Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

19 sierpnia przyjeżdża mammobus

Wtorek, 2 sierpnia 2016

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Lęborku 19 sierpnia przy sklepie Kaufland, ul. Toruńska 6. Bezpłatna mammografia przeznaczona jest dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne.
Więcej

Lębork z wizytą w Wołkowysku na Białorusi

Wtorek, 2 sierpnia 2016

W dniach 15-17 lipca br. przedstawiciele miasta Lęborka, tj. Alicja Zajączkowska-Doradca Burmistrza Miasta oraz Jarosław Litwin i Artur Obolewski – Radni Rady Miejskiej, a także Przemysław Mikusiński – Wiceprezes Pomorskiej Federacji Przewodników, Prezes Lęborskiego Koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, uczestniczyli w obchodach Święta Miasta Wołkowyska na Białorusi.

Więcej

72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - "Lębork Pamięta"

Wtorek, 2 sierpnia 2016

1 sierpnia o g. 17 w mieście zawyły syreny upamiętniając wybuch Powstania Warszawskiego. Lęborskie uroczystości rozpoczął przemarsz spod Pomnika Poległych Pocztowców na plac Pokoju, gdzie odbyły się rocznicowe uroczystości patriotyczne.
Więcej

32 rodzin otrzymało klucze do nowych mieszkań przy Gierymskiego 3

Poniedziałek, 1 sierpnia 2016

32 mieszkania 1 i 2-pokojowe ma oddany dziś do użytku budynek komunalny przy ul. Gierymskiego 3. Rano w budynku przeprowadzono odbiór techniczny, kilka godzin później klucze do 32 mieszkań trafiły do lęborczan. Mieszkania komunalne otrzymali mieszkańcy z rejestru „B”, czyli zamieniający lokal na mniejszy lub większy, zamieniający lokal z poprawą standardu oraz osoby zajmujące lokale przeznaczone na mieszkania socjalne. 
Więcej

Budowa skrzyżowania na obwodnicy. Połączy ul. Żeromskiego, Jana Pawła II i Teligi

Czwartek, 28 lipca 2016

Trwają intensywne prace przy budowie nowej drogi alternatywnej i skrzyżowania ulic Teligi, Żeromskiego i Jana Pawła II (obwodnica). Na wysokości kościoła przy ul. Teligi wybudowane zostanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które połączy tę część osiedla z obwodnicą i z ulicą Żeromskiego. W przyszłym tygodniu nastąpi organizacja ruchu na obwodnicy, równolegle do drogi krajowej zostanie wybudowany tymczasowy objazd.
Więcej

72 rocznica Powstania Warszawskiego - o 17.00 zostaną włączone syreny

Czwartek, 28 lipca 2016

W poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 17.00 na Pl. Pokoju odbędą się uroczystości związane z 72 rocznicą Powstania Warszawskiego.
Więcej

Nagroda Burmistrza Miasta Lęborka dla uzdolnionych dzieci i młodzieży

Środa, 27 lipca 2016

Do dnia 10 września 2016 r. oraz do dnia 5 października 2016 (w przypadku wniosków  w dziedzinie: nauka, w kategorii: szkoła wyższa), można zgłaszać wnioski o przyznanie Nagrody Burmistrza Miasta Lęborka  zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Lęborku Nr XXVII-460/2013 z dnia 20 czerwca 2013 r. w sprawie przyjęcia  lęborskiego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży za szczególne osiągnięcia w dziedzinach: nauka, sport, kultura i sztuka, w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum,  szkoła ponadgimnazjalna, szkoła wyższa.

 

Więcej

Konsultacje społeczne planu zagospodarowania przestrzennego

Środa, 27 lipca 2016

Burmistrz Lęborka zawiadamia o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego  w rejonie osiedla „Sportowa” pomiędzy ulicami: Krzywoustego, Jana Pawła II, Kusocińskiego w Lęborku oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mieszkańcy swoje uwagi mogą składać do 31 sierpnia br.
Więcej

Lęborczanie pokochali bieganie. 148 ukończyło Bieg św. Jakuba

Środa, 27 lipca 2016

Rekordowy był tegoroczny XVI uliczny Bieg św. Jakuba. Na starcie 10 kilometrowego biegu ulicami Lęborka stawiło się aż 476 zawodników. Bieg ukończyło 462 biegaczy (rok temu 446) w tym aż 148 mieszkańców Lęborka. Wyniki XVI Ulicznego Biegu św. Jakuba Ap. 23 lipca 2016:
Więcej

Lęborskie Dni Jakubowe AD 2016

Wtorek, 26 lipca 2016

Lęborskie Dni Jakubowe 2016 upłynęły w rytmie dźwięków muzyki z różnych regionów: Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Polski oraz koncertów Sylwii Grzeszczak i zespołu ENEJ. Wśród atrakcji Święta Miasta był Jarmark św. Jakuba z rzemiosłem artystycznym, regionalnym chlebem, serem, wędliną i napitkiem. LDJ to zabawa dla najmłodszych w ramach festynu odpustowego „Franciszkanie Dzieciom”, występy teatrów ulicznych, grajków, plener malarski czy wiele towarzyszących imprez sportowych z rekordowym pod względem ilości uczestników Biegiem św. Jakuba. W tym czasie Lębork był kolorowy, tętniący życiem, pełen ulicznego gwaru i dobrej muzyki.
Więcej

Tenis stołowy - zawody w Chorwacji

Wtorek, 26 lipca 2016

W dniach 8-17 lipca br. w stolicy Chorwacji - Zagrzebiu odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym. Do pięcioosobowej męskiej reprezentacji Polski juniorów powołany został 18 - letni zawodnik Poltarex Pogoń Lębork - Sławomir Dosz.
Więcej

Stypendia szkolne

Wtorek, 26 lipca 2016

Rodzice uczniów zamieszkałych na terenie Lęborka w okresie od 1 sierpnia do 15 września 2016 r. mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów szkolnych na rok szkolny 2016/2017.
Więcej

XXXI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego

Poniedziałek, 25 lipca 2016

Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła kolejną, 31. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział poeci i prozaicy, zrzeszeni i nie zrzeszeni w organizacjach twórczych.
Więcej

"Pomorze na weekend" - audycja z Lęborka w TVP3 Gdańsk

Poniedziałek, 25 lipca 2016

W piątek 22 lipca br. nasze miasto odwiedziła ekipa programu w TVP3 Gdańsk "Pomorze na weekend". W 75 minutowym programie na żywo zaprezentowane zostały atrakcje turystyczne i kulturalne miasta, nowe inwestycje i wiele ciekawostek o Lęborku. Gośćmi programu byli ludzie kultury, turystyki, sportu oraz samorządowcy. Telewizyjną audycję można oglądać w internecie na stronie internetowej TVP3 Gdańsk - "Pomorze na weekend - Lębork" - TUTAJ.

Więcej

Komunikat

Piątek, 22 lipca 2016

Rejon Dróg Wojewódzkich w Lęborku ze względu na SYTUACJĘ WYJĄTKOWĄ - rozmycie korpusu drogowego i zarwanie nawierzchni jezdni DW 214 na odcinku od km 25+600 do 25+700 w miejscowości Nowa Wieś Lęborska, do której doszło w nocy z 14 na 15 lipca br. w trakcie ciągłych i gwałtownych opadów deszczu, informuje, że w dniu wczorajszym, tj. 21.07.2016 r., w godzinach nocnych z uwagi na bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia dla ludzi, mienia i środowiska w TRYBIE AWARYJNYM dokonano całkowitego zamknięcia drogi dla ruchu samochodowego w wymienionej lokalizacji. 
Więcej

Zlot Jakubów po raz dziesiąty - 23 lipca

Piątek, 22 lipca 2016

Już w tę sobotę 23 lipca w Lęborku odbędzie się X Międzynarodowy Zlot Jakubów. W Zlocie mogą wziąć udział wszyscy chłopcy i mężczyźni o imieniu Jakub lub osoby o takim nazwisku. Rejestracja Jakubów w Kwaterze Głównej Zlotu na Placu Pokoju (koło sceny) w godz. od 9.00 do 17.00.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF