Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Terminy opłat za zezwolenia

Wtorek, 17 maja 2016

Wydział Finansowo - Budżetowy Urzędu Miejskiego w Lęborku przypomina przedsiębiorcom prowadzącym na terenie miasta Lęborka sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych, że z dniem 31 maja 2016r. upływa termin wniesienia opłaty II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2016 r.
Więcej

X Konkurs SUDOKU

Wtorek, 17 maja 2016

20 maja br. o godzinie 16.00 w Auli Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku w ramach XXXIII Lęborskich Dni Techniki po raz dziesiąty zostanie zorganizowany Konkurs „Sudoku”. Zapisy przyjmuje osobiście Pan Jan Przychoda lub pod nr telefonu 693-699-370. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału.
Więcej

19 maja debata ws. rewitalizacji

Wtorek, 17 maja 2016

19 maja br. o godz. 16.30 Burmistrz Miasta Lęborka zaprasza na debatę wszystkich zainteresowanych, a w szczególności mieszkańców, właścicieli i zarządców nieruchomości znajdujących się w granicach obszaru wskazanego do rewitalizacji Lębork - Północ. Miejsce debaty: Świetlica szkolna Zespołu Szkół Nr 3 przy Placu Kopernika nr 5 w Lęborku.
Więcej

Gminny etap konkursu wiedzy o zakonie i zamkach krzyżackich wyłonił finalistów

Poniedziałek, 16 maja 2016

Muzeum w Lęborku przeprowadziło etap gminny konkursu wiedzy o zamkach państwa krzyżackiego dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Konkurs odbył się 13 maja 2016r. W tegorocznej edycji udział wzięło 8 uczniów szkół podstawowych oraz 11 uczniów ze szkół gimnazjalnych.
Więcej

Spotkanie w sprawie Rewitalizacji Lęborka - Północ

Piątek, 13 maja 2016

11 maja br. w ratuszu odbyły się pierwsze konsultacje społeczne dotyczące wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji miasta Lęborka. Konsultacje kierowane były przede wszystkim do przedsiębiorców, przedstawicieli podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić działalność gospodarczą związaną z obszarem Lębork – Północ oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i innych podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić działalność społeczną na tym terenie.
Więcej

Ambulans Ronalda McDonalda po raz drugi w Lęborku

Piątek, 13 maja 2016

3 i 4 czerwca na Placu Pokoju stanie ambulans Fundacji Ronalda McDonala, w którym będzie można wykonać bezpłatne kompleksowe badanie USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.
Po raz pierwszy ambulans zawitał do Lęborka w październiku 2014 roku na zaproszenie Farm Frites Poland oraz Urzędu Miejskiego. Badanie USG będzie możliwe bez skierowania, ale po wcześniejszej rejestracji, która będzie się odbywać od 17 maja pod numerem telefonu 536 040 860 w godzinach 10:00-15:00 (do wyczerpania miejsc).
Więcej

Ruszyła budowa ulic Dywizjonu 303 i Strzelców Podhalańskich

Czwartek, 12 maja 2016

Ruszyły prace przy budowie ulicy Dywizjonu 303 i równoległej do niej Strzelców Podhalańskich.  Obie inwestycje realizuje firma Strabag. Zakres robót to położenie jezdni asfaltowej na całej długości ulic oraz budowa kanalizacji deszczowej z systemem podczyszczania wód opadowych. Koszt budowy ul. Dywizjonu 303 to 213 tys. zł, a Strzelców Podhalańskich 233 tys. zł.
Więcej

Współpraca z Wołkowyskiem

Czwartek, 12 maja 2016

W ramach współpracy między miastami, Wołkowyski Rejonowy Komitet Wykonawczy przesłał informację o nieruchomościach znajdujących się w jego posiadaniu.

Więcej

Nowe parkingi i chodnik przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego

Środa, 11 maja 2016

I kwartał tego roku przyniósł duże zmiany w otoczeniu kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na „Osiedlu drzewiastym”. Przy kościele powstały nowe parkingi. Ten na ulicy Modrzewiowej liczy 20 miejsc i po części został zrealizowany w partnerstwie z parafią. Z kolei na ul. Kasztanowej powstała zatoka postojowa na 10 aut, oraz wykonano nowy chodnik. Łączny koszt inwestycji 74 tys. zł.
Więcej

13 maja na placu Pokoju bezpłatne badanie słuchu

Środa, 11 maja 2016

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie we współpracy z firmą WIDEX zaprasza na akcję bezpłatnego badania słuchu. Zainteresowani mieszkańcy Lęborka będą mogli bezpłatnie zbadać słuch w audiobusie oraz skonsultować się z protetykiem słuchu w piątek 13 maja br. w godz. 9-15 na placu Pokoju. 
Więcej

Grecja i Peloponez okiem wolontariuszki

Środa, 11 maja 2016

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 12 maja o godz. 18 do klubu biblioteki na spotkanie „Polka na Peloponezie: (nie) prawdy o Grecji i Grekach”. O Grecji i jej mieszkańcach opowie Anna Matusewicz. Wilnianka z pochodzenia, gdynianka z wyboru, fotografka z zamiłowania, która spędziła pół roku w małym miasteczku na północy Peloponezu jako wolontariuszka w lokalnej organizacji pozarządowej.
Więcej

Droga z Buczka na Kossaka wyremontowana

Wtorek, 10 maja 2016

Trwają prace wykończeniowe ulicy Buczka boczna – dojazd do Kossaka. W ramach robót drogowych wykonano z kostki i asfaltu 380 metrów ulicy, kanalizację deszczową, oraz przestawiono słupy oświetleniowe. Prace wykonała firma PB Wójcik, wartość inwestycji 463 tys. zł.
Więcej

W środę konsultacje społeczne ws. rewitalizacji

Wtorek, 10 maja 2016

Burmistrz Miasta Lęborka zaprasza 11 maja 2016r. o godz. 16 na spotkanie konsultacyjne dotyczące wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Lębork – Północ. Spotkanie odbędzie się w Sali Rajców (pok. 101) Urzędu Miejskiego w Lęborku przy ul. Armii Krajowej.
Więcej

Majówka Wilkowska już w tę niedzielę!

Wtorek, 10 maja 2016

W niedzielę 15 maja br. w Wilkowie odbędzie się coroczna Majówka Wilkowska, na którą zapraszają wszystkich organizatorzy.

Więcej

„Motoserce” – zbiórka krwi dla dzieci

Wtorek, 10 maja 2016

Serdecznie zapraszamy na VIII Edycję Zbiórki Krwi „Motoserce 2016”, która odbędzie się 14 maja w godzinach 10.00-17.00 na Placu Pokoju w Lęborku.

Więcej

Nowe miejsca parkingowe przy Staszica i Dygasińskiego

Poniedziałek, 9 maja 2016

Kończą się prace przy budowie parkingu u zbiegu ulic Staszica i Dygasińskiego. O nowe miejsca postojowe zabiegali mieszkańcy. Zakres prac obejmuje utwardzenie terenu i remont chodnika. Zdemontowany został też stary płot boiska. W wyniku inwestycji powstaną miejsca postojowe dla 14 pojazdów. Korzystać z nich będą mieszkańcy oraz pracownicy i uczniowie pobliskich szkół (gimnazjum i liceum).
Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe 2018
04-07-2018

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF