Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Jazz na Stacji Kultura – koncert zespołu Algorhythm

Wtorek, 19 kwietnia 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert jazzowy w wykonaniu trójmiejskiej grupy - w niedzielę 24 kwietnia o godz. 18.00 w sali B Stacji Kultura w Lęborku (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8).
Więcej

Tanecznym krokiem przez Boliwię – spotkanie z cyklu Ciekawi świata

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z Teresą Chudecką pt. Tanecznym krokiem przez Boliwię w dniu 22 kwietnia o godz. 18.00 w klubie biblioteki.
Więcej

Bojan Żubry i Drywa Kowalstwo w finale Amatorskiej Ligi Siatkówki

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Znamy już finalistów rozgrywek lęborskiej amatorskiej ligi siatkówki. Bojan Żubry i Drywa Kowalstwo wywalczyły awans do finału ligi, KS Baza 44 i Klaja Cafee zagrają o trzecie miejsce. W minioną niedzielę odbyły się mecze rewanżowe drugiej fazy play-off.
Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar „GRAND-PRIX” Lęborka sezonu 2015/2016

Piątek, 15 kwietnia 2016

16 kwietnia 2016r. w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku odbędą się Indywidualne Biegi Przełajowe z cyklu „Grand-Prix” Lęborka. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu przeprowadzania biegów od godziny 10.00.
Więcej

Teatr Tańca Jeszcze Pięć Minut - premierowy spektakl

Piątek, 15 kwietnia 2016

Teatr Tańca Jeszcze Pięć Minut i Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zapraszają na premierę spektaklu pod tytułem „O przyjemności”. Przedstawienie premierowe odbędzie się w piątek, 22 kwietnia w kinie Fregata o godzinie 18.00.
Więcej

Plon warsztatów fotograficznych na wystawie

Piątek, 15 kwietnia 2016

Przed kilku dniami w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” odbył się wernisaż wystawy będącej efektem warsztatów fotograficznych ph. „Zima” członków Lęborskiego Klubu Fotograficznego. Wystawę można oglądać w Bramie Kaszubskiego Pierścienia przy al. Niepodległości 6.

 

Więcej

Spotkania z pasją dla seniorów

Wtorek, 12 kwietnia 2016

Trwają i cieszą się dużym zainteresowaniem czwartkowe spotkania z pasją dla seniorów. O godzinie 11.00 w klubie biblioteki odbywają się różnorodne zajęcia, które są doskonałą formą spędzenia wolnego czasu.

 

Więcej

Akcja BiegamBoLubię w Lęborku

Wtorek, 12 kwietnia 2016

Fundacja Wychowanie Przez Sport wraz z partnerami strategicznymi i medialnymi oraz organizator akcji w Lęborku KreativSport zapraszają na cykl bezpłatnych treningów biegowych na Stadionie Miejskim w Lęborku. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9.30 przy ul. Kusocińskiego 56.

Więcej

Klaja Cafee i KS Baza 44 blisko finału Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku

Wtorek, 12 kwietnia 2016

Rozpoczęła się druga runda fazy play-off rozgrywek lęborskiej ligi amatorskiej w siatkówkę. Zespoły: Klaja Cafee, Bojan Żubry, KS Baza 44 i Drywa Kowalstwo walczą w dwumeczu o awans do finału. Pozostałe 4 zespoły: AZS Lębork, KS Strzebielino, Romek Lebork i I LO w Lęborku zagrały o miejsca 5-8.

Więcej

Do 30 kwietnia weryfikacja wniosków Budżetu Obywatelskiego

Poniedziałek, 11 kwietnia 2016

26 projektów (9 małych i 17 dużych) wpłynęło do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Lęborka. Łączna wartość złożonych projektów to 3.143.662,03 zł. Budżet na III edycję Budżetu Obywatelskiego wynosi 1 mln zł. Jakie wnioski złożyli mieszkańcy Lęborka?
Więcej

Surowce regionalne w nowoczesnej kuchni

Poniedziałek, 11 kwietnia 2016

6 kwietnia br. odbył się V Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny ph.  "Zastosowanie surowców regionalnych w nowoczesnej kuchni ", w którym rywalizowało 11 uczestników, reprezentujących swoje szkoły ze Słupska, Rumi, Sierakowic, Bytowa i PCE-ZSP  w Lęborku.
Więcej

6. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Lębork uczcił pamięć wszystkich ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Rano 10 kwietnia w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła odprawiona została Mszą Św. w intencji ofiar katastrofy z minutą ciszy o godz. 8.41. Po Mszy przy tablicy pamiątkowej władze miasta i powiatu , radni, delegacje partii i organizacji społecznych w obecności mieszkańców złożyły kwiaty i zapaliły znicze.
Więcej

Pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej

Piątek, 8 kwietnia 2016

W związku z rocznicą katastrofy smoleńskiej, w odpowiedzi na apel Wojewody Pomorskiego, w dniu 10 kwietnia o godz. 8.41, dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy, włączone zostaną w Lęborku syreny alarmowe.
Więcej

Pierwsze posiedzenie Gminnej Rady Seniorów

Piątek, 8 kwietnia 2016

W dniu 5 kwietnia 2016 r. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się pierwsze posiedzenie Gminnej Rady Seniorów w Lęborku. Podczas obrad inauguracyjnego posiedzenia, które otworzył Sekretarz Miasta Lęborka Pan Marian Kurzydło, członkowie rady złożyli ślubowanie, po którym Burmistrz Miasta Lęborka wręczył  każdemu z członków akt powołania na radnego Gminnej Rady Seniorów w Lęborku.

Więcej

I Ogólnopolski Parlament Jakubowy we Wrocławiu

Piątek, 8 kwietnia 2016

2 kwietnia 2016 roku dzięki zaangażowaniu BRACTWA św. JAKUBA APOSTOŁA z JAKUBOWA,  STOWARZYSZENIA „PRZYJACIELE DRÓG św. JAKUBA w POLSCE” oraz PRACOWNI SZLAKU św. JAKUBA na WYDZIALE TEOLOGICZNYM UMK w TORUNIU we Wrocławiu odbył się  I ogólnopolski PARLAMENT JAKUBOWY - spotkanie podmiotów/organizacji/instytucji zajmujących się Drogami św. Jakuba w Polsce oraz korzystającymi z nich caminowiczami.

Więcej

Mammobus w Lęborku

Piątek, 8 kwietnia 2016

LUX MED Diagnostyka, w ramach  prowadzonych w Polsce badań przesiewowych, zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się w Lęborku w dniu 27 kwietnia br. w mammobusie stojącym przy sklepie Kaufland, ul. Toruńska 6.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF