Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Nowe połączenie z Osiedlem Sportowa. To się sprawdza

Wtorek, 8 listopada 2016

Od kilkunastu dni przejezdne dla kierowców i pieszych jest nowe połączenie Osiedla Sportowa z Aleją Jana Pawła II. Na wysokości kościoła przy ul. Teligi wybudowany został łącznik z obwodnicą.  Dzięki budowie ronda na obwodnicy zmotoryzowani zyskali nowy wyjazd z osiedla, a piesi możliwość bezpiecznego przejścia w kierunku dworca PKP i centrum handlowego.
Więcej

"Rondo Miasta Wołkowysk" na osiedlu "Lębork-Wschód"

Wtorek, 8 listopada 2016

4 listopada br. Rada Miejska w Lęborku podjęła uchwałę o nadaniu nazwy rondu na osiedlu „Lębork-Wschód” zlokalizowanemu u zbiegu ulic Wrzosowej i Lwowskiej. „Rondo Miasta Wołkowysk”  nawiązuje do wieloletniej współpracy Lęborka z Wołkowyskiem na Białorusi.
 
Więcej

Rusza rozbudowa i budowa drogi wojewódzkiej 214 na odcinku Łeba- Białogarda

Wtorek, 8 listopada 2016

4 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku nastąpiło podpisanie umowy na rozbudowę i budowę drogi wojewódzkiej 214 na odcinku Łeba - Białogarda wraz z budową obwodnicy m. Wicko. Łączna długość odcinka wyniesie 13,7 kilometra. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Wykonawcą robót budowlanych będzie firma STRABAG Sp. z.o.o. 
Więcej

Rada Miejska przyjęła stanowisko w sprawie budowy drogi ekspresowej S-6

Poniedziałek, 7 listopada 2016

Radni Rady Miejskiej w Lęborku Uchwałą Nr XXI-325/2016 z dnia 4 listopada 2016r. przyjęli stanowisko w sprawie realizacji drogi ekspresowej S-6. Stanowisko jest odpowiedzią na ostatnie doniesienia medialne mówiące o odsuwaniu w czasie realizacji drogi S-6.
Więcej

Wybrano wykonawcę mostu przy ul. Weterynaryjnej

Poniedziałek, 7 listopada 2016

Rozstrzygnął się przetarg na budowę nowego mostu na rzece Łebie. Most połączy ul. Weterynaryjną z Komuny Paryskiej tworząc alternatywny przejazd w północnej części miasta. Inwestycję do 30 września 2018 wykona konsorcjum firm WANT i PBUH Want z Tczewa. Koszt 3 mln 444 tys. zł.
Więcej

9 listopada debata końcowa w sprawie rewitalizacji "Lęborka Północ"

Poniedziałek, 7 listopada 2016

9 listopada, o godz. 16:30, w Sali Rajców Urzędu Miejskiego rozpocznie się debata podsumowująca diagnozę terenu zdegradowanego. Paweł Kołacz, ekspert do spraw rewitalizacji, rodowity lęborczanin, zaprezentuje główne przedsięwzięcia zaproponowane w Gminnym Programie Rewitalizacji. Zachęcamy do przeczytania GPRu, zgłaszania uwag za pomocą formularza i wzięcia udziału w dyskusji podczas debaty.
Więcej

Nabór do Tremolo

Piątek, 4 listopada 2016

Grupa perkusyjna Tremolo, znana z częstych  prezentacji podczas lęborskich imprez, zwłaszcza plenerowych, zaprasza na zajęcia w poniedziałki o godz. 17.00 do Stacji Kultura (sala A).

 

Więcej

Wieczór z poezją lęborskiego poety

Piątek, 4 listopada 2016

Spotkanie z poezją Andrzeja Wojciecha Guzka odbyło się w czwartkowy wieczór 3 listopada 2016 roku w Centrum Informacji Turystycznej  „Brama Kaszubskiego Pierścienia” w Lęborku. Zaprezentowany został tomik poezji tego nieżyjącego już, lęborskiego poety.

 

Więcej

III Powiatowy Przegląd Solistów-Instrumentalistów

Piątek, 4 listopada 2016

Wójt Gminy Potęgowo oraz Gminne Centrum Kultury w Potęgowie zapraszają za III Powiatowy Przegląd Solistów – Instrumentalistów w dniu 18 listopada 2016.

 

Więcej

Spacer badawczy

Czwartek, 3 listopada 2016

5 listopada o godzinie 11.00 spod Kościoła Najświętszej Marii Panny (Plac Kopernika 6) ruszy spacer badawczy po wyznaczonym terenie zdegradowanym, nazwanym przez Urząd Miasta Lęborkiem Północ.
Więcej

Warsztaty taneczne

Środa, 2 listopada 2016

Już po raz trzeci w tym sezonie Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut zaprasza na warsztaty taneczne które odbędą się w Stacji Kultura (sala B) przy ul. Dworcowej 8a w dniu 6 listopada w godz. 10.00-15.00.
Więcej

Bezpłatne badania kolonoskopowe w Rumi

Środa, 2 listopada 2016

Do wykonania bezpłatnych profilaktycznych badań kolonoskopowych zaprasza mieszkańców Lęborka N ZOZ nr 1 w Rumi.
Więcej

Trybuna z zapleczem na stadionie. Miasto przygotowuje dokumentację

Środa, 2 listopada 2016

Miasto przygotowuje się do kolejnej modernizacji miejskiego stadionu. Obecnie trwa wybór firmy, która wykona „Opracowanie dokumentacji budowlanej trybun z budynkiem administracyjno-socjalnym na Stadionie Miejskim w Lęborku”. Kompletna dokumentacja z pozwoleniem na budowę ma być gotowa w połowie roku 2017.
Więcej

Spotkanie z poezją Andrzeja Wojciecha Guzka

Środa, 2 listopada 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata" i Urząd Miejski w Lęborku zapraszają na „Spotkanie z poezją” czyli prezentację tomiku poezji Andrzeja Wojciecha Guzka. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 3 listopada 2016 roku o godz. 18.00, w Centrum Informacji Turystycznej  „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy alei Niepodległości 6 w Lęborku.
Więcej

XXI Sesja Rady Miejskiej w Lęborku

Poniedziałek, 31 października 2016

XXI Sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 4 listopada 2016 o godz. 12.00 w Sali Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego w  Lęborku przy  ul. Armii Krajowej 14.

 

Więcej

Aktywizujący projekt PUP - “Młodzi przedsiębiorczy”

Poniedziałek, 31 października 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację Programu na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej bezrobotnych do 30 roku życia - projekt pn. „Młodzi przedsiębiorczy”.

 

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF