Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ponad 20 mln dla termomodernizację dla MOF Lębork

Środa, 8 czerwca 2016

1,5 roku trwały negocjacje z Marszałkiem Województwa Pomorskiego projektów zgłoszonych przez Miejski Obszar Funkcjonalny Lębork w tym tego dotyczącego termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Burmistrz Lęborka jest przewodniczącym wspólnej reprezentacji MOF-u. Kilka dni temu Marszałek rozstrzygnął konkurs na termomodernizację. Dzięki niemu na teren MOF-u trafi ponad 20 mln zł!
Więcej

Program o zdrowym stylu życia

Środa, 8 czerwca 2016

Firma Lulu Production realizuje nowy program telewizyjny dla stacji TVP 2.  Będzie to program, w którym realizatorzy będą pomagać rodzinom, a przede wszystkim dzieciom zmienić złe nawyki żywieniowe oraz styl życia. Ma to być program z misją, edukujący polskie społeczeństwo, pokazujący jak prawidłowo powinno się odżywiać dzieci i jak zachęcić je do zdrowego oraz aktywnego spędzania czasu.

 

Więcej

„Cały ten cukier” – bezpłatny seans w kinie

Środa, 8 czerwca 2016

W najbliższy poniedziałek, 13 czerwca o godz. 17.30 zapraszamy do kina „Fregata” w Lęborku na bezpłatny pokaz filmu dokumentalnego pt. „Cały ten cukier”. Po emisji filmu będzie można także wykonać bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi oraz skorzystać z porady dietetyka (bezpłatne badanie pomiaru wagi ze analizą składu ciała). 
Więcej

Sensei Tetsuji Nakamura w Lęborku

Środa, 8 czerwca 2016

W Lęborskim Dojo odbyło się wielkie wydarzenie. Na zaproszenie Sensei Mariana Czylkowskiego, głównego instruktora Lęborskiego Klubu Okinawan Goju-Ryu Karate-Do przyjechał Sensei Tetsuji Nakamura, który jest głównym instruktorem Światowej Federacji Karate I.O.G.K.F.  Okinawan Goju Ryu.
Więcej

Lęborskie Dni Techniki 2016 pod znakiem czystej energii

Wtorek, 7 czerwca 2016

Po raz XXXIII lokalne środowisko inżynierów i techników zorganizowało w czerwcu br. Lęborskie Dni Techniki. W tym roku przebiegały one pod hasłem „Lęborskie Dni Energii”. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Lęborka. Podobnie jak w latach poprzednich część działań LDT skierowane było do dzieci i młodzieży.
Więcej

Lęborscy uczniowie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od Obertyna do Wiednia”

Wtorek, 7 czerwca 2016

W dniach 2 - 4 czerwca uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących z naszego miasta wzięli udział w etapie centralnym popularnego konkursu historycznego.

 

Więcej

Nowa wystawa w Muzeum

Wtorek, 7 czerwca 2016

Muzeum w Lęborku oraz Museum Pankow (Berlin) zapraszają  w dniu 10 czerwca o godz. 18.00 na otwarcie wystawy „Berlin Pankow motywem fotografii Maxa Skladanowskiego - pioniera filmu i fotografa” w lęborskim Muzeum.
Więcej

Gimnazjaliści sprawdzili wiedzę z chemii

Wtorek, 7 czerwca 2016

3 czerwca br. w Gimnazjum nr 2 w Lęborku w odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Chemicznego "Chemikalia 2016". Konkurs miał za zadanie sprawdzić wiedzę chemiczną uczniów gimnazjów z powiatu lęborskiego. Patronat nad konkursem objął Pomorski Kurator Oświaty oraz Burmistrza Miasta Lęborka.
Więcej

X Pchli targ w Lęborku

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

11 czerwca br. (sobota) w godz. 10.00 – 17.00 odbędzie się dziesiąta edycja lęborskiego pchlego targu.

 

Więcej

Przetarg na budowę mostu ogłoszony

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

Burmistrz Lęborka ogłosił przetarg na budowę nowego mostu na rzece Łebie. Most połączy ul. Weterynaryjną z Komuny Paryskiej tworząc alternatywny przejazd w północnej części miasta. Most w tym miejscu przewidywany był w planie miejscowym już w latach 90-tych. W ostatnich latach o jego budowę mocno zabiegali mieszkańcy (m.in. petycja 200 osób). Mostowa inwestycja ma m.in. pośrednio odciążyć ruch na skrzyżowaniach Armii Krajowej z Czołgistów czy Al. Wolności. Most skróci także dojazd straży pożarnej do rozległej części miasta.
Więcej

II Półmaraton Wrotkarski przyciągnął tłumy

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

W niedzielę w Lęborku przeprowadzony został po raz drugi Półmaraton Wrotkarski, w którym wystartowała rekordowa liczba zawodniczek i zawodników. Aż 150 uczestników z całej Polski przyjechało do naszego miasta, by wziąć udział w zawodach, m.in. z Warszawy, Szczecina, Lubina, Tomaszowa Mazowieckiego, Koszalina, Iławy, Białogardu, Bydgoszczy, Giżycka, Kętrzyna, Trójmiasta i powiatu lęborskiego.
Więcej

Lęborskie Dni Techniki dla Juniora – "Młody Technik"

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

3 czerwca 2016 r. w Społecznej Językowej Szkole Podstawowej w Lęborku pod hasłem „Lęborskie Dni Energii” odbyły się Lęborskie Dni Techniki dla Juniora „Młody Technik”. W ramach spotkania z uczniami i przedszkolakami pracownicy PGNIG zaprezentowali lekcję „Błękitna lekcja”, a uczniowie szkoły pokazali prezentacje o odnawialnych źródłach energii oraz roboty. Spotkanie było także okazją by rozstrzygnąć i wręczyć nagrody w konkursie „Czysta Energia – Czysty Lębork”.
Więcej

Ekologiczne ciepło dla mieszkańców Lęborka

Piątek, 3 czerwca 2016

W dniu 2 czerwca 2016 roku miało miejsce oficjalne otwarcie elektrociepłowni w Lęborku. Projekt „Budowa elektrociepłowni opalanej biomasą jako podstawowego źródła ciepła w systemie ciepłowniczym miasta Lębork" to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez Samorząd Miasta Lęborka na przestrzeni ostatnich lat. Przedsięwzięcie zrealizowane mogło być dzięki olbrzymiemu wsparciu finansowemu ze strony Szwajcarii. Koszty inwestycji -  ponad 11 mln 600 tys. franków szwajcarskich, w 85 procentach sfinansowała Szwajcaria, w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy poprzez Sekretariat Stanu ds. Gospodarczych (SECO). Pozostałe środki finansowe zabezpieczyła w swoim budżecie Gmina Lębork.
Więcej

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda na placu Pokoju

Piątek, 3 czerwca 2016

Dziś i jutro (3-4 czerwca) na Placu Pokoju w specjalistycznym ambulansie prowadzone są kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania odbywają się na podstawie przeprowadzonych 2 tygodnie temu zapisów. Prowadzą je specjaliści współpracujący z Fundacją Ronalda McDonalda. W Lęborku przez 2 dni badaniami ma być objętych ok. 160 dzieci.
Więcej

XVIII Sesja Rady Miejskiej

Piątek, 3 czerwca 2016

XVIII sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 9 czerwca 2016 o godzinie 12.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku.
Więcej

II Półmaraton Wrotkarski

Piątek, 3 czerwca 2016

W niedzielę 5 czerwca  2016r. w Lęborku odbędzie się II Półmaraton Wrotkarski.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF