reprezentujących swoje szkoły ze Słupska, Rumi, Sierakowic, Bytowa i PCE-ZSP  w Lęborku.
Więcej

6. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Lębork uczcił pamięć wszystkich ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Rano 10 kwietnia w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła odprawiona została Mszą Św. w intencji ofiar katastrofy z minutą ciszy o godz. 8.41. Po Mszy przy tablicy pamiątkowej władze miasta i powiatu , radni, delegacje partii i organizacji społecznych w obecności mieszkańców złożyły kwiaty i zapaliły znicze.
Więcej

Pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej

Piątek, 8 kwietnia 2016

W związku z rocznicą katastrofy smoleńskiej, w odpowiedzi na apel Wojewody Pomorskiego, w dniu 10 kwietnia o godz. 8.41, dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy, włączone zostaną w Lęborku syreny alarmowe.
Więcej

Pierwsze posiedzenie Gminnej Rady Seniorów

Piątek, 8 kwietnia 2016

W dniu 5 kwietnia 2016 r. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się pierwsze posiedzenie Gminnej Rady Seniorów w Lęborku. Podczas obrad inauguracyjnego posiedzenia, które otworzył Sekretarz Miasta Lęborka Pan Marian Kurzydło, członkowie rady złożyli ślubowanie, po którym Burmistrz Miasta Lęborka wręczył  każdemu z członków akt powołania na radnego Gminnej Rady Seniorów w Lęborku.

Więcej

I Ogólnopolski Parlament Jakubowy we Wrocławiu

Piątek, 8 kwietnia 2016

2 kwietnia 2016 roku dzięki zaangażowaniu BRACTWA św. JAKUBA APOSTOŁA z JAKUBOWA,  STOWARZYSZENIA „PRZYJACIELE DRÓG św. JAKUBA w POLSCE” oraz PRACOWNI SZLAKU św. JAKUBA na WYDZIALE TEOLOGICZNYM UMK w TORUNIU we Wrocławiu odbył się  I ogólnopolski PARLAMENT JAKUBOWY - spotkanie podmiotów/organizacji/instytucji zajmujących się Drogami św. Jakuba w Polsce oraz korzystającymi z nich caminowiczami.

Więcej

Mammobus w Lęborku

Piątek, 8 kwietnia 2016

LUX MED Diagnostyka, w ramach  prowadzonych w Polsce badań przesiewowych, zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się w Lęborku w dniu 27 kwietnia br. w mammobusie stojącym przy sklepie Kaufland, ul. Toruńska 6.

Więcej

Spotkania informacyjne dotyczące Funduszu Akumulator Społeczny

Piątek, 8 kwietnia 2016

Stowarzyszenie EDUQ informuje i zachęca do udziału w trzeciej edycji konkursu grantowego Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach P FIO oraz środków Gmin: Łeba, Cewice, Lębork, Luzino, Nowa Wieś Lęborska, Starostwa Powiatowego w Lęborku i Stowarzyszenia EDUQ.
Więcej

100 mln drzew do 2017 roku

Piątek, 8 kwietnia 2016

Nadleśnictwo Lębork zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego sadzenia lasu. Spotykamy się 14.04.2016 r. o 9.00 pod Leśniczówką Małoszyce.

Więcej

XV Pomorskie przesłuchania klas instrumentów dętych

Piątek, 8 kwietnia 2016

W Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku odbyły się  XV Pomorskie Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych.

 

Więcej

Projekt PUP Aktywni 50+

Czwartek, 7 kwietnia 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy na realizację programu pn. „Aktywni 50+” na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych powyżej 50 roku życia.
Więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie wielorodzinnej

Środa, 6 kwietnia 2016

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni kwietnia. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć! 

Więcej

Konkurs ASOS - edycja 2016

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło kolejną edycję konkursu w ramach Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Więcej

Liga Pływacka 2016

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Zawody odbędą się w dniu 9 kwietnia 2016 (sobota) o godz. 9.00 na pływalni miejskiej w Lęborku, ul. Olimpijczyków 31.
W zawodach uczestniczyć mogą dzieci z Lęborka i okolic. Zgłoszenia do zawodów przyjmuje biuro Centrum Sportu i Rekreacji w terminie do dnia 4 kwietnia br.
Więcej

Wystawa Lęborskiego Klubu Fotograficznego

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Lęborski Klub Fotograficzny działający przy LCK „Fregata” zaprasza na wystawę fotograficzną pod tytułem „Zima 2015”. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia br. o godz. 18.00 w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy alei Niepodległości 6 w Lęborku.
Więcej

Marsz dla Autyzmu przeszedł ulicami Lęborka

Niedziela, 3 kwietnia 2016

2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. W Lęborku i Powiecie Lęborskim Dni Autyzmu to wiele różnorodnych wydarzeń, trwających kilka dni. Organizatorem większości z nich było Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Burmistrz Miasta Lęborka objął Honorowy Patronat nad Dniami Autyzmu, a współorganizatorami wydarzenia były m.in. LCK "Fregata" czy Muzeum.
Więcej

Zdrowa woda nie w pokoju zdrojowym, ale w każdym kranie

Piątek, 1 kwietnia 2016

Prima aprylisowym żartem okazała się informacja o uruchomieniu pokoju zdrojowego w Wieży Ciśnień. Okazuje się jednak, że informacja o wyjątkowo zdrowej wodzie w Lęborku jest jak najbardziej prawdziwa. Woda ta pozyskiwana ze źródeł w Okalicach spełnia najwyższe standardy co potwierdza regularny monitoring Sanepidu i laboratorium MPWiKu. Nic dziwnego, że lęborska woda z kranu coraz częściej wypiera z domów wodę butelkowaną, 100 razy droższą niż ta w kranie.
Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF