Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ogłoszenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych

Czwartek, 20 października 2016

Burmistrz Miasta Lęborka działając na podstawie art. 17 ust. 2 pkt 3 w związku z art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2015 r., poz. 1777, z późn. zm.) informuje o rozpoczęciu i zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka dla obszaru „Lębork - Północ”.

Więcej

Msza św. i spotkanie represjonowanych żołnierzy - górników

Czwartek, 20 października 2016

23 października o godzinie 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, z inicjatywy p. Bernarda Neumeullera i Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników, Zarząd Okręgowy w Słupsku, odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. z okazji 67 rocznicy powstania batalionów i represjonowanych politycznie żołnierzy górników.

 

Więcej

Szwecja w pigułce

Środa, 19 października 2016

Biblioteka Miejska zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze, tym razem o Szwecji. 20 października o godz. 18.00 w Klubie biblioteki odbędzie się spotkanie z Martą Nowosińską - szwecjoholiczką, podróżniczką, studentką skandynawistyki, przewodnikiem wycieczek po Szwecji.
Więcej

Osiedle Sportowa. Budowa nowego połączenia z obwodnicą

Środa, 19 października 2016

Coraz bliżej do zakończenia robót drogowych przy Osiedlu Sportowa. W ciągu kilku tygodni wciąż rozbudowujące się osiedle zyska nowe połączenie z obwodnicą. Na wysokości kościoła przy ul. Teligi trwa budowa łącznika, który połączy osiedle z rondem na obwodnicy i nowo wybudowaną ulicą Żeromskiego.
Więcej

Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym

Wtorek, 18 października 2016

22 października 2016 r. (sobota) w Miejskiej Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym. Zapisy do turnieju rozpoczynają się od godziny 15.30, natomiast gry od godz. 16.00.

 

Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar „GRAND-PRIX” Lęborka sezonu 2016-2017

Wtorek, 18 października 2016

W sobotę 22 października br. zostanie przeprowadzony kolejny bieg z cyklu Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar „Grand-Prix Lęborka sezonu 2016-2017. Już od godz. 11.00 w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku, swoich sił będą próbować zawodnicy z Lęborka i okolic. Kolejny bieg odbędzie się 12 listopada 2016 roku.

 

Więcej

Buczka na ukończeniu

Wtorek, 18 października 2016

Kończą się roboty drogowe na ulicy Buczka. W ostatnich miesiącach wybudowany został 450 metrowy odcinek ulicy do granicy z gminą Nowa Wieś Lęborska, a wraz z nią kanalizacja deszczowa, ciąg pieszo-rowerowy oraz zatoki autobusowe. Częściowo wybudowane, a częściowo przebudowane zostało oświetlenie, a na głównym skrzyżowaniu trwają prace wykończeniowe przy nowym rondzie.
Więcej

Wyniki głosowania

Poniedziałek, 17 października 2016

Informacja o wyniku głosowania nad projektami złożonymi w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2017 rok”

Więcej

„Misie Ptysie”- spektakl dla dzieci w Stacji Kultura

Poniedziałek, 17 października 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem” - 23 października Teatr Lalki „Tęcza” zaprezentuje w Stacji Kultura przedstawienie pod tytułem „Misie Ptysie ”.
Więcej

XX-lecie lęborskiego Klubu Okinawan Goju-Ryu Karate Do

Poniedziałek, 17 października 2016

W sobotę 15 października na sali „Mechanika” z udziałem ponad 60 zawodników, w tym gości ze szkół karate z Wrocławia, Gdyni, Gdańska czy Niepoględzia odbyło się szkolenie Federacji Go Ju-Ryu Karate Do. Okazją do szkolenia i spotkania był  jubileusz XX-lecia istnienia lęborskiego Klubu Karate.
Więcej

Działkowcy podsumowali sezon

Poniedziałek, 17 października 2016

14 października br. w Lęborku z okazji „Dnia Działkowca” na swoim corocznym zebraniu spotkali się działkowcy. Wyróżniono użytkowników najlepiej prowadzonych działek, wręczono srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony Działkowiec”, a Prezes Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowców Kazimierz Adamczyk z rąk burmistrza Witolda Namyślaka odebrał medal za zasługi dla Lęborka.
Więcej

Ciężki sprzęt na boisku. Kompleks sportowy w budowie

Piątek, 14 października 2016

Trwają intensywne prace przy budowie kompleksu sportowego przy Gimnazjum nr 2. Na boiskach od kilku tygodni pracuje ciężki sprzęt, a z każdym dniem widać postęp robót. W ramach kompleksu sportowego powstaną m.in. dwa uniwersalne boiska i lekkoatletyczna bieżnia.
Więcej

Akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2016”

Piątek, 14 października 2016

Polska Spółka Gazownictwa Oddział w Gdańsku informuje, że w dniach 18-20 października 2016 przeprowadzi na terenie Lęborka i Nowej Wsi Lęborskiej akcję przewonienia gazu ziemnego, która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

 

Więcej

Spotkanie informacyjne nt. pozyskiwania funduszy na działalność gospodarczą

Piątek, 14 października 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza 25.10.2016 na spotkanie informacyjne "Fundusze Europejskie dla osób planujących założenie działalności gospodarczej"  poświęcone możliwościom pozyskania środków na założenie działalności gospodarczej ze funduszy Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020, ze szczególnym uwzględnieniem osób po 30 roku życia.
Więcej

Próba 1.000 strzał

Piątek, 14 października 2016

Łucznicy Powiatu Lęborskiego podjęli wyzwanie „Próba 1.000 strzał” i tym samym przyłączyli się do ogólnopolskiego turnieju łuczniczego o charakterze korespondencyjnym: „Próba 1.000 strzał”. W najbliższą sobotę, 15 października, w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 przy ul. I Armii WP 10 w Lęborku od godz. 9.00 łucznicy wystawiają na próbę swoją wytrzymałość fizyczną.

 

Więcej

Dzień Edukacji – uroczyste spotkanie w ratuszu

Piątek, 14 października 2016

W dniu 13 października 2016 r. w Sali Rajców lęborskiego Ratusza odbyło się uroczyste spotkanie oświatowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem dyrektorów, nauczycieli, uczniów i studentów nagrodzonych i wyróżnionych przez Burmistrza Miasta. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele związków zawodowych, kuratorium oświaty, Starostwa, Rady Miejskiej.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF