Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

77. rocznica wybuchu II wojny światowej

Wtorek, 30 sierpnia 2016

Uroczystość upamiętniająca wybuch II wojny światowej odbędzie się w 1 września o godz. 13.00 przy tablicy Pocztowców Gdańskich.
Więcej

4 września Dożynki Powiatowe w Krępie Kaszubskiej

Wtorek, 30 sierpnia 2016

4 września 2016 r. w Krępie Kaszubskiej (gm. Nowa Wieś Lęborska) odbędą się XVI Dożynki Powiatowe. W programie Msza Św. występ Orkiestry "Ziemia Lęborska" oraz lokalnych zespołów artystycznych, konkurs wieńców dożynkowych, wystawa płodów rolnych. Gwiazdą wieczoru będzie występ zespołu MEJK.
Więcej

Pionierów w budowie

Wtorek, 30 sierpnia 2016

Widać już pierwsze efekty gruntownej przebudowy ulicy Pionierów. Kierowcy i piesi nadal muszą liczyć się z utrudnieniami, jednak z tygodnia na tydzień wraz z budową kolejnych fragmentów chodnika i wjazdów na posesje sytuacja się poprawia. Finałem robót będzie położenie nowej nawierzchni asfaltowej.
Więcej

Prezentacja projektów Budżetu Obywatelskiego na rok 2017

Wtorek, 30 sierpnia 2016

W poniedziałek 29 sierpnia 2016 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się otwarte spotkanie dyskusyjne podczas którego wnioskodawcy projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego Lęborka na rok 2017 prezentowali je mieszkańcom. Spotkanie było okazją do poznania wniosków, intencji wnioskodawców, była też możliwość zadawania pytań z czego często korzystali uczestnicy spotkania.
Więcej

X Probacyjny Turniej Piłkarski w Lęborku

Czwartek, 25 sierpnia 2016

W dniach 25-27 sierpnia odbywa się w Lęborku jubileuszowy, X Probacyjny Turniej Piłkarski. Udział w turnieju zapowiedziało 10-12 zespołów, m.in. z Sądu Rejonowego w Lęborku, Sądu Okręgowego w Słupsku, Kuratorzy z Poznania, Warszawy, Szczecina, Koszalina, przedstawiciele Samorządu Lęborskiego, kuratorzy z Wielkiej Brytanii, drużyna z Niemiec, Ukrainy, Fundacji „Barka”, Fundacji „Wędka”.

 

Więcej

12 nowych mieszkań komunalnych przy ul. Łasaka

Czwartek, 25 sierpnia 2016

Dziś odbiór techniczny, a jutro 12 rodzin otrzyma klucze do mieszkań komunalnych w nowo wybudowanym budynku przy ul. Łasaka 2a. Inwestorem w imieniu miasta było Lęborskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Społecznego. Łącznie budynek ma 24 lokale, 12 z nich będzie miało status mieszkań komunalnych, pozostałe mają charakter komercyjny.
Więcej

Odwiedź Pchli Targ w Lęborku

Wtorek, 23 sierpnia 2016

W dniach 27-28 sierpnia 2016 zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Pchlego Targu na ul. Staromiejskiej w Lęborku. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Więcej

Objazd na obwodnicy. Trwa budowa nowego wyjazdu z osiedla

Wtorek, 23 sierpnia 2016

Osiedle Sportowa za kilka miesięcy zyska nowe połączenie z obwodnicą. Trwa budowa nowej drogi alternatywnej i skrzyżowania ulic Teligi, Żeromskiego i Jana Pawła II (obwodnica). Na wysokości kościoła przy ul. Teligi wybudowane zostanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które połączy tę część osiedla z obwodnicą i z ulicą Żeromskiego. Na czas budowy równoległe do obwodnicy wybudowano tymczasowy objazd.
Więcej

Zaproszenie na spotkanie dyskusyjne wnioskodawców z mieszkańcami

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Burmistrz Miasta Lęborka zaprasza mieszkańców oraz wnioskodawców projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2017 rok na spotkanie dyskusyjne w celu zaprezentowania projektów oraz przeprowadzenia dyskusji mieszkańców, w tym innych wnioskodawców nad tymi projektami.

 

Więcej

Remont chodnika na ul. Kaszubskiej

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Trwają prace brukarskie na ul. Kaszubskiej. Remontowany jest odcinek chodnika pomiędzy rondem „Inki”, a ulicą Marynarzy Polskich. To ostatni odcinek chodnika przy drodze prowadzącej na cmentarz wymagający modernizacji. Wcześniej remont wykonano na pozostałych częściach chodnika. Prace wykonuje lokalna firma MAXBRUK. Remont chodnika ma zakończyć się do końca sierpnia.
Więcej

Wyniki XIII Mistrzostw Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

21 sierpnia br. nad jeziorem Lubowidz (plaża „Miron”) odbyły się XIII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym. W zawodach wzięło udział 45 zawodników w 4 kategoriach. Do pokonania był dystans 2000 metrów. Wyniki zawodów:
Więcej

V Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych w Lęborku

Piątek, 19 sierpnia 2016

W dniu 28 sierpnia 2016 roku podczas plenerowej imprezy pn. "Pożegnanie Lata", już po raz piaty odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych. Od godziny 10.00 na Placu Pokoju w Lęborku będą prezentować się będą orkiestry z całej Polski.

 

Więcej

Roczny Program Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z Organizacjami Pozarządowymi

Piątek, 19 sierpnia 2016

Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 w/w ustawy do konsultacji projektu "Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2017" (na podstawie art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie).

 

Więcej

Budżet Obywatelski 2017

Piątek, 19 sierpnia 2016

Zakończono zgłaszanie projektów  do "Budżetu Obywatelskiego w Lęborku" na 2017 rok.

 

Więcej

Rządowy program pomocy uczniom w 2016 r. "Wyprawka szkolna"

Piątek, 19 sierpnia 2016

W nowym roku szkolnym 2016/2017 kolejny raz realizowany będzie Rządowy Program Pomocy Uczniom "Wyprawka szkolna".
Więcej

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka w SOSW w Lęborku

Czwartek, 18 sierpnia 2016

Od 16 sierpnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lęborku trwają zapisy na bezpłatne zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Zajęciami objęte mogą dzieci od chwili wykrycia u nich pierwszych sygnałów nieprawidłowego funkcjonowania do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej. Podstawowym dokumentem kwalifikującym dziecko do tego typu zajęć jest opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, którą wydaje poradnia psychologiczno-pedagogiczna.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF