Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

VIII MTB TOUR LĘBORK Pazur Lęborskiego Lwa

Poniedziałek, 5 września 2016

Już w sobotę 10 września br. na terenach leśnych przy Stadionie Miejskim w Lęborku wystartuje wyścig rowerowy MTB Pazur Lęborskiego Lwa. Już po raz ósmy zawodnicy będą mogli zmierzyć się w następujących kategoriach: Smerfy, Mini, Hobby oraz Mega. W zawodach mogą startować amatorzy w różnym wieku i stopniu zaawansowania oraz zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych. Rejestracja osobista w dniu imprezy w biurze zawodów.
Więcej

Europejski projekt w Gimnazjum nr 1 w Lęborku

Poniedziałek, 5 września 2016

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lęborku realizują  dwuletni międzynarodowy projekt Erasmus+ pt: „Opening Doors to Europe”. W ramach projektu współpracujemy ze szkołami z Niemiec, Francji, Szwecji i Portugalii – mówi koordynator projektu Katarzyna Wróblewska – Kurzydło. Uczniowie biorą udział w spotkaniach międzynarodowych, licznych konkursach i zadaniach, których realizację zakłada projekt. Już w październiku 2016 lęborskie gimnazjum będzie gospodarzem dużego międzynarodowego spotkania.
Więcej

Podsumowanie XII „GRAND PRIX WAKACJI DZIECI I MŁODZIEŻY W TENISIE” 2016

Poniedziałek, 5 września 2016

Impreza została zorganizowana i przeprowadzona przez: Centrum Sportu i Rekreacji oraz Szkołę Tenisa „SMECZ” już po raz dwunasty. Tegoroczny cykl zakończył trzeci i turniej w dniu 31 sierpnia, w którym uczestniczyło 14 osób. Po zakończeniu rozgrywek nastąpiło podsumowanie całego cyklu.
Więcej

XX sesja Rady Miejskiej

Niedziela, 4 września 2016

W dniu 9 września 2016 o godz.12.00 odbędzie się XX sesja Rady Miejskiej w Lęborku.

 

Więcej

‘Quo vadis”, czyli Narodowe Czytanie na Staromiejskiej

Sobota, 3 września 2016

W sobotę 3 września br. przy lęborskiej fontannie z żabkami, podobnie jak w całym kraju zorganizowano akcję Narodowe Czytanie. W Roku Henryka Sienkiewicza wybór lektury był oczywisty – „Quo vadis”. Od godziny 12 do 14 dzieło naszego noblisty w stylizowanym na antyczny Rzym namiocie czytało kilkanaście osób. Jeden z dłuższych fragmentów przeczytał m.in. burmistrz Lęborka Witold Namyślak.
Więcej

Budynki komunalne staną przy Czecha i Konopackiej

Piątek, 2 września 2016

Ruszyła budowa nowych mieszkań komunalnych. 22 mieszkania będzie miał budynek przy ul. Czecha, 8 przy ul. Konopackiej. Obie inwestycje otrzymały dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. W przypadku budynku przy Czecha było to 30%, przy Konopackiej 40%. Mieszkania gotowe będą w II połowie 2017 roku.
Więcej

PlanszoZgranie - spotkania z grami planszowymi

Piątek, 2 września 2016

4 września 2016 o godz. 15 w Stacji Kultura (dworzec PKP) kolejne spotkanie z grami planszowymi pn. "PlanszoZgranie". Tym razem będzie możliwość zagrania w grę "Królestwo w Budowie" której to mistrzostwa odbędą się w Lęborku w październiku. Wstęp wolny. Więcej informacji na www.facebook.com/planszozgranie
Więcej

Deratyzacja w Lęborku

Piątek, 2 września 2016

W okresie od 15.09.2016r. do 15.10.2016 r. przeprowadzona  zostanie powszechna akcja odszczurzania na terenie miasta Lęborka. Powszechna akcja deratyzacji obejmuje wszystkie państwowe, prywatne, spółdzielcze i komunalne jednostki organizacyjne oraz posesje i obiekty prywatne na terenie miasta Lęborka.
Więcej

Lęborczanie uczcili 77. rocznicę wybuchy II wojny światowej

Czwartek, 1 września 2016

W dniu dzisiejszym pod tablicą Pocztowców Gdańskich w Lęborku odbyła się uroczystość upamiętniająca 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wartę honorową pod tablicą upamiętniającą bohaterstwo obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zaciągnęło Wojsko.
Więcej

Lęborskie placówki oświatowe przygotowane do nowego roku szkolnego

Czwartek, 1 września 2016

Prawie tysiąc przedszkolaków, 2155 uczniów w podstawówkach i 1050 w gimnazjach rozpocznie naukę w lęborskich szkołach i przedszkolach. 1 września w naszym mieście, podobnie jak w całej Polsce ruszył rok szkolny. 31 sierpnia br. w ratuszu odbyło się spotkanie z dyrektorami lęborskich szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli. Uroczysty apel na boisku "Orlik" mają już dziś za sobą uczniowie i kadra Zespołu Szkół nr 3.
Więcej

W sobotę Narodowe Czytanie "Quo vadis”

Środa, 31 sierpnia 2016

W sobotę 3 września br. w Lęborku podobnie jak w całym kraju odbędzie się ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie. W Roku Henryka Sienkiewicza wybór lektury był oczywisty. Wybrano wybitną polską powieść – „Quo vadis”. W naszym mieście wspólne czytanie dzieła naszego noblisty zaplanowano w godz. 12-14 przy fontannie z żabkami (Pl. Żwirki i Wigury).
Więcej

ZUS - w poniedziałki dłużej

Środa, 31 sierpnia 2016

Regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że od 1 września 2016 r. wydłużony zostaje czas pracy sal obsługi klienta – w każdy poniedziałek będą one czynne do godziny 18.00.

 

Więcej

Lębork hucznie pożegnał lato

Wtorek, 30 sierpnia 2016

W niedzielę 28 sierpnia lęborczanie i turyści bawili się na Placu Pokoju w Lęborku podczas imprezy „Pożegnanie Lata”.
Więcej

77. rocznica wybuchu II wojny światowej

Wtorek, 30 sierpnia 2016

Uroczystość upamiętniająca wybuch II wojny światowej odbędzie się w 1 września o godz. 13.00 przy tablicy Pocztowców Gdańskich.
Więcej

4 września Dożynki Powiatowe w Krępie Kaszubskiej

Wtorek, 30 sierpnia 2016

4 września 2016 r. w Krępie Kaszubskiej (gm. Nowa Wieś Lęborska) odbędą się XVI Dożynki Powiatowe. W programie Msza Św. występ Orkiestry "Ziemia Lęborska" oraz lokalnych zespołów artystycznych, konkurs wieńców dożynkowych, wystawa płodów rolnych. Gwiazdą wieczoru będzie występ zespołu MEJK.
Więcej

Pionierów w budowie

Wtorek, 30 sierpnia 2016

Widać już pierwsze efekty gruntownej przebudowy ulicy Pionierów. Kierowcy i piesi nadal muszą liczyć się z utrudnieniami, jednak z tygodnia na tydzień wraz z budową kolejnych fragmentów chodnika i wjazdów na posesje sytuacja się poprawia. Finałem robót będzie położenie nowej nawierzchni asfaltowej.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF