Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Zbiórka elektroodpadów 2016

Środa, 2 marca 2016

Wiosenna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od Mieszkańców Lęborka.

Więcej

Obwieszczenie

Środa, 2 marca 2016

Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. planowania przestrzennego w Urzędzie Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej.

Więcej

Bojan Żubry zwycięzcą rundy zasadniczej Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku

Wtorek, 1 marca 2016

Rozegrana została ostania kolejka rundy zasadniczej, w której zespoły walczyły o jak najlepsze miejsca przed fazą play off.

 

Więcej

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Lęborku

Poniedziałek, 29 lutego 2016

W dniu 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Tego dnia w Lęborku, o godz. 11.00 - w auli I LO odbędzie się spotkanie młodzieży z Luizą Łuniewską autorką książki „Szukając Inki” i Agnieszką Marszk, autorką wystawy „Żołnierzom Wyklętym…”. O godzinie 12.30 na rondzie przy ulicach Krzywoustego - Kaszubskiej nastąpi odsłonięcie tablicy z nazwą Rondo Danuty Siedzikówny INKI.

 

Więcej

Nowe projekty realizowane przez Urząd Pracy w Lęborku

Poniedziałek, 29 lutego 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku przystąpił do realizacji projektu pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie lęborskim (II)” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt ma na celu zwiększenie możliwości zatrudnienia 200 młodych osób bezrobotnych poniżej 30 roku życia pozostających bez pracy w powiecie lęborskim.
Więcej

Wielkanocny konkurs

Poniedziałek, 29 lutego 2016

Konkurs plastyczny w 3 kategoriach: na pisankę, palmę oraz pocztówkę wielkanocną dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej.

 

Więcej

Rozpoczął się nabór na rok szkolny 2016/2017

Piątek, 26 lutego 2016

Wniosek o przyjęcie do przedszkola, szkoły podstawowej lub gimnazjum wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy składać w odpowiednich placówkach.

Więcej

45. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa”

Piątek, 26 lutego 2016

Ogłoszony został 45. Konkurs Recytatorski Literatury  Kaszubskiej „Rodno Mowa”. Organizatorami są Wójt Gminy Chmielno, Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie o/ Chmielno oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

 

Więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku

Piątek, 26 lutego 2016

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku zaplanowanych zostało szereg wydarzeń, m.in. w niedzielę 28 lutego. Organizatorzy zapraszają tego dnia na II Krajową Defiladę Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

 

Więcej

Nabór do lęborskich szkół na rok szkolny 2016/2017

Wtorek, 23 lutego 2016

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej w Lęborku rodzice będą mogli składać w terminie od 1 kwietnia 2016 r. do 10.06.2016r.

Więcej

Nabór do lęborskich przedszkoli

Wtorek, 23 lutego 2016

 Od 1 marca 2016 można składać wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola w Lęborku.

Więcej

Spotkanie podróżnicze - Cejlon na wyciągnięcie ręki

Wtorek, 23 lutego 2016

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza do klubu na spotkanie podróżnicze Cejlon na wyciągnięcie ręki.  25 lutego o godz. 18.00 uczestnicy spotkają się z Moniką Grobelną, która opowie o Sri Lance. Wstęp wolny.
Więcej

Piłkarze Pogoni zaprezentowali się przed rundą rewanżową

Poniedziałek, 22 lutego 2016

Dobre wyniki piłkarskiej drużyny Pogoni Lębork (2. miejsce na półmetku sezonu w 4 lidze) otwierają szansę na powrót 3 ligi do Lęborka. 19 lutego br. odbyła się oficjalna prezentacja seniorskiej drużyny Pogoni. Na widowni wśród sportowych działaczy, sponsorów i kibiców nie zabrakło przedstawicieli samorządu miejskiego i powiatowego z burmistrzem Witoldem Namyślakiem na czele.
Więcej

„Wielkie ciasto”- spektakl dla najmłodszych widzów

Piątek, 19 lutego 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na nowy cykl imprez kulturalnych pod hasłem „Niedzielne spotkania z teatrem”. Od lutego, co miesiąc, na Stacji Kultura będą odbywały się przedstawienia teatralne dla najmłodszych połączone z warsztatami i spotkaniami z twórcami.

 

Więcej

Porozumienie o współpracy

Piątek, 19 lutego 2016

Gmina Miasto Lębork podpisała porozumienie o współpracy z PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. na rzecz poprawy jakości powietrza atmosferycznego w Lęborku. 

Więcej

Gaz ziemny do ogrzewania to pieniądze dla Ciebie 2015

Piątek, 19 lutego 2016

PGNiG Obrót Detaliczny jest organizatorem Akcji Promocyjnej „Gaz ziemny do ogrzewania to pieniądze dla Ciebie 2015”. Jej adresatami są osoby fizyczne, które w 2015 roku zmieniły źródło ogrzewania na ogrzewanie gazem ziemnym.  

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF