Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Wędkarze dzieciom 2016

Poniedziałek, 13 czerwca 2016

W dniu 05.06.2016 wędkarze lęborskich kół PZW i koła z Nowej Wsi Lęborskiej zorganizowali festyn wędkarski z okazji Dnia Dziecka pn. „Wędkarze dzieciom”. Miejscem imprezy był stawek „Kaflarnia” przy ul. Lipowej w Lęborku.

 

Więcej

Ruszyły roboty na ulicy Buczka

Poniedziałek, 13 czerwca 2016

Na tę inwestycje mieszkańcy dynamicznie rozwijającego się osiedla przy ul. Buczka czekali od dawno. Kilka tygodni temu ruszył kolejny etap budowy ulicy do granicy z gminą Nowa Wieś Lęborska. W ramach inwestycji powstanie 450 metrów asfaltowej drogi, kanalizacja deszczowa, ciąg pieszo-rowerowy, zatoki autobusowe oraz rondo. Przebudowane zostanie też oświetlenie.

Więcej

Poltarex Pogoń w Superlidze tenisa stołowego!

Poniedziałek, 13 czerwca 2016

Tenisiści stołowi Poltarex Pogoni Lębork po rocznym rozbracie z Superligą wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej tenisa stołowego mężczyzn. Drużyna Pogoni wygrała w tym sezonie I ligę gr. północ i baraże z Pogonią Siedlce. W skład zwycięskiej drużyny w sezonie 2015/2016 wchodził Jakub Perek, Marek Prądzinski, Sławomir Dosz i Adam Dosz. Trenerem drużyny jest Wojciech Potrykus.
Więcej

Kolejny sukces Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska"

Poniedziałek, 13 czerwca 2016

 W sobotę 11 czerwca br. w ramach „Kaziuków” nad Słupią, odbył się I Przegląd Zespołów Folklorystycznych Ziemi Słupskiej.
Nagrodę trzecią przyznano zespołowi Ale Babki z Kobylnicy, drugą - Pomorzakom z Ustki, a nagrodę główną zdobył Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska”.

Więcej

100 wybudowanych lub wyremontowanych miejsc parkingowych w I półroczu 2016

Piątek, 10 czerwca 2016

I półrocze 2016r. w Lęborku obfitowało w inwestycje drogowe. W pięciu lokalizacjach w różnych częściach Lęborka wybudowano lub wyremontowano  ponad 100 miejsc parkingowych. Jak zapowiada burmistrz Lęborka to nie koniec parkingowych inwestycji w tym roku.
Więcej

500 dzieci na spektaklach ekologicznych "Elektromisja"

Piątek, 10 czerwca 2016

W lęborskim kinie „Fregata” 7 czerwca 2016 r. ponad 500 dzieci z lęborskich szkół i przedszkoli bezpłatnie obejrzało cykl spektakli ekologicznych pn. „Elektromisja”. Spektakl miał formę wesołej, wspólnej zabawy. Dzieci dowiedziały się, co zrobić z elektrośmieciami – sprzętami, których nie da się już wykorzystać, a które stwarzają duże zagrożenie dla zdrowia i przyrody.
Więcej

Wykłady „Nie nowotworom u dzieci – Rodzicu dostrzeż objawy”

Piątek, 10 czerwca 2016

W poniedziałek 13 czerwca br. Fundacja Ronalda McDonalda i Farm Frites Poland zapraszają na bezpłatne wykłady o wczesnym wykrywaniu nowotworów u dzieci. Wykłady odbędą się w dwóch turach o godz. 15.30 i 16.30 w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku przy ul. Marcinkowskiego 1. Po wykładach jest możliwość zadawania pytań i rozmowy ze specjalistami.
Więcej

Babi raj w bibliotece miejskiej

Czwartek, 9 czerwca 2016

Po raz pierwszy w lęborskiej bibliotece! Klub biblioteki w sobotę 18 czerwca może być miejscem i czasem przeznaczonym właśnie dla Ciebie. Biblioteka zaprasza do wspólnej zabawy. Wymieniaj i kupuj, dowiedz się, jak zrobić naturalne kosmetyki i uporządkować szafę. Poznaj utalentowanych lęborczan i wspólnie z nimi poszerzaj swoją wiedzę.
Więcej

Tenisiści Pogoni w piątek zagrają o Superligę

Czwartek, 9 czerwca 2016

W piątek 10 czerwca o godz. 18 w Miejskiej Hali Sportowej tenisiści stołowi Poltarex Pogoni Lębork rozegrają decydujący mecz barażowy o awans do Superligi. Zespół Pogoni wygrał rozgrywki I ligi gr. Północ i barażach gra z Pogonią Siedlce. Tydzień temu w Siedlcach wygrali gospodarze 6:4, a w setach był remis 20:20. Aby awansować do Superligi nasza drużyna musi wygrać. Szykują się więc wielkie emocje!
Więcej

Plac Sportów Miejskich w Parku im. Michalskiego otwarty

Czwartek, 9 czerwca 2016

Na początku czerwca w Parku im. Michalskiego otwarto Plac Sportów Miejskich. To pierwsza tego typu inwestycja w naszym mieście na której można uprawiać coraz popularniejsze tzw. sporty miejskie (workout i parkur). Na urządzenia do ćwiczeń składają się różnego rodzaju poręcze, drabinki, ławki i drążki. Wykonawca firma „Maja” z Małkini postawiła też ławki i śmietnik. Koszt sportowej inwestycji wykonanej w ramach Budżetu Obywatelskiego to 63 tys. zł.
Więcej

XIX Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

Środa, 8 czerwca 2016

Tradycyjnie, w czerwcu Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku organizuje przegląd małych form teatralnych dla teatrzyków z przedszkoli i klas I-III. Przegląd odbędzie się 10 czerwca w sali kina Fregata.

 

Więcej

Interaktywna mapa miejskich inwestycji już dostępna!

Środa, 8 czerwca 2016

Ruszyła interaktywna mapa miejskich inwestycji. Obecnie zawiera ona wszystkie inwestycje zakończone w roku 2015 oraz te zrealizowane w tym roku.  W kolejnych miesiącach dodane zostaną inwestycje z lat wcześniejszych. Interaktywna mapa zawiera opis i zdjęcia danej inwestycji wraz z jej kosztem. Mapa dostępna jest pod adresem www.lebork.pl/map
Więcej

Wymaszerowali spod ratusza do Pruszcza Gdańskiego

Środa, 8 czerwca 2016

Legio X - grupa rekonstrukcyjna rzymskich legionistów z Oskowa gm. Cewice wyruszyła dziś do Pruszcza Gdańskiego. Na ratuszowym parkingu szef grupy Wiesław Formela złożył burmistrzowi Witoldowi Namyślakowi raport z przygotowań do wymarszu. Rekonstruktorzy zaprezentują się 11-12 czerwca br. podczas Dni Pruszcza Gdańskiego. Legioniści w ramach pokazów i własnego stoiska promować będą atrakcje turystyczne Lęborka.
Więcej

Ponad 20 mln dla termomodernizację dla MOF Lębork

Środa, 8 czerwca 2016

1,5 roku trwały negocjacje z Marszałkiem Województwa Pomorskiego projektów zgłoszonych przez Miejski Obszar Funkcjonalny Lębork w tym tego dotyczącego termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Burmistrz Lęborka jest przewodniczącym wspólnej reprezentacji MOF-u. Kilka dni temu Marszałek rozstrzygnął konkurs na termomodernizację. Dzięki niemu na teren MOF-u trafi ponad 20 mln zł!
Więcej

Program o zdrowym stylu życia

Środa, 8 czerwca 2016

Firma Lulu Production realizuje nowy program telewizyjny dla stacji TVP 2.  Będzie to program, w którym realizatorzy będą pomagać rodzinom, a przede wszystkim dzieciom zmienić złe nawyki żywieniowe oraz styl życia. Ma to być program z misją, edukujący polskie społeczeństwo, pokazujący jak prawidłowo powinno się odżywiać dzieci i jak zachęcić je do zdrowego oraz aktywnego spędzania czasu.

 

Więcej

„Cały ten cukier” – bezpłatny seans w kinie

Środa, 8 czerwca 2016

W najbliższy poniedziałek, 13 czerwca o godz. 17.30 zapraszamy do kina „Fregata” w Lęborku na bezpłatny pokaz filmu dokumentalnego pt. „Cały ten cukier”. Po emisji filmu będzie można także wykonać bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi oraz skorzystać z porady dietetyka (bezpłatne badanie pomiaru wagi ze analizą składu ciała). 
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF