Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

"Spotkanie pod namiotem” z mieszkańcami obszaru Lębork-Północ

Wtorek, 27 września 2016

W niedzielę 25 września 2016 roku miało miejsce „spotkanie pod namiotem” z mieszkańcami obszaru Lębork-Północ (Nowy Świat, rejon m.in. ul. Mostnika, Orlińskiego, Stryjewskiego, Malczewskiego, Placu Piastowskiego, Placu Kopernika, Kossaka, Gdańskiej), które poświęcone było rozmowie o problemach i sposobach ich rozwiązywania, aby w tej części miasta żyło się lepiej.

Więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie wielorodzinnej

Wtorek, 27 września 2016

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni października. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć!
Więcej

Nowy sezon Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix rozpoczęty

Poniedziałek, 26 września 2016

W minioną sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzone zostały Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2016/2017.
Więcej

Nowy projekt aktywizacji zawodowej PUP

Poniedziałek, 26 września 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację programu na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych w wieku od 30 do 50 roku życia, projekt pn. „Nasze motto to praca”.
Więcej

Ostrzeżenie dla rolników przed wilkami

Poniedziałek, 26 września 2016

W związku z pojawieniem się wilków na terenie województwa pomorskiego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku informuje rolników prowadzących na terenie Gminy Miasto Lębork hodowlę zwierząt gospodarskich o konieczności zabezpieczenia swoich zwierząt.

Więcej

Uwaga hodowcy trzody chlewnej!

Poniedziałek, 26 września 2016

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku informuje o sposobie obchodzenia się z padłą trzodą chlewną  oraz ze zwierzętami podejrzanymi  o choroby zakaźne.

Więcej

Akcja „Pomóż Zosi i Innym” - 25 września

Piątek, 23 września 2016

Akcję „Pomóż Zosi i Innym” organizuje już w najbliższą niedzielę 25 września Zespół Szkół nr 3 w Lęborku wspólnie z Fundacją DKMS, pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka.

 

Więcej

Mecz pokazowy Trefl Lębork - Lotos Trefl Gdańsk Młoda Liga

Piątek, 23 września 2016

26 września 2016 w hali miejskiej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku o godzinie 18.00 rozegrany zostanie mecz piłki siatkowej  Trefl Lębork - Lotos Trefl Młoda Liga. Wstęp wolny.
Więcej

Koncert dla Zosi

Piątek, 23 września 2016

23 września br. na Placu Pokoju w Lęborku o godz. 15.30 odbędzie się koncert dla Zosi. Na scenie zaprezentują się lokalni wykonawcy. Koncert  poprzedził marsz ulicą Staromiejską, w którym wzięły udział przedszkolaki, uczniowie lęborskich szkół oraz Orkiestra Dęta "Ziemia Lęborska".

 

Więcej

"Niebieski Skarb" w nowym biurze

Czwartek, 22 września 2016

22 września 2016 r. w biurowcu „Zwaru” odbyło się uroczyste otwarcie nowego biura lęborskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum „Niebieski Skarb”. W budynku m.in. w ramach „Lęborskiego Parasola” swoje lokum znalazło wiele lokalnych organizacji. „Niebieski Skarb” mimo, że działa dopiero od 3 lat na swoim koncie wiele sukcesów.
Więcej

25 września pod namiotem badamy Lębork Północ

Czwartek, 22 września 2016

W niedzielę 25 września 2016 roku zapraszamy na spotkanie konsultacyjne mieszkańców obszaru Lębork-Północ (Nowy Świat, rejon ul. Mostnika, Orlińskiego, Stryjewskiego, Malczewskiego, Placu Piastowskiego, Placu Kopernika, Kossaka, Gdańskiej). Spotkanie będzie poświęcone rozmowie o problemach tego rejonu miasta i sposobach ich rozwiązywania.
Więcej

Bez samochodów wyruszyli w okolice Jeziora Lubowidz

Czwartek, 22 września 2016

22 września br. w Lęborku, podobnie jak w latach ubiegłych obchodzimy „Europejski Dzień Bez Samochodu”. Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska-Łeba” zorganizowała dziś rajd pieszy i rowerowy. Grupa piesza z przewodnikiem PTTK Tadeuszem Krawczykiem wyruszyła o godz. 9 z placu Pokoju na wycieczkę wokół Jeziora Lubowidz.
Więcej

V posiedzenie Gminnej Rady Seniorów

Czwartek, 22 września 2016

W dniu 22 września 2016 r. o godz. 10.00  w  Sali Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się V posiedzenie Gminnej Rady Seniorów.
Więcej

Bezpieczeństwo w sezonie grzewczym - sprawdźmy kominy

Czwartek, 22 września 2016

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem sezonu grzewczego Prezes Krajowej Izby Kominiarzy wydał komunikat do właścicieli i zarządców budynków, w którym przypomina o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

 

Więcej

Muzeum zaprasza seniorów na weekend z kulturą

Środa, 21 września 2016

W ramach ogólnopolskiej Kampanii „60+Kultura” skierowanej do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Muzeum w Lęborku zachęca seniorów do bezpłatnego odwiedzenia lęborskiego muzeum w dniach 24 i 25 września (sobota i niedziela) w godz. 11.00 - 16.00. Muzeum serdecznie zaprasza.

 

Więcej

Koncert Chóru Gospel

Środa, 21 września 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert Chóru Gospel pod kierownictwem Tadeusza Formeli. Występ grupy działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się w niedzielę, 25 września 2016 o godzinie 20.00 w Sali kinowej LCK przy ulicy Gdańskiej 12.

 

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF